Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

kamilecka
28. nov 2008

Madi ja ani neuznavam metodu co je v knizke ako dieta naucit spat,ze mas nechavat vyplakat podla casovych intervalov,somarina. Ved sme tak chceli tie nase deticky,vytuzene babatka a teraz ked su na svete tak im mame robit toto. Ved tie mamicky uz niektore mesacne deti nechavaju plakat podla tej knihy,co take mesacne babo chuda este ani nevie nic ze vobec je na niejakom svete a potrebuje hlavne citit mamku. Mna za tento nazor aj odsudili v teme ako naucit dietatko zaspavat. Podla mna to nieje spravne. Ved si nemyslim ze ked bude mat povedzme tak 5 rokov tak bude stale spavat s mamkou 🙂

Davidka mojkam,salime sa,pusinkujeme,tiez ked sa nad niecim zlosti ze sa mu nedari tak v klude vysvetlit ze to sa takto neda,alebo ked sa nedari tak ideme robit nieco v com je sikovny a potom tu danu vec skusime zasa.

andrea.m
28. nov 2008

kamilečka ale bude 😀 filipko a každý večer šupne ku mne pod paplon a rozprávame sa ako bolo v škôlke. máme "svoju" hodinku. a zaspáva mi v náručí. potom ho preložím tak o meter dalej a často sa stane že aj tak ho rano najdem pri mne 😀 no a čo. ked potrebuje cítiť istotu a tou istotou som ja tak kam by chodil že? 😉

norik1
autor
28. nov 2008

My sa nosime v babysatke, Filipko spi vo svojej postielke a o piatej rano ho prekladam ku nam a este spi s nami do pol siedmej...vyplakavat ho nenechavam...myslim ze aj tu taka zlata sredna cesta nie je na skodu. A s tym intervalovym uspavanim tiez nie som stotoznena.... 😔

kamilecka
28. nov 2008

Andrea no veru a co,vadit mi to nebude 😀 Ja sa pamatam ze sme tiez mali postele hned pri nasich postely a ked sme sli spat tak som mamku drzala za ruku dovtedy kym som nezaspala a bolo to super,mala som istotu a lepsie sa mi zaspalo 🙂

sasenkat
28. nov 2008

sasenka zaspava vo svojej postielke sama tak ze za dve minuty spi - ale len vecer a odmalicka ma moj vankusik z ktoreho citi maminu vonu - zaspi tak ze obijima vankusik
ked cez den prestala chciet zaspavat v postielke tak sme sa nosili v babysatke a spievala som jej kym nezaspala a potom som ju len rozbalila a aj so satkou dala do postielky
teraz ked je vacsia v kociku cez den zaspi za 5 minut
6 mesiacov sme sa len kojili , doteraz sa kojime, sice od 6 mesiacov len raz denne a v noci ale aj to je cast vztahovej vychovy - mam stastie ze mam dost mliecka 🙂

madi
28. nov 2008

jeeej babulky, dakujem vam, velmi ste ma potesili...fakt som si zacinala pripadat cudne...mam vo svojom okoli maminky (aj v mojom veku) ale ziadna z nich nema takyto pristup ako sa snazim mat ja (v podstate tie zasady vztahovej vychovy), vsetky na mna kukaju, ze preco si rozmaznavam dieta uz od takeho utleho veku....nechapem... hm... je to smutne podla mna
a teraz som si kupila decembrovu Maminu a tam je clanok ze novinka z ameriky - presne o tejto vztahovej vychove "attachment parenting" hihi...taksom sa v duchuzasmiala ze uhm..fajn...
a ta seria clankov v dietati - to som citala aj ja 😉

kamilecka - tie principy hovoria, ze treba nechat spinkat dieta pri sebe (kvoli tomu pocitu istoty a bezpecia) a ze ono sa samo rozhodne ze chce uz spinkat same, ze vacsinou to pride okolo stvrteho-piateho roku ...

jooj, tak sa tesim, ze som nasla "spriaznene" duse, lebo v mojom okoli ma fakt malokto chape (okrem mangela...chvaaaalaabohu ze je na mojej strane) 😵
brrr, boli sme vonku sa prechadzkovat a normalne som vymrzla.... 😒 nepaci sa mi kocikovanie v zime asi 😔

janka1874
28. nov 2008

no teda nejako ste sa rozbehli normálne Vás nestíham čítať
madi ja sa idem sťažoať písomne vedúceh hneď v pondelok
dnes mi príde návšteva
no ja vzťahovú výchovu nepoznám ale nenechávam ju revať a mojkáme ju že si niekdy myslíme že sme až posadnutí ale milujeme ju nadovšetko a bozkávame do zbláznenia ale ona je samostaný jedinec ona nechce spať pri nás lebo prelezia preč a ja sa bojím aby nespadla aj keď už pekne zama zlezie z postele ale aj tak spí sama v postieľke terz síce máme obdobie kedy ju musím cez ďaň uspávať ale to je asi 2-3 týždne ináč zaspávala úplne sama ale aj to ju nenosím na rukách ale leží v postieľke a hladkám ju a zaspí a musím povedať je super spachtoš od narodenia

norik1
autor
28. nov 2008

Esteze nam tie deti dobre spia, inac bz nebolo casu na kona hi hi 😀 😀

silvia.t
28. nov 2008

Ahojte kosicanky...som rada ,ze som nasla temu kosice,ja som sa do KE nastahovala len nedavno a nikoho tu zatial nepoznam...som zo stareho mesta,v maji cakam babo tak dufam,ze ho nebudem kocikovat sama... 😅

norik1
autor
28. nov 2008

Ahoj Silvi, vitaj 😵 neboj, v starom meste je vas niekolko 😵

andrea.m
28. nov 2008

čaute.tak mi odchádzame na vidiek blahoželať na ondreja (ocko 😉 ) tak cez víkend kroťte vášne aby som vás v pondelok ráno nečítala dve hodiny 😀 😀 😀 😀 😀 prajem vám krásny víkend

norik1
autor
28. nov 2008

Že ockovi kongratulešn 😀 a pekný víkend 😵

andrea.m
28. nov 2008

vdaka 🙂

zuzana355
28. nov 2008

adi pekný výkend prajeme a neprežen to s tou oslavou aby si potom aj trafila domov 😀

monika1
28. nov 2008

Caute baby 🙂
tak pridavam sa do 5 😉
aj u nas v podstate funguje ta vychova,maly sa mojka az moc a odkedy robim tak je to stale "mama mama" a na ruky co predtym vobec nerobil ale pokial ho vladzem tak si ho budem nosit 🙂

zuzka ten recept si musim rychlo este najst a napisat,vyzera to skvele a prave som aj dumala co s mletym masom 😝

baby neviete odkedy budu u nas vianocne trhy ci stanky? ja milujem tu atmosferu a v blave ich maju oddnes 🙂

zuzana355
28. nov 2008

monika myslim že to začína 06.12.
ink ako sa máš robotka

norik1
autor
28. nov 2008

Vianočný strom už stojí

Ľudia sa včera okolo obeda stali na Hlavnej ulici očitými svedkami tradičného rituálu - prívezenia a vztýčenia košického vianočného stromu.

KOŠICE. Do mesta priviezli vianočný strom v sprievode policajných áut pracovníci Mestských lesov okolo obeda. Smrek, pochádzajúci z okolia obce Kojšov v okrese Košice-okolie, patrí medzi najvyššie, aké kedy stáli pri súsoší Immaculata. "Rástol na okraji lesa, príprava na transport do Košíc trvala asi dve, preprava jednu hodinu," povedal nám Ľubomír Juhás, výrobný námestník Mestských lesov. "Ide o smrek obyčajný, má výšku 28 metrov, rástol 45 rokov a pri kmeni má hrúbku okolo 42 centimetrov."

Smrek vybral osobne Julián Tomaštík, riaditeľ Mestských lesov. Po privezení ho pevne ukotvili tak, aby nespadol ani pri akomkoľvek silnom veternom nápore. Rozžiari sa 900 až 1000 žiarovkami 5. decembra, keď oficiálne začnú Košické Vianoce 2008.

...takze klasicky na Mikuláša 😵 😵

zuzana355
28. nov 2008

no už sa tešime

monika1
28. nov 2008

jej no parada tesim sa 😵 😵

zuzka mame sa dobre,odkedy chodim do roboty tak tyzden mi zbehne ako voda,normalne nestiham sledovat dni a uz som si aj celkom zvykla 🙂

zuzana355
28. nov 2008

no vidíš tak potom je to ok a maly tiež v pohode

janka1874
28. nov 2008

no na tú atmočku sa teším aj ja ešte že do mesta nemáme tak ďaleko
budeme sa tam stretávať

zuzana355
28. nov 2008

jastnéééééééé 😉

norik1
autor
28. nov 2008

No hej, ked uz Dargov nefunguje 😀 Dame stretko pri stanku s varenym vinom? To by bol obraz 😀 😀 😀

lenny
28. nov 2008

dargov nefunguje?

norik1
autor
28. nov 2008

nie nefunguje ako nefunguje ale ze sa nevieme dohodnut a hodit stretko, aj ked to spominame na kazdej strane 😵 😵

monika1
28. nov 2008

zuzka maly je uplne v pohode hned od zaciatku,este nam aj zamava takze super 🙂

norik no to by bol obraz,mamicky s kocikami a poharom vinka 😀 tak kedy ideme? 😀

norik1
autor
28. nov 2008

maminy idem trochu haji lebo rano vstavame ideme plavat, tak bru nocku

a nad tym vinom vazne rozmyslajte 😀 😀 😀

zuzana355
28. nov 2008

hoc už aj hned teraz 😀

zuzana355
28. nov 2008

norik tak skoro hajat 😕

janka1874
28. nov 2008

no podľa mňa na tom nič nie je aj maminy sa musia zohriať a čo je lepšie keď nie varené vínko
ja sa pridávam
my akurát v decembrovkách spomíname aké to bolo pred rokom to už sme boli na rozpadnutie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre