Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

etuska
22. jún 2008

Mishka-nastupujes do novej robotky?

etuska
22. jún 2008

Helka,Lenka-kde ste????

mishka711
22. jún 2008

nastupujem do starej

xena22
22. jún 2008

Caute akurat idem povedat,ze co tak skoro hore a pozeram,ze kolko hodiiiin a decka este chrnia aj muz,ako o pol noci 😀 to sa nam este nestalo,to aby som uz isla postavit na polievku,ale sa mi nechceee...Co dnes robite?My tu mame divoky cas,tak budeme sediet doma asi,ja som tak zlenivela v poslednej dobe,ze sa mi nechce ani nos vystrcit z domu...

mishka711
22. jún 2008

gABI TO SA ANI MNE NIC NECHCE iba by som spala ale to tym ze som brutalne vyspana 😀 lebo Sebko tak super spi....inak sme boli len v shopingu mama nam navarila polievku aj rezne a tak uz len pohoda snad zajtra tak nebude fucat hruza

petronuska
22. jún 2008

ahoj holky, jak se mate dneska? To pocasi je des, ale lepsi nez vcera. Pred chvili jse se teprve vratili ze vcerejsiho babysittingu u brachy, pak jsme byli na chvili u druheho brachy, pak se najist a jeste na food shopping v Tescu. Jsem nejaka ospala, tak si jdu na chvili cist knizku a asi brzy zalehnu 🙂 Volala jsem si s mamkou a doma maji pres 30 stupnu 😠 To poradne leto mi tu desne chybi....

lenka1108
22. jún 2008

ahoj kocky tak som spat dnes sme sa vratili z toho chorvacka.no som hotova 18 hodin autobusom chuda mala je taka unavena ze ani nevie hovorit.bolo tam krasne vecer ked zaspi mala ak nezaspim snou tak hodim fotky.a co tu nove nechce sa mi citat spatne....papa zatial

etuska
22. jún 2008

ahojte kocky,
no u nas na Slovensku bolo dnes krasne,aj na Spisi bolo teplucko na kratasky.Vybehli sme do lesa a bolo tam toooolko jahod.Miske velmi chutili 🙂

No citam,ze v Irsku je des pocasie ☹ .My mame zabookovane letenky do Belfastu na 8.7 🙂

krasulka
22. jún 2008

ahooojte zienky, to je katastrofa aka zima je tu..Brrrr,...normalne sa nemozem zahriat nejako..Som robila dnes od 8 do 3, som prisla domov a hned som si isla lahnut, lebo sa mi straaasne chcelo spat, tak som spala do 6 a potom sme isli sa najest do ciny..ale som sa poriadne napratala, len fucim teraza a drahy kuka futbal.

baby ale ma straaasne bolia bradavky, mama mi poradila ze si ich mam natriet alpou, tak to idem vyskusat. ALe auuu aka bolest....

INak mi poriadne nasolili hodin na tento tyzden, zajtr amam volno a potom robim od utorka az do nedele ☹ ☹ ☹ ☹ ziadny oddych..

xena22
22. jún 2008

😀 Ja som tiez poslala muza nech mi prinesie nieco z indickej restiky 😉 zacinam mat nebezpecne chute 😀

Krasulka alpou???No neviem,mne sa to nezda,ja by som to neriskovala.Mne pomaha sprotova podprda total natesno,najradsej by som v nej aj spala,ale beriem to akoze to patri k tehu,ked uz mi zle nebyva,tak nech mam aspon nejaky priznak 😀

Dnes sme to inak oznamili svokrovcom,najprv trochu sok,ale nakoniec aj radost bola.Sestre som to poslala mailom,nech to doma povie,nebrali mi telefon,aspon som usetrena prvej reakcie 😀 V stvrtok by som si mala ist pre vysledky z krvi,tak som zvedava co bude...

Etuska lesne jahodky to by som si dala a vobec taky vybeh do lesa mi tu velmi chyba 😒 ale uz mam plany na letne prazdniny,musim sa dobit energiou na dalsi rok dopredu 😉

krasulka
22. jún 2008

xeni 🙂 🙂 🙂 🙂 tak som zvedava aka bude doma reakcia. 🙂

ja idem zajtra volat tomu gynekologovi co je kusok od nas, zevraj ma aj sono, tak ma hadam zoberie. 🙂
ja uz som si to natrela tou alpou a celkom sa mi ulavili, vobec to nestipalo ako som si najprv myslela takze to budem praktikovat.

jeeminenky lesne jahodky..mnaaam to tu mozme len snivat..aj o lese...fnuk fnuk..my letime domov 19 augusta...teda mame to v plane.Ale ak by mi bolo treba pojdem aj skor. BAby ja uz by som bola doma najradsej, ale moj muz o navrate na slovnesko anoi pocut zatial....JA si tu nemozem zvyknut vobec.. 😕

mishka711
23. jún 2008

Leni no taku cestu by som teda neabsolvovala mala by som robit sama zo sebou tolko v buse a nie s malym ale tak dufam ze to stalo zato juj to teplucko keby aspon na pardni prislo sem aspon dnes vyzera na pekny slnecny den 🙂

xena22
23. jún 2008

No moji raubiri by ma po 18 hodinach priviedli do cvokhausu 😀

Krasulka tak mne sa zasa na slovensko ani velmi vracat nechce,teda rada tam idem na dovolenku,ale uz po tyzdni ma to taha domov(do irska),mne vyhovuje,ze tu mam sukromie a nik sa nestara do nas,este keby sa nam dolo ist castejsie do roka na sk,tak navrat domov ani nezvazujem...ale obcas ma prepadne taka panika,ze zbalit deti a ist prec a muz nech tu robi,ale uz sme tak bez neho boli par mesiacov predtym ,nez sme sem isli a poviem vam,bolo to o nicom... 😒

kravata
23. jún 2008

caute dievky,
miska ako sa ma sebko?ja skusam davat paulusi mrkvu ,a ona do toho fuka a smeje sa a ked sa jej nahodou dostane az na jazyk tak to par krat premele v papulke a vyprskne to von..uz som skusala dat jej to aj s mliekom a nist... 😠
nemaste niekto nejaku fintu?
xena moj muz by s tebou uplne suhlasil (s tym sukromim)len niekedy ze by sme mohli byt este dalej.

mishka711
23. jún 2008

kravata dakujeme sebko sa ma fajn prave zaspal a ja sa mozem chystat do prace pomaly my uz prikrmujem dlhsie a tie vacne zacne rozpravat ked ma plnu pusu alebo kychne alebo prska no ale sem tam aj pekne papa ked je uz unaveny len tie noci nic moc stale sa budi s placom neviem ze co to mabyt ci brusko alebo co ale vzy potom papa tak mozno aj hlad no niekto spi krasne ukazkovo a niekto zase nie 😀 xeni aj mne vyhovuje tu a ze mam vsetkych daleko sice mama je teraz tu ale ta ma respekt doma furt buzerovala za nieco mala malo casu na Sebka a tu to je ine tu som boss ja takze sa to da zatial 😀 kravata a ako mal?uz musi byt riadny kus my sme mali naposledy 6.6100g a 66cm tak sme taky mensi 🙂

kravata
23. jún 2008

miska ,ano paulusa je turbo-69cm ,8,2kg 😀 ...o

mishka711
23. jún 2008

no kraaasne teda https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... 😀 a ako spavate vy v noci?urcite celu noc vsak???

xena22
23. jún 2008

Mishka a maly sa ti budi,ze je hladny,alebo len tak???Nasi sa budili len na hlad,tak som im davala viac jest,napr. ten mladsi bol taky expert,ze vecer skor nez dopil mlieko,tak zalomil,tak som mu davala normalne pred spanim kasu a mlieka len trosku do flase kym nezadriemal.Kase som davala len tie lahucke instatne,ziadne krupice,zas aby som ta nepomylila 😀 A to tak od 4-5 mes.,myslim,ze maly uz tolko ma,ale ak sa budi len tak z pasie,tak na to nemam ziadne rady 😀 Moje decka nemali ani cumlik,tak som ho nemusela v noci hladat 😀 Preco sa vlastne on budi?

mishka711
23. jún 2008

xeni no hladni skor vzdy pije a kasu ma pred spanim ale aj tak sa zobudi okolo 12stej tak nevieme teda a to druhe deti su len kojene a spia celu noc no o uz baby lucim sa idem sa naobedovat nachystat maleho babke a do prace 😀

petronuska
23. jún 2008

mishka a co vlastne delas za praci? Kazdopadne preju hezky prvni den 😉

kravata
23. jún 2008

budi sa o 4az o 7 a potom este dospava...nema ziaden pevny rezim ,ani neviem ako by som sa mala o nejaky snazit,a ci je to zatial potrebne .spavat chodi o 8 az 9...

kravata
23. jún 2008

a tiez by ma zaujimalo...ze ci ste svojim detom sladili zeleninu a ci ste davali sladene kase.lebo s paulusinym jedenim to vobec nevyzera slavne...dnes som skusila dat zemiak..a tvarila sa zhnusene,nic nepreglgla...asi jej dam tyzden pauzu.mama ma ako taky diablik naohovara ,ze jej to mam dat do flase a osladit 😕

xena22
23. jún 2008

Kravata zeleninu som nesladila a ani nedavala do flase,ale som trochu solila 😒 a mixovala uplne dohladka pomaly do dvoch rokov,ale tak nechceli mi to jest inak,tak sa clovek uchyli aj k ustupkom,vzdy lepsie zjest to aspon pomixovane ako nijako,nie?
Zemiaky samotne nelubili,vzdy som to musela zamaskovat do polievky,napr som to zaliala vyvarom a pomixovala.Bola som velmi prekvapena,ze mali radi por,to som nakolieska nakrajala por,dala zemiacky k tomu,vyvarila a pomixovala a chutilo...alebo som varila zo zemiakov omacku:zemiaky,voda,bobkovy list,ked sa to uvarilo bobkovy list vybrat,supla som tam ale dve naberacky sunaru a pomixovala.Boooze fantazia mi pracovala na plne gule,len aby deti jedli,hippky nechceli ani ovonat,tak uz teraz sa tesim ako budem nanovo varit maglajzy.
A okolo 8-9 mesiaca som uz len trosku upravovala nasu stravu a jedli sme vsetci to iste...ved len skusaj,mozno najdes nejaku fintu,inak prisladit som skusila raz,ale je to hnusne,nechceli to ani s cukrom,ale trochu posolene zjedli vsetko,ja som vlastne ani sol do hotoveho prikrmu nedavala,len tu zeleninu som varila v trochu slanej vode.

xena22
23. jún 2008

Inak aj niektore hipp a hami obsahuju sol,to mi dodalo odvahu 😀

krasulka
23. jún 2008

ahojte kocky, tak som volala doktorovi ale nebol tam zdvihla to len nejaka sestra ze mam zavolat zajtra ale ze na bududci tyzden by ma mohol objednat, tak som rada..Ved takto bez vysetrenia sa citim tak divnoo...

kravata
23. jún 2008

xeni,zatial solit asi nebudem ,ale dik...este som pocula ze mam zacat s bananom .a solila si to ako velmi(keby daco 😀 ),citila si v tej vode sol?

xena22
23. jún 2008

Nie vela soli,praveze ja som ju tam skoro ani necitila,len tak par zrniecok,ale ono to tak fajne zalomi chut,ze bez soli je to ozaj nie velmi chutne...ja som vela polievok aj mrazila,vzdy som uvarila tak 4 porcie naraz a trosicku medzi prsty posolila...ale napr niektoru zeleninu zjedli aj bez soli,napr brokolicu a karfiol.

Kraskulka tak daj vediet ako si pochodila,mna najviac hneva,ze nemam urobeny ultrazvuk a vlasne ani nemam istotu,ci je vsetko ok,normalne by som uz videla na sone,ze tomu bije srdiecko,ze je to tam kde mam byt a takto si mozem len domyslat,ze je to hadam vsetko ako ma byt...

krasulka
23. jún 2008

xei, presne to aj mna stve...chcem ist preto cim skor nech mi potvrdi ze je babo na mieste a nie niekde mimo..Aspon ten gestacny vacok ked uvidim, tu bublinku, to uz by malo byt vidiet v 5 tyzdni..vlasnte na buduci tyzden uz budem v 6..ale to podla lekarskeho hladiska..oficialne v 4 budem..Kto sa v tom ma vyznat? 😀 😀 😀 😀 😀

vodniicka
23. jún 2008

xena ale krpci maju este neznicene tie chutove pohariky, ze im nevadi podla mna bez soli alebo nieco bez cukru..to az neskor sa stanu taki skazeni a zhyckani ako my :D veru na maglajzi sa uz tesim..pri druhom je to ale take uplne lahsie, ze?

kravata.. ja som dost dlho nesolila ani nesladila, ale tiez som spravila cca nejaku 2 tyzdnovu pauzu ked maly zacinal s tuhou stravou 🙂 a cez tie dva tyzdne som asi spravila zo 3 pokusy s mrkvou varenou s rascou to kvoli zapche..vraj to pomaha..a ani si nepamatam ale cisty zemiak som asi ani nedavala aj ked sa teda odporuca robit najprv z jednej suroviny a tak postupne..ale ja by som este skusila to s tou pauzou alebo kazdy druhy den vyskusat ale nespoliehat sa na to, ze bude papat..ale ani neviem ake mas stare babo 😎 😵

kravata
23. jún 2008

moje babo bude mat 25 tento mesiac 5 mesiacovske narodky 🙂
stale ju kojim ,asi by som ani nezacala s tou mrkvou tak skoro ale verejna sestra mi naposledy prehovarla do duse ,ze je dost velka a ze by mala zacat papat...a ta rasca z mrkvou to aby zapcha povolila?to je novinka ,este som nic take nepocula 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre