Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

kamilecka
26. mar 2009

Ahojte

krasne ako kolektivne ste zacali cvicit 🙂 SKoda ze sa nemozem pridat,mozno ak vam to vydrzi tak sa raz pridam 🙂

zuzana355
26. mar 2009

kočky cvičíme cvičíme cvičíme cvičíme raz dva raz dva raz dva provokujeeeeeeem 😀 😀 😀

dea
26. mar 2009

ahojte tak zo mna nic,som chora,snad sa dam do pondelka doporiadku,aby som sa pridala...

zuzana355
26. mar 2009

de uzdrav sa 😉

andrea.m
26. mar 2009

takže na štvrtky sa pridávam aj ja. hádam jeden večer v týždni voľno dostanem 😀

zuzana355
26. mar 2009

adi ale čo by si nedostala a pozri ja cvičím už aj doma na gauči 😀 😀 😀

andrea.m
26. mar 2009

zuzi a sama? sama? 😀

zuzana355
26. mar 2009

adi ja som si až teraz všimla vy ste mali 22. marca 6 ročkov my sme mali 21. 7 tak už aj z vás bude velký školák 😉

zuzana355
26. mar 2009

no ta čo mám robyt muž ešte nedoma však ovládač neťažký a čipsy sa dajú zvládnut 😀 😀 😀 a ty čo porábaš tiež cvičíte 😉

norik1
autor
26. mar 2009

Jaaaj jak bolo dobreee 😀 aj ked teda hufny naval sa nekonal 😵

zuzana355
26. mar 2009

málo vás bolo azda si nebola len ty sama a precvičovatel 😀 😀

andrea.m
27. mar 2009

dobre ránko.

zuzi ta ja tiež len s ovládačom na gauči a sem tam zbehnem k PC. večer tu väčšinou mangel vysedáva.

miresta
27. mar 2009

ahojky kočky,

norik - tak ja som mala včera prehánky do 23hod, a s manželom som sa ešte aj pochytila, lebo som chcela ísť na ten aerobik, a on že ti je zle, a to aj tak chceš ísť? Jemu sa totiž nepáči ten čas, že sa budem večer( keď pojdem domov z aerobiku) túlať po meste. No ale to sú chlapi, aspoň ten môj, ten by ma najradšej stále videl doma.
K tomu mi mala začala mať zase teploty a v noci poriadne kašľala, tak ideme k lekárke. Keˇže teraz sme dobrali antibiotiká pre ten zápal uší.

A kto ste nakoniec boli?

norik1
autor
27. mar 2009

ja, Jeane a Ludka 79 - moja kolegyna, ona tu nie je az taky casty navstevnik 😉 Cau Ludka!!

Miresta tak to ma mrzi sa sa vam tak tahaju chorobky, aj tebe aj malej...tak sa drzte🙂 ved snad sa pridate ked uz bude vsetko ok, aspon raz za cas... je pravda ze ak ides sama a ides MHD tak to asi nie je najlepsi pocit, ja chodim autom a preto sa mm az tak neboji...

Mne prave vyhovuje ten cas lebo doma uz je klud, mm maleho uspi a hosie by bolo pre mna ist niekam cvicit o siestej, ked cely kolotoc kupania a krmenia este len zacina... ale u kazdeho je to inak a kazdemu vyhovuje nieco ine... 😉

zuzka111111
27. mar 2009

norik len si to pestuj ze vie muz uspat maleho lebo u nas nula bodov ani do izby nemoze vojst 😠

no tak uz mam nerv z tej choroby mne nejaku klepsielu pneumoniu zistili tak sa bojim ci to aj deti nemaju lebo lilka v pondelok dobrala antibiotika a dnes je uz taka ista sople kasle v noci cipok som musela dat tak sa dusila ako ked ma laryn...no tak ja neviem kedy sa dostaneme v onku ved ma tu uz trafiiiiii

myslite ze ked bude v sobotu nedelu pelne slniecomozem ist s nimi trosku von???

norik1
autor
27. mar 2009

Zuzi urcite, ved ked bude pekne a slnecno tak trocha cerstveho vzduchu urcite neuskodi ani tebe ani detom....

Boze baby tak to vas obliehaju take choroby ze nechapem...tak drzim palce nech sa cim skor vystrabite lebo zachvilu bude teplucko a budeme chodit vonku 😉

janka1874
27. mar 2009

tak ako čítam cvičenie Vám prekazili choroby to je už fakt na nervy nech už sa konečne znormalizuje to počasie veď to je už o nervy toto

adi a tým sestričkám nemáš šancu niečo povedať lebo ťa hneď okríknu že tu to tak funguje a hotovo a lekára tam nenájdeš ako je deň dlhý

andrea.m
27. mar 2009

janka a to sú mladé alebo tie zo starej ery. či by im netrebalo pripomenúť že dnes už existuje niečo ako práva pacienta.

norik1
autor
27. mar 2009

jaaaaj adi, ty tam sedis vystrasena a vyklepana, nikto ti nic nepovie, lebo ako pise janka lekara nestretnes a sestry ti povedia "spytajte sa lekara"... psychicky si rozsrubovana a vtedy ti nenapadnu nejake prava pacienta...

Jani kde ste boli? na A alebo B?

yesno22
27. mar 2009

ahojte diefcence 🙂

...k tym sestrickam len tolko, ze je to hanba...ja viem, ze je ich na oddeleni malo, robia pracu aj za lekarov a plat - kde nic, tu nic...ale praca v zdravotnictve by mala by nielen pracou ale hlavne zivotnym poslanim...ved je to miesto, kde clovek zo vsetkeho najviac potrebuje povzbudenie a podporu a nie buzeraciu a znechutene tvare ☹ a mrzi ma to o to viac, ze sama som zdravotnik ...hoci,aj mne obcas ujde "otraveny ksicht" 😀 😅

zuzi...tak ako si sa rozhodla...ides do toho? 😉 a deturence nauc zaspat same a budes mat postarane...je to sice fuska ale da sa to, Jakub sice este stale obcas protestuje ale statiocne odolavame jeho pokusom 🙂

no a vidim, ze tu sa cvici vo velkom, super 😉 ja som rada, ze si vecer konecne sadnem...ale uz to dlho nepotrva, lebo do 16.6 by sme mali otvorit a potom ras vada uvidim v Staromestskej lekarni v Hiltone 😉 dufam, ze nam pridete robit trzby 😀 😎

madi
27. mar 2009

ahojte kosicanky,
no vidim ze tu sa cviciiiiii...a jarna unava nic? 😀
chcem sa spytat, chodite niektora s detickami k dr. vojtkovej na polikliniku sever? mate na nu nejake referencie? citala som v inej teme - vacsinou spominate dr. trebisovsku a na tatranskej neviem koho kazdeho...ale predsa..mozno sa ktosi najde 😉 dakujem vam

este sa vam pochvalime - mame 5 zubkov, 7 mesiacov a druhy tyzden uz papame zeleninku kasickovu a tak....tak sme uuuplniiii frajerosi 😎

janka1874
27. mar 2009

norik boli sme na B
a musím súhlasiť aj s yesno a aj s norik si dosť vyklepaná aby si myslela na nejaké práva a si rada ak sa ti podarí ukľudniť seba aj dieťa aby ste nerevali do nekonečna obaja a aj yesno má pravdu oni robia len to čo povie lekár a kedže toho nestretneš tak oni sa s tenou nebudú vybavovať robia to čo im nakázali a bodka síce raz som sa neovládla a urobila som riadny cirkus tak som zrazu aj vedela kto je službu konajúci lekár a aj sa so mnou rozprávala vážna pani dr. ale to už som bola maximálne vytočená že mi od 21-vej zobudili malú že jej idú dať atb cez kanilu a nešlo to tak ju schmatli spánok nespánok že idnú zaviesť druhú a to som už vedela že na druhý deň idem domov aj keby neviem čo bolo hoci aj na vlastnp žiadosť tak som povedala že nedovolím že atb sa musia vedieť podať aj ináč ako do žili a zraaaaazu sa objavila aj pani dr. s tým že jej ich pichnú do stehna ako pri očkovaní a ráno sa rozhodne čo bude ďalej a predstavte si sestrička jej chcela tú už nefunkčnú kanilu nechať v ruke celý deň tak som jej vysvetlila že kým jej ju nedá von tak ju nepichnú a hotovo a počula to aj dr. tak mi to odsúhlasili no chápete to nietko taký prístup
ja chápem že majú veľa ale ako píše yesno byť sestričkou alebo lekárom je aj nejakým poslaním pomáhať ale toto mi tam tak nepripadalo

norik1
autor
27. mar 2009

Jani aj my sme boli na B...u nas tiez nevedeli co nam je, ale musim povedat ze aspon sestricky boli mile a co mohli tak pomohli... ked musel maly pit mlieko striktne kazde tri hodiny aby daco pribral, tak ma dve noci nechali vyspat a nakrmili ho same a pritom vobec nemuseli...
Ale kanylu som tiez pytala naco ma pichnutu v hlavicke ked uz druhy den atb nedostal a ani infuzka uz nemala byt...tak ju potom vybrali...

Suma sumarum, ak sa da treba sa tej nemocnici vyhnut, nie je to nic na psychiku 😝 😝 😝

andrea.m
27. mar 2009

no nezávidím vám baby čo ste museli prežiť. nám horzila nemocka iba raz z už vtedy 5 ročným filipkom ked dostal laryngitídu. ale vzala som ho domov s tým že som sestrička a obklady mu môžem davať aj doma kde budem len tak mimochodom jedna na dve deti a nie jedna na 30 deti. síce na mňa pozerali v novej krivo ale lekárske pohľady ma nedokážu vytočiť. čo sa týka pobytu v nemocke asi by som nebola až taká rozhodená kedže ako som už písala som zvyknutá na doktorské reči. no a sestričky.....niekedy sa aj hambím priznať že som zdravotník aj ked ja som plnila želania pacientov aj s vyplazeným jazykom a v živote ma nenapadlo odbiť pacienta vetou "nemám čas" tí chudáci predsa nemôžu za to že naše zdravotníctvo je sorry za výraz v prdeli. pravdou však je že sestra NESMIE podať žiadne info ale nechápem čo by ju to stálo zavolať mudr alebo aspoň sa ma vystresovanu matku milo usmiať a povedať že spraví všetko preto aby jej tu potrebnu info zohnala. a aj keby to nestihla pre tu matku by to bol furt lepší pocit ako ked na ňu vybrechne.
no ale som sa rozpísala ufff

dea
27. mar 2009

ahojte nestimam citat............dnes mam toho vela....este som aj chora 🙄 🙄
dnesny prvy vytvor 😉 pre otca...su tam nedokonalosti...alee nevadi
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30360145&...

a este jedna torta ma caka...............

andrea.m
27. mar 2009

dei je to neskutočne krásne

jeane1
27. mar 2009

čauteeeeee 🙂 ako sa mi máte, ja po včerajšom rozplave sa celkom dobre cítim a konečne som aj na hajzlíku bola 😀 možno som sa riadne rozhýbala

zuzka skoro sa uzdravte 😉 a vonku určite treba ísť,mne by už šibalo byť toľko na liekoch a doma aspon na 10 min snad neuškodí nikomu , ovšem ak nemaju teplotky

dea peknučké ,same mňamky 😝 😝

zuzana355
27. mar 2009

dei si šikulka 😉 🙂

miresta
27. mar 2009

ahojky, tak dúfam, že ja toto s malinkou nebudem musieť zažívať nikdy , lebo my len vojdeme k lekárke a ona už plače a kričí na celú ordináciu.

dea - torta je krásna, len sa ti presne urobili také hrbolčeky ako mne na prsiach, čo som robila ( viď album). Ale inač úžasná.

jeane1
27. mar 2009

baby potrebujem poradiť ☹ neviete niektorá kde je pod jednou strechou take relaxačné centrum - ako napr, kozmetika, manikúra , masáže, a pod. dík za každu radu 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre