Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

evicka1
29. jan 2010

keby som sla na tyzden s dvojkami tak si to rozmyslim a sedim doma 😀
a pritom stretavam dost mamiciek v meste, ale...

aeouliana
29. jan 2010

alias: my chodime na pol. Sever k Dr.ELiasovj (som spokojna). ak chces poslem Ti t.c. (ma tu svoju ambulanciu a robi aj v Saci).
evik: uzite si Ta3.
ajka: no dufam, ze buduci tyzden uz niekam vyrazime (ak Saska uz bude ok). aj na obed..tiez sa mi nechce stale varit.

alias
30. jan 2010

Ahoj aeouliana, ďakujem.Máš IP

ewana73
30. jan 2010

ahojte aj ja som tu 🙂 dnes nam pekne nasnezilo a ja sama doma s malym a najhorsie je ,ze maly je dnes hrooozne umrcany a uplakany.este nam celkom neodznela kolika a uz sa mu tlacia zuby 😖 , slinta ako bernardin a zuzle vsetko co mu prejde okolo pusy. 😀

janka1874
30. jan 2010

no veru nejako sa to tu riadne rozpadlo ženy dajte si fotky nech vo Vás nemám taký chaos 😀 😀 😀 😀 😀

aeouliana
30. jan 2010

ewana73: to nemusia byt zubky. aj Saska mi slintala a vsetko davala do pusy od 3 mesiaca a prvy zubok jej vysiel ako 9-mesacnej 🙂 len chce vsetko ochutnat . aj Danko stale cmula ruky 🙂
my sme dnes mali krstiny, takze sa vsetko tocilo vlastne okolo toho. Sasku boli hrdlo (takz asi nebude nic zo zajtrajsej sankovacky) - a to je po 5 dnoch lokalneho ATB do hrdla 😠 ..asi ju este tyzden necham doma...neviem baby, ci sa stretneme cez tyzden...uvidim ako sa chudatko bude liecit... 😒

ajka72
30. jan 2010

no škoda Denisa že sa vám ta choroba tak vlečie už som sa tešila že dáme stretko, však možno evicka dobehne samozrejme každá mamina je vítaná, však uvidíš hlavne nech ste zdraví 🙂

zuzana355
30. jan 2010

ahojte kocky košičanky 😉
sto rokov som tu nebola nestíham ale občas vás aspon prečítam
všetkým choručkým prajeme skoré uzdravenie nech ste čím skor zdraví
ak by bolo stretko tak by sme prišli aj my radi vás spozname osobne.

janka ako sa mate ako to zvladaš dufam že je to už OK a devčence ťa počuvaju.
veru stare košičanky sa vytratili 😀 😀 😀 alebo pracuju na dalších babatkach 😉

ajka72
30. jan 2010

zuzka budete vítaní chceli sme ísť do pizzerie na stanicu je tu niekde link od evicky a vyzeralo to tam super 😉

simka9122008
31. jan 2010

To čo je vonku pomooooooooooooooc ani sa nikam nedostaneme

ewana73
31. jan 2010

aeouliana : no ktovie,mozno ma maly len objavovacie obdobie 😀 no na dolnej celusti ma uz dva male biele obdlzniky pod kozou a ked ma nico v puse tak to az "zurivo" ide rozhryznut 😝 no moj synovec mal prve dva zuby tiez v troch mesiacoch,tak sa necham prekvapit ..

aeouliana
1. feb 2010

ewana: no..moooze byt. uvidis ci budes mat doma selmu zubatu 😀 )))

ajka: snad koncom tyzdna by sme sa mohli k Vam pridat.

ajka72
1. feb 2010

o.k. denisa tak môžme predbežne dohodnúť ten piatok je to ešte ďaleko uvidíme hlavne sa vyliečte 😉

miresta
1. feb 2010

Ahoj kočky, po veéééé´ľmi dlhej dobe sa ozývam, ale naozaj ja nič nestihám, a keď mám čas, tak sem tam len tak sedím a pozerám do blba, lebo spať ani neviem asi z toho kolobehu. Máme sa fajn, akurát sme boli minulý týždeň trochu prechladené, obidve kočky, ale ani sme neboli u lekárky, len telefonicky sme to vyriešili, v stredu by sme mali ísť na poradňu, tak budeme prepichovať ušká asi.....už by trebalo, aby ju potom veľmi nebolelo.

janka- ako sa máš? zvládaš to dobre? Mliečko máš? Ja nekojím stratila som, a veľmi som z toho nešťastná, lebo malinká nedobre príjma umelé, veľmi ju z toho bolí bruško. Zmenila si sa, si uplne iná na fotke. Musím aj ja niejaké pridať už.

Kočky všetky vás pozdravuje, a držte sa.....užite si zimu, lebo ja ju milujem a vychutnávam si ju. Pekný deň . 😎

evicka1
1. feb 2010

ahoooooooooooooooooooooooooj zeny
tak straaasne ste mi chybali... 😀
cestu vlakom sme zvladli v pohode kazdemu sme mavali na kazdeho kricali kazdemu posielali pusinky...rano sme vstavali o pol siestej vyrazali o pol siedmej o desiatej dorazili do tatier ubytovali sa-ubytko super az na druhy den sme zistili ze je to byvala fara 😀 artefakty tam oli dokonale-kriziky svate obrazky 😅 ale majitelia suprovy ked do tatier tak k nim
tatry boli dokonale-nachodila som kilometrov ako diva. bolo tam krasne, sneziku sme mali dost, akurat ze sa nam boby nepacili takze furt na na mamkynom krku 😅 dnes sme boli na sankarskej drahe-segra v predu na saniach, kamoska sedela na tej opierke pre deticky a ja a hugo v manduce na chrbte sme stali vzadu na saniach-keby ma videl niekoto zo socky tak mi vezmu dieta 😀 ale mala som to dokonale vymyslene, ked som si myslela ze padame tak som padala na kolena...
v nedelu sme dali vyslap na strbske pleso tam sme nachodili len desat kilakov domov sme sli na tej elektricke ci co to je ale ze si skocime este do obchodu no trosku sme to prpiskli z obchodu k nam to bolo 13 killakov. no hugo zaspal ako cicuska ja som si dala vinecko a chcipla ako broucek 😀
a pozeram ze vy sa mate ako tak dobre
nam ta choroba by som povedala ze nepresla-sice v noci nemame zachvaty kasla co je parada no cez den...chjo
kraaasny vecer

janka1874
1. feb 2010

zuzka máme sa už dobre občas bojujeme so spaním kedže sme len v 2 izbáku tak sa niekedy navzájom budia ale ináč je nám už dobre koliky nám už prestali tak sa vytešujem už je to mesiac tak už to môžem aj nahlas povedať 😀 😀 😀
Sendy mám síce začala žiarliť tak s ňou teraz trošku bojujeme ale ináč sa nám darí dobre Viky rastie jedna radosť už má 5,9kg 🙂

ženy mimochodom práve keď som už objednala skate tak nasnežilo cez 40cm snehu no neporazí ma 😀 😀 😀

ninnaricci
2. feb 2010

ahojte mamičky...
...snáď sa ešte môžem pridať do skupiny 🙂
...ja vás tak zbežne čítam...skôr sa pohybujem v téme kde máme rovnako staré detičky...ale zisťujem, že skúsenejšie mamičky možno lepšie poradia 😀
...zatial ste mi dobre poradili...zaujímalo ma kde ísť s drobcom...nemala som zmapované detské centrá...no zaujala ma Haliganda na jazere...kedže som tam vyrastala...ešte sme neboli pozrieť...lebo drobec bol trochu chorý...a teraz tá kalamita...no keď bude teplejšie určite budeme navštevovať podobné centrá...nech sa drobec kamaráti 😉
...teraz v tomto mizernom počasí sme len doma...v našom 2izbovom byte...noo zábava nič moc
...drobček už začína chodiť...síce už len za jednu ručku sa vedie...sem tam sa pustí...takže moja chrbtica teraz dostáva poriadne zabrať...

...pekný dník prajem všetkým 😵

aeouliana
2. feb 2010

caute babulky. tak my sme odpisane do konca tyzdna. Saska sa nejak nezotavuje 😒 kasle veselo dalej a sopliky mame az po paty...teraz ked je vonku tak krasne zas sedime doma 😠

ninnaricci: vitaj 😀 evka chcela pozriet Haligandu. mozte ist spolu 🙂

evicka: vidim, ze ste si uzili 🙂. kde ste boli ubytovani? daj tip.. aj ja som sa na jesen nachodila na tury este s Danuskom v brusku 😀 teraz by som chcela ist na jar niekedy do Tatier alebo niekam...Velka noc asi padla..manzel bude pravdepodobne mimo 😠 , takze az niekedy potom by sme sli. aspon budu nizsie ceny ako na sviatky. nech sa Huginko poriadne a hlavne skoro vylieci.

rubinka
2. feb 2010

Ahojte baby, kde sa dá kupiť nejaká pekna postieľka pre bábo. Myslím taká čo má aj pekne vyrezanú čelnú stranu, nie takú klasičku že su len mreže a nič. A samozrejme nech nestojí majland.

janka1874
2. feb 2010

deni a to som sa prišla opýtať či neplánujete dnes výjazd niekam len tu vonku do snehu no asi smola zas sa nestretneme 😀 😀 😀
deni a čo robí manžel

rubinka neporadím lebo my sme na postieľku išli radšej do poľska tam sme kúpili aj so spodným šuflíkom a matracom za 60eur a tu viem že stoja raz toľko také

ninnaricci vitaj

rubinka
2. feb 2010

A kde v Polsku ste kupili?

aeouliana
2. feb 2010

janka: no..3x tuto zimu snezilo a Saska bola stale prave vtedy chora. to je smola! uvidime..mozno koncom tyzdna uz pojdeme vonku. manzel pracuje v hutnych montazach.

rubinka: my sme nasu dostali (teda pozicali nam ju a mame ju uz 4ty rok..taku drevenu). skus si vygooglit nieco 😀

janka1874
2. feb 2010

rubinka v Novmo Targu sme ju kúpili ale mali také aj v Krosne len tam neviem cenu no určite nie taká ako u nás

deni čo mám ja povedať keď už máme konečne skate na ceste tak sa sním nedá ísť von 😀 😀 😀

ajka72
2. feb 2010

ahojte dievčatá no my sme boli dnes vonku s kočiarom lebo som potrebovala ísť do tesca a aj do dargova zháňala som mužovi košelu na narodky a ísť s dvojkočiarom naloženým mojimi babuľkami hotový horor tu na sídliskách sme mali veľké problémy viackrát nám museli pomocť tlačiť aby sme sa prebrodili cez ten sneh, tak uvidíme čo sa týka stretka asi bude reálne keď sa sneh trochu roztopí a vaše deťurence Sášenka aj Huginko budu zdravučkí keby ste predsa niekam išli dajte vedieť uvidíme či dorazíme 😉

ajka72
2. feb 2010

my sme mali postielky kupované v carrefury keďže sme potrebovali hneď dvakrát hľadali sme najlacnejšie tak sme kupili v akci stáli vtedy cez 1000,-Sk kus, ale boli to klasické postielky

evicka1
2. feb 2010

ahojte
ninarricic: vitaj
rubinka : ja som si postielku kupila cez net, teda vsetko som si kupila cez web 😀 usetrila som a spokojnost maximalna
dnes sme boli v tej pizzerii na stanici a paraaada. personal dokonaly dvaja chlapy ale taky suprovy. bola som so segrov tak sa hrali s hugom v detskom kutiku nech sa "mamicka" moze najest, pomohli mi s kocikom dnu a von, von az na chodnik pretoze mali zle odhrnute... no fakt spokojnost... paraaada
no s kociarom teraz je to boj ale toto mi nevadi urcite koly tomu neprestanem chodit von, a hugo kasle a sopli no mam pocit ze vonku je nam lepsie nez dnu 😅

janka1874
3. feb 2010

Dobré ránko
to je nespravodlivosť dnes nám urobila Viky budíček a ona si teraz sladko spinká jednoducho o 7.00 sa rozhodla že má chuť si pokecať tak nás zobudila a ani nie o pól hoďku na to si povedala že stačilo a hodím si šlofika horšie je že Sendy to nechcela pochopiť že ešte môžme spať tak si práve idem urobiť kafe

aeouliana
3. feb 2010

janka: Danko si tak kecal od 4:45 😉 ,potom zadriemkal. potom opat vstal o 6:45, napapal sa a spi...vynimocne mi teraz spia obe deti...klop-klop-klop 😀 rychlo idem vypit caj a spravit aspon nieco kym sa zacne kolotoc 😝

janka1874
3. feb 2010

no my máme len 2 izbák tak zobudila aj Sendy a tá už naspäť nevie zaspať no čo narobím

ewana73
3. feb 2010

zienky,ja vas obdivujem tie co mate dve deticky ako to stihate 😲 ,ja mam jedneho zbojnika a mam dost,najprv kolika,kojenie kazdu hodinu aj v noci,ze hodinky by ste si mohli nastvit 😀 teraz asi zubky podla priznakov,tak pokracujeme v mrncani , nespavosti,plakani... 😝 dnes sa rano tak totalne dogrckal ,ze som az pozerala odkial to z neho setko vyslo ,cele body aj vankus a on sa z toho len smial 😀 a ja pozerala na neho ako puk .. 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre