Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

norik1
autor
2. okt 2009

Aj ja sa pridavam ku gratulaciii - Monika a Matejko vsetko dobre 😉

andrea.m
3. okt 2009

Matejko vitaj na svete. prajem malému aj maminke všetko šťastie sveta 😀

zuzka žijem, žijem...robota v pohode, baví ma 😀 ...len ako tu písala norik snažím sa zladiť domácnosť, deti, manžela 😀 a ešte ani tu svokru nemám čo by mi skrine upratala tak si všetko robím sama 😀 😀 😀 😝

janka1874
3. okt 2009

juj žienky mne sa dnes tak nič nechce robiť ale je tu už neskutočný bordel a ešte aj variť by bolo treba pomooooc ja by som najradšej ľahla a spala

andrea.m
3. okt 2009

janka tak to ti verím. ja už mám našťastie upratané ale ešte ma čaká varenie, pečenie a žehlenie ☹ zajtra som v robotke tak to musím stihnúť dnes.

sasenkat
3. okt 2009

ahojte
tak moike aj matejkovi kooopec zdravia a veľa síl prajeme 😉

sasenkat
3. okt 2009

norik tak tu svokru ti tiez nezavidim, ja by som si pri mojej tiez isla hodit, taka je poriadkumilovna
... lenze ked nemas inu moznost, tak sa ti pomoc zide a zvysok musis chtiac*nechtiac pretrpiet 😝

sasenkat
3. okt 2009

my sme dnes boli v ZOO, bolo perfektne pocasíčko, slniečko ... o užili sme si to tam
Sašenku viac zaujímali ohrady ako zvieratká, myslela si že sú to preliezky a chcela cez ne loziť 😀 😀 😀

sasenkat
3. okt 2009

co sa tyka gynekologa, ja som menila medicinske centrum, tiez som chcela ist k hoppanovi, kedze k jeho manzelke chodim, ale nakoniec som sa rozhodla ze sa nebudem trepat z kvp na jazero a tak som sla k dr. kelyjmu do pro-care, sice sa tam plati ale maximalne som spokojna 🙂

a rodila som v novej nemocnici tiez aj kvoli dohodutej doktorke 🙂

sasenkat
3. okt 2009

Norik, podme uz niekedy spolu von!!! par krat som videla tvojho manzela s malym, ale len zo zadu a spoznala som kocik 😵

andrea.m
4. okt 2009

šaška dobre si si včera skecla 😀 😀 😀

monika1
4. okt 2009

baby dakujeme krasne za gratulacie 😵

majka35
4. okt 2009

monika ... blahoželáme aj my ... veľa zdravíčka 😵

monikaaerik
4. okt 2009

Ahojte,
Ajka72, ospravedlnujem sa, ze reagujem az teraz,ale zacala skola,tak si chcem niektore veci poriesit v predtermine a zacinam si hladat aj pracu,tak doladujem zivotopis 😵

Co sa tyka nasej Emky,tak nas na psychologiu doviedli viac menej znami,pretoze Emka vynikala v zivosti, proste uz ked mala 10 mesiacov chodila za jednu rucku,nemala este ani 11 a uz chodila a odvtedy sa nezastavila, proste to dieta je v kuse v pohybe a znami zacali reagovat,ci to nie je hyperaktivita ako diagnoza,ale ja som tusila,ze nie,pretoze zvacsa hyperaktivne deti su take nechcem napisat,ze zle,ale viac agresivne,aspon podla mojho pohladu. a Emy taka nie je, ona je spokojna,len musi byt v pohybe,s prepacenim sa nevie ani na 1x vykakat.
A tym,ze Emka je epilepticka a berie lieky,tak uz som vobec nevedela,ci to nebude ciastocne aj liekmi. Boli sme na psychologii u dr. Luscakovej a bola som spokojna s jej vysvetlenim,pretoze som uz ja bola nestastna z toho,ze doma je to len same nesmies,nechod,nelez,neskac a same negativum dookola,ale ked vam decko lezie do mikrovlnky a lezie po obyvacej stene a sada na parapety a vlieza do detskej postelky a spat vylieza a ine ma uz nenapada,tak ako mam reagovat? a nechcela som aby vyrastala v takom prostredi,tak sme zasli a psychologicka to uzavrela tou zvysenou mierou vzruchu,proste rychlejsie reaguje na podnety,vnemy a potrebuje pohyb,kde by si nadbytocnu energiu vyburila,v nasom pripade jej staci hodina pohybu,ale aktivna.
Este to uzavrela tym,ze by potrebovala viac detskeho kolektivu, pretoze medzi 2- 3 rokom sa vyvija rapidne aj socialne - emocne citenie a je to potrebne pre spravny vyvoj. A odporucila nam skolku, vravela,ze aj teraz, tak som bola rada, ze Emke neublizime,aj ked pojde do skolky ako nie 3 rocna. Bolo toho vela,co povedala, sedela som u nej 2 hodiny,tak ma teraz ani nenapadne,ale poviem vam,ze doma je to pokojnejsie, pochopili sme, ze nema vyznam ju trapit babikami a plastelinkou, proste musime ist von,behat, motorkovat, smykat.potom jej aj ona pokojnejsia a nerobi nezbedy.
Ak by si mala este nejake otazky,kludne sa ma opytaj, uz ma nic nenapada.Aha a predsa, odporucila nam to plavanie, ze by jej prospelo, ci sa tyka vydaja energie, bola by medzi detmi a trocha by bola samostatna,pretoze mi trocha vytkla,ze ju dost strazim, ze jej mam dat viac volnosti, stale ju pozorujem, aj kvoli epi, a ze tu lasku ktoru ma ku mne, si ma rozdelit aj medzi ostatnych, proste, ze by mala travit viac casu aj s inymi clenmi rodiny.
Prepacte baby, som sa nejako rozpisala, sorry ak vas nudim, uz letim papa

ajka72
5. okt 2009

monikaaerik ďakujem za odpoveď poslala som ti IP, inak sa prípajam ku gratuláciam k narodeniu malého matejka nech je zdravučký, pekne papá a priberá a robí rodičom len radosť a mamičke teraz hlavne veľa mliečka 😉

zuzana355
5. okt 2009

cafte kočky hlasime sa po svadbe jaaaaaaaaaaj super sme sa pobeli 😀 😀 😀 😀 až malý skončil na pohotovosti máme roztrhané šlachy na nohách tak nam dali dlahu 😢 😖

saši dobre si si pokecala 😀 😀
adi ako v práci ešte si duracelka 😉

miresta
5. okt 2009

ahojte kočky, tak sa nás tu rozpísalo, to je super.

norik1 - dík za tip. A je super že malý je taký spokojný v jasliach. No na KVP z Ťahanoviec to by bola drina.

Kto z vás má lekárku detskú na Ťahanovciach? Odporúčate, alebo radšej nie?

A nepoznáte nikto náhodou niejakú opatrovateľku, alebo staršiu pani na postráženie dieťaťa, len tak raz, dvakrát do týždňa na 3 - 4 hodinky? Buď z Ťahanoviec, alebo z juhu? Dík za odpovede.

Pekný deň. 🙂

lovacka
5. okt 2009

ahojte
no tu to nejako nezije ci co 😅
my dnes mame 4 mesiace presne o tomto case sa maly narodil taky je to zvlastny pocit ked na to spominam teraz

andrea.m
5. okt 2009

lovacka blahoželám.

zuzka fúkam lukáškovi 🙄 júúúúj to ho musí bolieť zlatko moje.

a veru ešte fungujem na duracel 😀 ako ináč. zajtra mam osmičku v stredu dvanastku.

zuzana355
5. okt 2009

Ďakujeme adi pofuuuuukam no učime sa chodiť s barlami aby bol aj troška samostatný lebo prídem o kríže 😅 veď ma 30kíl tak vkuse ho nosiť.

miresta nepomožem ti
lovacka blahoželáme 🙂

zuzana355
6. okt 2009

cafte kočky tak kde ste dnes asi všetky vonku jaj aj ja by som išla ale nemožeme ☹

monikaaerik
6. okt 2009

Ahojte dievcata,
chcela by som sa opytat, ci ste v poslednom obdobi neboli na polskych trhoch, konkretne v Novom Targu? Oplati sa este? Diky moc.Monika

lovacka
6. okt 2009

caute babule ak by st epotrebovali plastove okna alebo vedeli o nikom kto chce menit resp kupit do novostavby tak sa kludne mozete obratit na nas.mame nemecke kovanie a nemecky profil okien za super ceny vyraba ich salamander

zuzana355
7. okt 2009

janka krástne bruško už máš som kuk nové fotky pekne rastiete 😉

janka1874
7. okt 2009

ďakujem zuzi 🙂 tu už fotky nejako ani moc nepridávam 🙂

zuzana355
7. okt 2009

no a kde ťa nájdeme jani v plnej kráse tiež na fc 😀 😀

zuzana355
7. okt 2009

ako sa inak máte už chodí saška po schodoch či ju vláčiš na rukách stále 😕

adulienka
8. okt 2009

ahojte baby 😉 tolko vela je vas tu novych,ze az.dlho som tu teda nebola 😨 😨 mam cas tak som tu asi po rok 😨 u konecne nakukl 😨 a 😅 al 😅 e teraz tu nik nieja 😅

adulienka
8. okt 2009

a tie vety som trosku skomolila 😅 😅 😅

andrea.m
8. okt 2009

adi ahooooj

pozerám že adamko je už školák. ako sa mu páči? a natalka už chodí do škôlky?

janka1874
8. okt 2009

zuzi no teraz som prvý krát dala aj na facebook ale ináč iba na malej stránku ale tú plánujem zablokovať o chvíľu len na to musím prísť ako sa to robí 🙂
a schody no podľa nálady niekedy sa mi podarí u presvedčiť nech aspoň polovičku vyšlape no veľký úspech nemám ale ako náhle je s nami tata tak nehrozí ani jeden schod to sa rovno pred neho postaví a ziape ako najatá takže sa trápime a vláčime ako šibnuté no čo už

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre