Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
21. jún 2008

bre ranko zase som tu prva co?? 😀 mame krasnu uprsanu sobotu jeee to zase bude vikend taka som vyspana svieza maly sa budi s placom no neviem co sa snim deje je upistany ze az ale zuby nevidim zze by sa tlacili tak neviem teda 😒 a to nechapem preco druhe deticky prespai celu noc sakra to neni feeer aj ja cem 😢 🙂

petronuska
21. jún 2008

Dobre ranko holky, tak je zase super vikend 😠 Ten dest a chladno uz mi lezou krkem.
Mishka nad jmenama jsme samozrejme uz premysleli (jeste nez jsme vubec zjistili, ze jsme tehu 😀 ) Zatim mame par, co se nam libi. Ja mam rada dlouhe jmena a Ray ma kratke prijmeni, takze je to super. Na holku mame zatim Isabelle a nebo Jessica a na kluka mame Nicolas a libi se mi i Sebastien, ale pritelovi ne. Tak uvidme, co nakonec vyjde. Do prosince je jeste casu dost.

Xena s letanim...vetsinou by po tobe nemeli chtit nic az do 26 - 28 tt, pak snad nejake potvrzeni, jestli jsi vporadku. Ale zalezi na spolecnosti, se kterou litas. Vzdycky to maj jinak.Potom myslim od 34tt by se litat nemelo vubec.
Tehu obleceni jsou dobry v Nextu (odsud mam dziny a tricka), pak neco v Mothercare, ted tam maji slevy na vsechno mozne, v H&M, Mamas & Papas, a pak jeste v nejakych tech obchodech s vetsima velikostma 🙂

Jinak holky muzete se podivat na stranky www.pampers.com, a kdyz se zaregistrujete, tak vam domu budou chodit kupony na slevy od pampers, coz je taky dobry. Aspon neco. A pak je jeste jedna dobra stranka www.eumom.com

mishka711
21. jún 2008

Peti priatela mas akej narodnosti???uz som sa registrovala mne chodia aj s tecsa zase kupony ale iba ze ti pripisu body aj to helpne a potom ti budu chodit este letaciky mi dosli tiez kupony na pampers 2ecka zlava a plus nejaky balicek si mozem vyzdvihnut ale este som nemala kedy no ved uvidis 😀 a v nemocke dostanes maly ruksacik so vzorkami ....

petronuska
21. jún 2008

ja vim, ze ta sleva neni moc, ae lepsi nez nic 😉 na balicek jsem zvedava 🙂
Jinak pritel je Ir. Co tvuj manzel/pritel?

mishka711
21. jún 2008

jasne aj malo potesi no nie???na Ira nevyzera ste pekny parik 😉 moj manzel je slovak ale maly je vlastne Ir ale bude mat aj slov narodnost len nasi akosi maju na vsetko cas uz mal prist rodny list v maji a je koniec juna zachvilu a nic ale k tomu sa uz nebudem vyjadrovat keby sme mali cakat na slov rodny list tak sa dostaneme niekam asi az za rok sice davaju jednorazovy cest.doklad ale zase doma tvrdnut a cakat zase 2mesiace no hroza tolko by som tam nevydrzala a ako dlho ste spolu a kolko si tu v dubline?bude aj cesko irska Wedding??? 😀

petronuska
21. jún 2008

Ja zatim narodnost maleho neresim, ale asi se brzy po tom zacnu patrat. V prosinci se ma narodit a v unoru planuju, ze bych jela treba na mesic domu, myslim, ze mi to trosku pomuze a taky chci, aby si nasi uzili male. Jeste nvim, jak to bude. Ale tam bych pak asi vyresila ty papiry, i kdyz stejne si myslim, ze irske mu budou slouzit lepe.
Poznali jsme se s Rayem pred 2 lety a par mesicu v Praze, kde jsem delala v irskem pubu. On tam byl na brachove stag party 🙂 no a tak jsme se njak do sebe zakoukali a uz to bylo. 😀 Pak za mnou prijel za mesic na tyden, pak zase za mesic, pak jsem tu byla ja asi 2x no a na vanoce prijel do Cech si me vyzvednout a jeste se ukazat u nasich na morave, aby aspon vedeli, s kym jedu pryc 😀 no a jsem tu asi tak 18 mesicu.
Nedavno jsme se i zasnoubili, ale svatba zatim nebude. Mne to nevadi, nejak se do toho nehrnu. Pockame, az male bude chodit a pak se uvidi. Ale chceme se brat u nas na Morave 🙂 Je tam krasne a hlavne to vyjde o hoooodne min penez, nez tady.
Co jste se tak rozhodli prestehovat do Irska? A chcete tu zustat?
Kde ty vubec bydlis? Asi jsem se ptala, ale zapomnela jsem 😅

xena22
21. jún 2008

Jej Petronuska,tak tvoj priatel je ir?To mas fajn,aspon ta to taha domov len tak napolovicu a vies co tu robis,my sme obaja slovaci a deti sa narodili este na slovensku,moj muz nechce o navrate na SK ani pocut a ja tak podla nalady,neviem ako to budem riesit s dalsim dietatom,ale ako pozeram,este to budu patalie,ja chcem ist na Sk s babatkom az v lete,tak snad dovtedy bude od februara pas...ani neviem ako to tu chodi.

Petronuska - svadba na morave - to znie dobre,myslim,ze ak pozvete irov k vam,tak to stale vyjde lacnejsie ako tuna.Mne tu pridu svadby take suche,bola som teda len na jednej,nevestu sme poriadno ani nevideli,sedela vonku a fajcila,vraj sa jej nechcelo tancovat,nemala naladu.Na moj vkus tam bolo vela ludi,malo jedla,alkohol sa platil a so zakuskov tam boli len torty na ktore sme sa asi mali len pozerat,hudba o nicom a o pol noci uz boli iri spolovice opili a o jednej v noci sa vsetko skoncilo 😀 Tak to v nasich koncinach funguje inak,kazdy sa musi bavit,mat dost jedla pitia a nevesta zo zenichom nech by ako nevladali sa musia usmievat a tancovat do rana 😀 Asi ina mentalita,nemam nic proti tomu,len som chcela povedat,ze za tie prachy co tu iri dokazdu dat za svadbu by som dokazala vystrojit u nas trojdnovy majales 😀

petronuska
21. jún 2008

to je asi pravda, ze me to tu drzi o to vic, kdyz pritel je Ir a jeho rodina je super. Maminka mu bohuzel umrela pred 3 lety, tak to taky je tezsi treba s hlidanim potom a tak, ale ma dva brachy s malma detma a vsichni jsou fakt super. A to si myslim dela tady hodne. Ale ja stejne nikdy nechtela byt v cesku, vzdycky jsem rikala, ze budu zit jinde 😀
Ja byla tady na dvou svatbach, obe dobre i hudba a pobaveni super. akorat toho jidla neni tolik a piti si msis platit sam a nakonec skonci nekdy kolem treti rano, ale to uz jen par vytrvalcu. Coz je divne, ale tady to tak maji. U nas se taky desne pari az do rana nebo druheho dne a vseho je kopy. Tady taky hodne utrati za ty saty a obleky, ktere kupujou svatebcani svym kolikati drzickam a detickam a tak. Ale zaseje hezky, ze maj stejny sladeny obleceni. No u nas aspon zazijou, jak se ma svatba poradne oslavit, ne? 😀 Ale k tomu je jeste nejakej ten rok daleko 🙂

mishka711
21. jún 2008

my byvame v Dublin 14 presnejsie churchtown ked poznas blizko Dundrum shoping centra a Nutgrove shop.centra a ostavame na dlhsie co doma akurat krajsie pocasie a rodina nejaka ale to podstatne ma uz aj tu takze tak ale urcite sa raz vratime len je otazka kedy 😒 😀 takze vy ste planovali babo???

petronuska
21. jún 2008

v Dundrum jsem jeste nebyla... my bydlime na Navan Road, kousicek od Phoenix parku a spis jezdime do Blanchardstownu do shop centra nebo nekdy do Liffey, ale tam nic nemaj.
Male jsme planovali az tak na pristi rok, az by byl hotovy a zarizeny baracek a nasetreno snad neco. No, ale asi se to melo stat jinak 🙂 Byl to trosku sok, ale jsme nadseni a tesime se na male 😀

mishka711
21. jún 2008

no jasne vsetko je tak ako ma byt prave som chcela ist von a pozeram ze zase prsii sakri

petronuska
21. jún 2008

ja za chvili vyrazim taky. Ray byl v praci a tedka je u brachy, tak tam pojedu a mame dneska babysitting 🙂

vodniicka
21. jún 2008

ahojte..tak muz bude mat pohovor do IBMka a nachadza sa to v Ballycoolin to je Dublin 15..poznate to niektora? podla toho co sme si zistili je to taka o nicom stvrt..ze byvat by som tam asi nechcela.. 😝 😔

mishka711
21. jún 2008

IBM poznam robila som tam cleaning ale nie IT 😀 TAK VELA STASTIA 🙂 😉

vodniicka
21. jún 2008

mishka 😀 😀 a ake je to tam v IBM? muzovi sa to zda take podozrive..ale na tu stvrt som zvedava..hm? je to taka siva stvrt? myslim na byvanie..

etuska
21. jún 2008

ahojte kocky,
My letime zac. jula do Belfastu.manzel dostal pozvanku na pohovor do jednej firmy,tak hadam nieco najdem aj ja,posielala som uz dost ziadosti,no verim,ze kopec prac. ponuk na nete ani nie je.

vodniicka
21. jún 2008

etuska tak to sa vam uz blizi 🙂 super..a to manzel musi prist osobne na pohovor? moj muz uz dal vypoved a uz bezi 2 mes vyp. lehota..sice este nema nic iste ale dufam ze to dobre dopadne..

etuska
21. jún 2008

...no chcu ho tam osobne 🙂 ,ale takto mame aspon sancu si to tam vsetko obehat. Letenka je super lacna-pre dnoch 3800,-Sk aj s poplatkami

vodniicka
21. jún 2008

faaaakt? no parada 😵 a cez kt. spol. letite?

etuska
21. jún 2008

chcela som napisat "pre dvoch" 😉
este to nie je zabookovane,ale inac je to Wizz

vodniicka
21. jún 2008

hmm to ani nepoznam 😎 😅 tak drzim palce..a na ako dlho tam pojdete?

etuska
21. jún 2008

uvidime,posielam IP 🙂

etuska
21. jún 2008

a vy vodnicka????

vodniicka
21. jún 2008

my tak 2 roky, kym maly nepojde do skoly, lebo urcite by sme tam nevydrzali celu skolsku dochadzku a zas by to mal dost tazke keby chodil prve dva roky v irsku do skoly a potom na sk.. 😀

etuska
21. jún 2008

hmm,tak to nasa mimi asi bude tu aj tam 🙂

krasulka
21. jún 2008

ahojte, teda vy ste toho popisali. JA som bola v praci aj dnes aj zajtra idem, ale nastastie iba od 8 do tretej ,ale aj tak som mala dost. Strasne sa mi chcelo spat, cely den som len zivala na zakaznikov..no hruza, teraz sme boli este na nakup a uz si vas citam a vyzieram si nutelu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

etuska
21. jún 2008

krasulka 😀 😀 😀

xena22
21. jún 2008

😀 😀 Aj ja som si dnes otvorila bonbonieru,ktora bola urcena pre pani ucitelku na koniec skolskeho roku,kym som vyskusala vsetky druhy z krabicky,tak som funela ako lokomotiva.Tatam su moje predsavzatia,ako sa budem zdravo a racionalne stravovat v tehu 🙂 Dnes to boli rezne a salat ,zopar bonbonov a sprite 😀 Zajtra sa musim polepsit,baby keby mi aspon bolo spatne,ze by mi nechutilo jest,vobec by som sa nehnevala ☹

Etuska ja som fakt hrozne zvedava,kde zakotvite,pri Cork sa nechystas???? 😀 To by bolo fajn 😉 Ale ak budete v Belfaste,tak ta pridem pozriet,tam by sme chceli ist s detmi do titanicovskeho muzea,decka o nicom inom cele dni nehovoria 😒

mishka711
21. jún 2008

VODNIICKA no su to velke miestnosti same compy a viac oddeleni a hlavne ludia kazdej narodnosti viem ze tam robil aj slovak ale je to uz davno no skuste malo by to byt oka stvrt moc neviem chodila som len jednu trasu domou a tam takze tak 😀 etuska no super takze severne irsko no v Belfast som este nebola a nieco najdes podstatne ze jeden s vas bude mat job krasulka takze nutela ty sa mas ja som na zaciatku tehu nemohla na nic pozret sice som negrcala ale bolo mi zle az do 3mesiaca ale hovori sa ze ked ti chuti sladke bude to dievcatko ale samoska kazda ma ine chute a to...ved si iba nazaciatku 😀 ja uz v pondelok do prace jaj som zvedava ako mi bude moj maly chybat za tych 5hodin 😀

xena22
21. jún 2008

Mishka tak ides prvy krat???Drzim palce,neboj 5 hodinu ubehne ako voda a este si aj nejake eurko zarobis,mas to fajn,ze to mozete takto riesit...Ja sa tak skoro do prace nedostanem,ale zatial mi tento stav vyhovuje...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre