Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

andrea.m
1. feb 2009

kami ale teraz sú iné pravidla a budeš potom platiť aj za obyčajnu prehliadku nekresťanské peniaze. a zase si nemyslí že je to pre moje deti nejaký stres. neviem ako iný lekári ale náš marek ma krédo že k nemu sa chodí po pekný úsmev a nie pre slzavé oči. na filipka čakal 2 roky kym ho dostal do kresla, proste sa len debatili vo dverách a on ho obdarúval kefkami,pastami,farbičkami a čakal kým filipko najde odvahu sám. tomu ja vravím svätá trpezlivosť. zato tami ta bola profík od začiatku. síce na 1 PP ústa neotvorila lebo v 11m nechápala čo po nej chcú ale nechala sa 15 minut voziť na kresle hore dolu,davali ju ľahnuť a sadnúť, mohla si púšťať vodu,proste mne sa ten prístup veľmi páči.

kamilecka
1. feb 2009

Andrea ja som sa tomu este nevenovala takze neviem co sa ma a co nie,len som citala ze do 3 rokov prva.A je to fakt, musis vybrat fakt dobreho zubara aby deti mali istotu ze nebude nic zle robit,len im pozrie do pusy. No snad sa to nezmeni ani potom ked pride vrtanie a injekcie ....atd
Tak aspon uz zacnem rozmyslat nad niejakym dobrym zubarom pre moje deturence 😀

monikaaerik
1. feb 2009

ahojte dievcata,
chcem vas velmi pekne poprosit, ci nepoznate niekoho kto doucuje chemiu (anorganicku - vzorce, vypocty ).
Ucim sa na skusku, ale ako samoukovi mi to ide strasne pomaly. Ak by ste nahodou niekoho mali, ci studenta,ci ucitela, dajte mi prosim vediet. velmi pekne dakujem dakujem dakujem. Monika

monika1
1. feb 2009

Ahojte,
aj ja viem tak ze do 3 rokov musis s dietatom absolvovat prvu prehliadku aby pripadne dalsie osetrenie hradila poistovna...tak ako u dospelych uz musis aspon raz za rok absolvovat preventivku...
adi tak to mate skveleho zubara,klobuk dolu pred nim fakt 😨

andrea.m
1. feb 2009

kami ono je to tak že ked bude mať davidko v apríli 3 roky ešte maš do koneca kalendárneho roka čas. a potom je preventívka u detí 2x do roka nie raz ako u dospelých. 🙂

norik1
autor
1. feb 2009

jeskove oci.... tolko krat do roka zubara vidiet... ja osobne radsej gynekologa 😀 😀 😀

andrea.m
1. feb 2009

norik tebe stačí raz do roka 😀 a s filipko ťažko pôjdeš za gynekologom 😀 😀 😀

kamilecka
1. feb 2009

A ked nepojdeme do jeho 3 rokov k zubarovi?Pojdeme neskor,tak co?

andrea.m
1. feb 2009

tak si zaplatíš tu preventívu aj ked bude potrebovať nejaké ošetrenie budeš ho paltiť v plnej výške.poisťovňa ti nič nepreplatí.za preventívu sa platí len okolo 500sk tuším a to len zato že ti dá papier že ju máš či to dieťa otvorí alebo neotvorí ústa.

sasenkat
1. feb 2009

o tak to je sila ze ked to rodic nestihe do 3 rokov tak ma smolu

ale asi o tam ma informovat pediater - dufam

kami s tym stresovanim je to uz dnes tak ze ked dieta ide k zubarovi az vtedy ked ma problem tak to ma stres urcite, preto si ma zvykat ked mu este ic nie je a bude to brat ako zabavu ... kym mu nic robit nebudu 😒
urcite to ma svoje opodstatnenie

zuzana355
1. feb 2009

ahojte kočky.
sasenkat ako ste oslavovali.
adi ty si sranda človek 😉 😀 😀 😀
norik ty ešte žiješ ako sa má filipko už ste zdravučký.

no čo sa týka zubára ja ho tiež nemusím a radšej mam gynekologa 🙂 jemu možem aspon odvrávat.
a s malým som nebola u zubára vobec bol až teraz ako nastupil do prvého ročnika tiež má panický strach a neplatili sme nič tak ja neviem ako to potom je 😉

andrea.m
1. feb 2009

to záleží aj od zubára. väčšinou sú súkromníci tak či privrie alebo neprivrie očko. náš by asi neprivrel, ale na prípstup sa sťažovať nemôžem. a vidím na tami že je fajn že tam bola ešte ako babo.

fanycku
1. feb 2009

halo . . . 😕 je tu niekto?

miresta
2. feb 2009

ahojte holky,

tak ja som mala dosť nabytý víkend, takže som sa nemala čas zastaviť ako sa máte.

janka1874 - tak ako hrdlo? Už je to lepšie? moja malá ešte stále kašle, už tiež neviem čo jej dať a či z ňou zase k lekárke, lebo sa mi zdá že je tiež už bezradná.

norik - ja tiež radšej ku gynekologovi ako k zubárke, ešte že mám dobré zuby 😀

dea
2. feb 2009

Ahojte...........

tak aj ja som uz bola s deankou v novembri pri zubarke.........mame spolocnu, deanka tiez nechcela velmi otvorit pusu........ale nakoniec jej aspon flourom potrela 😉 dostala za statocnost prstienok 😀 no ale deanka si opytala hned dalsi.....tak mala nakoniec dva 😀

no a pokial ja viem..........tak deti chodia na preventivnu 2x rocne, cize mi ideme znova niekedy v aprili(pride nam pozvanka 😉 ) a za preventivnu sa neplati nic............aspon mi sme neplatili, lebo vsak preventivna je zo zakona povinna 😉

dea
2. feb 2009

ospravedlnujem sa za tu chybu v predchadzajucom prispevku 😅 😅 😅 mi - my 😅 😅 😅 🤐 jezis a rovno dvakrat som sa sekla 😅 😅 🤐 😨

janka1874
2. feb 2009

Ahojte
tak ja so zubárom problém nemám nejako je mi jedno keď treba ísť tak v pohode idem
miresta no len sa mi to zhoršuje akurát čakám kým si drahý vybaví čo potrebuje a príde k malej a ja ani neviem po koľkých rokoch idem k lekárovi lebo nemám krčné mandle a bojím sa nech sa to niekde inde nestiahne len neviem kde budem zas lekára hľadať lebo už jedna mi odišla do dôchodku a priradili ma k ešte staršiemu dr. tak fakt neviem

zuzpidka
2. feb 2009

ahojte. Rastík je už hore, tak som tu len na skok.
chorým držíme palce, aby sa z toho dostali čím skôr. 😉

majka35
2. feb 2009

dea ... mne sa viac páčila hláška, že ste boli pri zubárke .. 😀

adi, daj do IP kontakt na tvojho zubára, ked je taký milostivý k deťom ... ja tiež chodím na výstavby, ku minčíkovi, to je ten istý blok?

andrea.m
2. feb 2009

nie.minčík je vo vežiaku a hofmanovci sú v tom nízkom dlhom bloku oproti samy posledný vchod.
číslo máš v IP

majka35
2. feb 2009

ďakujem ... 🙂

dea
2. feb 2009

majka a co som napisala zle? 😕 🤐 no lebo u zubarky sme neboli...........ale pri zubarke 😉 😉

teraz neviem ci som uz na materskej totalne osprostela.........alebo co 😅

zuzana355
2. feb 2009

dei ani ja nem chápem prečítala som to a nevidela som nič zle 😕 asi sme osprosteli obe 😀 😀 😀
maji daj opravu 😀

lindulienka
2. feb 2009

Adi, dakujem pekne za podrobne info o preventivkach ... aj ja poprosim do IP kontakt na vasho zubara, objedname sa k nemu 🙂
Vsetkym chorym zelam skore uzdravenie 😉

majka35
2. feb 2009

šak ja som nepovedala, že zle ... ja som si myslela, že ste boli u zubárky, ale omylom si napísala, že pri zubárke ... takže osprostela som ja a vy môžte byť pokojné ... 😀 😀 😀

a ja ani neviem, čo mám opraviť ... pomoooooooooooooocccccccccc!!!!!!!!!!!!!§ zuzi, oprav za mňa ... 😀 😀 😀

a to sa fakt tak hovorí, že bola som pri zubárke a nie, bola som u zubárky? ... 😕 😕 😕 😕

no ospravedlnite moju indisponovanosť a prepracovanosť ... 😀

andrea.m
2. feb 2009

ano majka hovorí sa pri zubárke nie u zubárky a idem k zubárke nie do zubárky. lebo ty ideš k nej do ambulancie a nie do nej do jej vnútra. 😉

lindi IP 😉

danka2
2. feb 2009

Ahojte 🙂 Boože dlho som tu nebola flákam vás ale stále dačo príde.....dakujeme za priania oslávilli sme narodky vo velkom ivko dostal plno hračiek ako práčku od nás.....ano práčku velmi chcel nejak je zaťažený na práčky a od krstnej (navik) dostal hovoriacu kosačku preto by som ju za krstnu absolutne neodporúčala 😀 to vám robí taký rámus xixi ale je sranda a kedže tu rozoberáte zubára dostal i elektrickú kefku od krstného a tak hore dole kopec hračiek 🙂 My sme už u zubárky boli - museli sme lebo nabil zubky o umývadlo ked sa šalil ale bolo všetko ok. Ja som ivkovi vysvetlila že mu teta zubárka pozrie zubky mám doma i také zrkadielko zubné tak som mu ukázala a ten moj chlapčiak bol taký zlatý tete zubárke otvoril pusu no hrdá som nanho bola 🙂

majka35
2. feb 2009

no do zubárky je jasné, že nepoviem, ale s tým: pri zubárke ste ma fakt šokovali ... 😀 😀 😀 čo som ja úplné dilino ...? híííí!!!

majka35
2. feb 2009

no ale ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, tak sa mi to celé nezdá, vy hovoríte, že ste boli u lekára, alebo pri lekárovi, u tety, alebo pri tete ... to neznamená, že keď ste u zubára, že ste v jeho vnútri, ale u neho v ambulancii ... 🙄

andrea.m
2. feb 2009

majka šak zochab tak to jedno. uči tu dochto slovinu????? bo ked ne ta nam to može bic srdečne jedno a ked hej ta naj nás z teho vivedze.

danka čau...na totu kavu še kedy dotrepeš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre