Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

etuska
8. máj 2008

to je supeeer 🙂 Aj ja som v Manchestri na take chodila a velmi sa mi tam pacilo 🙂 s lektorom davidom sme stale v kontakte,dokonc mi teraz opravoval moje CV 🙂

etuska
8. máj 2008

Nadi -a to si mala "English lesson" tak neskorO?-lebo viem,ze byvaju aj do 10p.m 😵

kravata
8. máj 2008

paulinka sa narodila 25 januara,tiez som sa bala ako sa nam poleti a ze je dobre dat pit,ale nedala sa zobudit...
je niekto prihlaseny v kniznici?

lenka1108
8. máj 2008

ahojte zabky nejak ste sa rozpisali.ja nemam na net cas cele dni sme s malou vonku v parku ked je tak krasne no normalne sa cudujem ale dufam ze to vydrzi...aj my sme sa boli dat odvazit a mala ma 14.2 kg skoro ma slahlo ked som to videla.a vysoka je 84cm. je taky tucik.ale hlavne ze je zdrava.baby aky kremik pouzivate proti slniecku?svagrina dava malemu s uv 50 krem ale mne sa to zda moc ani ho neopali a moja mala ma uz pekne opalenu tvaricku a do hneda co som sa bala ze bude ako rak cervena ked je blondinka ale asi ma pigment po mne.ahoj kravata kde byvas?

annaola
9. máj 2008

dobre raanko,ani nevidim na monitor,strasne je to ranne vstavanie 😉 Ked si dam jednu kavu, tak nezaberie a ked dve, tak sa neviem cely den zastavit z tolkeho kofeinu(ale aspon viac urobim🙂
dakujem za radu s tymi sandalkami, skusim aj do toho adamsu nakuknut,maju aj v dunnese- dokonca na 3 suche zipsy,ale tiez jeho cislo9 mu je cez nart male,a neviem ci by by bolo dobre kupovat mu vacsie zo zdravot. hladiska.
citala som nedavno nove lekarske zistenie-i ze nie je dobre mat na topanke pevny clenok, a tiez podrazku, mali by byt z ohybneho materialu, aby vyvijajuci sval na nozicke mohol cvicit a natahovat sa.keby som to povedala svokre, asi by odpadla 😉
na opalovanie pouzivame 50tku, ja aj maly, teraz som dokonca kupila aj lipstick 30tku,lebo vrasky akosi pribudaju a po lete sa ani nechcem vidiet 😎 Mozno je to vysoky faktor na nase podmienky, ale radsej budem radsej viac opatrna, ako by sa mal maly spalit.
V kniznici sme prihlaseni,je to dobra vec, kym sme nemali doma internet tak sme iba tam chodili. a maju aj tie skvele knizky kde sa opakuje niekolko 100 rovnakych slovicok, dobre na ucenie anglictiny.

nadina
9. máj 2008

Dobre ranko vsetkym 🙂

Erika, ano, na vecerny chodim chodim, od 19.30 do 21.30.
Je to sranda, pretoze mame kazdu hodinu inu ucitelku,
tak niekedy prvych 5 minut len pozeram a snazim sa rozoznat accent.
...
Nadi, my sme tiez v kniznici prihlaseni, akurat vcera som bola naposledy,
chodime do kniznice aj na stretka rodicov s detmi, mozno byvaju aj vo Vasej kniznici.
Tiez su dobre "talking books" - trebars do auta na pocuvanie.
A moja mamina sa vzdy potesi slovenskym a ceskym knizkam, ktorych maju v Blanch kniznici dostatok.
Najdu sa aj rozpravky na DVD v cestine a SJ.
Vcera mi dal pracovnik v kniznici aj kod na internet, ze si mozem prezriet katalog
aj tam, ked nieco hladam a tiez si mozem predlzit vypozicny cas cez net.
...
My zatial nepouzivame kremik, ale uz musim kupit. Ja mam asi vacsie deticky, tak nam staci faktor 12-18,
ako kedy, ale na dovolenku isto kupim silnejsi.
...
Anka, tie topanocky nam boli na priehlavku dobre, len dlzka podrazky nam nebola dobra ani
9 ani 10, tak mozno Vam sadne nejaka velkost, ak sa budu pozdavat.
Inak cez priehlavok boli idealne...

kravata
9. máj 2008

ahoj dievky,no to su eseje... 🙂 tak skusim tu kniznicu,aby som sa s muzom cez sobotu nedelu nemusela pozerat na hokej.ja som tiez vcera zacala uvazovat nad kremom,a niekto mi odporucil ebamed,maju to tu?pojdem aj do nasich troch dedinskych lekarni.u nas v skerries su dvoje potraviny,3 lekarne,2 cistiarne,1 stavkova kancelaria a 15 kadernictiev{ja chodim s mastnymi vlasmi,dnes urcite nemame zohriatu vodu}idem sa ponuknut pauluse ,iste nepohrdne,ona je pazros,pred dvoma tyzdnami v stredu ,sme sa boli vazit 🙂 ,a bola to 7 kg vaziaca 65 cm dlha krasotina

annaola
9. máj 2008

strasne s tym hokejom, ze? ja svojho muzicka ani pomaly nevidim, predlatili si s kamaratmi tusim 50 zapasov ,tak do noci su pred pocitacom naukladani 🙂

mishka711
9. máj 2008

zilka hej rodila som tu a presne tam kde ides na vysetrenia a som bola spokojna 😉

mishka711
9. máj 2008

kravata tak pekne ze 7kg nas maly ma 6.100g a 62cm 😀

nadina
9. máj 2008

kravata a ako si dlho v irsku?

kravata
9. máj 2008

mila nada ,ake pekne meno,
v irrsku som od 22 marca,bola velka noc a velka kosa ,este som mohla chodit v bunde.no budem musiet pozhanat nejake velke tricka,lebo moja mliekaren sa len tak niekam nepomesti.dofcul som vybavovala veci ako lekara,ockovanie,verejnu sestru,pridavky...s mojou aj to bola sranda.este mam v plane sa pozriet na manzelove dane,zatial mam taky pocit ze sme presvihli 1 april ako manzelia...ak sa mi podari vytiahnut z landlorda pps alebo tax cislo tak skusim poziadat o nejaky tax credit.mate s tym niekto skusenost?robi ta zlava aspon 2 miestne cislo?

nadina
9. máj 2008

Nadi,
ulavy na daniach tu mozes ziadat 4 roky dozadu, takze sa neboj,
vsetko Ti spatne vyplatia - na co mas narok a o co si poziadas.
Treba si odkladat napriklad ucty z lekarne - tie bielo modre...
ale aj ustrizky za platenie smeti...to vsetko si mozes dat odratat zo zakladu dane manzela.
Je toho vela, toto su len malickosti, ale aj tie sa oplatia.,
No a co sa tyka tax reliefs, tak tam na manzelov je to okolo 600 eur, co Ti vratia,
ak to nemate priebezne vyplacane mesacne (ako my).
Niekde sme to v diskusii uz davnejsie presne rozoberali...

Okrem toho si moze Tvoj manzel uplatnit aj home career na Teba, kedze nepracujes,
to spravi mozno aj par stovak - podla prijmu Tvojho manzela. U nas je to mozno aj 3-4 stovky mesacne.

Tiez si vybav EU karticku poistenca - www.ehic.ie ak si ukoncila vsetky vztahy zo SK.

Mozno mate narok aj na Medical Card, pozri si kalkulacku na www.medicalcard.ie
podla prijmu, poctu deti....a pod.

A v lekarni je dobre si vypytat tlacivo na Drug Payment Scheme, dostanete karticky na kazdeho clena rodiny,
budu sa Vam zratavat Vase mesacne vydavky v lekarni za recepty a ked dosiahnu - teraz je to tusim okolo 90 eur, tak viac v ten mesiac platit za lieky nebudete...ked ochorie cela rodina, tak tu hranicu presvihnete ani nevies ako...

kravata
9. máj 2008

🙂uz som sa hrabala,len mi z toho vyslo ze na home carer credit musime mat so spouseom joint assessment,a pre ten sa mozes rozhodnut do 1 aprila,pre ten taxovy rok,a tiez by sme museli mat priznane pridavky,na co si este budem musiet pockat peknych par mesiacov.tak mozme poziadat len o rent tax credit 😠 ak som to spravne pochopila...

nadina
9. máj 2008

Tak to netusim, ako to je...Nie ste zobrati? My sme isto nemali priznane pridavky predtym ako sme mali vsetky tax kredity, tak neviem, mozno zmenili?

kravata
9. máj 2008

nadi ,skusim este popozerat,mozno je to inac,to by bolo fain. 🙂 dakujem...idem pozret do tej kniznice,som sa docitala ze maju otvorene v piatok alebo v sobotu, tak mozno budem mat stastie 😅

mishka711
9. máj 2008

kravata hod nejake fotky do albumu 😉 😀

nadina
9. máj 2008

Mishka,
tie Tvoje posledne fotecky su z Howthu- hore, vsak?
Je tam kraaaaaasne 😉

mishka711
9. máj 2008

nadina tak tak je am krasne a stale som tam citila kokos a to tie zlte kvety tak vonaju 😀

annaola
9. máj 2008

tie kvety su naaaaaaaadherne, mne sa na ten kopec ani velmi skriabat nechcelo, ale zlta farba je povzbudzujuca, tak pomohla. 😉

nadina
9. máj 2008

Ano, krasne su a super, ze budu kvitnut az do spetembra...ba mozno aj dlshie... 🙂

mishka711
9. máj 2008

xceli sme si otrhnut ale maju ostne tak sme to nechali tak ake mate plany na vikend??my uz v nedlu rano letime 😀

nadina
9. máj 2008

My sa chystame mrknut http://www.castlesinireland.com/tag/castle-acco...
spolu s nasimi indickymi susedami - sme sa dohodli.

Minuly tyzden sme boli pri jazerach v Glendalough a je to uuuuzasne miesto,
odporucam, vsetkym, co tam este neboli, z Dublinu najlepsie ist cestou R115 -
to som naozaj pozerala.... Po tomto vylete som skonstatovala,
ze do vtedy som ani netusila, ake je Irsko kraaaaaasne...
Ak sa budete vracat do Dublinu, tak potom zase cez Saly Gap - R759, supeeer...
Najlepsie ist co najskor rano, ak chcete parkovat....

mishka711
9. máj 2008

nadina aj my sme tam boli uz druhy krat a tento raz aj s Ivkou question malinkym v brusku a jej manzelom 😀 to na bank holiday boloo krasne

nadina
9. máj 2008

My sme tiez boli v pondelok 😉

mamartinka
9. máj 2008

mishka to kde ste foteny 26.04 myslim.vydiet tam aj more.mozes poradit?

nadina
9. máj 2008

Martinka,
pred chvilkou sme sa o tom bavili s Mishkou - mrk vyssie 😉

mishka711
9. máj 2008

howth 🙂

nadina
9. máj 2008

Kravata, ako bolo v kniznici?
Martinka, ked si doma, co robkas? Nenudis sa?
Inak baby, zajtra sa chystame doobeda do www.nac.ie
Nejdete niekto?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre