Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

janka1874
11. mar 2009

zuzi nehovor tak lebo dopadneš ako ja pozoooooor ja som tiež hlásala že teraz druhé nehrozí a už som v 6-tom týždni
a zuzka tú predajňu v tescu už zrušili 😀 😀 😀

miresta
11. mar 2009

ahojte kočky, tak dlhšie som nebola nemala som akosi čas, aj som torty piekla tak dám do albumčeka a ak chcete tak nakuknite, neviem ako sa tu dáva, aby vám ukázalo celú fotku. Takže v mojom albume ju nájdete, vlastne dve - prsia, a srdiečko modré.

bola som dnes s malou na odber krvi aj moč som odniesla, lebo má v kuse zvýšené teploty k večeru až do 38°C, a už mi to ide na nervy. Predtým nám lekárka povedala že to bude mať asi stále také, no mne sa to vôbec nepáči, tak som šla nech pošlu na všetko čo sa dá. Tak uvidíme, zajtra mám volať aké sú výsledky.

janka1874
11. mar 2009

miresta ja som bola dnes u dr. a dedo strážil aj pekne supal malú a keď som prišla ešte tak 45 min. spala a potom sa zobudila z desným plačom a normálne v kŕčoch a horúúúúca tak sme jej zmerali teplotu a mala 39.8 aj na zvracanie ju napínalo ale nič tak som jej rýchlo dala nurofen a potom ešte 2x sprchu a teraz ako tak funguje a volala som dr. tak mi vravela že teraz nech jej dám po 4 hodinách paralen a ráno máme prísť aj s močom že čo to je ale nič iné jej nie je (klop,klop,klop)
bože si neviete predstaviť aká som vyľakaná za rok a 2 mesiace nemala teplotu viac ako 38 a aj to len po očkovaní

jeane1
11. mar 2009

janka1874 skus malej medzi tým nurofenom dávať "studené" obklady na zápestie a kotníky nejakou vreckovkou,našej to pomohlo a teplota skor ustúpila, a podľa mna je sprcha hnusna 😢

zuzpidka
11. mar 2009

ahojte. tak aj ja som na prášky, pretože Dadka je doma celý týždeň a oni dvaja sa naťahujú na blbostiach. na treťom ani neuvažujem. mne úplne stačia dve deti. ocinkovi som povedala, že keď chce tretie, tak s niekým iným. 😀

janka1874
11. mar 2009

jeane1 najprv sme dávali obklady ale účinok žiadny tak musela prísť sprcha aj keď je to brutal ale čo už teraz má len 37.6

jeane1
11. mar 2009

to je super janka 😉 ja nemám to srdce dať pod sprchu 😔

janka1874
11. mar 2009

mne to tiež jedno nebolo ale tá ju ihneď prebrala sme normálne len kukali predtým také nevládne telíčko ale ja som nedala total studenú vodu len takú vlažnú

jeane1
11. mar 2009

bŕŕŕŕŕ´mne je zim aj bez tej vody 😉

andre
11. mar 2009

janka1874... ahoj jani 😉 , náhodou som ťa tu zbadala, tak ti chcem pogratulovať k dcérke 🙂 , je zlatučká 😵 ... a samozrejme aj k druhému bábätku, nech sa Vám darí ... pá

zdravím aj ostatné maminky, košičanky... nech sú detičky zdravé a robia Vám radosť 🙂

miresta
11. mar 2009

janka - tak to mi je ľúto, že máš maličkú chorú, s takými teplotkami. Ani moja nemá žiadne príznaky, ani kašel, sople, alebo niečo, proste len teploty. Tak mi už zajtra budeme vedieť, som zvedavá čo má tvoja. Tak sa držte. Len nech v noci nemá horúčky. Nevyspíš sa celú noc, čo ?

janka1874
11. mar 2009

jeeeeeeeeej ahooooooj ani som netušila že už aj vy máte bábo gratulujeeeeeeeeeem jooooj ale je zlatučný sranda koho každého tu človek stretne 😀 😀 😀 😀 😀

andrea.m
11. mar 2009

aj my dnes teplotujeme. filipko sa vyšvihol až nad 40.davala som zabaly a surove zemiaky na čelo a do rúk a klesla teplota. dúfam,že do rána už nestúpne.

všetkým chorým detičkám prajem skoré uzdravenie a maminám veľa trpezlivosti 😉

dea
12. mar 2009

Ahojte.............

tak k Deanke som sa s chorobou pridala aj ja ☹ no tesim sa, lebo zajtra do toho presova ist musim, takze parada........deanka sa v noci 2x dusila s hlienmi, potom bola vyse hodiny hore 🙄 cize skvela noc za nami ☹
Vsetkym choruckym prajeme skore uzdravenie ☹ ☹

Vonku svieti slnko a my musime doma sediet 😔

Miresta, dobre sa ti torty podarili 🙂 tie prsia mam v talone pre muzika na "30" no len pre neho chcem urobit cele torzo postavy 🙂 ja zacinam s pecenim na dalsi tyzden a zastavim sa az na konci aprila 🙂 🙂 tak sa vytesujem, ze mam co robit 🙂

vcera mi pisala aj kamoska, ze chce na jul tortu na krstiny 😵 sa velmi tesim, lebo uz som si aj kupila sablonu na detske topanocky 😉 😉

zuzka111111
12. mar 2009

jooj dea miresta ... ja vas obdivujem....... ved mne sa ten falosny marc taak lepil ze som ho ledva vedela vyvalkat na malicke srdce ...a ostalo mi tak malo zbytkov ze som ledva urobila este jedno malicke srdiecko.....a mala som tekutu cervenu ruky som myslela ze ani neumyjem 😀 😀 😀 😀

jak to valkate? a na ake hrube? mne sa to lepilooo nakoniec som dala take hrubsie no som mala nervyyy a to som chcela 29 robit pre otca a segru ....

andrea.m
12. mar 2009

krásny slnečný deň sa praje 😉

ssllaavvkkaa
12. mar 2009

ahojte, chorym prajem skore uzdravenie, ved konecne vyslo slniecko 😉

ked je tak krasne, kam chodite s detmi von? len tak po sidlisku? mna to na furci - sam kopec nejak nebavi, co ste z Terasy mate vyhodu, ked idem k svokre aj s kocikom tam je aspon rovinka

miresta
12. mar 2009

ahojky kočky,
dea - tak to mi je ľúto, že si mala takú hroznú noc, a ešte že je maličká chorá. Tak len peč, ja sa priučím pri tebe. Ja formy veľmi nekupejem, ja si všetko doma vyrežem s piškoty, alebo modelujem s marcipánu
Ale ak budem potrebovať, tak viem kde si môžem požičať 😀

andrea.m - a ako je vám už lepšie?

zuzka 11111 - a ktroý marcipán si robila? Ja vaľkám normálne dám si to medzi sáčok taký mastný, alebo medzi papier na pečenie a normálne ako keby si váľkala cesto na cestoviny na hrubku asi 3 mm. Neboj to treba len skúšať, keby si mňa videla prvý krát to robiť, tak by si odpadla. No mala som vtedy len 16 rokov. 😀

Tak pekný deň všetkým a skoré uzdravenie. Ja idem volať o výsledky, dúfam, že nebude nič vážne.

andrea.m
12. mar 2009

miresta dakujem už je lepšie. dnes sme zatiaľ bez teploty. 😉 snád sa to do večera nezvrhne.

slavka kde na terase máš svokru. vonku chodím len tak po sídlisku

ssllaavvkkaa
12. mar 2009

orgovanova - ale to je ten jediny vyskovy pri muskatovej

janka1874
12. mar 2009

tak my sme boli u dr. a zatiaľ nevieme čo sa deje Sendy síce prespala celú noc v pohode od rána sa pohybujeme len okolo 37,5 no niesli sme dr. moč a brali jej aj krv tak uvidíme
držte nám palce nech je to len zo zúbkov

zuzka111111
12. mar 2009

zeny som bola vonku s detmi nelly v satke lilka s kociarikom ku koncu som aj s nelly pochodila a nakoniec chcela chodit sama s kociare tak som sa vytesovala toho ze som nepozorovala lilku a ona veswelo na cestu tak som skrikla nelly sa zlakla ja som uz isla vystartovat po lilku a nelly spadla do predu ma poskrabany nostek licko nad nuiustockami....a bozula velka na cele chvilku mala v nej aj akoby preliatinu do vnutra 😢 😢 😢 😢 som nevedela ci ist niekam plakala ale nezvracala tak neviem, poradte

zuzka111111
12. mar 2009

jooj dievcata taaka som smutna ... Janka musi ist s malou sendy do nemocnice zistili ze ma zapal obliciek 😢 tak im drzme palce aby ich skoro pustili ...aj ked nechapeme ako to vzniklo....

ja mama chronicky zapal obliciek ale mna osobne dodzubkal pediater ktory mi neurobil vyter ked som mala asi anginu abol tam nejkay streptokok ktory si sadol na oblicky a urobil sarapatu ale to bola niekolko rocna zalezitost tak neviem ako u maleho dietata moze vzniknut zapal obliciek... 😢

sasenkat
12. mar 2009

Janka, tak sa so Sendy drzte, budeme na vas mysliet nech ste cim skor doma 😵

majka35
12. mar 2009

ahojte ... booože, to je hrozné, také malé bábenko a už zápal obličiek ... mojej kolegyni vnučke /8m/ zistili pred 2 mesiacmi zápal obličiek, tiež vysoká teplota, krv v moči ... a vraj je to možné, že to spôsobila stolica, ktorá sa dostala do pišulky v plienke ... takže neviem ☹
prajem všetkým choručkým skoré uzdravenie

zuzpidka
12. mar 2009

ahojte.
tak Sendy držíme palce, aby sa z toho čím skôr dostala. zápal obličiek nie je žiadna sranda a ešte u takého malého dieťaťa. ☹
u nás svieti slniečko tak sme boli celé doobeda vonku. teraz Rastík spinká a ja robím domáce úlohy s Danielkou. chystám sa upratovať ale neviem či sa k tomu dostanem. majte sa pekne. prajem všetkým pekný deň. 🙂

sasenkat
12. mar 2009

... ešte k tomu je dnes svetovy deň obličiek 😒

andrea.m
12. mar 2009

chúdatko sendy ☹ skore uzdravenie

lenka_66
12. mar 2009

ahojte baby,
neviete poradit nieco na cvicenie (lopty).teda miesto.viem o metropole a stonozke.ine nieco
dakujem

lenka_66
12. mar 2009

myslim cvicenie pre tehotne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre