Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

xena22
26. jún 2008

Annaola nezaoberam sa nim,ale asi sa budem musiet zacat,lebo rano vstanem a som pripravena ist spat znova 😀 Napis nieco viac,momentalne sa mi to hodi 😉

S tou Annou ste mi dali chrobaka do hlavy,ale mne sa inak pacia aj odvodeniny 😀 Sestra ma Hanu a ja jej inak ako Hanica ani nepoviem 😀

Teraz ma napadlo,ze moja prva babika sa volala Anna 😀 mala som ju az do puberty,volala som ju Anika,ze by znamenie? 😉

krasulka
26. jún 2008

dobre ranko, ja ma nervy lebo nam zas nejak blbne comp, hodinu sa startoval, a seka zvuk..dufam ze nebudeme musiet zas cistit vsetko 😠 😠 😠

Ja som s tym nemala nejaky problem, myslim s menom...NA zakladke ma volali Aňa, na strednej baby Aňula, Aninka,

ale ja keby dam dceru Anna, asi ju volam Anna alebo Ani, ako moja mama mi hovorieva niekedy...Ale neviem si to predstavit ze budem moju dceru volat tak ako aj ja sa volam...No ved uvidime..

Baby mne sa tak nechce robit uz..dnes robim od 5 do 11, zajtra od 4 do 11, v sobotu o 3 do 11 a v nedelu od 3 do 11..ma tam asi drbne v tej praci, neznasam robit takto do noci......

mishka711
26. jún 2008

Ahojte ale ste sa rozpisali noo stym vsatavim asi praktizujeme kedze SEBko tak superne spi tak som kazde rano uz okolo 6.30-7am hore takze ale ze by som sa citila sviezo no dnes by som spala a spala ale musim este nieco porobit predtym kym odidem do praace hmmm

krasulka
26. jún 2008

mishka ahojky,

baby neviete ci aj tu v irsku plati zakon ze tehotne nesmu robievat dlho do vecera? Lebo u nas to plati.

petronuska
26. jún 2008

Dobre ranko preji,
Taky se mi dneska vubec nechce delat, jak je tak debilni pocasi 😠 Jeste k tomu mi je dneska nejak divne, ze mam pocit, ze se chvilkama snad vyvratim.
Krasulka, nebojis se delat takhle vecer na pumpe? Jinak nevim, jak je to s tehotnyma, ale muzes sefovi rict, ze chces delat jen ranni smeny, co?
Ted jsem se ptala v praci a rikali, ze takovej zakon neni, ale ze je zakon na mene hodin, kdyz jses tehotna. Ale oni presne nevi, kolik hodin. Musi to byt nekde na netu.
K tem jmenum....ja bych nechtela, aby se holcicka jmenovala po mne Petra, nemela jsem to jmeno nikdy rada, i kdyz ve zdrobneline nezni spatne. No a po mem priteli jmeno taky nedame, protoze ho ma i jeho tata, deda a pradeda a uz je to moc 🙂 Takze my mame vybrane Isabella nebo Jessica a pro kluka Nicolas. Vzdycky se mi libily dlouhe jmena a pritel ma kratke prijmeni (King), tak je to jeste lepsi.

mishka711
26. jún 2008

krasulka tiez neviem tietoi ich zakony ci vobec nejake maju 😒 vela zalezi od sefa ja mam super sefku ja robim v druzine s deckami lepsie prelozene v after school care no a to ked som bola tehu stale nic nerob sed a bla bla ale ja sedim aj ked tehu niesom hram sa s detmi sem tam na nich zarevem a thats it 😀 eazy job no ja som robila az do 21dec potom sme zavreli a ja isla na maternity live xeni dufam ze som odpisala na vsetky tvoje otazky dnes somnejak mimo aj s toho krasneho pocka ty koky zmoknem ked pojdem do prace musim najs tu najvacsiu umbrelu aku mam doma 😀 ale asi mi nehelpne ked tak fuka peti taze bude mrs.Petra KING 😀 LOVELY Sebko sa prave zobudil si potiahol dohanal noc pri tomto pocku kto by nie no a keca odusu dokonca nieco take ako mamama no tak idem sa mu povenovat a pomaly vychystat do prace juj tak zatial sa tu majte krasne 😉

krasulka
26. jún 2008

dakujem zienky, musim to ist pokukat na nete..ja mam takeho debilka sefa.....no skoda reci...som to ani muzovi nehovorila o tych regaloch lebo by tam isiel spravit poriadok..este pockam ako bude, jasne ze nebudem robit nic co by mohlo babetku ublizit..

a dufam ze mi da v utorok ten doktor nejaky preukaz ze som tehu, musim sa ho opytat, lebo nech mam nieco v ruke ked pojdem za sefom nahodou pytat ranne, denne smeny..

vodniicka
26. jún 2008

annaola ahoj ma zaujalo co si pisala, co vravi fengsui o vstavani? to som este nepocula..mna bavi skoro vstavat..lebo ked vstanem neskor tak uz je cely den zabity a nemam energiu..ale zas niekedy nemam energiu ked ma krpci zobudia skoro rano tak ja teda neviem 🙂) ale zauima ma to.. 😀

xena22
26. jún 2008

Krasulka u nas robili tehotne aj nocne a az 12hodinove sichty za pasom 😠 neviem ci dobrovolne,alebo co,ale nemyslim,ze by tu tuto problematiku mali podporenu niekde v zakone 😒

Inak aj mna zaujima,ze ci dostanem nejake oficialne stanovisko,ze som tehotna,ved keby sa cosi stalo,tak ani nemam ziaden doklad a vsade vysvetlovat,ze co som kto som,v ktorom tyzdni som - ved to by im len ulahcilo robotu...inak na ten utz idem koncom augusta a na prehliadku 15.10 dovtedy je vsetko v rukach bozich 😀
Mishka nevies co mi budu na tej prvej prehliadke v nemocnici robit??Pojdem aj na kozu?Budu mi brat krv???Poslali mi lajstro jak hrom ale dokopy na nom nic nie je,len ze kde a o kolkej a meno doktora a plna strana debilin absolutne nie k veci 😒

Krasulka a neuvazujes zostat doma,ked ti tam ta praca vadi?Planujes sa tam aj vratit a nechces prist o miesto?

petronuska
26. jún 2008

Xena, ja jsem byla v utery poprve tady v nemocnici. Na kozu nepujdes, neboj 😀
Brali mi moc, krev (3 zkumavky), merili tlak a davali nam slyset srdicko maleho 🙂 . Jinak se ptali na historii v rodine, nemoci a tak. To je vsechno. Na scan me objednali az na 25July (a ted jsem v 17tt). Takze taky jen cekat a doufat a verit, ze bude vsechno v poradku.

Holky, chcete si nechat zjistit, co to bude?

xena22
26. jún 2008

Ja chcem,co najskor,najradsej by som to vedela hned 😀

Toje super,ze na kozu nepojdem,vrcholne to neznasam 😒 a to asi pojdem radsej nalacno,ked aj krv maju brat,uz sa tesim inak ked uz budem vediet,co to bude,tak sami aspon nejako ucelia moje predstavy a mozem obcas aj nieco kupit.Myslim,ze budem mat zasa chlapceka,je to len taky pocit,inak mi to je jedno,keby mi povedali,ze dievcatko,tak snad ani neuverim...

V 16tt chcem ist na 3d ultrazvuk na sk a snad uz nieco uvidi,vraj na 3D je vidno uz od 12tt,tak spolieham na to.Ak mi to nepovedia,tak pochybujem,ze tu by mi to povedali,vraj to neradi robia a ak uz aj povedia,tak vzdy len tak ze "asi chlapcek" a nie ze zretelne vidim to a to,pozrite sa,,,,tak taku info,ze "asi" taku nepotrebujem,ved ja viem,ze na 50% to bude dievcatko 😀

xena22
26. jún 2008

Inak pozerali ste si tu jonasovu stranku s vypoctom pohlavia???Tak mne tam vychadzali chlapci ako chlapci a teraz mi tam presne vyslo dievcatko,skusim najst ten link a poslem sem,len pre srandu - verit tomu samozrejme neverim 😉

xena22
26. jún 2008

http://lunarium.co.uk/jonas.php

😀 dajte vediet ako ste dopadli,samozrejme,ze to nesedi presne na dni,len tak zhruba na ten dany mesiac,musite si tam dokladne skontrolovat udaje co tam idu,hlavne casove pasma,kde to bolo splodene a tak...

vodniicka
26. jún 2008

xena ;)))))) to som sa aj ja tesila lebo Robin mi vysiel a druhe mi vychadzalo dievcatko 🙂) ale viem ze niektorym to vychadza.. ;)))

xena22
26. jún 2008

vodniicka nekaz mi radost 😠 😀

petronuska
26. jún 2008

xena na lacno jit nemusis, tady se to nedela. Mne brali krev az nekdy v pul treti odpoledne a to bych do te doby umrela hlady a zizni.

Jinak ja bych to chtela vedet, co budeme mit, ale Ray nechce, tak to nechame asi jako prekvapeni. Ale bude tomu asi tezke odolat si myslim.... Jinak bysme vice chteli holcicku, ale mame takove tuseni, ze to bude chlapecek (uz podle tech nasich snu o chlapeckach). Ale nevadi, hlavne kdyz to bude zdrave, ne?
Vecicky nejake koupime dopredu, nejake neutralni a pak budeme nakupovat, az se to narodi. Stejne spoustu veci dostaneme od rodiny a kamaradu... 😎

krasulka
26. jún 2008

xeni, mne vychadza dievcatko, tak som zvedava 😀 😀 😀 😀 😀

inak s tou pracou..este by som chcela robit pokial sa da, ono b y bolo jednoduche ostat doma..lenze potom iba jeden prijem, micha bude musiet vsetko platit sam..a kedze nemam nejaky parny dovod ostavat doma tak este chcem nieco zarobit..

petronuska
26. jún 2008

tak mne vychazi chlapecek 🙂

xena22
26. jún 2008

Krasulka ved mas pravdu,ved ked to nebudes zvladat,tak zostanes doma potom...

Petronuska,ked v dnesnej dobe je uz problem kupit neutranel veci,tiez nie som zatazena na ruzovu,ale tie vecicky su hned typovo jasne,bud su tam volanky,alebo vysivka,pripadne auticko ako motiv,alebo kvietky,taktiez kopec veci aj v cisto bielej ma nadych dievcenskeho,alebo chlapcenskeho 😒 a mne sa cisto biele oblecko ani velmi neosvedcilo...tak isto aj kocik,alebo tak...napr. ja som uz vymalovala na ruzovo-bledomodro-oranzovo,ale je to skor dievcenske,tak som tam nalepila taku neutralnu medvedikovu borduru,aby manzela netrafil slak 😀 tak to chcem doladit povlecenim v postielke,aby bolo hned jasne,ze to je chlapcenska alebo dievcenska izba...

Ja som inak pri prvom nechcela vediet co to bude,ale bola som nachystana na chlapca,pri druhom som nevedela,trochu ma prepadali myslienky,ze by to mohlo byt dievcatko,ale bol to chlapec 😀 teraz mam citaka,ze to je chlapec zase 😀

krasulka
26. jún 2008

xeni, ja mam stale citaka ze tam mam babetka dve 😀 😀 😀 😀 😀 😀 preto som strasne zvedava na ultrzvuk..ci ma citak neklame 😀 😀 😀 😀 neviem si to redstavit keby tam uvidim dva vacky 😀 😀 😀 😀 😀 ale budem stastna 😀

xena22
26. jún 2008

A mas nadej mat dvojicky?Inak moj muz je s dvojiciek,ale to tusim na to nema vplyv,len zeny to tusim prenasaju...dufam 😀

krasulka
26. jún 2008

xeni..noo neviem...ci mozu muzi, ci zeny..ale mojho muza dedko je z dvojiciek...takze nejaky genik tam bude, len sa nevie u koho sa prejavi,ale bol aby som rada.

xeni a ty kde robis?

annaola
26. jún 2008

ahojte, toto som nasla o menach v suvislosti s feng shui:
MENÁ A ICH VÝZNAM
Môže meno nejako ovpyvniť povahu alebo osud, a ak áno, aký veľký vplyv na nás má ? To je veľmi dôležitá otázka, ktorú by si mal položiť každý, kto plánuje prírastok do rodiny, alebo nie je spokojný so smerovaním vo svojom živote.

Každý má svoje meno. Niekedy je meno vybrané dôkladne, dlho pred narodením, niekedy narýchlo v pôrodnici, niekedy dávame dieťaťu meno po matke, po otcovi, či po starých rodičoch. Veľa ľudí si však neuvedomuje, ako veľmi nás naše mená ovplyvňujú. Najväčší vplyv na povahu a životné smerovanie človeka má jeho prvé (krstné) meno, alebo prezývka. Priezvisko, alebo celé meno nás potom karmicky spája s našou rodinou a vplýva na náš osud.

Veľmi nevhodné je, ak dieťa dostane celé meno po predkoch. Ak sa to ale napriek tomu chystáme urobiť, vyberme aspoň takého predka, ktorý viedol úspešný, naplnený život a nezomrel na nijakú závažnú chorobu. Oteckovia a mamičky, nedajte sa zviesť svojou ješitnosťou, pretože po každej pýche prichádza pád a v tomto prípade si to odnesie človek nám najdrahší - naše dieťa. Či sa nám to páči, alebo nie, všetci nositelia identického mena sú vo svojom živote ovplyvňovaní rovnakými alebo podobnými udalosťami, ktoré nemusia byť vždy priaznivé a príjemné (tzv. zákon predchodcov). A naopak vhodne vybraným menom môžeme dieťaťu pomôcť splniť jeho životné poslanie, uľahčiť mu jeho cestu a pomôcť pri úspešnom prekonávaní životných "prekážok".

krasulka
26. jún 2008

noo..tak anezka asi nebude..kedze babicka nam umrela na rakovinu.. ☹

viktoria..znamena vitazstvo..

Anna...znamena mila, spanila, ...

annaola
26. jún 2008

a na tejto stranke je vsetko co treba vediet ,aby mal clovek dobry spanok. ja som napr. iba zatvorila na noc dvere od kupelne, zvycajne ich mavame trocha pootvorene, aj sklopila wecko.a strasne som sa namotala na vonne olejceky, tak ich pre spanim zapalim, aby sa priestor ocistil od negativnej energie. 😉
http://www.fengshui-perfectlife.sk/perfect-life...

xena22
26. jún 2008

Krasulka nerobim teraz,robila som len do konca januara a potom som zostala doma,lebo sme nemali nikoho na varovanie a neoplatilo sa mi platit opatrovatelku,kedze mam 2 deti a kazdy ma iny rezim,tak som zostala doma a teraz budem doma zrejme dlhsi cas 😀 neplanujem ist do prace,nie je to len tak,este ked mas jedno dieta,tak sa to oplati,ale inak by som dala skoro cely plat prec a este aj deti by som si nevidela,predtym sme to riesili,ze sme amli au-pair,ale to je tiez o drzku byvat s niekym,uz som to tu niekde pisala...a nikoho tu nemame takeho kto by mi mohol pomoct v tomto smere a mamu ani svokru tu nechcem.Urcila som si priority a vyslo mi z toho,ze by som mala byt doma,kym decka nepodrastu,ten cas mi nikto nevrati co som s nimi nebola 😒
Je to ine ked napriklad niekto robi na pol uvazku a varovku ma zadarmo,vtedy sa to oplati,ale ja fakt nemam taku moznost a tiez,ked su prazdniny(co je skoro stale) alebo ked su decka chore necakane,tak nemozem tu zostat len tak doma z prace,aspon v tejm ojej byvalej praci to nebolo mozne.Robila som v jednej elektronickej firme na oddeleni kvality,to boli tiez nadcasy,soboty nedele,decka som si nevidela a pol platu davala na varovku a este niekoho obchadzala a zivila v dome .Au-pair sa tiez teda nevyplati,ale vy mate mozno lepsie skusenosti 😉

xena22
26. jún 2008

Annaola podla toho clanku mam v kazdom bode nevhodne zariadenu spalnu a to do detailu 😀

annaola
26. jún 2008

Ja tiez
😀
niektore problemove miesta sa daju aspon trocha odstranita ci zatienit, je tam o tom vela pisane, ked sa nudis popozeraj na tej stranke, napr. odsek Problemove miesta 😉 , je tam toho vela.

lenka1108
26. jún 2008

ahojte aj ja som si kontrolovala tabulku a aj vsetkym moznym co poznam a vsetko mi to vyslo.mne presne chlapec aj dievca aj sestre aj druhej, sesternicam.....takze myslim ze je pravdiva tak xeni dufam ze to vyde aj tebe to vysnivane dievcatko.zase nam krasne poprsalo az tak dobre...tak neskor ked mala zalomi....papa

xena22
26. jún 2008

No podla cinskeho kalendara som mala mat dve baby doma 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre