Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lenka1108
25. jún 2008

ahojte baby.tak ako sa mame...vidim ze sa pripajaju stale nove maminky.
krasulka aj ja som bola aj pri prvom aj druhom tehotenstve na homeopatikach a uz ked bolo moc zle tak panadol pomohol vzdy a aj ten mozes.

happy tak super ze to bude dievcatko typovali sme chlapca.hlavne nech ste zdravy a to myslim uprimne.z lucky je uz velka slecna. 🙂

no po navrate z chorvacka som ostala na antibiotikach a mala ma mucosolvan a pamycon do nosteka..to ta klima v buse. neviem asi nam to fakt neprospelo...
pocula som ake je v irsku strasne pocasie tak som rada ze som tu.segra isla na kontrolu do hospitalu a ze normalne musela odstavit auto koli vetru co si myslela ze ju ufukne.no aj tej sa to pomaly ale isto krati.takto za mesiac uz aj ta bude mamina.len sa stale nevedia dohodnut ako sa bude maly volat.ale hlavne nech su zdravy.tak sa majkajte krasne... 🙂 🙂 🙂

etuska
25. jún 2008

ahojte kocky,
No u nas na SVK je horuco a ja som napriek tomu chora ako pes ☹ ,nemam hlas a tie hlieny... 😝 ,asi vyskusam tiez sol s vodou,mne to vacsinou zabera.
My odlietame 8.7 do Belfastu,tak musim pribalit nejaku nepremokavu vetrovku

lenka1108
25. jún 2008

ahoj eti no presne aj mna trapia hlieny ale dali mi super antibiotika a dost mi pomaha aj strepsils med a citron.vyskusaj.papa a vyliec sa

xena22
25. jún 2008

Veru etuska pribal si vsetko,ja chodim v poslednej dobe ako blazon,s dazdnikom a bundou,slnecnymi okuliarmi a v nohaviciach co sa daju vyhrnovat,ked sa otepli,aj teraz sme isli do obchodu,bolo chladno a behom desat minut hic,je tu pocasie vseho druhu 😀

Lenka ved vymysliet meno nie je len tak,ani my sa nevieme dohodnut a ked pridem na sk a zacnu nam radit aj ostatni,tak to mozeme rovno zabalit 😀 Ja hladam mena ktore je typicky slovenske ale pouzitelne aj v irksu,cize okruh mien sa mi rapidne zuzil 😀 Ale my mame este cas...cez vianoce budeme vymyslat,to je taka atmoska a nicnerobenie...

etuska
25. jún 2008

Dakujem baby 🙂
Xeni-ja milujem vyber mien pre babatka 🙂 Skoda ze ich nebudem mat tolko kolko mien sa mi paci 😀 😀 😀 ,ale napravim to aspon tym,ze kazde dostane 2 mena 😀 😀 ,aj Mimi je Michaela Katarina 🙂

lenka1108
25. jún 2008

ja viem mas pravdu xeni moj tatko im radi jozka ferka dzurka palka ze to su mena....no a segra by skor nieco modernejsie.jej snubenec by chcel skor take talianske ako giovany ci ako sa to pise alebo rafaelo no neviem.no sestre sa pacil noel a to jej svokra zbuzerovala...ja som jej povedala ze to je len na nich aj ja som si urobila po svojom aj s manzelom a teraz nikto nefrfle.
chcela dievcatko a pre nu mala vymyslenych kopec mien no pre chlapca nevie.
aj ja by som chcela druhe dievcatko.no sak uvidime to je este daleko... 😉 😉 😉

xena22
25. jún 2008

No aj ja rada vyberam mena pre druhych 😀 ,ale tym svojim sa mi velmi nedari,chlapcenskych by bolo,ale ja dufam v dievcatko a chlapcenske ma nezaujimaju...ved hod nejake tipy,mozno sa niektore u nas uchyti... 😉

etuska
25. jún 2008

Lenka-nikdy nevies 🙂 ,bocian si niekedy urobi skratku 😀

etuska
25. jún 2008

mne sa paci meno ako ma dcerka myslim Mirkina/jednej baby z MK/-Leonie a tiez Zoe(Zoana),Nina,ale vy chcete asi slovenskejsie,ze? 🙂

etuska
25. jún 2008

napr aj tiezo su pekne: Lucia,Zuzana,Kristina,Ela... 🙂
Je ich vela ,otazne je ako seknu k vasmu priezvisku a ci si vies predstavit tak svoje babo volat

lenka1108
25. jún 2008

no mne sa strasne pacia take extra mena ako SALEYSHA,to ma uplne dostalo a hodi sa aj k priezvisku.ale stych slovenskych sa míi paci natalka alebo natalie.ine meno asi ani nie.v jednej triede plnej ziakou sa tu opakuje aj 4 krat jedno meno.to by som nechcela.
paci sa mi aj ABBYGAIL,LILLIAN,CHARLOTTE,ELLA,EMMAMAE.sestre sa pacilo meno SUMMER a mala na haku co budu hovorit doma.ona totisto v irsku asi zostane.

krasulka
25. jún 2008

ahojte, tak letenky mame na 19 augusta vysli nas dokopy za 100 eur, to je sila co? ZA tak lacno sme este nikdy neleteli.. 🙂

mne sa do rana snivalo ze som porodila chlapceka a dala som mu meno Oliver....Hodilo by sa to: Oliver Richter?

len keby nevedel R to by bolo asi tazk pre nho..ale mam pocit ze mam dve baba v nutri, neviem preco..tak som zvedava v utorok ci bude robit sono gyndos.. 🙂

inak co citam vela ludi je zahlienenych doma z horucav, aj deticky..to musi byt hruuuzaa...inak slana voda zevraj sa moze nakvapkat aj do nosa..tak skuste..

xeni a ake mas vybrate mena?

etuska
25. jún 2008

a z chlapcenskych sa mi hrozne paci Šimon 🙂

lenka1108
25. jún 2008

eti par tyzdnou do zadu uz sme si aj mysleli ale nic.ale teraz nechcem.az ked bude mat mala tak 6 mozno viac...no uvidime...a vy ?

xena22
25. jún 2008

Lenka 😀 to ja som co sa mien tyka stara konzerva a ja tak zvazujem nieco medzi Annou a Alzbetou 😀

Etus - Luciu chce manzel,tak to je horuci kandidat,Kristinku ma sestra,Ela by sa aj hodilo,ale to uz skor uvazujem nad Evou...

Ale ziadne ma nechytilo za srdce este...

xena22
25. jún 2008

Krasulka nemam este meno,len tak debatime o tom,chlapcenske sa mi paci Adam,David,Simon taka klasika a dievcenske mi robia problem ,tak chcem uz vediet co to bude,nech mam lahsiu hlavu 😀

lenka1108
25. jún 2008

tak potom NATALIA

krasulka
25. jún 2008

xeni, ja som Anna....a alzbetka sa paci aj mne..JA by som chcela mozno aj Anezku, po mojej milovanej babicke, ktora uz neni medzi nami....viem ze je to take zastarale meno..ale.... 🙂 🙂 🙂 🙂

etuska
25. jún 2008

Lenka-my zmyslame rovnako,tak 2 rocky byt v Irsku a potom ked pojde Mimi do skoly tak ja chcem na MD 🙂 ,ale pod podmienkou,ze budeme mat hned 2.Uz som pisala predtym ,ze 3-tie si chceme adoptovat....tak mangela spracuvavam 🙂

Xena-aj Anna je krasne meno 🙂

xena22
25. jún 2008

Meno Anna je tu teraz v nasich koncinach popularne,inak aj mama je anna,aj babky a je to take rodinne meno,tak neviem,malo by to aj tradiciu ... uvidime,skor som to mala v zalohe ako druhe meno,ze napriklad by to bola Lucia Anna alebo Julia Anna,,,,ale zistila som,ze dve mena nie su povinne ako som si myslela,tak mam o starost menej 😀
Nataliu mam neter,,,,mam 4 synovcov a 6 neteri a vsetky mena co sa mi pacia su uz rozchytane 😀

xena22
25. jún 2008

Krasulka a ako sa ti tu existuje s takym menom??? 😉 Budem mat aspon objektivny nazor 😀

lenka1108
25. jún 2008

krasulka aj moja mama je anezka no neviem ci by som take meno dala no nic proti nemu.
jedna mojha kamaratka irka ma annu ale volaju ju ana krasne kratko tvrdo ziadna anicka hana anca to sa mi nepaci...no ale vysvetlli to ludom na slovensku.... 😒 a aj alzbetka je pekne pokial ju nebudu volat beta.keby alzbetka tak to ano.

aj ja by som si strasne chcela adoptovat cernosku malicku ale manzel povedal ze kym mozme mat svoje tak nie.ze mozno na starobu adoptujeme aj 3.no tak som zvedava.

xena22
25. jún 2008

No ved,ze tu tomu hovoria Ana a to sa mi paci...ale ako sa poznam,doma by som ju volala Andula 😀

etuska
25. jún 2008

no,ja to do mojho hudiem uz od cias ked sme zacali spolu chodit 🙂 ,tak sa asi z toho nevyvlecie 😀

Lucia Anna je super 🙂

xena22
25. jún 2008

Etuska moj kamos si adoptoval dievcatko,mali dvoch synov a dievcatko si adoptovali,ja by som sa tiez na to dala,je to lepsie ako rodit 😀 ,ale bohuzial je to take komplikovane s tou byrokraciou,nemala som na to odvahu a popravde,mojho muza by som na to asi nezlomila...

lenka1108
25. jún 2008

sak to nieje skarede andula len naucit ludi v okoli oslovovat ju ako chces ty.
mne napriklad zacali malu volat skaja skajka hovorim to co je za meno.ona je scarlett alebo scarlettka a to ze jej ja niekedy poviem scarli to je uz moja vec.vsetkych som ich spucovala a uz ju volaju pekne ako maju

etuska
25. jún 2008

moju volali vacsinou neznami ludia Michalka?Michala 😠 ,my ju volame Miška,Mišelka,Mimi,Michelle 🙂

Xeni-mna byrokracia neodradi,len musim byt na 100% presvedcena,ze aj manzel je za a ze to nerobi len kvoli mne

krasulka
25. jún 2008

tak tu ma vacsinou volaju Ana....ale kolegovci mi hovoria aj Eni, aj Aneka...A sem tam aj En..

mam ma vola Aničko, lebo je češka...drahy mi hovori Honey....normalne miesto mena.. 😀 😀 😀 😀

sak to ze doma slovaci skurvia vsetky pekne mena 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ja som videla jednu mamicku mala dcerku asi 2 rocnu a volala na nu ze Alznetka..a bolo to strasne pekne...A nad tou anezkou vazne rozmyslam,ale muz ani pocut...TAk uvidime este..do porodu sa to isto bud emenit..

xena22
25. jún 2008

No to asi ako u nas ,mladsi sa vola Tadeas a my ho obcas volame tadeasko,ked je zly tak aj tado,lebo to neznasa,,,,ale nemam rada,ked ho cela rodina vola tadinko tadulko niektori machri dokonca Tady alebo Ted,,,,no vtedy penim,,,ako Teddy bear 😀

krasulka
25. jún 2008

etus, moj muz je Michal a chce aby sa syn volal po nom...ale ja keby ze uz po nom tak skor dievcatko Miska, ako Misko..neviem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre