Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

sobka
2. mar 2011

ahojte košicanky, neviete mi poradit nejakého predajcu mäska z domáceho králika? aj z okolia Košíc. Viem , že králika dostať v METRE, ale radsej by som mala nejakého domáceho dodávateľa, možte mi poslať IP? Prosím Prajem všetkým pekný den 😉

janka1874
2. mar 2011

tak o tom uviítaní detičiek som tiež ani netušila a to mám detičky dve a nikdy mi nikto nič podobné neponúkol a zjavne som ani netušila že také niečo existuje

gabika7706
2. mar 2011

@janka1874 ked sa narodila Katka, baby na nasom fore (z roznych miest SR) pisali, ze boli na uvitani, toto a tamto dostali, sumy rozne, podla kraja, resp. v BA podla mestskej casti ... tak som pisala na MU na Sever, no ani sa mi len neunuvali odpovedat. Ved pre pani Takacovu boli vzdy dolezitejsi dochodcovia, co tam nejake deti ...

janka1874
2. mar 2011

@gabika7706 no ja som práve na Severe tak tu by sme asi neuspeli

sisamato
3. mar 2011

Ahojte baby,
chcem sa vas spytat aky zmysel vidite v ponarani...vraciam sa k clanku, sory...

motylikova
3. mar 2011

ahojte 🙂 tak skusim teda tu napisat ako mi poradili zienky.. Totiz odkedy som otehotnela neplanovane ale stastne, a este viac odkedy mame Margaretku,prisla som na to ze si s kamaratkami,spoluziackami z VS a byv.spolupracovnickami nemam akosi vela toho povedat.. Tak neviem ci je tu nejaka mlada mamicka s babatkom co to ma podobne a rada by sa na prechadzkach a pod.porozpravala,lebo nemamicky reci o plienkach nebavia 😉 mame sice skveleho tatika,ale jednak pracujuceho,jednak chlap je chlap 🙂 nehnevajte sa ze som vam takto skocila do fora,budem prestastna ked sa niekto ozve aj ked toto nie je inzerat :-P

zobaka
3. mar 2011

@susisus

cau Zuzi, nasla som ta nahodou 🙂 😉

gabika7706
3. mar 2011

@sisamato prebehla som ten clanok len tak narychlo, kedze som nechodila ani s jednym plavat, neviem sa k tomu vynadrit, dost som ale prekvapena 🙂

@motylikova vitaj. Byvas priamo v KE alebo na (v) Bukovci? (ani neviem aky je spravny tvar 😕 )

gabika7706
3. mar 2011

@janka1874 no teraz je uz ine vedenie na urade, mozno ti novi to zacnu robit, ale to vyuzijes iba ak pri tretom 🙂

ajka72
4. mar 2011

milé maminy dávam vám do pozornosti
www.veselaplaneta.sk

motylikova
4. mar 2011

@gabika7760 ahoj 🙂 byvam na Bukovci,ale napoly na Tahanovciach - casto chcu aby sme travili vela casu u priatelovych rodicov. Nakoniec vacsinou som tam cele dni sama.
Potom este chodievame k sestre na kvp strazit jej 3r Lianku,lebo sestra ma pracu narocnu na cas..

gabika7706
4. mar 2011

@motylikova tak na Tahanovciach je mamiciek a mamiciek, skus sa len k nejakej ozvat, urcite si rychlo najdes kamosku na kocikovanie a stretavanie sa. O chvilocku uz mozes zacat aj chodit s babom "cvicit" do MC Stonozka, alebo MC Delfinik, mozno aj v Haligande na KVP nieco take robia. My byvame na Terase 🙂

dianocka
4. mar 2011

@ajka72 na veselu planetu sa chystame aj my.inak su aj na facebooku 🙂

lili_mia
7. mar 2011

Cavte, v MC Delfinik sa spusta novy kurz, anglictina pre 2-3 rocne deticky. Cena je stylom, cim viac deti sa prihlasi, tym je nizsia cena. Momentalne je 2,30, ale pre 5 deti je uz za 2 a pre 10deti za 1,80. Co myslite, adekvatna cena? Hovorila som s tou babou, co to bude mat, vraj chce deticky ucit slovicka stylom, tak ako ho rodicia ucia, toto je stolicka, toto okno, tak ona formou hier a pesniciek bude takto ucit deti slova po anglicky. Ma aj pracovny zosit k tomu, mix vystrihovaciek, lepenia, omalovaniek, aj take vesele doplnovacky. Hodiny su vraj stale skoro rovnake, aby si deti tie slova zafixovali a pomaly sa prechadza do dalsej temy.

gabika7706
8. mar 2011

http://korzar.sme.sk/c/5797236/v-kosickom-mests... 😠

@lili_mia netusim ci je cena adekvatna, nemam vobec skusenosti s takymto typom vyuky.

@ajka72 idete na karneval v piatok?

ajka72
8. mar 2011

@gabika7706 ano 😉

cukor
8. mar 2011

ahojte......neviete mi náhodou poradit,kde a ktorá lekárka čistí rany po očkovaní.malej sa zle hojí ranka po očkovaní na tbc a zevraj to robí nejaká lekárka a je jediná v košiciach ktorá sa tým zaoberá.dakujem

abriela
8. mar 2011

ahojte kocky. Chcem sa spytat na dobreho detskeho lekara najlepsie lokalita Košice sever alebo mesto. Dakujem.

edusik
8. mar 2011

@abriela neviem čo myslíš pod mestom, ale ak Staré mesto,tak ja môžem len odporúčať našu pani doktorku Vojtkovú na Komenského - nedám si na ňu dopustiť...

abriela
9. mar 2011

@edusik A kde na komenskeho je detska lekarka? Na poliklinike, ci niekde inde? Edusik dakujem za tip.

buburka
9. mar 2011

Ahojte mamicky 🙂
Votriem sa vam sem do temy, ale bola by som velmi rada, keby ste aj mne poradili...citam ze rozoberate pediatrov.
Ani nie pred rokom som sa pristahovala na Furcu a kedze mi bolo povedane ze treba lekara vybavovat este pred porodom, neviete mi tu niekoho poradit? A ako to vlastne prebieha? (Myslim to vybavovanie)

janka1874
9. mar 2011

@buburka na Furči síce nikoho nepoznám ale ak ti niekto odporúčí lekára stačí ak tam zájdeš alebo u niektorých stačí len zavolať že vtedy a vtedy máš termín a že chcela by si potom aby sa on/a starali o bábo či ťa vezmú a hotovo potom si akurát niekde musíš poznačiť presné meni a adresu lekára to od teba budú chcieť v nemocke pri prepäšťaní lebo po pôrode máš potom povinnosť sa tuším do 2 dní u neho hlásiť niekedy to bolo aj tak že lekár prišiel ku tebe domov ale teraz to už nerobievajú a okrem toho to robili len ak tak v zime

buburka
9. mar 2011

@janka1874 Dakujem za rady..fuuha..to uz 2 dni po prepusteni budeme mat 1 vylet ?? nie je to skoro? 😨

rabiva
9. mar 2011

@buburka ja som z Furce a chodievame k MUDr. Antonyovej, podla mna je to super doktorka, velmi mila, chodila som k nej este ja ako dieta, tak mi to prislo prirodzene ze aj tie moje budu k nej chodit 🙂 K detom je super, mila privetiva, posranduje, nic nezanedba, ma 2sestricky, takze sa tam kmita a nezvykneme cakat nejak extra dlho. A babetka su aj tak vzdy uprednostene 😉 Myslim ze staci zavolat a informovat sa. Ak chces napis IP a poslem cislo 😎

janka1874
9. mar 2011

@buburka to sa jej len musíš ozvať (myslím doktorke) a potom už s ňou sa dohodneš kedy tam pôjdeš a tak ale musíš jej dať vedieť že už ste doma a čo a ako to hlavne preto lebo niektoré detičky majú tú popôrodnú žltačku a tam to potom treba aj doma ešte sledovať ale neboj nemáš sa čoho báť zvládneš to určite v pohode

buburka
9. mar 2011

@janka1874 ja este deticky nemam, takze vobec neviem ako to chodi..ale predpokladam, ze zltacka nas neobijde , kedze som Rh negativna a mm je Rh pozitiv 😖 Och jaj...

kvojtanikova
9. mar 2011

@cukor ahojky, pokial viem tie pupaky po ockovani TBC robia na pneumologii - nova nemocnica - detska cast.
@lili_mia podla mna je cena primerana, ja sama som ucila deti v MS anglictinu, podobnym stylom ako pises, ja som to sice robila zadarmo lebo to bola trieda mojho syna, ale ak by to boli len cudzie deti, asi by som tiez tolko pytala. Ja som mala triedu 3-4 rocnych deti, chytali sa najma starsie, ale myslim ze daco sa nalepilo aj na drobcov. V takom veku sa ani inak ucit velmi neda - nemozem im vysvetlovat gramatiku alebo co. Slovicok sa naucili dost a mali sme tiez pracovne zosity s nalepkami, vymalovankami, atd. Len si myslim, ze 10 deti je uz dost velka skupina. Tych 5-6 je optimalne, lebo v takomto veku deti vydrzia sustredene asi tak 20 minut max., takze my sme to striedali aj s pohybovymi aktivitami, pesnickami, tancom a tak.
@buburka da sa s lekarkou dohodnut ze pride k vam domov. Alebo vas objedna na taky cas, ze tam uz nikto iny nebude. Horsie je ak ti dieta v porodnici nezaockuju a musis ist s nim na ockovanie druhy den po navrate domov - v nemocnici stretnes kadekoho 😒 😒 Ale tusim idu to ockovanie zrusit ci co som vcera postrehla v spravach.

buburka
9. mar 2011

@kvojtanikova daco sa aj mne zda, ze spominali zrusenie povinneho ockovania tusim na Tbc...

janka1874
9. mar 2011

@buburka neboj zvládnete to v pohode v nemocke bude mať aspoň malý solárko zadara 😀 😀 😀 😀 a potom doma postieľku zaparkuješ pod okno a bude sa tiež opaľovať a pohodička 😀 😀 😀
k tomu očkovaniu neviem nemám prahľad už ale pravdu povediac tbc by som nechala sa nejako vracia tá choroba tak ako sa začína objavovať čierny kašeľ
a podľa toho čo viem tak ak ideš na prvé vyšetrenie k dr. s novorodnecom tak ideš automaticky dopredu a do poradne tam by nemali chodiť choré deti preto sú poradne prevažne poobede alebo proste v inom čase nech nestretneš chorých len niektoré maminy si robia po svojom sú schopné aj s chorým dieťaťom sa trepať do poradne čo už je na zamyslenie

buburka
9. mar 2011

@janka1874 museli ste vsetky zvladnut, tak snad to zvladnem aj ja 😅 Mam len obavy , aby som nieco nezanedbala, kedze som tu na to sama a mm nemoze byt somnou na materskej a vo vsetkom nam pomahat 😀 Hlavne nech je maly zdravy..ostatne sa uz zvladne 🙂 Dakujem za povzbudenie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre