Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

bzuco73
23. júl 2011

čauko baby, neviete o dákej akcii pre deti alebo o niečom zaujímavom čo sa deje v Ke, 😉 alebo niekde na okoli?chceli by sme ísť niekde von a v meste alebo v obchodáku nás to nebaví....diki diki

gabika7706
23. júl 2011

@bzuco73 my chodievame do zoo, do botanickej zahrady, na Alpinku, na Anicku, ciastocne sa to da aj v tomto pocasi 😉
v Kulturparku je zajtra divadlo pre deti O hlupom Janovi, neviem, ci chodievate s malinkou aj na taketo podujatia.... http://www.kulturpark.sk/program-156/leto-v-par...

kralicica
24. júl 2011

@bzuco73 ahoj. urcite chodte pozriet na furci do modraku restiku rodinka. je to kvazi pizzerka ale maju aj ine. vramci restiky maju nadherny detsky kutik s hrackami, smykackami kde sa deti vyjasia. maju aj par stoliciek pre deti, vonku je nafukovaci hrad. no parada. je to tam vzdy plne rodin s detickami. my tam chodime pravidlne.

kralicica
24. júl 2011

@cukor a prečo chcete dať dcéru krstiť keď nie ste veriaci? hm, zaujímavé, ale nechápem... skús kontaktovať evanjelický zbor košice mesto. najdeš na googli. oni sú v pohode.

bzuco73
24. júl 2011

@gabika7706 diki za rozsiahlu ponuku 🙂 nakoniec sme boli na Aničke a celkom fajn sa tam Domča vyšantila diki

mystery7
28. júl 2011

@gabika7706 ahojky, chodievate aj do botanickej? Chcela by som ist, ale bojim sa, ze to pre Mirka nebude zaujimave.

gabika7706
28. júl 2011

@mystery7 chodievame, teraz ked prsi vkuse tak nie...rastlinky ho mozno nezaujmu, ale v areali je pekna fontana s rybkami a leknami, dve male jazierka, po kratkej prechadzke lesom sa dostanete k zvieratkam (kozicky a spol), toto by ho mohlo zaujat.

edusik
29. júl 2011

@gabika7706 ahoj. Ta mini zoo je pristupna pre verejnost z botanickej? Moja tam chodi do jasiel a myslela som ze je len ich ta luka so smykalkami a zvieratkami..

ewana73
29. júl 2011

@gabika7706 jej,aj my chodime do botanickej pozerat na zvieratka a najviac sa nasmu malemu paci ked moze dat zajkom papat travicku 😉 ale dost casto az pravidelne chodime do zoo kupujeme tie zelene gulky a krmime zvieratka.a teraz naposledy sme mali na ruke aj sovicku a mm jastraba ci co to bolo sa nepamätam,lebo bolo krmenie.. bolo to nadherne este nikdy som nedrzala sovu na ruke a maly bol uneseny,mohol si ich pohladit.straaasne krasne...

gabika7706
29. júl 2011

@ewana73 v zoo sme aj my peceni vareni 🙂 vtakov ja velmi nemusim, ale nasi uz hladkali aj sovicku a Martin by nemal zabrany pohladkat aj orla (menom Hedviga 😀) vsetko by to tam len krmili, nosime aj z domu, aj kupujeme.

@edusik netusim, komu to patri, ale normalne tam chodime po ceste,ktora vedie lesom v botanickej. Nikto nam nikdy nepovedal, ze sa tam nesmie ist.

ewana73
29. júl 2011

@gabika7706 no u nas najviac vedie lama,ta co je tam nedaleko oproti medvedom,tak z tej sa ide zblaznit tam len krmi a krmi a ona mu to z tej malej rucky vsetko vypapa ... uz mame tolko videi natocenych ,ze nas drobec by vyhral snad aj nejaku sutaz v krmeni lamy keby bola .. 😀

gabika7706
29. júl 2011

@ewana73 😀 😀 😀 nas na lamu krici muuu - muuuu a lama nic, len na neho cumi 🙂 ked bola Katka mensia, vliezla ku kozickam do ohrady a mojkala sa tam s nimi. Inu moznost byt so zvieratkami nemame, tak aspon to zoo...ja som vyrastala na dedine, ale nasi uz nic nechovaju, tak zostava len tato moznost...
Stravime tam cely den, lebo vsak vsetky ihriska tam treba povymetat...Martin si tam dobre pospi a Katka sa pohra.

ewana73
29. júl 2011

@gabika7706 jeje krasne foto,to je zo zoo??

gabika7706
29. júl 2011

@ewana73 ano, ale este z r. 2008 🙂

zuziatko
4. aug 2011

Ahojte
viete poradiť nejakú dobrú angličtinu pre detičky v KE ??

vikus
6. aug 2011

Ahojte maminy,

tak ten koniec júla som nestihla, nakoľko som rodila predcasne. Uz 2.7. sa nám narodil synček v 36.tyzdni. Nastastie mal plucka v poriadku a vedel sam dychat ale problem bol s udrzanim si telesnej teploty. V nemocnici sme si pobudli 9 dni nakoľko sa nam to skomplikovalo este silnou zltackou, potom nejakym zapalom (ktorý nevedia dodnes od coho vznikol), ze sme si polezali aj v inkubatore na JISke a brali ATB. Jedno s druhym nechceli a nevedeli sme papat, tak sme sa trapili s pokusmi o dojcenie, odsavanie a samozrejme umelá vyziva. Co sa tyka pôrodu, odrodila nás mladá Dr. Pankuchova, ale bola velmi zlata. Pobyt na odd. sestonedeli to bolo ine kafe ale aj tak nedopustim na dve sestricky, ktoré pomáhali a boli svojske ale pomohli, ked videli ze sa trapim a jedna super sestricka Zdenka na novorodeneckom odd. ta je super baba. Stara skola ale ked som ju poprosila o rady a ci by prisla k nam na izbu a názorne ukázala, alebo poradila, nikdy nepovedala nie a nasla si cas. Tazke srdce mam akurat na laktacnu poradkinu, ktorá tam aj bola aj nebola, proste ked ste ju potrebovali nebolo jej a ukazala sa az o niekolko hodin, alebo az dni. Tot moja skusenost, v kocke mozem povedat ze som bola spokojna a znovu by som sa rozhodla pre sacu.

gabika7706
6. aug 2011

Ahojte, baby mate nejake skusenosti s detskymi urologmi v KE? Kam ist, prip. neist...?

@vikus blahozelam k syncekovi. K laktacnej - je mi luto, ze mas taku skusenost, no ona tam nie je len ako laktacna, ockuje deticky a ma aj ine veci na starosti, takze mozno preto "bola aj nebola" ... Velka skoda, ze je tam len jedna a aj to len v pracovne dni..to uz ale my tu nevyriesime. Ja na nu nedam dopustit, nebyt jej, neviem ako by sme boli dopadli...

tintinka
6. aug 2011

@gabika7706 nebola som este u nej, ale znama bola a vraj je dobra .. Dr. Kurcinova v novej nemocnici..ked chces t. c. poslem do IP

gabika7706
6. aug 2011

@tintinka vdaka za reakciu, tlf zatial nepotrebujem, ked je to v novej, zbehli by sme tam, nemame daleko, len by som potrebovala info, aka je...ci povysvetluje, ci je ochotna sa dohodnut, ci riesi radikalne veci (hned zakrok) a pod...

tintinka
6. aug 2011

@gabika7706 nuz tak toto neviem..znama tam bola s malym, robili mu obriezku, ale podrobnosti neviem, ked s nou budem, mozem sa opytat, ale kedy to bude, to neviem

mystery7
10. aug 2011

ahojky
Nemate niektora deti v MS Zadielska? Uvazujem, ze tam dam Mirka. Ake je to tam? Ste spokojne? Kolko sa plati mesacne?

lulu77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewana73
23. aug 2011

ahojte baby,neviete kde dostat bataty?uz dlho som ich nikde nevidela ieto chutne zemiaciky a maly ich ma velmi rad ☹ .

adelaida33
23. aug 2011

@ewana73 netuším, ale aj mňa by to zaujímalo 😉

adelaida33
23. aug 2011

@ewana73 a kde si ich zohnala predtým? aj ja ich totiž zháňam pre malého...

gabika7706
23. aug 2011

@adelaida33 mavali ich aj v Kauflande pri Galerii

ewana73
24. aug 2011

@adelaida33 no ja som ich kupovala v hypertescu. ale uz som ich veeeelmi dlhu dobu nevidela.
@gabika7706 no uz ani v Kauflande nemavaju. ☹

bzuco73
24. aug 2011

čauko babenky mamičky, nie je tu niektorá z jazera ?čo kočíkuje sama?a vlastne my, už chodíme na ihrisko a piesok🙂)rada sa pridám a pokecám o radostiach a starostiach s našimi slniečkami .Domča práve spí tak tu môžem chvílku ťukať🙂

karinnka
25. aug 2011

@bzuco73 Ahoj🙂Mam pocit,ze Ta z videnia asi poznam 🙂 Ak mas cas a chut rada pokecam🙂Kde chodite na piesok?

marhulka88
27. aug 2011

ahojte...poradte...dobry detsky kozny lekar v ke ... prosim ss forum necitam 😅 dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre