• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky v Írsku

15. septembra 2015 
nenudim sa.mamtu net a tv tak vecsinou to su moje konicky.
9. máj 2008 o 22:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
cerus dievcence,som uspesne prihlasena,len som moc nenavyberala lebo paulusa nervacila..{kniznica}
a uz mastime sudo kemom..pekne vonia,mentolka namiesto rybaciny...zavesila som foto mishka pobav sa
9. máj 2008 o 23:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte my ideme na posledne nakupy a balit zajtra rano letime tak sa s vami lucime ozveme sa po navrate do Dublinu :wink: drzte sa tu
10. máj 2008 o 11:29  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mishka nezabudni ze len 15 kilo je na osobu ryanair zaviedol novu cenu za nadvahu 15 euro za kilo,takze davaj bacha
10. máj 2008 o 12:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lulu no viem nejak sa musime zmestit :wink:
10. máj 2008 o 14:34  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mishka,tak stastny let a malo kg nadvahy zelam. :wink:
kravata,to tvoje baby je zlatucke,ake grimasy struha,podobate sa? hod aj tvoj foto nech porovname
:grinning:
mam nove informacie o tom kamaratkinom dievcatku, boli na lekarskej konzultaci ia a ze je este malinka na operaciu, tak pockaju 3 mesiace. a vraj niekedy sa stane ze ta vrodena chyba akoby sama od seba zmizne, ale musi uzivat tie 3 m. antibiotika.
zajtra idem s malym na tu birthday party,...xi..musela som kupit dva darceky, rovnake, Tomimu aj oslavencovi.Ved viete ako to chodi ked sa vkroci do hrackarne.. :grinning:
10. máj 2008 o 21:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mila anicka, paulusa sa podoba na muza{nechcem pokusat osud,co by somnou bolo keby som sem vycapila aj jeho}ale mozno sa rozsantim a svoju zavesim.
aj ja chcem darcek
mishka711 zelam pekny pobyt...stastny let..
10. máj 2008 o 22:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte babulky mamulky.......VSETKO DOBRE KU DNESNEMU DNU MATIEK PRAJEM............... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
11. máj 2008 o 12:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
co dnes varite?ja som hladala nejaky recept na porovu polievku, este som sa nerozhodla ze ktory vyberiem ale asi nejaky bez mlieka,muzik take nepapa.
12. máj 2008 o 12:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte baby, tak ja som sem davnejsie pisala ze sa chystame do irska len este nevieme kam :wink:
uz sme zakotvili aj sa trochu zabyvali....chcem sa opytat ci niektora z vas neni v okoli....takze neni tu niekto z galway alebo okolia? my sme v oranmore keby nahodou :wink:
12. máj 2008 o 15:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Chelsee, tak vitaj medzi nami este raz.
Prosim, pripomen ako sa volas?
Nie som si ista, ale z Galway tu asi nikto nie je... Tusim tu raz pisala jedna slecna, ale nemala deticky.
Viac si nespominam. Su tu zienky z Limericku, Tullamore, Balbriganu, Dublinu, Wexfordu...

snad som na nikoho nezabudla. Ale vsak stale pise niekto novy, tak sa mozno niekto ozve :wink:
12. máj 2008 o 22:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nadina dik som rada ze som uz medzi vami teda v irsku :slight_smile: volam sa marcela, sme tu uz mesiac no az teraz mame doma konecne net, mala asi nastupi od buduceho tyzdna do creche a ja pomaly poputujem do prace, normalne sa tesim :grinning: medzi ludi....ako si tu zvykli vase deticky? tie mensie asi velmi rychlo ako nasa, ako ste im nasli kamosov? :confounded:
aj sa stretavate medzi sebou? ci su nejake stretka myslim :sunglasses:
12. máj 2008 o 23:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj Marcela,

o stretka som sa snazila tu na stranke, ale akosi nam to nevyslo
a teda ma to uz preslo :slight_smile: Nech skusi niekto iny zorganizovat, tak pridem.
Moji si zvykli rychlo, s najmensim chodievam raz do tyzdna na stretnutia
rodicov s detmi, ktore sa tu organizuju vacsinou v komunitnych centrach a
v knizniciach, isto aj u Vas budu. Takze kamarati sa daju pre deti najst aj tam,
tiez na ihrisku a u nas mame deti v susedstve - sme radovka styroch domov a
v kazdom maju male deti. Mozes mrknut v albume mam tusim aj fotku
deticiek zo susedstva s nasim Vladkom.
A kam ides do prace? To si rychlo nasla...ci si mala vopred dohodnutu?
12. máj 2008 o 23:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
chelsee ahoj ja zijem v galway nadina asi zabudla ze sme sa prestahovali....ak si tu ozvy sa mozeme sa dohodnut a stretnut budem rada
13. máj 2008 o 00:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
byvam na knocknacarre je to blizko salthil.napis dohodneme sa :slight_smile:
13. máj 2008 o 00:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Jeje, Leni,
veru som zabudla, prepac :wink:

Bru nocku
13. máj 2008 o 00:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nevadi nadi dobru nocku
:slight_smile:
13. máj 2008 o 01:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pekny den,dievky
zajtra idem do centra{musim},chce sa niekto pridat?kava?
nada,citala som clanky na sme :slight_smile: ,zase mas ziarivejsiu auru :slight_smile:
mam tip na vylet ,pre dievky z dublinu ,z centra stoji spiatocny listok vlakom 7 euro,v skerries su 2veterne mlyny zo zaciatu 19 st,2 strazne veze z toho 1 na jednom z troch ostrovov{da sa dostat len pri odlive},na irsky pomer pekna
plaz,par sialencov sa uz kupalo aj bez neoprenu,k tomu romanticky pristav,kolonia tulenov sivych{este nedorazili},15 kadernictiev som uz spomenula...pozvanka na kavu a cokoladu ku kravate a pauluse...
13. máj 2008 o 12:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aj tallag tu je.
13. máj 2008 o 12:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak dublin a okolie :slight_smile: ...
ideme vcul s paulusou do malahidu...park..kava ..manzel..obedna prestavka
13. máj 2008 o 12:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte zienky,

my sme sa prave vratili zo stretka rodicov s detmi, v kniznici v Blanchardstowne,
kazdy utorok. No nabuduce asi skusim aj Lucan, prave mi vravela jedna indicka mamina,
ze tam priamo vo village, je church a tam ze su super stretka, kazdy utorok, stvrtok a piatok,
okolo desiatej hodiny, teda ani tieto nie su zle, ale ze sa tam viac venuju detom, maminy si mozu dat kavicku, caj
a oddychnut...kdezto tu cely cas striehnem na maleho. Ale zase vzdy nam cita pani z kniznice rozpravku,
lepime vzdy nieco z papiera a cakaju nas hracky, omalovanky a knizky, pocuvame pesnicky.

Dnes som si pozicala zase talking books.
Kravata, ja zajtra budem v centre, ale caka ma neprijemne vysetrenie a myslim,
ze po nom budem rada, ked sa odoberiem domov...
My sa chystame tam na sever smerom ku Vam na tento vikend,
do Ardgillan Castle, su tam vraj krasne velke viktorianske zahrady, pozerala som fotky,
je to polozene hore nad morom, na kopci, takze krasny vyhlad.
http://www.fingalcoco.ie/CommunityRecreationandAmenitiesDepartment/Parks/ParksHeritageProperties/ArdgillanCastle/

Je to v Balbrigane, Helka, poznas to tam?

Ak bude v ten den prsat, tak skoncime v hracom centre - www.funtasia.ie
Predvcerom sme boli v Donabate na plazi, tiez fajn, ale nie taka udrziavana ako je v Malahide
a Portmarnocku, tam je krasne, tak si to uzite s Pauluskou, kravata... :slight_smile:
Kravata a co robi Tvoj manzelik? Ci uz si pisala?
Tak pekny dnicek, bezim pre maleho do skoly...
13. máj 2008 o 14:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Martinka a Ty nechodis niekedy do Blanchu na nakupy?
Neviem, ale mam taky pocit, ze Ti musi byt niekedy aj smutno,
ked nemas deticky este... keby si niekedy isla nasim smerom, tak napis,
mozeme sa stretnut :wink:
13. máj 2008 o 14:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kde to je ten blanchu.vies ja mam taky zivot radsej zamlcim.je mi strasne smutno ze nemozme mat deti.ale co uz narobim.aj dnes dorazili flandre.snazime sa ale co mam uz narobit.nepomahaju ani slzy kazdy mesiac.ach jaj.zavidim vam vsetkym. :frowning2:
13. máj 2008 o 14:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Aha, chvilku mi trvalo, kym mi doslo, co volas flandre, no to ma mrzi, ze mate takyto problem.
Martinka, odkial si zo SK? Mam dobry kontakt v Martine na cetrum... ak by Ti to pomohlo.
No a poznam naozaj vela pripadov, ked cakali dlhsie a vies, ze vsetkym sa podarilo???
Tak sa nezvdavaj, ked sa prestanete snazit, tak snad babo pride, uvidis...
Ak chces, tak nas pridi navstivit, ja Ti poziciam deticky aj ku nam na ihrisko :wink:
Blanch je skratka pre Blanchardstown Shopping Center, vraj najvacsie irske nakupne centrum,
mrkni :
http://www.blanchardstowncentre.ie/i.aspx/p/location
Ja to mam 5 minut od domu a tak sa mi inam ani nechce za nakupmi,
ale sem tam zajdem aj inde, no cetrum akosi nemusim, je tam vzdy plno turistov a vobec, plno ludi
a za Blanchom mame krasne ihrisko v Millenium Parku, tak sa to da spojit aj s niecim pre deti.
Tiez v Blanchi je skolka (5 eur na hod.) pre nakupujucich, co je super, odlozim deti a nakupujem :wink:
A tiez chodime plavat do Aquatic centra, tak sa mozes pridat (plati aj pre ost.). Teraz budem chodievat s najmladsim aj doobeda, kym
bude starsi v skole. Mam tam permanentku, som dostala na narodky, potom ako som mala zlomenu nohu - plavanie mi velmi pomohlo - dala som na radu Andrejky ru.
....
Peti, ako sa mas? Snad si tu? Uz sa ozvi, prosiiiim.
13. máj 2008 o 14:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
to je niekde u letiska kde byvate?a noha co uz v poriadku?ja pochadzam zo zahoria konkretne z duboviec.
13. máj 2008 o 14:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nadina este som si nenasla len si hladam, no neviem ako to bude s casom, lebo by som mohla pracovat len pondelok az piatok cez den koli skolke...tak uvidim, ale pred tym som tu bola waitress takze neviem, snad sa nieco najde...hlavne by sme chceli dat malu medzi deticky, lebo sa midoma nudi a chceme aby sa ucila english a ona je taka ze vzdy okolo nej bolo vela ludi a teraz sme same doma nikoho tu nepozname muz furt v praci, ty chodis do prace? alebo baby pracujete? ked hej tak co robite?
13. máj 2008 o 15:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Martinka,

no nie je to az tak blizko pri letisku, mas tam aj mapku na stranke, mrkni. Prides nas pozriet?
Noha v poriadku, ale lekari tu mi nechcu vybrat sroby von - mam ich tam 6 kuskov.
Na SK mi povedal znamy lekar, ze to ma ist po roku, roku a pol von, tak uvidime...
tu vraj s tym ludia chodia cely zivot,
Dubovce veru nepoznam, ja som povodne zilincanka.

Marcelka, ja som doma, ale pracujem, som self employed - od aprila,
uz ma nudilo nic nerobit, tak som zamestnala samu seba :grinning:
Ale nenaplna ma to, som povodne socialny pedagog a ked tu pojdem do prace,
tak chcem len pracu v odbore. V IRL je nedostatok ludi v soc. sfere, tak sa nebojim, ze nenajdem,
akurat este potrebujem improve my English :wink:
Vyssie sa Ti ozvala Mishka, prestahovali sa do Galway, snad si postrehla, ja len pre istotu :wink:
13. máj 2008 o 15:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Marcelka,
tak nie Mishka,
zase som to doplietla - bola to Lenka, samozrejme... prepacte :slight_smile:
13. máj 2008 o 15:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a nie pracu v odbore, ale v obore....odbory sme snad nechali v minulosti :grinning: No idem radsej detin ulozit, lebo mi tu behaju a potom pisem blbosti :grinning:
13. máj 2008 o 15:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nadina, v malahide bolo tradicne dobre,neboli sme naplazi,fuka,ale pri zamku,tam to lubim...skoda ze tu nic take ako
les nieje.ten zamok co spominas je od nas 4 km,uz som sa tam pokusila dostat z dvoch stran,ale pre chodca,{este s deckom}je to skoro samovrazda vesmi uzke cesty,hoci na tej pobreznej je nieco ako pokus o chodnik... .ak by sa ti chcelo stretnut,ked tu budete,poslem ti cislo do posty .muzik je it.
chelsee,nepracujem a asi este dlho nebudem :confounded: ,paulusa je sice obor,ale na setko, okrem mna este moc mala.
13. máj 2008 o 17:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok