Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

monika1
28. nov 2008

no veru janka tak ty si stihla vianoce tak akurat co?

janka1874
28. nov 2008

no ja som si ešte večeru dala doma potom som sa ešte pre istotu napraskala 25 a 26 ráno som si vzala svoju tašku a išlo sa no a poobede 15.30 bola Sendy na svete bol to plánovaná cisársky 😀

zuzana355
28. nov 2008

spinkate 😔

monika1
28. nov 2008

ja nie 😎

zuzana355
28. nov 2008

asi sme len samé dve

zuzana355
28. nov 2008

ale adamko už haja

monika1
28. nov 2008

no jasne uz od pol 8 🙂

zuzana355
28. nov 2008

no teda my chodíme neskor ale už som si zvykla až tak o 9 až 10tej

zuzana355
28. nov 2008

vonku asi nechodíte teraz kedže pracuješ

monika1
28. nov 2008

tak doobedu je stale vonku s babkami a potom ideme von ked pride manzel domov alebo az okolo 18tej vyvencime psa a potom sup do vane a spat 🙂

dea
29. nov 2008

baby to co ste tu sposobili 😅 vsak to nemam ani sancu docitat 😅 ste sa nejako rozbehli, klebetnice 😀
vidno ze uz je vonku zima a vecere opat pri pc travite 😀 😀

dea
29. nov 2008

no rozoberate zaspavanie..........tak ja patrim tiez k mamickam co sa radi maznaju 😵
ved ja som deanku uspavala 1a pol roka na rukach 😅 😝 co inac zaspat nevedala..........a mne to nejako vobec nevadilo.......ja som stastna ked ju pri sebe citim...a urcite aj ona.........vsak aj teraz vecer zaspava so mnou(ale uz len lezi na posteli, nie na rukach) a sice idem spat k muzovi do spalne a mala ostane v detskej, no ale v noci sa budi a krici : mami, kde si?, pod tu............takze vtedy vstavam a idem k nej a spime spolu na jednej posteli, sice ja vstavam kazde rano dolamana, ale ten jej spokojny vyraz na tvaricke stoji zato 😵 😵 😵 \

no ale zase nie som odporcom tej metody........ze kazde dieta sa vie naucit spat........ja len proste patrim k tym mamickam, co nevydrzali pocuvat plac svojich detureniec ked zaspavali.........asi 2x som to skusila, ale kedze deanka sa hned rozplakala, tak hned som ju aj z postielky vybrala a potom som uz neskusala............vsak z toho raz vyrastie 😉

zuzka111111
29. nov 2008

no moj nazor .... mne to vobec nevadii len jednu nevyhodu to ma ze zaspavam s detmi aj ja a potom nadavam ze som nic neurobila 😀
Ale zase mozno este 5 rocne za mnou pridu ale aspon si to uzijem ked budu mat 10 rokov tak uz asi nebudu chciet spat v jednej postely a sa mojkat kazdu chvilku a dalsie uz neplanujem ...len si to s nimi dvoma neviem tak uzit ako keby som mala len jedno ...neviem sa tak venovat co ma mrzi ale spime vsetky tri spolu....do podtielky davame len periny 😀

yesno22
29. nov 2008

ahojte....ste sa krasne rozbehli...ako za starych tehotnych cias 😀
vitame aj nove prichodzie 😉

no a s tym spinkanim...ja sa dobrovolne priznavam, ze som tu knizku pouzila...casove intervaly som sice nedodrzala ale uz som nevedela ako dalej...Jakuba som prvy polrok skoro nepustila z ruk 😅 ...kojla som ho tak casto, ako chcel a bolo to veru casto...aj napriek radam mamky a svokry, ze mu mam dat Sunar, lebo mam "malo mlieka" a aj napriek doporuceniu pediatricky skusit UM lebo som ako chodiaca mrtvola-co si nemyslim 😅 , som to neurobila...ale ked ako 10mesacny spaval doobeda ledva 30min a poobede detto aj to len po min pol hodinovom zaspavani na rukach pocas chodze / v kociku sice pospal aj 2hod ale len za jazdy / a v noci sa budil kazdu hodinu, pripadne bol v noci hore aj 3hod co nevedel zaspinkat..a ja som nevedela, co robit, tak som to skusila...za tyzden sa budil v noci na mliecko len 2x, cez den zacal spavat dlhsie a hlavne,zacal byt samostatnejsi, nevyzadoval si nosenie na rukach,pretoze sa vyspal a ja som mohla aj nieco urobit/navarit bez toho, aby som to robila na 10x...takze uplne tuto metodu nezatracujem ale tiez som niekolkokrat prosila baby v tej teme aby svoje deticky mladsie ako 6mesiacov nenutili pozorumiet niecomu, comu rozumiet nemozu ☹ ...hmm, ak by som ale mala zaspavat Jakuba na rukach do 1,5 roka ako Dea, tak pridem o ruky aj chrbat 😅

majka35
29. nov 2008

ahojte ... ja tiež pridám svoju skúsenosť ... Barborka spí od svojich 6 mesiacov sama v izbe vo svojej postieľke a nie preto, že by som sa vŕtala v téme "každé dieťa sa vie naučiť spať", ale mala som to šťastie, že barborka to takto chcela, nevedela mi už zaspať nikde, ani na rukách, potom už ani v kočiari, jedine vo svojej postieľke ... takže mala som to šťastie, že som ju nemusela uspávať hodinu, aj viac, ale ten čas som využila na niečo iné ... keď sme kúpili cestovnú postieľku, tak sme boli v nemom úžase, keď sme tam Barborku 1. krát na dovolenke uložili a ona spokojne zaspala do troch minút ... potrebuje mať svoj priestor, svoje teritórium, kde je sama a má kľud ... na druhej strane si zase užijem to nosenie na rukách, veľa činností som robila s Barborkou na rukách, ale až v neskoršom veku, stále chcela na ruky, aj teraz ... a to má 15 kg!!! a dosiahla som akurát to, že idem na magnetickú rezonanciu a keď mi zistia, že mám vyskočený stavec, tak ma posielajú na operáciu, aspoň tak to tvrdila neuroligička ... mám už kvôli tomu noseniu strašne bolesti chrbtice, ľavej ruky ... a už ju ani neviem od toho nosenia na rukách odnaučiť ... takže ja som zástanca názoru, že treba detičkám vyhovieť, keď nás potrebujú, ale všetko s mierou, pretože, keď sa zničíme my, mamy, kto sa potom bude s láskou o naše deťušiky starať? 🙂

janka1874
29. nov 2008

haj košice zaspali sme dnes na obed a už nikto nevstal? 😀 😀 😀

simka9122008
29. nov 2008

Jani ja som tuuuuuuuuuuuuuuuuu

zuzana355
29. nov 2008

nie jani dnes mame tažký veget

fibus
29. nov 2008

no sia mamuse, no kedy dame to stretko? radi by sme vas uz videli, ja som dnes po 12h sluzbe a moje šidlo az teraz zaspalo a ja sa chystam tiez , napiste ako vam vyhovuje 😉

zuzana355
29. nov 2008

my sa prisposobýme 😉 nech navrhnu pracujuce mamičky 😉

zuzka111111
29. nov 2008

ta co vsetky pozerate slavika

fibus
29. nov 2008

ta asi, ja mam buduci tyz, len v stredu sluzbu av piatok mikulasa , inak mozme hoci ktore poobedie 🙂

majka35
29. nov 2008

ja som si musela povinne odpozerať otrasný film na Prime ... ja na také divoké akčáky vôbec niesom ... no a teraz som si prepla na slávika a chlop sa chystá do postele ... tak neviem, či si pozriem slávika, alebo ... 😀

dea
29. nov 2008

ahojte.............tak ja tiez tu oxidujem............muz sa akurat vratil z koncertu J.M. jarre a prisiel totalne znechuteny 😀 ze to bol otras koncert 😀 a nebudem vam pisat ze si kupil ten najdrahsi listok aby si to uzil 😀 😀 😀

nera
29. nov 2008

Ahojte,
už som tu dlho nebola, lebo nejak nestíham....
dea- čože koncert bol od veci? Ja som čakala, že J.M. Jarre to riadne roztočí.....mám ho veľmi rada, len teraz som nechcela riskovať, že pôjdem na koncert.

dea
29. nov 2008

no nera dobre si urobila ze si nesla 😅 akoze moj muz ho ma tiez strasne rad, preto nevahal a kupil listky.......bol so svokrom..........no ale povedal ze zahral len 2 zname piesne a potom uz len nieco co sa mu vobec nepacilo a aj bol koncert dost kratky........len nieco malo cez hodinu 😒

nera
29. nov 2008

fuuuha, tak krátko?
No ja som síce nejak neplánovala ísť, lebo odkedy je Dianka tak ťažko mi je ísť od nej a teraz som aj tehu....a pritom to máme tak blízko, že mám až nervy, že nemôžem ísť....a už toľko bolo koncertov, že za nmormálnych okolností by som už tam bola na isto.
Zákon schválnosti 😉

zuzana355
29. nov 2008

no my sme kukali na slavika a mne sa to neako 😝 možno dei ten koncert bol sto krat lepši pre mna to dnes bolo suché 😅

zuzana355
29. nov 2008

už všetky spinkate 😢 tak nič idem aj ja

monikaaerik
30. nov 2008

Ahojte dievčatá,
chcela by som sa vás poprosiť, či nemáte náhodou na predaj fusak do športového kočiarika. Zháňam sa po ňom,ale nový je príliš drahý a tie použité na nete čom som našla,tak sú mimo Košíc a platiť ešte poštovne 😒 , tak to skúšam takto. Veľmi pekne ďakujem.papa a pekný deň. Monika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre