Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lenka1108
9. jún 2008

ahoj baby.dnes trosku smutne.kamaratka mi dnes potratila.bola v 10 tt. nechcem strasit tehulky.je tu v irsku cez 2 roky a ma 1.5 rocnu dcerku a tak sa tesili a v noci zacala znicoho nic krvacat ale tak ze volali az zachranku.svagor tam bol snimi a vraj tolko krvy v zivote nevidel.bali sa ze vykrvaca tak mala insuzky.no a nakoniec ked krvacanie ustupovalo tak jej urobili sono a plod udrzala len uz babetko nezilo.mali ju cistit 15 min a cistili ju 1 a pol hodky.vecer ju pustia domou.chudatko taaaaak som plakala.je to ine pre toho kto potrat nezazil a ine pre toho kto to uz absolvoval.dufam ze sa jej postasti co najskor ostat tehotna. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

idem pokracovat v baleni...no ale ked si predstavim to cestovanie no hruuuuza....nadi stastnu cestu ti prajem...papapa

mamartinka
9. jún 2008

leni no to je strasne.hlavne pre nu to muselo byt.moja sestra tiez prisla o dievcatko.porodila ju cisarakom v 7 mesiaci.tiez to bolo hrozne.

nadina
9. jún 2008

Lenka,

vdaka aj Vam stastny let a stastny navrat...
Smutne, ale co uz, ak sa to ma stat...
Martinka, Ty menis fotky tak rychlo, ze stracam prehlad 🙂
Hod ich do albumu, tam si mrkneme aj vacsie.
Doobeda si tam mala tusim aj nejaku plazovu, na ktorej plazi ste boli?
Pekny vecer vsetkym,
Nadina

mishka711
9. jún 2008

Leni smutne chuda Monika no ja som rodila public ale ony sa staraju o kazdu mamicku rovnako aj ked s tym semi nemam skusenosti a ani som sa otom ani neinformovala pretoze vsetky mamicky co poznam mi vraveli ze public je oka a aj bolo ako som vravela ak budem mat rodit druhe urcite tu a v holles
🙂 a v kolkatom tyzdni si /AKY MAS TERMIN ???moj maly sa narodil presne na termin 17 januara2008 😉

mishka711
9. jún 2008

STYMI PREHLAIDKAMI NO HEJ JA SOM BOLA TIEZ TROSKU NESKORO ALE BOLA SOMNA SVK a potom tu som chodila polke na prussia street a tiez mame VHI ale public nie private ale aj tak mas hospital aj porod free

mamartinka
9. jún 2008

nadi na tej plazi to myslim bolo este z grecka zo svadobnej cesty.tuto fotku myslim mam odtialto z hor.

mamartinka
9. jún 2008

nadi tuto fotku mam z brey.to sme isli kedysi hore na kopec k takemu krizu a ide sa tam cez les.

nadina
9. jún 2008

Ahoojte,

s tym poistenim je to trosku rozdiel- ked mate poistenie, tak mate moznost sa dostat
do nemocnic, do ktorych sa public nedostane... len sa treba na to informovat.
Samozrejme, ze ked niekto ma este aj komercne poistenie a pojde rodit do public,
tak sa na to ohlad neberie, akurat, ze mu na konci roku nieco poistovna vrati...
Takze: su tu aj cisto public nemocnice, su tu aj private nemocky a potom pre ten najvyssi level
aj high tech nemocky- jedna je napriklad v Blackrocku.
Neviem, ci su takto rozdelene aj porodnice, ale dalo by sa ocakavat, no nie som si ista, mozno nie?
Mozno vsak maju rozdelene aspon izby, viem, ze ked mate vyssi level u komercnej poistovne,
tak pri kazdom leveli je to pekne rozpisane- niekde v strede zacina aj sukromna izba a pod.
Niektore nemocky su rozdelene na casti - ako napriklad Mater Hospital v meste -
z jednej strany je public a z druhej strany je private vchod - ak som si dobre vsimla.

annaola
9. jún 2008

ahojte dievcata,neviete mi poradit co by som mohla dat malemu na bolest hrdielka? ma zapal stredneho ucha- na to dostal antibiotika, a na horucku mu kombinujem nurofen s panadol cipkami.na nadchu morsku vodu a kasel akysi
buttercup a domaci cibulovy sirup. cakam ci to antibiotikum do 24 hodin zaberie,lebo je to strasne.radsej by som bola ja sto krat viac chora, ako to moje male teraz.zajtra ma caka ta 30 tka a tak to vyzera ze ju oslavim s malym v nemocnici, lebo taketo zle to tusim este nikdy nebolo.ospravedlnujem sa, ze pisem uz par dni iba takto pesimisticky , ale inak to nejde 😢

nadina
9. jún 2008

Anka,
ach jo, dufam, ze ste neochoreli na tom MDD, ked sme sa stretli...
takto zrazu, hmmm.
To je velmi bolestive, chudatenko Tomáško.
Rada by som Ti poradila nejaky zazracny receptik, ale nepoznam,
na kazdeho plati nieco ine. Rozmyslam, co by som dala mojim na hrdielko,
ale ked nas boli, tak to prejde len tak...no ked je to so zapalom stredneho ucha
a mate ATB, tak neviem, co by este mohlo pomoct?
Mozno nejaky cajik, cmulacie tablety pre deti? Neviem, ci su vobec take?
Ja davam sirupy zo SK, ale to su skor na vykaslavanie...vazne, neviem...
asi som moc neporadila, ale sme s Vami,
drzte sa 😲

mishka711
10. jún 2008

Anka vsetko len to naj ti prajeme k tej tvoje 30-tke mna to caka v novembri 😀 a Tomaskovi skore uzdravenie chuda male nech je cim skor fit mne sa zase zda ze S ebko prestal nejak priberat a pritom papa pekne vyzivu na obed nie celu samoska a vecer kasa tak neviem ved doteraz pekne priberal len na slovensku sa to zastavilo aj zmenou mlieka som mylela a teplom ze mu moc nechutilo no vo stvrtok ho pojdem z vazit uz ma brucho boli ......ale musim verit ze je vsetko oka a dnes mi pride mamina aj brat Nadi nevies nejaku stranku kde hladaju cleaners ako myslim domy alebo tak pre mamu by som nieco rada nasla na rano alebo tak dala som inz na gumtree a tu v okoli na stlpy tak uvidime ...........

nadina
10. jún 2008

Mishka,

to na ako dlho?
Ak na dlhsie, tak skus : www.derrycourt.ie
tam beru priebezne stale...

a ak len na kratko, tak skus ktorukolvek agenturu
a pytaj brigady.

Pekny dnicek,
PS: Anka, ako sa mate?
N.

mishka711
10. jún 2008

nadina dakujem mama ostava na dlhsie varovat maleho a ja nastupujem do prace od 23juna ale iba na 5h poobede co ona moze mat cleaningy doobeda 🙂

modicana
10. jún 2008

Ahojte vsetci, dakujem Mishka aj Nadina za info. Ale porod mame este daleko, len v strede Janurara, to sme len vo 8. tyzdni, preto som taka vystrasena, ked citam taketo ako Lenka pise. Joj, len nech je vsetko v poriadku... Mishka, to je fajn, ze ti tu bude mamina na dlhsie, ked sa vracias do prace. A aj sa tesis spat do prace ci ani nie? Ale este 2 tyzdne mas, si to pekne uzite s rodinkou 🙂

lenka78
10. jún 2008

Ahojte,konecne sa pripajam aj ja po dlhej dobe.Este stale som sa nespamatala,ze sme tu.Je tu nadherne,vona toho mora,no uplne ako na dovolenke.Krasne nam to tu svieti.V nedelu sme obedovali na plazi,chlapci sa hrali so sarkanom,s autom na dialkove,atd. a pri tej prilezitosti si moj Lubko spalil chrbat.Boli sme v soku,lebo mne bolo dost chladno,bola som vo svetri.Je to tu dost zradne.Slnko pod mrakom,studeny vietor,no ono pripeka.Aj jedna irska rodinka tam bola a otec so synom mali cervene chrbty.Takze si na to slniecko musime davat pozor.

Nadi,dostala si ma do pomykova.Teraz rozmyslam,ci hladat pracu alebo vybabrat s mrchou. 😀 Mas krasnu rodinku,je vam veselo,nie ako nam s tym nasim jedinacikom. 😎

lenka1108
10. jún 2008

ahojte ak uz som pobalena.fuuuha 22 kg.dufam ze odpustia nejake tie kilecka na viac.tesenkujem sa aj ked sa bojim tej cesty.
modicana prepac ja som ta nechcela vylakat.ona mala aj s prvou problemy bo mala 54 kg ked isla rodit a tera mala 46 kg ked otehotnela.ma 29 rokou a lekari jej povedali ze ma slabu maternicu.je strasne chudunka a nemoze pribrat.dnes cely den len spi chudatko je hotova.tak na to nemysli lebo si to privolas sama.bud v klude a uzivaj si kazducky den tehotenstva.je to krasne byt tehotna.

ahoj leni vitaj spat.dodatocne vsetko naj k meninkam. boli ste na sk,ze?no dufam ze sa tam vycasi lebo co som pozerala predpovede nevypada to nadejne.myslim ze sa plni ta pranostika....MEDARDOVA KVAPKA........
no dufam ze si aj my s malou uzijeme slniecka aj vtom chorvacku.

anka vsetko najlepsie k narodeninam prajeme.dufam ze sa ti mali vyzdravie.mne malej zabera najlepsie STODAL homeopatikum zo slovenska a potom uz ked zacne vykaslavat jej davam, robitusin alebo mucosolvan.teraz som jej kupila vitaminy od 1-5 rokou za 7e alebo tak nejako a vraj su velmi dobre.kazdy den jej dam lyzicku.

mishka svagrinka tu chodievala upratovat a brala 10e a neskor 11 e za hodku.myslim ze to je super platene lebo je to vsetko tvoje ciste peniaze.ona si napisala rucne letaciky a hadzali sme do kazdej schranky.zapisovala si ulice aby vedela ked sa jej ludia ozvali ze na ktorej ulici to vlastne je.a bola spokojna.

dobre babulky myslim ze to je vsetko.tak sa svami lucim,drzkajte sa a dufam ze sa coskoro ozvem bo myslim ze nebude casu na sk.ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

xena22
10. jún 2008

Ahojte...baby mne sa nechce upratovat doma a nie u cudzich 😀 ,ale to len tak,chapem,ze ide o zarobky a kazda praca je praca,len ma to tak napadlo,ze by bolo fajn,keby mi niekto raz za cas prisiel upratat 😀 ,ale teraz ked nerobim,tak je to moja praca zadarmo 😀 S tymi tehotnymi to je fakt smola,ale mne sa zda,ze tuna o potratoch pocujem castejsie ako na sk 😖 Minuly rok jedna znama potratila uz vo vyssom stadou,tusim v 20.tyzdni,tiez nic moc,clovek sa s tym uz za tu dobu tak zzije,ze to musi byt tazke.Ja ked som bola tehotna,tak prvych 12 tyzdnov som sa ani preistotu netesila,ale fakt je to asi tak,ze co sa ma stat sa stane.

Anka vsetko naj k narodeninam a lenkam k meninam,trosku oneskorene 😀 nesledujem kalendar. 😉

Mishka aj brat tu chce pracovat?

nadina
10. jún 2008

Ahojte,

Lenka vdaka, dufam, ze coskoro sa zase uvidime, tesim sa na nabuduce.
Xeni, s tym upratovanim mas pravdu, aj mne by sa zislo, keby mi obcas niekto prisiel
no aj sa nukala kamaratka, ale...ked to clovek premysli do detailov, tak pride na to,
ze treba upratat, aby mohla prist pani upratovat 😀
a potom si mozem vsetko urobit sama.
Ku tomu - nie vsetky veci moze upratat cudzi clovek,
jednoducho ja mam taky osobny bordelik, ktory sa neda upratat -
myslim tym vytriedit papiere, ucty, vytriedit co uz nenosime v skriniach a pod.
Jenoducho su veci, ktore za mna neurobi nikto, ...ale to je strasne, ze?
😀 😀 😀

krasulka
10. jún 2008

ahojte zienky, my letime domov 20 augusta na 2 tyzdne, ocino ma 50, ja mam 9 dni do kramov a dufam,ze nepridu..to by sme isli s peknym darcekom na slovensko.

modicana
10. jún 2008

Ahoj Krasulka, drzim palce, nech idete domov s darcekom 🙂

Lenka, krasnu dovolenku zelam 🙂

mamartinka
10. jún 2008

baby a to myslite ako s tym upratovanim.ja rada upratujem.to by som si musela po anglicky napisat ze?vlastne muzik.on vie supris anglinu.len horsie ako by som sa dohovorila v tom dome.vydite to ma nenapadlo.dobra rada.

xena22
10. jún 2008

😀 😀 😀

No s tym upratovanim to je tak,ze si naozaj musis najprv vopred upratat a tie zenske na upratovanie uz len pridu,prevlecu periny,utru prach,vytru podlahy a kupeky a wecka....ale aj to je pomoc...
Nadi o skriniach mi ani nehovor,ja to len prekladam a ukladam,ked cosi hladam,tak misung na novo.Stale sa prehrabavam vo veciach,lebo polku veci uz akosi neobleciem 😀 a je mi luto vyhodit,ved co ak...uz som to zacala triedit do bedniciek podla velkosti a najnovsie som zakotvila na velkosti 14-16 😀
Ucty,uctenky,zaplatene seky,nezaplatene seky...horor,to ked mam nieco najst,dvojdnova robota 😀
A u mna by sa uzivila aj nejaka kvetinarka,lebo to ma tiez velmi nebavi,ale paci sa mi to,tak kolkokrat halt kupim nove a stare vyhodim,ked uz neziju 😀

nadina
10. jún 2008

Gabi,

presne tak, akurat, ze s tymi uctenkami a sekmi som uz vybabarala,
v Tescu kupis pri papaieroch take zakladace - ma to tvar ako kufrik s ruckou
a vo vnutri su zakladace vo formate A4, stacili mi dva a mame prehlad,
ked nieco pride, okamzite to zalozim - napisala som si ku kazdemu nazov -
je tam na to okienko : tak mam : auto, NTL, AIB, GAS, IRL -lekari, SK-lekari,
skoly,...atd. Sranda nastava akruat vtedy, ked zalozim papier na zle miesto
a musim obidva zakladace prechadzat, vyhadzat a pod. 😀
inak odporucam 😀

vodniicka
10. jún 2008

ahojte..no trosku som vas citala..my s muzikom zatial iba vymyslame ist, muz si uz dal aj inzerat a zatial sa mu najviac ozyvaju z dublina tak som zvedavaaa a uz teraz v duchu balim celu rodinku ..ak sa vydari tak urcite pridem po nejake prakticke info..dufam ze nebudete tajnostkarky 😵 🙂

mamartinka
10. jún 2008

ahojki vodniicka.pozeram ze sa chystate do irska.ty si v tejto teme nova ze.pozeram ze mas teraz male babetko.preco ste sa rozhodli sem ist?my byvame v tallagh dabline.kludne sa mozes ozvat a mozme sa stretnut ak sem pridete.kedy a na kolko sem idete?posielam ti ip.

lenka78
10. jún 2008

Tak ja mam najnovsie na upratovanie manzela 😀 😀 😀 Prisli sme do super uprataneho bytu.Mam zo svojho manzela radost.A dnes prisiel z roboty,Chris vysypal piesok z auta na chodbe a pri tej prilezitosti povysaval cely byt. Ja neznasam utierat prach,strasne ma vytaca nadvyhnut vsetky tie veci a utierat.Jednoducho ma to nebavi.Esteze uz nie je v mode mat doma milion porcelanu v stene.No v kupelke je tej kozmetiky stale dost. ☹

nadina
10. jún 2008

Lenka,
tak sa zda, ze tie 3 mesiace samoty Tvojho manzelika vycvicili
a zistil, ze dokaze urcite veci zvladnut aj sam 😀
Tooo je len dobre, nie?
Vodniicka vitaj, aj sa nam predstavis? Ake mas meno?
V akej oblasti hlada manzelik pracu?
U mojho maju plllno volnych miest 😉

vodniicka
10. jún 2008

nadina programator, fiha tu sa predstavujete aj menom ozajstnym ? 🙂)) to nie som na to zvyknuta a ty sa volas ako ? Nadin ja teda milica a v irsku ma caka dozit matersku 🙂 ale brala by som aj nejaky job ale uz nie opatrovat deti to by som uz skoncila asi v blazinci hihi a tvoj manzelik v akej oblasti pracuje?
neviete ci funguje v irsku nieco take ako materske centrum?

vodniicka
10. jún 2008

nadina..ta foto s tymi motylmi na plazi je nadherna 😵 🙂

etuska
10. jún 2008

ahojte žienky,
po dlshom čase som tu opat 🙂 Intenzivne hladame pracicku a v juli sa asi vyberieme bud do Dublinu,al. Manchestru.

Chcem sa opytat,ci by ste mali niektore zaujem o "English lessons"?V pripade,ze prideme do Dublinu by som urcite chcela ucit anglictinu aj sukromne, prip. nejake kombinovane hodiny napr. pre mamicky s detmi a pod.

Som vystudovana "English teacher" s 3-rocnou praxou 🙂

V pripade zaujmu mi poslite IP

Ako sa inac dari?
Helka,Lenka,Petka...?????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre