Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lenka78
6. sep 2007

Ahojte,ako je to s autosedackami v Irsku?Chris mal 3 roky,meria 1 m a vazi 18 kg,tak mu staci podsedak?Manzelik si po nas pride,no nespomina autosedacku 😉

katarinamt
6. sep 2007

Ahojte dievcata... ako sa mate? tu je zima, prsi a nevyzera, ze by sa to chcelo zlepsit. Dokonca v Tatrach aj snezi... dufam, ze tento rok bude vela snehu, minuly rok chybalo 😉

Nadi - dufam, ze sa ti uz polepsilo. Pekne sa liec a poriadne si oddychni.

Inak mam taky silny pocit, ze ak bude setko vyjde OK, tak sa k Vam niekedy v januari pridam 🙂

benabianca
7. sep 2007

lenka-neviem s tou autosewdackou,ale mozno vam bude stacit uz len ten podsedak,bola by blbost kupit len na kratko tu sedacku do 18kg,co je ako klasicka autosedacka.To je taky velky?18kg?Ben ma len 13kg,aj ked je o rok mladsi,ale nepribera rychlo,aj ked sa vytiahol nedavno

benabianca
7. sep 2007

nadi-uz je lepsie?opat dufam,ze hej

Bianca v noci dost plackala-dufala som,ze zubok prerazi konecne,ale stale nic

kati-tesime na teba,nech to vyjde 😉

benabianca
7. sep 2007

hmmm,nikde nikto? ☹

kto sa bude moct stretnut 2.10. v Dubline? 😕 ze bysme sa uz teraz dohodli 🙂

benabianca
7. sep 2007

to je fajn,ze som tu sama,rozpravam sa sama so sebou 😒

etka
7. sep 2007

achojte, stretko 2.10. by bolo fajn! 🙂 Urcite sa budem snazit prist aj v pripade ak sa dohodneme na mieste mimo Dublinu, tesiiiiiim 🙂
Nadi, ako sa citis, irsky doki pomohol?
chudatenko Bianca, sa asi naplacka, kym sa jej zubky pretlacia, sak? ☹
konecne mam zajtra volno, ten chaos co je v praci je na nevydrzanie... uz treti den za sebou ma z toho hlava boli 😖 Aspon ze bolo dnes pekne slniecko, to vie tiez urobit naladu!
Ako sa mavate dievcata, kde ste vsetky dnes, hm? co mate na plane na vikendik?

andreab
7. sep 2007

ahojte dievcatka,
nadi,dnes ziaden prispevok,dufam,ze si ok!
majka,2.10.budem zase na Slovensku,malo by sa konat krstenie nasho 2mesac krstniatka,tak snad inokedy
lili sa mi tiez vcera o 23ej zobudila s velkym placom a prestala az po hodine,dnes uz bolo zubky trosicku vidiet a pocas tohto pisania som uz musela nanovo uspavat
etka,mavas vikendy volne?Mna sa dnes manzel pytal,ci pojdeme na plaz,alebo k akymsi kruhom 30km od Dublinu,ale mne bude stacit aj park a mozno si doprajem trochu retail therapy
teraz som doma sama(mala snad v posteli snad uz bude spinkat),manzel v praci, tak idem pozriet markiza spravy a vecerat hot cross buns(trochu mi prihoreli,ja si ich davam toastovat)
na vikend hlasia krasne pocasie,tak si to uzite!

ashley
8. sep 2007

Ahojte babenky.
Dnes nemam moc casu, tak len tak rychlo.
Benabianca ja 2.10. nemozem, pretoze budem este na slovensku. Pravdepodobny datum priletu je 5.10. A to este neviem naisto, pretoze stale nemam pre maleho rodny list. Je to uz 7 tyzdnov. Tak snad coskoro.
A keby ste to teda posunuli, tak ten blanchardstown vyhovuje aj mne.
Zatial papa

benabianca
8. sep 2007

ahojte,dnes bolo nadherne,tak sme cely den stravili vonku.
No ak to nebude 2.10.,lebo by nas prislo malo,tak moze byt aj inokedy,len nebudem moct zobrat obidve deti,lebo Daniel ma len tak do Dublinu nezoberie(toho 2.10.tam ma vysetrenie v nemocnici),takze by som isla vlakom alebo busom(ale bez Bena,lebo on mi neobsedi v buse a vo vlaku by som ho musela len nahanat a Bianca by dakde zostala bez dozoru,takze tak)

andrea-dokedy si na Slovensku v tom oktobri?Ja idem tam 6.11.

andreab
9. sep 2007

majka,na Slovensku budeme az do 26.10.,potom od 31.10 do 18.11. a kde tam byvate?

lenka78
9. sep 2007

Ahojte,nema niekto nejaly vzor na C.V. alebo ziadost do zamestnania a motivacny list,lebo Lubko mi povedal,aby som si vytlacila tieto veci uz doma,tak neviem...svagrovci mi ukazali odlisne C.V. z anglickej agentury a 3 motivacne listy,tak neviem,ci nieco z toho polepit alebo to nechat na agenturu tam?No naco to tlacit doma,ked este nemam adresu a ani adresu firmy?
Cely tyzden lietam po uradoch a tento tyzden to bude rovnake.Uz sa tesim 😖
Ono sa to povie,zbal kufre a ides,no nie je to jednoduche len tak odist.
V zdravotnej poistovni mi povedali,ze si nemozeme platit dvojitu poistku,lebo to uz teraz neplati.Mam potom poslat z Irska tlacivo 106 a na zaklade toho tlaciva od irskej poistovne nam vydaju preukazy na zaklade ktorych nas potom na Slovensku osetria. 😵 😵 😵 A takto to je so vsetkym.Tento tyzden bol len informativny.A Chris ma uz pas!!!Je na nom rozkosny,betar jeden.Inac sa mi vcera tak trosku stratil na 3 minuty,tak si viete predstavit,co som prezivala.Keby sme boli v Irsku,tak asi infarkt isty. 😢

andreab
9. sep 2007

lenka,nejake CV by som mozno nasla,ak by si chcela,tak ti poslem,ohladne motivacneho listu/ziaden som tu nikde nepotrebovala,agentura si ta sama otestuje ak ides na nejake office ci bank..pozicie,je fajn ak mas referencie od zamestnavatelov.
O aku pracu mas zaujem?Mozem poradit dobre agentury.
Vela stastia pri tom behani po uradoch.

benabianca
9. sep 2007

andrejka-na Slovensku budeme v Bratislave(tam som byvala teda a mam tam rodinu)

lenka-ani ja som nepotrebovala nijake motivacne listy,len CV a tiez chceli referencie,popr. kontakt na minulych zamestnavatelov.
inak tu autosedacku som pozarala,ten podsedak sa odporuca od 4rokov(aj ked je od 15kg),inak klasicka autosedacka stoji 50-150euro a je od 9 kg do 36 kg.(cca 11rokov)

benabianca
10. sep 2007

dobre ranko,zase lenja som tu? 😒

pekny den vsetkymprajem,ajked u nas je zatial pod mrakom

andreab
10. sep 2007

dobre ranko,
majka,my mame uz slnecno,ale zacal fukat pravy irsky vietor

muz mi este spi,ako keby on vstaval v noci k Lili a nie ja
a my sa hrame a pomaly pojdem dat piect kura

ozaj,stalo sa ti,ze by Bianca prudom zvracala?Liliana vcera vecer uz 2hyX v priebehu tyzdna,inak bola ok,nemala ani teplotu,bola vesela,neviem ci by bola len prejedena?!
uvidim,ak by sa to este opakovalo,tak budem kontaktovat lekarku

benabianca
10. sep 2007

nie,mne prudom ted aeste nezvracala nikdy,klop klop.Ako to vyzeralo?Ako vygrckane len?Co si jej dala papat?

andreab
10. sep 2007

asi hodinu pred spankom jedla trochu hami zelenina a ako zvycajne pred spanim kojila,pekne zaspala a po polhodine sa zobudila a ked som ju zobrala na ruky tak vyvratila vsetko mliecko(nic ine),este to nebolo natravene
tak len dufam, ze to bolo tym prikrmom

nadina
10. sep 2007

Ahojte babenky,

hlasim navrat z nemocnice,
budem lezat isto aspon tyzden este v posteli,
idem Vas teda citat a napisem 😉
Pekny vecer vsetkym,
Nadina

diant
10. sep 2007

Nadina ,je dobre ta tu vidiet

andreab
10. sep 2007

nadina,zelam skore uzdravenie

benabianca
10. sep 2007

andrejka-neviem,kolko ti toho zjedla,ale asi sa toho nahltala a bolo jej tazko,snad nic vazne

nadi-no konecne si spat,zelam skore uzdravenie a vela energie 😉

diant-ako sa mas?

helka31
10. sep 2007

Ahojte žienky.Tu je Hela z Limericku.Mám 3.roč.Samka a sme tu už od apríla.Nadi dík,že si mi poradia túto stránku veľmi sa mi páči.Dúfam,že budeš v poriaku.Žienky ste super tak ak budem mať čas hneď sa ozvem.Zatiaľ všetkým pekný večer.

benabianca
10. sep 2007

ahoj helka,sme radi,ze sa niekto novy prida 🙂

helka31
10. sep 2007

Dakujem.Aj ja som rada,že spoznám nové žienky.No dnes už je neskoro,tak zajtra.Dobrú nocku.

mhas
11. sep 2007

Ahojte!Aj ja som v Írsku, tak ako vy. Chcela by som sa s vami poradit ohľadom zdravotnej starostlivosti tu v Írsku počas tehotenstva. Totiž, som asi v 5TT a začala som slabo krvácať. Avšak doktorka mi nedala žiadny jasný dôvod ani lieky na zastavenie a keď som volala domov mojej doktorke, tá povedala, že lieky mi mali dať a nie ma len tak poslať domov. Nemáte niektorá skúsenosti, hoci takéto nepríjemné???

andreab
11. sep 2007

ahoj mhas,dufam,ze vsetko bude ok,ja som na tom bola podobne a uz som nieco o tom aj tu napisala,ked etka spominala,ze berie duphaston.
Nie je vzdy najlepsie hned davat lieky,urcite ta bude lekarka sledovat,aspon mne brali krv kazdych 36h,kedze bolo skoro na ultrazvuk.
Ja som spinili este aj po 18om tt.
Ak pracujes,tak po praci na chvilu do postele,nohy hore a relax,
drzim palce,bude to dobre,neboj.

nadina
11. sep 2007

Ahojte zienky,
vitaj Hela,super, ze si sa pridala, uz som myslela, ze si zabudla 😉
Mhas..ako sa volas? Vitaj medzi nami No, po mojich skusenostiach Ti radim ist radsej ovno na pohotovost...a hotovo...a drzim pevne palce.
Katarinka, drzime pevne palce aj Vam, nech to vyjde...
Katka,Majka, Etka, Dianka, Andrejka...snad som nikoho nezabudla, dakujem Vam za starost, citim sa uz lepsie, ale este to asi chvilku potrva, lezim v posteli, pomaha mi kamaratka s detmi cez den, nech mozem lezat. Mam stale 37C, nie je to vela, ale som ako mucha, aj som sa cudovala, ze ma pustili z nemocky...
Lenka,super, ze uz mate pas, ja som prave zistila,ze syn mi bude mat 5 rokov v novembri a to uz na SK nepojdeme do vtedy, tak ho asi budem ziadat cez SK velvyslanectvo tu..to som zvedava...Leni, inak tie ziadosti o pracu, to aj my sme sice mali vopred, ale bude to treba isto na mieste upravovat podla ponuk, tak sa s tym moc netrap.
Ashley, vsak sa isto este stretneme, ked budes naspat, uz sa na Vas tesime, v Tyrreli nic nove... 😉 Robia novy kruhac, tak su tu poriadne traffic jam.
Andrejka, Lili je v poriadku?
Pekny vecer 🙂

nadina
11. sep 2007

Mhas,
no, tiez som Ta nechcela vystrasit.
Mala som podobny problem este pri dcere, 13 rokov do zadu,
a bola to vraj slaba "menstruacia", v case, ked som ju mala dostat
a bola som pritom uz tehotna...tak sa nelakaj, ale urcite sa treba
poradit, podla mojho nazoru, radsej s viacerymi lekarmi.
N.

andreab
11. sep 2007

nadi ahoj,
lili je zatial ok,viac sa to neopakovalo a uz sa pomaly ucime na nocnik,zatial tomu nerozumie,ale je zlata ako na nom sedi,
pekny vecer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre