Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

gabika7706
16. jan 2012

@mystery7 ako zumba? bola si? 🙂

mystery7
16. jan 2012

nebola som, min. stredu som mala stretko zo skoly, mozno mi teraz vyjde

adelaida33
27. jan 2012

Kočky, prosím vás, je v Carrefoure (Cassovia) predajňa Dráčik?

gabika7706
27. jan 2012

@adelaida33 uz nie, predajna je zrusena, my sme to zistili pred Vianocami...

adelaida33
27. jan 2012

@gabika7706 dakujem. joj, skoda... 😒

janka1874
29. jan 2012

žienky dávno som tu nebola ale idem sa Vám vysťažovať s mojou včerajšou skúsenosťou myslím že to bola asi na dlho posledná návšteva toho kútika večer som sem radšej ani nesadla lebo toto by nedopadlo dobre ako aby ste chápali išli sme s deťmi do Galerky že my na nákup a deti dáme do kútika nech sa vyskáču a vyblbnú (tam kde sme mali oslavu) a my spokojne odpochodovali do obchodu a prišli sme si spokojne po hodine po deti a pozerám Vikina celá docikaná boh vie od kedy tam tak bola ako poviem Vám také nervy som lapla že tie dievčatá čo ich tam akože strážili som radšej nechala tak aj tak sa mi pakovali z cesty jedna radosť a tvárili sa ako keby sa nič nebolo stalo kokos čo je toto sa prístup nechajú dieťa nech sa pociká a bo vie ako dlho tak takto mokrá behala ani nezavolali ani nič ako skutočne som tam bola posledný krát pritom Vikina nebola prvý krát takto v kútiku a toto sa nám nestalo nikdy vlastne ani neviem kedy naposledy sa pocikala však je bez plienky už ani neviem ako dlho. Najviac ma však vytočil ten prístup, že nezavolali fakt neviem ako dlho takto mohla byť keď neprechladla zo spodu tak budem rada.
@dianocka tak toto ma moc neoslovilo na to aby som tam ešte niekedy zašla ale v dobrom Ti hovorím pouč tie dievčatá nech nabudúce volajú rodičom lebo toto ma neskutočne vytočilo fakt netuším ako dlho tam takto behala ale studená bola poriadne keď som ju prezliekala a vôbec ani nechápem prečo som nakoniec zaplatila asi do nervov

sisull
31. jan 2012

ahojte, niekto na kocikovanie na kvp?

janka1874
1. feb 2012

tak a malá je už aj chorá @dianocka že ďakujem personálu detského kútika

dianocka
3. feb 2012

@janka1874 po prvé ako čítam tvoja malá má 2 roky a 3 mesiace.ako si si iste všimla,detičky,ktoré majú do 2 a pol roka majú mať v detskom kútiku plienku.po ďalšie dievčatá okamžite informujú a telefonujú rodičom,ak sa stane ,že sa nejaké dieťa popišká.v detskom kútiku je 23 -25 stupňov ,takže o žiadnej zime v detskom kútiku nemôže byť ani reči.a nehnevaj sa na mňa ,ale obviňovať zamestnancov,že tvoje dieťa ochorelo je nezmysel.

janka1874
3. feb 2012

@dianocka no ako netuším ako dlho bola popišaná lebo mi nikto nevolal a určite to nemohlo byť že by sme páve vtedy prišli a tú informáciu som nemala že dieťa musí mať plienku a príde mi to ako divné lebo my už doma ani nemáme plienky dosť dlho lebo malá je presne od 1 roka a 8 mesiacov odplienkovaná tak ako ma nenapadlo dávať jej plienku. Okrem toho už som sa o tom bavila s nie jednou maminou a osobne posznám ďalšie 2 ktorým sa tiež deti pocikali a nikto im nevolal, tak neviem ako to potom u Vás funguje. Zhodou okolností u jednej som bola ešte aj svedkom ako si prišla tak ako ja pre pocikané dieťa a nikto jej nevolal.
Upozorňujem neboli sme tam 1x jedno je ale z mojej strany jasné, že som tam bola naposledy.

ewana73
6. feb 2012

@dianocka mozem sa opytat,cisto len pre moju info... to akoze vazne tam niekde uvedee.napisane,ze dieta do 2,5 roka MA MAT plienku?? 😲 lebo deti,kt.su uz dajme tomu v 2 rokoch odplienkovane, to by bola asi somarina mu dat plienku.. s tymto som sa este nikde nestretla.

ssstanka
8. feb 2012

Ahojte baby,dlho som tu nebola,ale teraz mam na vas otazocku.Bola som vcera u lekara s malym lebo kasle a je velmi zachripnuty,hned nas poslali na krcne a skoro nas hospitalizovali,lebo maly ma laringitidu ☹ ☹
Nasadili mu klasicke cipky,sirupy.Vie niektora poradit,ako by som mu mohla este v tomto pomoct?

gabika7706
8. feb 2012

@ssstanka mame skusenosti...ale ja priamo so zachvatom v noci, to su ine stavy, nastastie sme to ustali bez hospitalizacie, ale aj vdaka tomu, ze som uz vedela, co to je a cipky preventivne mame doma, plus teraz je zima, takze chladny vzduch je na toto v tom akutnom stadiu najlepsi
tu je o laryngitide clanok http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/... a tu forum https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/laryngitida-mate-niekto-skusenosti-ako-postupovat/

ssstanka
8. feb 2012

@gabika7706 dakujem za info 🙂

ssstanka
8. feb 2012

@gabika7706 no ja som sa riadne vystrasila,ked mi doktorka povedala,ze to vyzera na hospitalizaciu,hned som si v hlave uz planovala komu volam,ako doma mensie deti usporiadat a tak.Poviem ti,ze tuto noc som vobec nespala,len som chodila na maleho pozerat kazdu chvilu ako na svaty obrazok 🙂

gabika7706
8. feb 2012

@ssstanka no to poznam, nam maly tiez tak, ze cez den pokasliaval, v noci sem-tam a zrazu len taky piskot, nevedel sa nadychnut, neviem si predstavit, keby nelezal vedla mna, co by bolo, ved to ked spi dieta v inej izbe, to ani neucujes hned 😖 tak sme len rychle otvarali okno a strcili ho k oknu, cipok a do rana som uz oko nezavrela...

ssstanka
9. feb 2012

@gabika7706 ja mam vsade povesane vlhke uteraky a vaprate pradlo.No nasa smola,ze uz to ma aj mala 3rocna Stanka,tak mam pacientov dvoch.No ona tiez tak reagovala,ze nic a poobede jak sa zobudila mala zachvat kaslu,zacala sa az dusit,povracala sa.No uz som vedela co treba robit,tak som hned konala

any395
11. feb 2012

Milé tehuľky 🙂 som licencovaná pôrodná asistentka s certifikátom PFP a 8-ročnou skúsenosťou s prípravami k pôrodu(aj blízkej osoby) a teda chcem vám ponúknuť absolvovanie PSYCHOFYZICKEJ PRÍPRAVY NA POROD najskôr od 15. týž. grav.
Kurz pozostáva z 10 návštev + jedno stretnutie (3hod.) Všetko o pôrode-príprava aj pre oteckov alebo sprevádzajúcu osobu (cca 6 týž. pred TP).
Jedno stretnutie trvá 2hod. - prvá časť je venovaná prednáške a diskusii, druhou časťou je tehotenská gymnastika- tonizačnorelax.cvičenia, nácvik správneho dýchania,uvolnenia panv.dna...
Na prednáškach s ukážkami preberieme celé tehotenstvo - význam PFP,zmeny v teh., životospráva, výživa,záťaž, najčast.problémy, všetko o pôrode(zvlášť príprava-vyššie popisovaná), starostlivosť o novorodenca-kúpanie, balenie, ošetrovanie, dojčenie-význam a technika dojčenia, problémy pri dojčení zo strany dieťaťa, alebo matky,laktačná kríza...nepokojné bábätko, praktické rady ako zvládnuť každodenné problémiky ...
Tehuľky z KE a blízkeho okolia, kurz PFP v KE bude otvorený pri dostatočnom počte nahlásených záujemkýň.
Kurz PFP bude prebiehať od apríla aj v Liptovskom Mikuláši, v Sp.Novej Vsi beží od r.2004.
V prípade záujmu sa prosím hláste na moju mail adresu aj s udaním TP-termínu pôrodu a miesta kurzu(KE,LM).
KONTAKT : Mgr.Anastázia Furmanová, mob. 0907 025298, mail: por.asist@gmail.com, facebook-furmanová anastázia
Takže sa na vás teším! Píšte,mailujte, pozdravujem 🙂

evicka1
13. feb 2012

kocky moje dajte tip na gynekologa tu v ke. prosim pana dr. matyho nie ta jeho sestricka je total pic... neviem ako si ju tam moze drzat

gabika7706
13. feb 2012

@evicka1 😀 sestricka ma svoje dni, to je pravda, ale pre mna je podstatny lekar nie sestra

evicka1
13. feb 2012

@gabika7706 prepac ak ta koza sa newie wyjachtat w telefone 😀 a je doslowa neprijemna tak kašlem aj dr

gabika7706
13. feb 2012

@evicka1 viem, vsak ja tam chodim od r.´97, to tam este ani Dr. Matyi neordinoval 🙂

janka1874
14. feb 2012

@evicka1 ja chodím tu a som veľmi spokojná a čo mne vyhovuje že robí prevažne poobede neodbieha k pôrodom (aspoň sa mi to zatiaľ nestalo) a má všetko v ambulancii a je tam aj normálna sestra a objednať sa vieš aj cez net
http://www.gpo.sk/index.php

bzuco73
15. feb 2012

čaukooo babenky......neporadíte dáke supre cvičenie, alebo kde chodíte vy?🙂......aby som zhodila kilečká veď ide leto....🙂))))))

sisull
15. feb 2012

@bzuco73 ja sa uz tiez odhodlavam, ale stale to ostava iba pri tom odhodlavani sa 🙂 mozno na pilates by som isla, ale samej sa mi nexce

bzuco73
15. feb 2012

@sisull čauko to poznám ja som si dala že od januára a hop je tu február. a nič🙂))))).... mám stále dáku výhovorku: raz kôli malej ,potom sa mi nechce atď.....🙂)))ja by som niekde sa vyskákať...ten pilates je naťahovačka? nie je to nuda?🙂))) a kde bývaš? ja som z Jazera

sisull
15. feb 2012

@bzuco73 ja som z kvp.. a vyhovoriek mam od vymyslu sveta 🙂 bola som parkrat na zumbe - asi 2x za tri mesiace 😅 , je to fajn, ale ja by som okrem zhodenia par kil navyse potrebovala hlavne spevnit cele telo a posilnit chrbat.. pilates je preto dobry.. ale viem to len z netu a rozpravania, este som to necvicila 😀

mystery7
16. feb 2012

@evicka1 ja chodim k dr Ivanovovej na polikliniku terasa. Len tam sa objednava 2 mesiace vopred

mystery7
16. feb 2012

@bzuco73
@sisull ja chcem chodit na zumbu a nijako sa mi nedari. Tiez sa vyhovaram 😅

adelaida33
17. feb 2012

@mystery7 @bzuco73 @sisull tak ja sa pridám 😉 , tiež by som cvičila, keďže mám ešte po pôrode bruško, ale výhovorky sa mi samé ponúkajú 😀 , mne by ale stačil len nejaký pilates, také naťahovačky..., skákať a behať navyše nevládzem, úplne mi stačí to, čo si odskáčem pri malom 😝 😅 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre