Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
6. jún 2008

no ja by som tu asi nerodila.nakolko neovladam anglinu a slovensky lekari su istejsi.neviem si tu asi porod predstavit.neviem.ale mna to aj tak obide.ak vobec niekedy rodit budem.

modicana
6. jún 2008

Ale neboj, urcite rodit budes! drzim palce!

nadina
6. jún 2008

Monika,

z pocutia - Rotundu vsetci chvalili, aj ked z vonku nevyzera moc dobre.
Rotunda sa preslavila pred par mesiacmi aj tym, ze nemala dostatok priestorov
pre mamicky, ktore tam chodia rodit aj z daleka...a tak im zajednali
niekolko izbieb v super hoteliku hned oproti...len si neviem spomenut teraz ako sa vola?
Citala si o tom? 😉
alekari ich tam chodili pozerat 😀

modicana
6. jún 2008

Hm, tak to znie dobre, s tym hotelom 😉 Ved to, ze tej sa bojim, lebo z vonku vyzera dost hrozne a videla som tam par krat vonku tehotne s velkymi bruskami fajcit, tak mi bola nesympaticka. Ale aj jedna pani z VHI mi vcera hovorila, ze ona rodila tam (to muselo byt pred vela rokmi ale), a ze bola velmi spokojna. Asi sa tam skocim este pozriet, mozno urobi lepsie dojem 🙂 A dakujem za radu 🙂 Aky krasny piatok mame, ze? A ide vikend 🙂 Huraaa

mamartinka
6. jún 2008

no pekne je.aj vykend ma byt pekny aj buduci tyzden.nemate neaky typ na dobry vykendovy vyletik?modicana tak drzim palceky nech si vyberies tu spravnu porodnicu anech ti to vyde vsetko bez komplikacii.a kedyze ma ten vytuzeny den d prist?drz sa.

modicana
6. jún 2008

Juj, to je este daleko, az v january, to este mame cas dovtedy sa spamatat z toho soku 😅 Len nemocnicu si uz musim vybrat na prvu kontrolu, este som len u GP bola.. Ak si v Dubline, tak moje oblubene miesto na kratky vyletik je Howth, tam na skaly strasne rada chodim a dole do dediny, v nedelu su tam trhy, prijemne miesto 🙂 Tak krasny vikend prajem.

nadina
6. jún 2008

Monika,

ako ste tu dlho? Ci som prehliadla? 🙂

modicana
6. jún 2008

My sme tu 2 rocky + 4 mesiace 🙂 Boze, ako to bezi... prisli sme na max 2 roky a nejak sa domov velmi nechystame... A vy?

mamartinka
6. jún 2008

modicana v nedelu minulu sme tam boli.pekne tam je.

nadina
6. jún 2008

Monika, 1,5 roka, pisala som aj vyssie, len kusocek hore - o kupe domu a o tom ako sme tu dlho. A co vy, nechystate kupovat dom?

modicana
6. jún 2008

Akurat som si to precitala, tak budem drzat palce, ak sa rozhodnete kupit. My neplanujeme, chceme sa vratit domov, ale az o par rockov, mozno take 3-4... vlastne mi tu skoro nic nechyba, sestra mi zije v Corku, jedine mamina mi tu chyba... Ako sa maju deturence, vidim, ze su uz dost velke. Ako si zvykli na skolu? Prajem krasny vikend, padam, huraa (hadam nezmoknem, zase su mraky, asi sme nemali hovorit, ako je pekne ;)) Tak krasny vikend vam prajem

mamartinka
6. jún 2008

ahoj modicana.nic zvlastne v pocasiu.ja som dnes uz zmokla vonku.tak stastnu cestu.tak pa.

nadina
6. jún 2008

Ahoj, deti si zvykli v pohode, slecna Miska uz rozprava lepsie ako ja- ked sme prisli tak to bolo naopak 🙄
Dnes prislo vysvedcenie postou, mala 5 x A a 6 x B - to skoncila prvy rocnik na secondary, takze celkom v pohode.
Na to, ze sa uci aj francuzstinu po anglicky- 😉
Vladko este nemal report, tak uvidime, ale Vladko je len v junior infant, takze tam to nei je kriticke, aj ked jeto zaklad 🙂
Tak pekny vikend 🙂

mishka711
7. jún 2008

modicina takze ja som rodila v national maternity hospital holles street a mozem ti povedat ze sice vyzara nic moc ale som bola uplne spokojna taktiez baby co rodili v rotunde si chvalia no neviem ci pochadzam s ineho sveta ale nase nemocnice su ovela horsom stave ak to neni nejake private nieco a novo vybudovane kamaratku mam teraz tehotnu v 8mom tyzdni a uz zacala chodit na holles street a pochvaluje si starostlivost pretoze bola liecena na stitnu zlazu tak ju zobrali skor a dokonca vravela ze tam mali ranajky prichystane co sa mne nestalo ale je to kazdeho osobna vec a ked chces rodit tu tak potom si zavolaj midwife domou a porod doma ked sa ti nemocky nepacia hmm?

mishka711
7. jún 2008

este chcem dodat ze ked som kamoske na slov ukazala moj porod a to ona caka 3tie babo vravela ze som ako na plazi niekde na dovce a nie v porodnici ze bola by stastna keby mala taky aspon tento 3ti porod samozrejme ak sa ti nic neskomplikuje a tak..........

lenka1108
7. jún 2008

AHOJ BABY TAK DNES DRUHY OPAT NEGAT. ☹ ☹ ☹ ☹ JA UZ NEVIEM.MYLIM SI ZE MAM NEJAKU INFEKCIU ZO SPODU.ESTE STASTIE ZE V STREDU LETIM DOMOU A VO STVRTOK HNED NA GYNDU...

mamartinka
7. jún 2008

no tak radsej k dokimu.dovie co to mas.na kolko letis domkou?my na tyzden.22.6.prajem stastny let.a nech ti to dobre dopadne.mne by mala v pondelok alebo piatok dorazit mrchula.radsej nech je tam.uz teraz mam paniku.

mishka711
7. jún 2008

leni no mala by si ist stym cim skor lebo streda je este daleko ked sa to tyka zdravia nemyslis

mamartinka
7. jún 2008

baby tak opet slnecne a teple dni.v pondelok mame mat az 2petku. 😎

nadina
7. jún 2008

Lenka,
ak mas obavy, tak Ti poradi isto aj GP
a keby bol vacsi problem, tak aj gynek.pohotovost funguje...

mamartinka
7. jún 2008

cauko nadula.tak ako.ako vykendujes?

nadina
7. jún 2008

Martinka, mas na mysli ako vIkendujem? 😉
Celkom fajn, boli sme dnes cakat na letisku Lenku z Wexfordu,
konecne je naspat po 3 mesiacoch, stravili sme spolu s jej rodinkou
pekny dnik na plazach, (Leni, tesim sa opat na pismenka v diskuske a na skype...)
tak mame pekny dnicek za sebou.
No a zajtra pojdem asi trosku "rabovat" do shoppingu 😉
A co Ty? Ako sa mas?

mamartinka
7. jún 2008

ale da sa.manzel zachvilu pride z prace tak som sama.ale v pohode.mame pekne pocasie tak kde je chyba.len dvor mi tuna chyba coz tu nemame.rada by som sa opalovala.

annaola
8. jún 2008

ahojte,my sme zasa chori, teplota a kasel.dufam,ze to nebude dlho trvat.chudatko, je teraz pritulny ako maciatko,iba by sa na rukach stale nosil.musim sa popytat na slovensku lekarky na to ockovanie proti pneumokokom ci ake to bolo.mozno nebude tak casto chory potom.ale zasa, tych 4- 6 x do roka je mozno v jeho veku uplne normalny pocet ochoreni.pekny zvysok vikendu vsetkym zelam

lenka1108
8. jún 2008

ahojte baby..tak ta hnustna mrcha sa dostavila az dnes vecer.neviem preco meskala vyse tyzdna no ale predsa len prisla.aj som si poplakala ale aj tak myslim ze scarlettka je este malicka a chcem si poriadne vychutnat ju a viem ze s 2 detmi uz by to take nebolo.takto sa ukludnujem... ☹
no nevdi este bude kopec deticiek aspon dufam...
zajtra sa uz idem pomalicky balit a v stredu rano hajde na bus do dublinu a pekne domkou.mama nasla nejaky last minute tak v piatok ideme na 8 dni do chorvacka a baby za 2300 na osobu s polpenziou aj cesta aj ubytovanie to vsetko vtom a mala je zadarmo tak ideme aj so starsiou sestrou a jej dvoma detmi tak sa tesenkujem aj ked pocasie tam neni bohvie ake.hlavna vec ze vobec niekam pojdem.mala som s manzelom naplanovanu dovosku v strede jula no hold nam to asi nevyde bo musi kolirobote ostat dlhsie tu tak pojde domou asi iba na tyzden chudatko moje.no ale co uz.dnes som bola kupit s manzelom nejakych par veci pre malu na slovensko a ked som to tak pocitala tak som povedala ze aj ked sa vratime na slovensko aspon raz do roka sem budem chodit kupovat oblecko bo to u nas take pekne a lacne nekupim.a este k tomu pobeham aj irsko a mala bude aspon poznat krajinu v ktorej sa narodila.
joj som sa rozkecala.tak vam prajem dobru nocku.papa 😉

nadina
9. jún 2008

Bre ranko vsetkym...,

tak Leni teda uvazujete o navrate na SK?
Kedy letis na SK?
V stredu? My budeme na letisku vo stvrtok rano,
a vratime sa 26.6, tak sa tu mozno dlhsie neozvem...

xena22
9. jún 2008

Nadi tak stastnu cestu a narob poriadne fotiek 😉

Lenka nic si z toho nerob,ked mrcha dorazila,tak o nic nejde,behni na preventivku a ak to citis tak,ze chces dalsie dieta,tak chod do toho a necakaj,ziaden vekovy rozdiel nie je idealny 😀 A mozno vam to ani nevyjde hned,tak si daj naskok 😀 V dnesnej dobe je skor pocut ako sa komu nedari...pamatam casy,ked starsie segry vyplakavali ako otehotneli nechtiac,tak toto uz tusim ani neexistuje,kazdy v dnesnej dobe planuje do detailu a nakoniec su z toho akurat tak sklamania,ze to nevyslo podla planu...

Co vsetky porabate?Ja som niekedy neschopna cez viken nieco klepnut na konika...a este sa mi aj laptop pokazil,ddnes ho muz nesie reklamovat 😒 uvidime co z toho bude...

mamartinka
9. jún 2008

ahojte zienky.no leni musim uznat ze niesi jedina.mne bolo vcera cely den strasne teplo.aj hla v noci 02.30.mrska je tu.tak to zas tento mesiac nevislo.no co uz.snad raz ano.a zelam prijemnu dovcu.uzite si to.nadi a tebe stastny let. ☹

modicana
9. jún 2008

Ahojte baby 🙂
tak zas tu mame pondelok.. 😖
Ahoj Mishka, tak som sa aj ja rozhodla pre Holles Street, dakujem vam vsetkym za rady 🙂 Mishka, prosim ta, rodila si riadne v public? Ja rozmyslam nad semi-private, lebo mam VHI, tak nech uz to raz aj pouzijem, no podla toho, co som tam citala, tam velky rozdiel nie je.... A rodit doma, juj, to si neviem predstavit. Fuu, to by som sa bala asi este viac..
Krasny dnik majte 🙂
A vsetkym vam, co idete domkov alebo na dovolenky, stastnu cestu a krasny pobyt 🙂

modicana
9. jún 2008

Ahojte, to som zase ja 🙂 Si predstavte, volala som do nemocnice objednat sa, a zazila som par sokov. Myslela som si, ze im nadiktujem meno a oni mne termin prehliadky, no trvalo to asi 20 minut. No a soky boli tieto: otazky: datum svadby (''hmm, dobre, cize to mame skoro 2 roky od svadby'' - odpoved 😲 ), akeho vierovyznania som a vselico dalsie a dalsi sok je termin, prva prehliadka az 31. jula a to vraj mozem byt rada, lebo sa im tam niekto odhlasil, inac by to bolo az na koniec augusta. Hmmm 😖 Ale nevadi, vymyslime to inak, pojdem o 3 tyzdne na kontrolu doma. No ale som z tohto dost prekvapena! 😕 Tak len tolko, som sa chcela podelit o sklamanie... Dufam len, ze je vsetko dobre a ze skor prehliadky ani nepotrebujem. Tak krasne poobedie vam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre