Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
30. aug 2007

Jej, Etka,
to je fajn...este si treba urcit ako sa na koncerte spozname 😉
No a ak by Ta do hracieho centra nechceli pustit,
tak Ti jedno dieta ochotne poziciam 😀 😀 😀
Majka, kludne sa mozeme stretnut, kedykolvek,
preco nie? Teda to plati pre vsetky mamicky aj nemamicky... Viem, ze sa nenudis, pri detickach,
ja tiez nie... ale cas sa najde. Ked sa stretko dohodne, rada pridem.
Pekny vecer

etka
30. aug 2007

😀 beriem Nadi 😀 , nebooooj, dame stretko pod lucernou 😀 s ruzou v zuboch... 😀
a listky este mali keby mal niekto zaujem!!! 🙂

nadina
31. aug 2007

Jej, zienky,
kdeze ste? Andrejka, stastne si dosla?
Ako sa dnes mate???

bahuli
31. aug 2007

AHoj holky, tak jsem rada,ze jsem nasla nekoho,kdo zije v Irsku. Ja tu jsem od unora 2006 a loni jsem se vdala.Manzel je SLovak a pomalu se uz snazime snazit o mimi,tak by me zjaimalo,jake mate zkusenosti s gynekology.
Znate tu nejakeho dobreho gynekologa a kolik se u nej plati?

Etka,
ja taky ziju v Dublinu v Ashtownu, to je kousek od Phoenix parku. Kde bydlis ty?

etka
31. aug 2007

ahojte babenky, vitaj bahuli 🙂 , my byvame na Smithfielde, dublin 7, kusocek od mesta...tam kde je Jameson Distillery...hned pri zdroji 😀
Phenix park navstevujeme ked je pekne, takze velmi zriedkavo 😀 😅
Ja skusenosti s gyndou tu nemam...zatial...ale uz teraz sa obavam 😖
kolegyna mi byva v Ashtowne.

mucik
31. aug 2007

ahoj benabianca,chcela by som sa ta spytat ako to je z tehotenstvom a porodom v irsku,som v 11 tt a este stale mi nerobili ultrazvuk a robia tu vlastne aj tie vsetky krvne testy ako na slovensku,a dost sa aj bojim porodu,ake su tie nemocnice a doktori a tak ci to vlastne tu zvladnem s babom.prosim poradte mi daktora mamina.

nadina
31. aug 2007

Ahojte Bahuli, Mucik,

ja som sem prisla uz s detickami,
takze neviem ako je to s tehotenstvom,
ale...napriklad v Dubline 7 je polska klinika,
maju vsak strasne ceny, raz som tam bola u gynekologa
a nechala som tam 200 eur, hruuuza.
No a vysetrenie nic moc.
Takze tiez zhanam dobreho gynekologa...
uz aj preto, ze by som rada s detmi konecne na plavaren... 😉
do www.nac.ie
Byvame v Tyrrelstowne, do centra chodime aj cez Phoenix
a obcas na prechadzky.... v Ashtowne by ste mali mat
nejake koniky, vies o tom nieco Bahuli?
Pekny vecer,
Nadina

lenka78
31. aug 2007

Ahojte,nadi,tie zabavne centra su super.maji,aj vy mate nieco take v meste?

benabianca
31. aug 2007

Zda sa mi,ze pri velkom Tescu,na opacnom konci Watefordu je taky zabavny park,len neviem presne,co je vnom vsetko.
Inak Benjaminko ma rad aj auticka ,aj zvieratka a najradsej ma vodu.

ahoj mucik a bahuli,no tak ja som mala tu cest chodit ku gynekologicke este kym som otehotnela,mala som cysty na vajecnikoch,takze sa cih snazili spriechodnit.No cakala som asi 2mesiace na vysetrenie vobec,celkovo kym sa tu oni rozhybu,tak im to trva.Ja som pri Biance mala prvy ultrazvuk v 18.tyzdni a to som oznamila lekarke,ze som tehotna v 7.tyzdni.Tak som sa na nich tu vykaslala a isla som sa uistit na Slovensko,ze je vsetko ok(okolo 12.tyzdna).Vysetrenia krvi robia len zakladne,vobec nie tak vela ako na Slovensku a ani nezistuju testami,ci bude mat dieta nejaku vadu.Kedze potraty su tu zakazane.Jedine je len dufat,ze je vsetko tak ako ma byt.
Asi tiez striedas navstevy medzi GP a nemocnicou,vsak.
Porodu sa vobec neboj,rodia ta len midwifes(vacsinou 2).S babatkom to zvladnes urcite 🙂 .Mucik,v ktorom meste byvas?
V Dubline su 2 nemocnice,v ktorych sa rodi,len su tam strasne busy a na izbe s dietatkami byva aj 10mamiciek(ak si neplatis aspon rok poistenie,nemas narok na private room ☹ ).No snad som ta nevystrasila,drzim palceky,nie je to az take hrozne ako to vyzera.Aj ked si myslim,ze na Slovensku je starostlivost lepsia.

benabianca
1. sep 2007

Kuk,nikde nikto? 😕

marianne
1. sep 2007

ahoj benabianca.chcem sa ta spytat ci vies ako je to s mamickami v irsku z hladiska financii.kolko dostavaju materske, v pripade ze nie su vydate.ak vies mi vies poradit budem rada. dakujem

marianne
1. sep 2007

a pravdaze v tom pripade ak ide o matku zo Slovenska

benabianca
1. sep 2007

Ahoj marianne,viem,ze dostavaju podporu,velmi sa do toho nevidim,lebo ja som vydata,ale viem ze dostavaju viac a vela inych prispevkov,dokonca by si mala mat narok na lacnejsiu skolku alebo ti prispeju na skolku.Skusim ti to zistit od mojej kamaratky.Len ona tu zije uz par rokov,tak neviem,ci to nebude aj tym ovplyvnene.
Chystas sa do Irska?

benabianca
1. sep 2007

kde ste dnes vsetky ☹ ?

katarinamt
1. sep 2007

tu 😀

ahojte... aj u vas prsi? u nas je chladno a prsavo a my musime byt doma... hadam to zajtra bude lepsie.

ashley
1. sep 2007

Ahojte babenky.
TAk este stale si uzivam slovensku hrudu. Uz som tu mesiac... Este stale nemam maleho rodny list, tak cakam a uzivam si... Niekedy je to na nervy, s kociarom sa niekam dostat je fakt zazrak. Vcera som sa prechadzala po namesti, ze si nieco kupim a s kociarom som sa dostala tak akurat do predajne hodin a cedeciek. ☹ Fakt som z toho sklamana a o ceste autobusom ani nehovorim. No co som uz zvyknuta na inaksie. No idem si precitat co ste popisali.

benabianca
1. sep 2007

rano prsalo,ale uz je pekne,ale aj tak sedime cely den doma,akurat idem kupat deticky

ashley
1. sep 2007

nadina aj ja som z Tyrrelstownu, len som teraz na doma.
Ak by vam to nevadilo, tak aj by som sa rada stretla, tak ked sa vratim, sa mozeme dohodnut. Skoda, ze teraz nemam tak casto pristup na net, ked sa nam to tu tak pekne rozbehlo.
Mucik ja som mala v irsku 2 ultrazvuky. Robi sa len jeden,ale na zaciatku som mala problem tak mi robili 2. Robia tu malo vysetreni, ale bola som spokojna.
Pozdravujte deticky. papa Ali

benabianca
1. sep 2007

ashley-mi hovor nieco o kocikoch,ja mam double kocik,mala som problem ist do obchodu aj do MHD

lenka78
1. sep 2007

Ahojte,chrustik uz spi,no asi som tu nikoho nestihla 😎
tak snad inokedy 😝

marianne
1. sep 2007

benabianca, nechystam sa do irska ale mam jednu znamu ktora ano,tak ju to dost zaujima.super ak mi to zistis 😉

nadina
1. sep 2007

Ahojte zienky,
dnes som tu nebola a stale som rozmyslala co mi na nete chyba..
to tato stranka 😉
Marianne, ja vela o materskej v Irsku neviem,
ale domnievam sa, ze by tu mala mat mamicka isto nieco odpracovane,
aby mala narok na davky, ako pisu na stranke www.citizensinformation.ie
If you become pregnant while in employment in Ireland, you are entitled to take maternity leave.
Ale ako dlho musi predtym tu pracovat/to neviem/urcite je to vsak na tych strankach, tam je vlastne skoro vsetko, aj pridavky a dalsie dolezite veci, davky, az do dochodku... 😔
Ali ahoj, no teeeeda, to som netusila, ze tu stretnem dalsi susedku, super,
tesim sa na Tvoj navrat. Ake velke mas dietatko?
Mam tu v Tyrreli este jednu kamaratku zo Slovenska, tak uz budeme tri 🙂
Pekny vecer vsetkym...

http://www.citizensinformation.ie/categories/em...

lenka78
2. sep 2007

Ahojte,vcera sa mi ponukla svagrinka,ze bude s Chrisom,a ze mam ist na svadbu.Takze asi pojdem.Je to velmi cudne,keby som sla bez manzela? 😒

benabianca
2. sep 2007

lenka,vobec to nie je cudne 🙂 ,kludne chod

etka
2. sep 2007

Ahojte kocky, leni, samozrejme, ze chod, tvoj mangel by urcite chcel aby si si trosku spestrila program 😉

ashley
2. sep 2007

Ahojte.
Marianne ak chces poberat matersku v Irsku musis mat odpracovane 2 roky.Aspon tak mi bolo povedane na sociale dept. Pretoze v Irsku rataju matersku tak, ze ak porodis v roku 2007 tak ju rataju z roku 2005. Ja som v roku 2005 odpracovala len 10 mesiacov tak mi ju nevyratali v plnej vyske, ale 2 roky som odpracovala, tak som na nu narok mala. Ale precitaj si na tej stranke co Ti pisala nadina, tam je fakt vsetko. Ale hlavne nech si ju zacne vybavovat vcas, pretoze ak presvihne termin, tak bude mat velky problem...

Nadina to som rada, ze nas bude viac, aspon bude veselsie v tie uprsane dni. Tomasko ma 3 mesiace. Rastie ako z vody a kazdy den dokaze nieco nove. Dnes si uz sam drzal hrkalku.. tak sa vytesujem.
krasny dniiiik

andreab
2. sep 2007

ahoj babenky,tak sme prileteli v poriadku,len mame naruseny spanok,chvilu asi bude trvat nez si tu opat zvykneme.Vcera sme boli trosku na prechadzke a po obchodoch,dnes v Tallaght od rana prsi,momentalne sice svieti slnko,ale nad kopcami stale zatiahnute,tak dazd bude pokracovat.Manzel isiel rano na ryby a my sme sa doma trapili same a teraz aj s malou dospava.Ale aspon priniesol a uvaril obed.
pekny vikend vsetkym

lenka78
2. sep 2007

Ahojte,mali sme navstevu.Prisiel bratranec so zenuskou a tiez ma presviedcali,ze sa tam vsetci stretneme,tak idem.Este to oznamim Lubkovi 😎 No uz badat na Chrisovi,ze ma obavy,ze kedy to od neho odidem,lebo ma strach v ociach,ked sa hovori o odluceni.Takze bez slz sa to urcite neminie.Chudatko moje.Zajtra ideme na pasove,sme zatial bez skrabancov,tak dufam,ze ten rad tam prezije 😉 Som zvedava ako ho odfotia 😀

nadina
2. sep 2007

Ahojte zienky,

uff, to bol den. Tak si predstav Ashley, ze tu znamu dnes vyhodila domaca, |Polka|...aj s dietatkom a manzelom mali len jednu izbicku prenajatu nad Creché v Tyrrelst., no hruza, v takych chvilach si clovek uvedomi, ako nam je dobre, ze mame samotny domcek, aj ked len prenajaty.
Tak sme narychlo pre nich zhanali ubytko cez www.daft.ie a postastilo
sa, tak mozem ist pokojnejsie spat. Stale zostavaju v Tyrrelstowne, tak fajn 😉
Lenka, zabav sa aj za nas... 😉
Andrejka, vitaj spat na zelenom ostrove...kde Ti chodi manzel na ryby? Mate niekde v Tallaght blizko nejaku rieku? Ci na more? Inak tam u Vas mate naaadherny park, myslim ten velky pred Campingom, boli sme tam na Family Day.
Etka, ty tu mas pracu? Som to nejako prehliadla a som zvedava, ak mozem byt...
Pekny vecer vsetkym,
Nadina

benabianca
2. sep 2007

baby,som dnes prilis unavena,tak sa rozpisem az zajtra,dobru nocku

nadi-to by som neverila,ze aj Iri su take svinuchy,ze dokazu vyhodit rodinu,preco vlastne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre