Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

dianocka
23. júl 2010

evicka1,diky no pekne a hlavne lepsie fotky.diky

evicka1
23. júl 2010

@dianocka neni zac 😉
a co to tu vymrelo, ze tu nik neni?

vierka3
23. júl 2010

@evicka1 ahoj, tak co mate na plane tento vikend?

vierka3
23. júl 2010

@ssstanka tak to veru viem o com hovoris 😒 ja som pri takom skoro prisla o nervy... a ako to vyzera? ako dlho nebude vediet rozpravat? a ako inak?

ssstanka
24. júl 2010

@vierka3 nebude vediet rozpravat pokial bude mat tu tracheotomiu,uz sa pomalicky zlepsuje,ruku ma uz po operacii a uz zacina hybat aj nohou...no je to zo dna na den lepsie,ale nechcem to zakriknut

ssstanka
25. júl 2010

Ahojte baby,no nase dieta bude asi nocny vtacik...cez den ani neviem ze ho mam a v noci dostavam doslova take pecky ze neviem ani poriadne spat....najprv som nevedela spat kvoli jeho tatikovi a teraz kvoli malej fazulke 😉

evicka1
25. júl 2010

ahojky zenusky
ako sa mavate? my sme chori hugo kasle ako tuberak sviecky ma az po zem 😅 ☹ dnes sme chceli grilovat a ejehla vonku. ja som teda za ten dazd vdacna, pretoez tie teploty ma uz zabijali a fakt to bolo umorne 😝 chvilocka kludu neuskodi
@vierka3 dnes je tak krasne ze vsetky plany sme len tak pre istotu zrusili 😀 a este k tomu sme chori... nevadi to to sa zlepsi

@ssstanka babatko je teda to iste co moj hugo. uz ked som to mala ku koncu tak kopal az tak ze som mala podliatiny 😅 na to moje "male" telo bol trsoku "velky" 😀
ale to je fajn. s manezlom to bude len a len lepsie uvidis...

ssstanka
25. júl 2010

@evicka1 no len si myslim ze je to skoro ze sa tak prudko ozyva 😉 sice ked bude po tatikovi tak sa ani neskor nebudem divit,co to bude za poplasnaka 😀

evicka1
25. júl 2010

@ssstanka aspon vidis ako je mala ci maly silne babo... dava ti na javo ze vsetko spolu zvladnete 😉

vierka3
25. júl 2010

@ssstanka mne sa tiez zacali deti ozyvat tak skoro, ze lekarka reku, to sa este nemozu, to je este skoro, no ale nevymyslis si to 😉. a ako dlho este asi bude mat tracheotomiu? a ako pluca? no super, ze sa len lepsi a lepsi. dalej drzime palce! a snazte sa to priesit v co najvacsom klude, lebo stres a rozculovanie nepotrebuje ani jedna strana a aj tak nic neprinesie 😎

@evicka1 tak to ma mrzi, ze ste chori, tak nech to Huga rychlo prejde. Sak inak ste furt taki akcni. Ja dufam, ze buduci vikend sa uz konecne dostaneme s detmi niekam na kupko.

evicka1
25. júl 2010

@vierka3 ze akcni 😀 to ani nahodou
kebyze je na buduci vikend teplucko tak chcem ist namestku alebo zase do presova na sigord. tam sa mi pacilo a aj ovadom co tam boli 😅

ssstanka
25. júl 2010

@vierka3 aj najmladis Stanka sa skoro ozyvala,ale nebola az taka akcna ako teraz toto male cudo judo 😀
taracheotomiu bude mat dovtedy kym nebude schopny sam dychat poriadne,sice uz sam dycha ale este to nie je ono,tak to musi mat,ale uz to nie je take intenzivne
pluca sa mu tiez lepsia,uz tam nie je zapal,a ani sa tak nezahlienuje,ani zrazeniny tam uz nie su...len to musi rozdychavat

vierka3
25. júl 2010

@ssstanka a ako sa mate vy kocky? a tvoja mamka? esteze ti moze pomoct.

ssstanka
25. júl 2010

@vierka3 no celkom dobre,zo starsou trepe puberta uz a mensejsia sa snazi vsetko opakovat po nej,no co ti poviem cista groteska u nas doma..
no snazime sa vsetci to nejak polatat poplatat ako sa da,este to celkom zvladame,ale uvidime ako to bude dalej kedze som mm vyplatu nevidela a ani svokor...

dianocka
25. júl 2010

ssstanka,tak drzim palce,nech sa manzelov stav stale len a len zlepsuje.A tvoj manzel nedostava nemocensku,ked je PN?
evicka1,my sme chceli ist dnes do Presova na kupko,ale tiez som rada,ze prsi a ochladilo sa.Aspon clovek trosku zvolni a netaha ho vonku.A nech sa Hugo da cim skor do poriadku.

gabika7706
25. júl 2010

@evicka1 skore vyzdravenie Hugovi prajeme.
@ssstanka super, ze sa babetko ozyva, drzim palce, nech sa manzelovi polepsi co najskor a nech zvladas aj starsiu dcerku v pohode.
@dianocka nas teda taha vonku v kazdom pocasi, teda Katku konkretne 🙂 aj Martin mi lepsie spi, ked sme vonku, ale uz som nejako upustila od prechadzok za kazdeho pocasia, tak ako som to pri Katke robila, ale tam som musela, ona spala len v kociari a len za pochodu 😒

ssstanka
25. júl 2010

@dianocka je na PN ale na nemocenske narok nema lebo je zivnostnik a rok bol oslobodeny od tych vselijakych dani,tak to neplatil ked nemusel a teraz mame veelke h....

ssstanka
25. júl 2010

@gabika7706 snazim sa starsiu Simonku trosku brat z rezervou ale niekedy ma az vytaca,no co uz 😒

ssstanka
25. júl 2010

Dnes bol moj salenak no tom zas o nieco lepsie,uz mal vypnuty stroj na dychanie a mal tam nejaku inu hadicu napojenu,co mu aj zvlhcovalo dychanie,uz za nim chodi aj rehabilitacna sestra a cvicia s nozkou aj s ruckou......
joj zeny ja sa tak tesim ze to tak napreduje 😀
Ked som mu povedala ze sa babatko ozyva,chytal mi brusko a plakál,tak sme tam plakaly obaja...

traktor
26. júl 2010

ahojte mamicky kosicanky 😉 ..chcem sa opytat, mame mat teraz stretko z nasej temy / vo stvrtok/, povodne malo byt vonku, ale kedze je zle pocko, tak hladame nieco dnu..a kedze som uz 15 rokov mimo, a vsetko v meste je pomenene, viete mi niektora poradit miesto, kde by sme mohli ist s rocnymi detickami?...stretneme sa na stanici a odtial hoc aj autobusom niekde, tak aby sme nemuseli prestupovat , ale priamo...dakujem zakazdu odpoved 🙂

gabika7706
26. júl 2010

@traktor mna napada len Kika 😒 ale tam rocne velmi ee, no a este ... mozno by sa dala v MC Stonozka prenajat miestnost, neviem, ci v tom case tam nieco je alebo nie, skus tlf p. Bilekovej http://www.mcstonozka.sk/kontakty.phtml?id5=6739

dianocka
26. júl 2010

gabika7706,fuha,tak to boli denne kilometre a kilometre s Katkou.No moja Dianka zaspala hocikde,kde som ju dala.Dokonca ,ked mala 1a pol roka a boli sme na dovolenke,tak sme mali izbu hned vedla animacneho centra,takze tam hudba fakt revala a ona pritom v pohode zaspala.
ssstanka,to je fakt sila v tom nasom state.Sice ono keby si aj platil vsetky tie odvody,tak by nemocenska bola o nicom.No,musis to mat asi po financnej stranke dost tazke.Hlavne je,ze sa tvoj manzel citi uz lepsie.Drzim palce.

gabika7706
26. júl 2010

@dianocka boli to kilometre, ale kedze sme byvali na Mieri, hned vedla Anicky, nebol problem, kam ist ...

dianocka
26. júl 2010

gabika7706,a ako prazdninujete?Katke nie je smutno za skolkou?Lebo Dianka by na par dni aj isla do skolky.V auguste ide Katka do skolky?

aeouliana
27. júl 2010

@gabika7706: to za kazdeho pocasia bolo aj pri Saske 😀 , ale uz ma to preslo 🙂)))).
@ssstanka: drzim palce nech Vam je stale lespie a lepsie. inak aj Danko mi dost skoro kopkal a moj doky tvrdil, ze to nie je mozne, ale ja si dodnes myslim, ze som citila Danka. a kopla zasadne v noci. ale teraz v noci spi (teda ked mu nerastu zubky 🙂 ) .
zvysok: ako sa mate? konecne sa nam trochu ochladilo. stretko buduci tyzden ak bude pocko,co poviete? 😝

gabika7706
27. júl 2010

@dianocka nie, Katka do skolky cez prazdniny nebude chodit, kedze ide do inej triedy od septembra, nechcela som, aby mala chaos, cez prazdniny ine ucitelky, kopa cudzich deti, po prazdninach ine ucitelky, kopa cudzich deti....
Skolka jej chyba, ale musi vydrzat do septembra a to, som o tom presvedcena, este bude tazke pre nas vsetkych, tie prve dni urcite.
Prazdninujeme v KE, chodievame na ihriska, do mesta, dnes by mala ist k svojej tete, neskor mozno pojde k babke..takze tak.

ssstanka
27. júl 2010

@aeouliana lekar sa vacsinou riadi podla toho co je danne,ale ved predsa buduca mamicka vie ze to sa ozyva jej drobcek.....moj drobcek sa vacsinou ozyva k veceru a v noci a povacsinou sa mi tlaci az k pupku 😀

aeouliana
27. júl 2010

@ssstanka: tak sa drzte, vela zdravia a pevne nervy. 🙂 potom ked to bude pre Teba aktualne sa dufam pridas k nejakemu stretku, mozno uz aj s chrobacikom 😀

dianocka
27. júl 2010

gabika7706,takze Katka ide predsa do inej triedy.Urcite to bude pre nu lepsie,ved bola doteraz vlastne s detickami skoro o rok mladsimi.Ja tiez nedavam Dianku do skolky v auguste,lebo sa chystame do Madarska a do Tuniska a este ma vola moja mamka do Rakuska ,tak mozno to vsetko ani nestihneme do konca augusta.No a mozno sa stretneme na nejakom ihrisku.Ale zatial mi to dazdive pocasie vyhovuje.
Neboli ste niektore v Galerii,ze tam robia v utorok popoludnia pre deticky ,tak ci nahodou neviete o com to je?

gabika7706
27. júl 2010

@dianocka ide veru, toto nebolo pre nu dobre, tam napr. Gretka tusim je az jun 2007, nasa april 2006... aj ked ona si casom zvykla a nasla svoju partiu...samozrejme tu "viac źivsiu" cast triedy 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre