Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

monikaaerik
2. nov 2009

Ahoj Mimusa,
ja chodim pomerne casto na neurologiu s mojom malou,pretoze Emka je epilepticka, a my chodime za pani doktorkou Galkovou, tiez je v Novej nemocnici,ale je na strane ako je psychiatria, je tam aj kardio a alergo, ona robi iba stvrtky, pretoze ordinuje aj na lozkovej casti na 9. poschodi. Mne ju odporucila ina lekarka, a som max. spokojna, ci s pristupom,ci s nadasenim liecby. Ja by som ti odporucila ju, ak chces t.c. poslem ti v IP. Prajem vsetko dobre a krasny tyzden...
Baby, dnes v Telerane hovorili, ze je spln, ja ani mala nebudeme spat, to je iste,sme nejako citlive na spln,ale hovorili,ze by sme mali dnes drzat dietku, tak som sa na to dala, ranajky a potom uz nic, no mne to urcite neuskodi, vcera sme boli u mojej mamky, tak bola plnena kapusta a rezen a salat, takze dnes ocistna kura. zalejem si caj 😅 .Este nikdy som to nedrzala, tak uvidime ako sa budem citit 😀 , inak ked som hladna, tak vrazdim,taka som nervozna,tak dufam, ze nevyvrazdim celu rodinu + moj manzel je chory,takze riziko tu je, ved chapete,dalsie dieta.papa

zuzana355
2. nov 2009

ahojte no na dietu ja by som sa dala tiež ale keď ja na toto nemam pevnu volu a večer by som sa už nažrala 😀 😀 takže nič z toho ale musím už niečo vymyslieť bola som si kupiť nohavice a bola to katastrofa 😅

inak sa pochválim už nemame sadru takže sa tešíme a mali už zasa lieta síce on lietal aj so sadrou 😵 preto tak aj vyzrala.

dei tak držíme palce skoré uzdravenie nech ste čím skor naspať v školke.

miresta
2. nov 2009

ahojte kočky,

tak vidím že sa tu darí.

Janka 1874 - blahoželáme ku bábätku, a to poriadne veľká sa narodila. Mala si čo robiť. No hlavne nech ste rýchlo doma a aby si mala dostatok mliečka.

Kočky ak máte tel. číslo na Janku, tak mi prosím napíšte do IP., Ďakujem.

natali1985
2. nov 2009

Su tu neijake mamicky aj z okolia Kosic?

andrea.m
2. nov 2009

mimusa mňa ked posielal pediatrička k nej tak ma hned varovala že prídem naspäť s plačom lebo že ona ma proste také jednanie. je dobre ísť tam s manželom vtedy sa trošku krotí. moja pediatrička mi povedala aby som si ju vypočula s kamenným ksichtom a potom prišla naspäť k nej že ona mi to vysvetlí normálne. 😉 záleží len na tebe ako sa rozhodneš. je pravda že ja som na lekárske "vrtochy" zvyknutá z roboty tak ma hned nerozhádže. dokázalo ma ale dojať ked som knej prišla s Tami na poslednú kontrolu,mala vtedy mala 2 roky a ona zavesila. "vzhľadom na to že Tamarka bola neurologicky sledovaná trebalo by zvážiť odklad školskej dochádzky."

mimusa4
2. nov 2009

andrea.m, dík za pomoc už som sa dohodla s dr. lazarovou.dúfam, že budem spokojná..ešte mi treba kontakt na ortopéda, aby sme mohli ísť s kĺbykmi a nikde neviem nájsť číslo na dr. huka, al. niekoho iného, asi budem musieť ísť osobne, na nete som nič nenašla..a čo sa týka adamovej asi by som ju potom naháňala keby bola zlá, nemám chuť sa rozčulovať..ď.ď. 😉

monika1
3. nov 2009

ahoj mimusa,my ideme na klbiky k dr.Rusnakovej,ona sedi pri starej nemocnici v takom malom domceku,ideme tam zajtra a nemusis sa objednavat,staci ti listok od pediatricky 😉

mata1976
3. nov 2009

Aj my chodime k Rusnakovej, ide to tam celkom rychlo. Berie naraz 4 babatka. Na neurologiu chodime k Dr.Tulejovej.

lovacka
3. nov 2009

aj my sme boli u Dr rusnakovej a je pravda ze to tam ide rychlo ale mne pride ze niekedy v tom ma aj chaos 😅

simka9122008
4. nov 2009

Kočky Janka s Viki idú dnes domkou, hurááááááááááá 😵 😵 😵

lindulienka
4. nov 2009

Ahojte,

neprenajimate alebo neviete o niekom kto v Kosiciach prenajima 2-izbovy nezariadeny byt na sidliskach: Terasa, Juh, Zelezniky prip. v Starom meste? Ponuky mi posielajte prostrednictvom IP. Vopred dakujem.

mata1976
4. nov 2009

Lovacka aj mne sa zdalo divne ze ako si vie zapamatat vsetky tie ultrazvuky naraz. Nam pred mesiacom predpisala frejkovu perinku, po mesiaci na kontrole vravela ze je to uz OK a ja cela stastna ze uz ostaneme pri pamperske a uz ziadne kontroly. No prekvapilo ma ked nas znovu objednala o mesiac a kazala znovu pouzivat latkove plienky + ortopedicke nohavicky ☹ ☹ ☹

mata1976
4. nov 2009

Lovacka, aj mne sa zdalo divne ze ako si vie zapamatat vsetky tie ultrazvuky naraz. Nam pred mesiacom predpisala frejkovu perinku, po mesiaci na kontrole vravela ze je to uz OK a ja cela stastna ze uz ostaneme pri pamperske a uz ziadne kontroly. No prekvapilo ma ked nas znovu objednala o mesiac a kazala znovu pouzivat latkove plienky + ortopedicke nohavicky ☹ ☹ ☹

janka1874
5. nov 2009

žienky nejako ešte nestíham ale od včera sme už doma a zatiaľ to zvládame celkom dobre aj keď dnes som mala pomoc maminu
cítim sa síce ešte dosť unavená ale dá sa 😀

zuzana355
5. nov 2009

jani ahoj 😀 sa teším že si naspať tak vy ste jake rýchle super a čo povedala mala nežiarli pomaha ti joj super 😵

andrea.m
6. nov 2009

janka vitaj domka...neboj ty si šikula všetko to zvládneš a čo nebudeš stíhať na to sa vybodneš a je to 😀

andrea.m
6. nov 2009

neviem kto je tu renátka či nejakú máme ale v každom prípade všetko najlepšie k meninám

miresta
6. nov 2009

Ahoj kočky,

janka - vitaj doma, aké to je? V prvom rade si poriadne oddýchni, lebo keď začne plakať jedno, druhé si bude vyžadovať pozornosť tiež. Som zvedavá aké to je, napíš ak budeš mať trochu času a hlavne chuť pri všetkých starostiach, že ako reaguje Saška na Viki , nech viem na čo sa mám pripraviť.
A tak ako ti radí andrea, to čo nestihaš nerob a nerob si z toho veľkú hlavu. 🙂 Držte sa.

kamilecka
6. nov 2009

Janka ahoj, tak ste uz domka 🙂 ake to je mat doma dve deticky? Urcite ti to pojde super,prides na svoj system a bude super 🙂 A presne ako zienky pisu co nieje surne kasli na to a co je tak moze trochu pockat hihihi 😀 😀 😀

My sme dnes boli na kontrole klbikov a nadobro sme sa zbavili postoliek juchuuu jupiii 🙂 Lovacka ja som si dnes vsimla ako pracuje,kazde babatko si dobre popozera,podla mna to sice ide rychlo ale pamata komu co zisti 🙂 a to sa mi paci,raz dva vysetri,urobi zaver,napise a ideme prec. Nie ako inde,kde este aj cakat treba aj hodinu ....

janka1874
7. nov 2009

no žienky keby maličká spala aj v noci tak ako cez deň tak som najspokojnešia mamina na svete ale ona celé noci preplače a fakt neviem prečo lebo mliečko predpokladám že musím mať dosť keď cez deň spí aj 3 hodinky medzi kojením ale noc no hrúza čo ma ale prekvapuje jediná ktorá sa na jej plač zobudila len raz je Sendy ale tato tiež nespí čo je blbé lebo mu treba chodiť do práce no uvidíme ako to pôjde ďalej

miresta malá je pomocníčka prvého stupňa horšie je ak Viki plače hneď ju pchá cumlom, fľaškou a podobne tak mi chce pomôcť ju utíšiť a aj prebaľovanie asistuje jedna radosť ale keď Viki papá a jej napr treba na nočník tak len mama jej môže pomôcť tak si to viete predstaviť v jednej ruke dieťa a druhou obsluhujem Sendy no sranda
hlavne čo budeš musieť dávať pozor je mať oči na stopkách čím chce krmiť malú a už mala aj pokusy brať ju na ruky 😀

vierka3
8. nov 2009

Ahojte mamicky, tehulky a snazilky z Kosic a okolia. Rada by som sa k Vam konecne pridala, aj ked niektore z Vas uz poznam. (zdravim Zuzku a Janku).

Kedze sme nejaky cas pobudli v US a chytila ma tam nakupna horucka detskeho oblecenia (vela z neho deti nestihli ani vyskusat ;( ) a nezmestime sa s tym do bytu, rozhodla som sa vsetko, co je im uz male predat. Pretoze preferujem, aby si to kupujuci mohol poriadne obzriet, osahat,... dajte mi pls. vediet, ak by ste mali zaujem sa prist pozriet. Ide o veci na dievcatko do 24 mes a chlapca zatial do 6 mes (niektore veci do 9 mes). Uz sa na Vas tesime ;)

janka1874
9. nov 2009

žienky kde ste všetky

zuzana355
9. nov 2009

jani tu som ako sa mate 😉

kamilecka
9. nov 2009

Jani ako sa vam dari? Uz mas vsetko zabehane? Niejako rychlo teraz idu dni,ani poriadne nestiham.

Vierka tak vitaj 🙂

mystery7
9. nov 2009

ahojky kocky,
neviem ci sa na mna pamatate, chodila som k vam este ako tehulka 😉 odkedy som mamicka, tak na nic nemam cas. Maly ma zabava jedna radost. Nespi mi ani v noci a ani cez den.

Neviete mi poradit dobru detsku homeopaticku?

gabca22222
9. nov 2009

ahojte je tu niekto aj z kvp?

andrea.m
10. nov 2009

ahoj mystery....blahoželám k pokladíku....veru dávno si tu nebola

vierka vitaj medzi nami

gabi z KVP je tu plno dievčat napr jeanne...dalšie mená ma nenapadnú 🙄

janka na FB sa presťahoval celý koník

jeane1
10. nov 2009

ahojte, adi dík že si si na man spomenula 😀 ja už tu iba šmírujem 😀

janka1874
10. nov 2009

no adi mňa ten FB nejako nabaví škoda že ste sa presťahovali tam 😒

no učíme sa nejako spoločne fungovať a už druhý deň sme cez deň samé a celkom sa to zatiaľ dá zvládať uvidíme ako nám to pôjde ďalej
kamilecka nie si sama komu letia dni ja sa nejako neviem zorientovať a hlavne keď kukám na letáky s vianočnou tématikou moje nervy to sú o chvíľu vianoce a ja nič nemám a ani neviem kedy sa k niečomu dostanem kedže s maličkou Viki po obchoďákoch behať nechcem tak fakt neviem ako to urobím

zuzana355
10. nov 2009

ahojte tak ja som aj tu aj na FB veď ťa tu janka nenechám kecať samu so sebou 😀 😀
😀 tak ste šikulky keď to zvládate a neboj čo nestihneš tak nechaj tak veď práca ne zajac 😉
a vianoce no už sa tešíme veď salonky už mesiac v obchode 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre