Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

sasenkat
1. dec 2008

tiez rozmyslam nad optimou ale ja prepolnene obchodaky nemusim
popozerat ma to taha

norik... chystas sa sama ci s muzikom ... autom ci napesky ... mozno nebude prsat 😠

andrea.m
1. dec 2008

a nelly všetko najsamlepšie k 9 mesiačikom 😉

marianna11
1. dec 2008

ahojte, my sme dali len povinné očkovania, dúfam že neoľutujeme, no poznám veľa maminiek, ktoré dali očkovať proti pneumokokom a dostali zápal stredného ucha (lebo že vraj to spôsobujú aj iné "baktérie" ako pneumokoky), a rovnako som to počula aj rotavírusmi, zaočkované bábo hnačkovalo dva týždne 😖 .
Optimu kukneme tiež niekedy keď prejde prvotný ošiaľ.....Ja som šialene nervózna, keď sa nemám kam pohnúť 😠 .

yesno22
1. dec 2008

ahojte...ja len na rychlo a co nevidim....Kami, gratulujeme a zelame co najbezproblemovejsie tehulkovanie 😵
my sa do Optimy chystame tak za tyzden, dva...nemyslim, ze tam najdem nieco uplne bomba spica perfektne...ale zvedava veru som 😅

my sme si z nepovinnych dali len Rotarix...mozno po dvoch rokoch dame pneumokoky, ale to este uvidim...Jakub nezvykne byt chory a tak je to mozno zbytocne 😉

sasenkat
1. dec 2008

my sme zatial absolvovali povinne + pneumokoky

sasenkat
1. dec 2008

jolanka sa v 4 pytala na cvicenie s detickami 🙂

http://www.mcstonozka.sk/?id_menu=0&module_acti...

janka1874
1. dec 2008

ahojte
andrea.m nie je isté že bude mať babu ja mám babu a ani som nevedela že som tehotná a celé tohotenstvo mi raz nebolo zle to nie je v tom 😀 😀 😀 😀

nelly všetko naj naj naj k 9-tim mesiačikom no riadne to letí

curly1983
1. dec 2008

caute zeny 🙂

kami blahozelame 😉

my sme dneska boli v optime - sli sme do kiki tak sme uz zasli aj do optimy a v pohode sme zaparkovali aj vysli z parkoviska, ziadne cakanie nic .. uz nebolo tolko ludi - nic extra sme nevideli 😎

inak zeny peknu temu ste preberali ohladne toho mojkania, tulkania, spania s detickami. Ninka sa v poslednom case velmi rada tulka tak si to vychutnam pretoze doteraz to tak nebolo .. nemala cas na tulkanie 😀 Je to krasne ked sa take dietatko tulka, jooj, zjedla by som ju vtedy 😵 Ale co sa týka spania tak niesom velmi spokojna so systemom ako to my mame 😒 Uspavanie u nas funguje tak ze tiez si s ninkou lahnem a o chvilku spinka .. potom ju prelozim do postielky a kamen urazu prichadza vtedy ked ninka k nam prelezie v noci a spinka s nami .. co mi v podstate nevadi ze je s nami na posteli .. ale ona od tej druhej, tretej hodiny uz vôbec nespi tvrdo, ona uz akoby len bdie ... a do rana uz len mrnci, lozi po posteli a najma vrta sa mi prstekami v ustach - mna uz tak dasna bolia ze dovi a dopo. Ked jej chytim ručky alebo si ja zakryjem usta tak chyti take hysaky ze konec. Pre nu je to ako nejake ukludnovanie alebo co ... ☹ Neviem ako ju od toho odnauciť .. hmm ? mate s tym nejake skusenosti ?

norik1
autor
2. dec 2008

my nemame este ani povine ockovanie a vobec sa nikam neplasim 😵 mal by ist teraz na pol roka ale to mu musia najprv zist zubkove teploty....takze zasa cakam 😵

andrea.m
2. dec 2008

dobre ránko
curly nepomôžem ti.moje deti našťastie "úchylky" tohto tipu nemali.
tami som dala proti pneumokokom zaočkovať práve zato že je furt chorá.kolo každého zubu nachladenie v tom lepšom prípade.ináč laryngitída a podobne 😝
janka1874 ja som myslela zato babu že ma iné tehu ako pri davidkovi a teda že bude iné pohlavie,ale nemusí to byť pravda samozrejme.

kamilecka
2. dec 2008

Ahojte

my mame vsetky povinne ockovania a navyse pneumokoky, kiahne nedavam,je lepsie ked si to dieta prekona. Skor by som dala zltacku,ale tu mi odporucali az ked Davidko zacne chodit do skolky.

kamilecka
2. dec 2008

Curly skus jej kupit babicku co ma otvorenu pusu 😀

Yesno Jakubko ti nezvykne byt chory? Ved len minule si pisala ze je zasa chori uz niekolky krat od jesene 😀 😀 😀

janka1874
2. dec 2008

Dobré ránko
asi tak som ťa zle pochopila 😀 😀 😀 tak to sa potom pri druhom mám na čo tešiť 😀 😀 😀

majka35
2. dec 2008

ahojte ... 😉

kamilecka ... čooo? babičku s otvorenou pusou? ... šak to znie ako z hororu 😀 😀 😀

majka35
2. dec 2008

čo sa týka toho očkovania, tak ja som dala proti pneumokokom, hlavne kvôli tomu, že malá je v kolektíve, plánujem proti žltačke a to je všetko ... proti chrípke ani neuvažujem, keďže chrípková infekcia je veľmi premenlivá, vznikajú stále nové nákazlivé kmene a aj teraz nieje jasné aký vírus sa zmutuje, takže zloženie vakcíny proti chrípke nemusí byť to správne ... 😠

majka35
2. dec 2008

curly, tak v tom ti ani ja neporadím ... takéto niečo som ešte nepočula ... ale deti upokojuje všetko možné a Ninku to časom určite prejde ... 😵

erika153
2. dec 2008

Ej Kami gratula obrovskaaaaaaaaa 😵 😵 😵

inak cafte 🙂

alexandra
2. dec 2008

Ahoj kocky, prepacte ze Vam sem vtrhavam, som uz stara vrazda, ale muz robi projekt v spolupraci s jednou formou na vychode a aktualne hladaju seniornu uctovnicku, velmi dobre platove podmienky.. Tak ma napadlo, ci by niektora z Vas o niekom nevedela.. Ak by ste niektora mali zaujem, prosim napiste mi do IP, poslem Vam podrobnejsie info... (7 rokov pracujem v personalistike, 3 roky ako HR manazerka, takze sa mozete spolahnut, ze to nie je nejaky MLM, ani pyramidova hra)

Dakujem kocky a este raz prepacte

kamilecka
2. dec 2008

Erika dakujem 🙂

Majka napisala som babicku,ako zdrobnelina babiky 😀 no vidis ako to vyznelo 😀 😀 😀

janka1874
2. dec 2008

no kamilecka zaujímavo to vyznelo

alexandra nevadí že si sem vpadla dobrá ponuka sa stále hodí len škoda že nie som účtovníčka ináč by som to brala 🙂 popri materskej

alexandra
2. dec 2008

janka dakujem, ak by ste aj vedeli kocky o niekom z okolia, piiiste 🙂

kamilecka
2. dec 2008

Alexandra mas IP 🙂 inak dufam,ze sa mate dobre

madi
2. dec 2008

caute caute
kamilecka jeeeje....takze Davidko bude mat surodenca? 😉 blahozelam a hlavne nech ste zdravi aj s fazulkou a nech je tehulkovanie krasne....

baby, super ze ste sa tak rozpisali o tom, ako zaspavate a ako sa venujete detickam a tak okolo toho....super nazory a postrehy a skusenosti....

my sme konecne boli na peknej prechazdke dnes, minuly tyzden som bola choroba tak som nechcela ist von a maly spinkal iba na balkone v kociku...ale zjavne mu to neprekazalo...hihi, akurat ze mne uz chybala prechadzka...

do optimy by som sla aj ja....snad buduci tyzden niekedy, ked pride babka k malemu, lebo nechcem s nim velmi pobehovat po nakupnych centrach aby nechytil nejakeho bacila....aj strihat sa mi uz treba ...aj perniky piect...joooj boze boze....ale simono je super, staci ked ma vidi a mozem robit pri nom vela veci...

a este k ockovaniam....kedze mame 3 mesiace, tak nas caka prve povinne - ta hexa vakcina....zvazujem pneumokokov, bola som rozhodnuta ze dam, ale uz si nie som az taka ista...asi az neskor dame.... a tiez som zo zaciatku uvazovala o rotavirusoch, ale to ma znama presvedcila ze nemam davat...cize zatial iba povinne ockovania a potom neskor sa uvidi....

madi
2. dec 2008

norik - kam chodite / ste chodili plavat? (podla fotiek z albumu...) a este - odkedy nosis maleho v babyvaku? nas simon v nom nechce byt 😒 v manduce ako tak, ale v babyvaku vobec vobec... 😖 das nejakeho tipa ako ho presvedcit? 😔 😵 dakujem

marianna11
2. dec 2008

Ahojte, my sme boli dnes v Optime, bolo super, málo ľudí ale prievan....Pekné vecičky pre malého majú, ale na môj vkus trooooošku drahé......
Ja som kúpila manducu keď mal Julinko asi 4 mesiace, na začiatku tiež štrajkoval, ale postupne pomaličky po minútkach si na ňu zvykol. Madi skús ho tam dávať len tak na kratučko a uvidíš, postupne predlžuj intervaly....jednoznačne sa malému zapáčila Manduca, keď sme boli na chate u známych a išli sme na huby....Odvtedy nebol žiaden problém s nosením. Takže možno skús aj prechádzku niekde vonku 🙂

norik1
autor
2. dec 2008

Cafte Kosicanky 🙂

Tak vylet v Optime mame za sebou 🙂 mne sa tam paci, a hlavne tie obchody, ktore vyzeraju tak, ako si ich pamätam spred 11 rokov v Anglicku....bozinku nie je to smiesne kolko rokov sme za opicami? Inac Sasenka som ti volala ale si bola prave nedostupnaaaaa ☹

Madi tie fotky co su v albume na plavarni su robene v Ruzbachoch - tam je termalny bazen v penzione San Andre - je uzasny, odporucam... Je to ale luxus chodit plavat 120 km tam a 120 naspät hi hi takze chodime na plavanie do Sace dva krat do tyzdna - v stredu a v sobotu, maly si to neskutocne uziva a velmi mu to pomohlo aj po telesnej stranke, cvicili sme Vojtovku kvoli asymetrii svalstva a plavanie je ovela lepsie ako Vojtovka, samozrejme ak nema dietatko poskodeny mozog - tam sa to bez Vojtovky nezaobide...

Babyvak - ten som kupila ked mal maly mesiac a odvtedy ho zboznuje. Tam je istota ze urcite zaspi 😵 Chvilku nam tiez trvalo, kym sme si nasli svoju polohu, ale asi po dvoch dnoch to uz slo. Ja som sa rozhodla pre babyvak kvoli tomu, ze je uz od narodenia, nemusis cakat, kym bude maly drzat pekne hlavicku. Moze tam spat a vies v nom aj diskretne kojit.... to sa samozrejme da aj v manduce, ja sa ale priznam, mne je nejak blizsi babyvak ako satka, tym satkam neviem nejak prist na chut...
Skus maleho vo vaku nejak inak napolohovat tak, aby ta citil, ze si blizko a zaroven tak, aby videl vonku. Mozno ze protestoval len preto, ze ho nieco tlacilo alebo mu bolo nepohodlne....chce to len skusat polohy 😀 he he skoro ako na sexuologii sa vyjadrujem 😀 😀 😀

sasenkat
2. dec 2008

skoooooda norik
sasenka sa mi najnovsie tak hra s teefonom ze sa jej podari ho hodit o zem a vypadne zadny kryt a pise ze nema simkartu
vcera to bolo prvykrat a dnes zasa ... taaaak ma odpojila od sveta 😀
musim ju viac dosledovat a vychytat jej grify ... kazdy den nieco nove vymysli 🙂

sasenkat
2. dec 2008

a kedy ste isli?

norik1
autor
2. dec 2008

nakoniec sme sli az poobede lebo sa nasackovali dve kolegyne a potom sme sli spolu....oni sa starali o maleho a ja oddychovala 🙂

mimusiacik
2. dec 2008

Ahojte,prosim posunte info smutnym cakatelkam na materstvo

Turne plodnosti s OZ BOCIAN

http://www.bocianoviny.sk/

Vyborna sanca napisat na listok svoju otazku na diagnozy a sledovat Dr.odbornikov na plodnost ako zareaguju v roznych centrach...pritomni dr.z centier,urolog,embryolog,neonatolog...

Ucast zadarmo,nemate co stratit ,len ziskat

5.12.2008 Golden Royal,Vodna ul,17hod

Dakujem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre