Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

sisamato
3. feb 2011

@dianocka Simka ma ukonceny 9. mesiac... 😒

sisamato
3. feb 2011

v utorok ideme k fyzioterapeutke a ta povie co dalej, ale vraj jednoznacne plavat...soms apoucila na cely zivot...dieta motivovat k pohybu stale...do kelu...do...

dianocka
3. feb 2011

@sisamato neboj sa,vsetko bude ok.ale ta pediatricka,no.....neviem,ci by som ju radsej nevymenila.mozno by ste mali chodit preventivne aj na neurologiu.moja Dianka je uplne zdrava a len kvoli tomu sme chodili a chodime na neurologiu,lebo som rodila cisarskym.inak plavat sme chodili aj my a bolo to super.chodili sme do Barce a mozem len doporucit,aj ked to bolo dost drahe.bol to klasicky plavecky kurz.mojej sesternici syn mal nejake problemy a lekarka jej odporucila plavanie a kedze islo o zdravotny problem,tak chodila do novej nemocnice a neviem ci to nemala dokonca zadarmo.

sisamato
3. feb 2011

@dianocka vdaka za info, spytam sa 🙂

gabika7706
3. feb 2011

@sisamato uff, no tak to mate co napravat a ten pasivny sed... 😒 nechcem nejako rypat, ale Ty ani necitas nejake tie casopisy pre mamicky? Samozrejme, ze nie vzdy vsetko, co tam napisu je svate, ale na vseobecny rozhlad je to dobre... No a k pediatricke je asi aj skoda sa vynadrit 🤐

gabika7706
3. feb 2011

@dianocka ja mam obe deti cisarskym a nevidim dovod, preco by sme mali chodit na neurolu, len kvoli tomu, ze su cs? 😉

@sisamato pytaj sa k Dr. Molcanovej na rehabilitacne do novej nem, tam plavu deticky, kt. maju zdravotny problem a zadarmo...

sisamato
3. feb 2011

@gabika7706 ja viem ze mi len dat cez hubu...citala som vsetko mozne a nejako si myslela ze to pride samo...ale ako vidim, ona potrebuje pomahat...a co ti poviem na okolie...mama ze co ti na pol roka nesedi, daj ju do chodullky, aj vy ste tak boli...ty tyras decko ak je na zemi....ja sprosta krava som vsetkym tym dristom naletela...uz to chchem najradsej z hlavy vymazat a len sa zamerat na to lepsie, nie je hodina co si slzly neutieram...
a vdaka za odporucanie 🙂

gabika7706
3. feb 2011

@sisamato viem, ze Ta to trapi, ale neplac, hlavne nie pred malou, to sa napravi a mozno na prve narodeniny uz bude behat 🙂 teraz uz vies, ze nieco treba robit, tak za tym chod, mamine rady vymaz z hlavy a chodak daj prec 😉

sisamato
3. feb 2011

@gabika7706 ano, pred malou neplacem...ona si to fakt nezasluzila, take uzasne dieta a ja...do...chodak uz ani nespominaj...papa

kvojtanikova
3. feb 2011

@sisamato neboj sa este nie je neskoro, vsetko sa upravi. My sme tiez na radu neurologicky chodili cvicit na Obrancov Mieru v KE ku fyzioterapeutke a aj sme plavali na Tahanovskych riadkoch, tiez sme to tusim mali zadarmo alebo len za maly poplatok. Matej zacal chodit kratko pred 1. narodeninami a nic mu nie je.

ajka72
3. feb 2011

dievčatá dávam vám do pozornosti
Pozývame malých i veľkých na Stonožkový karneval.

Kedy? 11.3.2011 o 17.00

Kde? v radničnej sále na miestnom úrade Staré mesto, Hviezdoslavova 7 (vchod zpredu priamo na urad od starej športovej haly)

vstupné: 1Eur/osoba (deti nechodiace zdarma)
Lístky je potrebné zakúpiť v predpredaji v MC Stonožka na juhu ul.Milosrdenstva po, str, pia 9.00-11:30 alebo v starom meste ul. Hviezdoslavova 7 po-pia 9.00-11:30 a 15:00-18:00.

Čaká Vás skvelá zábava, minidisco s ujom Ľubom, občerstvenie, karnevalová torta . Všetky masky budú odmenené, špeciálna odmena pre najmladšieho a najstaršieho účastníka v maske, odmena pre najkrajšiu masku kt si sami doma vyrobíte.

gabika7706
3. feb 2011

@ajka72 tiez mi dosiel mail, ale nezda sa mi to, urcite to bude az v marci? 😕 Musim napisat Natalii

ajka72
3. feb 2011

@gabika7706 aj mňa trochu zaskočil ten dátum naše majú teraz v škôlke karneval 8.2. skus jej napísať a daj potom vedieť

dianocka
3. feb 2011

@gabika7706 tak to som prekvapena,ze nechodite na neurologiu.ja co poznam zeny,tak vsetky co rodili cisarskym,tak chodia na neurologiu.
@sisamato neobvinuj sa,hlavne ze si na to prisla.inak kazdy dobry lekar ti povie,ze choditko je uplna hlupost a skor poskodi ako pomoze.a to ze dieta ma na 6 mesiacov sediet?to si tak akurat poskodi chrbticu.kazde dieta vie,kedy je ten spravny cas a sadne si samo.

gabika7706
3. feb 2011

@ajka72 ano, datum plati, 11. marec, az vtedy sa pre nich uslo miesto v diari u Uja Luba a tiez dufaju, ze uz nebude tolko chorob ako teraz....

@dianocka vidis, ja co mam kamosky, ani jedna jedina, vratane mna teda na neurolu s detmi kvoli cs nechodia. Akoze kvoli comu?? A k sedeniu - moj Martin si sam sadol, ked mal pol roka presne, Katka az ked mala skoro 9 mes a to uz chodila...kazde dieta je ine

janka1874
3. feb 2011

@dianocka, @gabika7706 ja som obe rodila na cisarák a na neurológiu ma neposlali ani raz
moja staršia milovala chodák a menšia tá do neho ani za pána tie je tiež také individuálne

ajka72
3. feb 2011

@gabika7706 o.k. tak ak budeme zdraví tak možno pôjdeme na ten karneval, zatiaľ sa držíme tak verím že dievčatám to vydrží aj ďalej takto

janka1874
3. feb 2011

ju a zabdula som ku karnevalu my sme mali pôvodne mať dnes v škôlke ale sú chrípkové prázdniny až do pondelka a u nás už asi aj chrípka no krása a vraj im urobia náhradný terín tak som zvedavá

gabika7706
3. feb 2011

nasi maju karneval zajtra, hadam ich bude dost, pozerala som teraz fotku z minuleho roku, boli siedmi...

dianocka
3. feb 2011

aj moja Dianka ma zajtra karneval,tiez ich je tento tyzden nejako malo.je to skoda,lebo presne,ze na fotke je ich potom strasne malo.

janka1874
4. feb 2011

u nás mal byť celoškôlkový karneval a diskotékou uja Ľuba tak neviem na kedy to teraz dajú kedže majú chrípkové prázdniny

gabika7706
4. feb 2011

ten Ujo Lubo je na roztrhanie 🙂 ale deti ho zeru, Katka vie vsetky pesnicky naspamat a vzdy sa velmi tesi, ked k nim ma prist do skolky

janka1874
4. feb 2011

@gabika7706 no Sendy to ešte tak nevníma ale ja som si tiež všimla že od kedy chodí do škôlky a chodí tam aj ujo ľubo tak oveľa viac spieva akurát som uažovala že musím aj jeho CD nejaké pozháňať

dianocka
4. feb 2011

Pocula som,ze ten ujo Lubo robi aj detske diskoteky?neviete ako to tam vyzera a kde su?

ajka72
4. feb 2011

@janka1874 ak niekde uvidíš CD toho uja Ľuba tak daj vedieť aj ja by som kupila to on robí nejaké akcie pre deti keď tu tak o ňom píšete, moje majú radi pesničky kopec si ich zo školky pospevuju tak som rada každémuďalšiemu dobrému tipu na pesničky

gabika7706
4. feb 2011

@dianocka
@janka1874 @ajka72 http://www.ujolubo.sk/ tu su aj cd aj info o disko 🙂 CD ma robene tak, ze kazda druha skladba je karaoke, takze mozete spievat doma vsetci 🙂

janka1874
4. feb 2011

ja som mala minulý rok pozvánku na jeho diskotéku zo škôlky naša škôlka s ním moc spolupracuje mali ho deti aj na Mikuláša v škôlke a ak má CD tak aj cez skôlku predávajú musím sa opýtať nabudúce ako to presne funguje pri kúpe CD a dám vedieť a diskotéky mal tuším 3 každý mesiac jednu v Jumbe ale to bolo ešte v minulom roku teraz sme zatiaľ nemali pozvánku v skrinke

janka1874
4. feb 2011

@gabika7706 presne som si spomenula že na tej pozvánke bola jeho stránka 😀 si ma predbehla 😀 😀 😀 😀

gabika7706
4. feb 2011

@ajka72 on robil aj na Mikulasa v divdle Cassia predstavenie - hudobnu rozpravku Peto a Mikulas, Katka bola, pacilo sa jej velmi (ako inak..) a urcite chysta nieco dalsie, v skolke im bol hrat o drakovi, aj cd s rozpravkou mame..my sme tazki zavislaci 😀

dianocka
4. feb 2011

ano diky jeho stranku som si uz tiez pozrela.inak ked tak na neho pozeram,tak mam pocit,ze pred 100 rokmi bol mojim pionierskym veducim v tabore 🙂 chcela som hlavne vediet ako prebiehaju jeho diskoteky....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre