Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

etka
11. sep 2007

ahojte kocky, vitajte medzi nami helka a mhas, radi vas poznavame 😉 ja som Petra...
Nadik, to sme radi, ze si spat, sme sa o teba uz bali, tak oddychuj a nuz bude aspon viac prispevkov od teba 😀
andrejka, veru nemam vikendy volne, mam volny len kazdy siesty vikend 😅 , co narobim, v retail to bohuzial tak...ale niekedy ked robim nedelu, zadari sa sobota volna...ale to len nahodou, skor omylom 😨
Ozaj dievcata, som sa chcela opytat, vy ste vsetky doma s detickami na materskej, alebo uz niektore aj pracujete? 😖 a co robkate?

helka31
11. sep 2007

Ahojte žienky.Ako sa máte.Nadi ako sa darí Vladkovi v škole?Bože ja mám strach z toho už teraz.Čo tam robia aj sa hrajú?Samko je taký hravý bojím sa,že tam nevydrží.V školke sa už nebije už je to lepšie.A zvýšili nám školku na 16O.Strašné.Pomaly to ide hore.Aspoň,že za školu sa neplatí každý týždeň.Predstavte si moja susedka poľka si išla vybaviť medical card a za týždeň dostala odpoveď o schválení aj s čís.kariet,ktoré dostane.Skoro nie?konečne som si tu v Limericku našla kamošku a tá odišla do Dublinu ☹ Nemám to ja ľahké ale aspoň tu máme dobrých susedov Poliakov.Už je zasa veľa hodín strašné ako ten ča letí. 🙂

mhas
12. sep 2007

andrea,nadina - ďakujem za radu 🙂

katarinamt
12. sep 2007

ahojte bambulky 🙂 ako sa dnes mate?
Nadi som rada, ze ti je lepsie, ale este sa setri a oddychuj aby si bola uplne fit ...
Mne zacina nabuduci tyzden skola... hmm moc sa mi veru nechce 😀

nadina
12. sep 2007

...pekny dnicek vsetkym 🙂
Peti, to mas teda narocne, nezavidim a verim, ze sa uz tesis na matersku...
Helka, Vladko to zvlada dobre, samozrejme, ze sa len hraju, zatial. Je v Junior Infant triede, potom bude Senior Infant a potom je az rocnik, ktory sa da porovnat s nasou prvou triedou... Cize tieto prve dva roky nahradzaju predskolsku vychovu, ako ju pozname zo SK, tak sa neboj, Samko to urcite zvlaaaaaadne.
S tymi Medical Card, to je super, niektori cakaju aj pol roka, Vy ich uz mate?
No a cena za skolku, to sa teda pomaly vyrovna cenam v Dubline, tu v okoli su na full time od 650 do 1300 mesacne, konkretne v Tyrrelstovne je za 900 eur.
Katarinka,drzim palce,viem, co je to studovat pri detoch,ked som zacinala VS, mala som len Misku a ked som koncila, mala som tusim uz 3 deti 😉 ale aspon sa nenudis..a je to Tvoja deviza do buducnosti, tak sa drz, vsak uz koncis, ze?
N.

nadina
12. sep 2007

Majka, Dianka, Ashley, ste tu? A co Lenky? aaalooooo? 😉
Lenka z Liemricku, postrehla si, ze sa pridala Hela z Limericku? 😉
Zuzi, pisala si mi len na internu postu?
Hladala som teraz nejaky prispevok od Teba tu, ale nic som nenasla...
snad sa coskoro ozves, nasa Miska sa tesi na kamosku Betku...
N.

etka
12. sep 2007

aj ja zelam pekny dnik vsetkym, dnes mam volnaska, ako fajne... 😉 Veru Nadik, neni to sranda, citim sa ako by som ani volno nemala, v podstate som stale v praci, aj ked je to 5dni v tyzdni...ale co, ved na to sme tu prisli a sme mladi 😵
Dufam, ze si ma mrska nenajde, mam nafuknute brucho, nejde mi nic na chut a som akasi unavena, nemali ste aj vy podobne priznaky? Nuo, udivime co sa stane v najblizsich dnoch 😉
Katka, co to studujes za skolu?

nadina
12. sep 2007

Peti, nechcem Ta sklamat, mavam take priznaky kazdy mesiac pred svojimi dnami...
ale treba dufat... 😉

andreab
12. sep 2007

krasne popoludnie vsetkym,
Petka,ja som mala akoby zvysenu teplotu a plne prsia uz 2t pred mrchou a citila som sa akosi cudne,podvedome som citila,ze to je ono a tak som si urobila test uz 3dni pred ocakavanou a bol slabucky a o 5dni uz zretelny.
drzim palce

etka
12. sep 2007

☹ pockame, uvidime, lebo ja taketo brucho nafuknute normalne nemavam,ale mozno to je aj z toho Duphastonu, doberam druhe balenie, viac nemam...to asi andrejku potesim 😉 😀 este mam tyzden do mrsky, keby tak neprisla...
Andrejka, myslis bazalnu teplotu, tiez meriam, ale iba prvy mesiac 😅

lenka78
12. sep 2007

Ahojte,babenky.Vitajte mhas a helka31.
V sobotu predsa len idem na tu svadbu.Dnes som si kupila saty v Kosiciach,tak uz musim.Chris chodi uspesne do skolky,tak dufam,ze aj v Irsku to dobre prezije.Je to super,lebo v starej skolke bol smutny a v tejto sa tesi a ucitelky stale vystiska a vybozkava.Do skolky chodi s velkym usmevom,a ked pon pridem,tak ma prevalcuje,vystisa a vybozka.Dnes bolo lucenie problematicke,lebo tam od rana plakal trucovito jeden chlapcek,a kedze Chris je precitliveny,tak nechcel ostat.
Dievcata,co su to tie medical card,to su z poistovne a davaju aj to tlacivo 106 pre slovens.poistovnu alebo to je nieco uplne ine?Mama mi vravela,ze aj ked sme byvali v Alzirsku,tak sme mali take karty.
Maji,ty si Maria alebo Mariana,...?Ak nieco z toho,tak vsetko najlepsie k narodeninam!!!

etka
12. sep 2007

vidis Leni, a ja ze kde je dnes benabianca a ona asi cely den oslavuje 😀 tak tiez vsetko naj k meninkam! 😉

diant
12. sep 2007

lenka medical card je karta ktoru dostanes ked si nezamestnama abo na materskej abo ked je tvoj prijem v irsku nizsi ako daco(neviem prestne kolko euro). ked ju dostanes vsetkych doktorov mas zadara aj lieky ktore ti predpisu. inak sa za vsetko plati. navsteva lekara je od 40eur hore.neviem isto ale myslim ze s poiskou to nema nic spolocne.. tak to ja viem. bo mne to vybavoval muz.

nadina
12. sep 2007

Lenka, Dianka,

s tou Medical Card to zase nie je len pre tych najchudobnejsich.
Kedze my mame 3 deti, manzel je zamestnany, tak nas prijem by musel byt nad 1763.50 TYZDENNE,
aby sme NEMALI narok na MC, alebo NAD 1895.50 TYZDENNE, aby sme NEMALI narok na GP Visit Card... tam je zaratany RENT za dom, cestovne do prace, vydavky za skolku a pod.
Kalkulacku na to, ci mas narok, alebo nie... najdes na > http://www.medicalcard.ie/calc.htm
Pekny vecer,
Nadina

katarinamt
13. sep 2007

ahojte 🙂
Etka - studujem na Zilinskej univerzite, mediamatiku
Nadinka - este nekoncim... 😀 teraz som v druhaku, takze este chvilu postudujem 😀

A vsetko najlepsie vsetkym oslavenkyniam 🙂

nadina
13. sep 2007

Baby, priznajte sa,

kolko x ste sem dnes nakukli a nic ste nenapisali?
Ja asi 3 x... 😀 Tak Vam teraz pisem 😉 😉 😉
Ako sa dnes mate? Ja stale lezim,
este ze pomaly ide uz vikend, tak snad si oddychnem...Dianka,
dik za spravu, odpisem snad vecer, ked chrobaci zaspinkaju.
Pekny vecer,
Nadina

lenka78
13. sep 2007

Nakukujem!
Dnes sme v Humennom mali jarmok.Mame to spojene s historickymi oslavami mesta Humenne,tak to mam peknu rozlucku s mojim mesteckom.Zajtra prespime v Hlinnom a rano cestujem do Bratislavy na svadbu.Drzte palce,aby sa mojmu Chrustikovi nic nestalo!
Dakujem za vsetky info!Verim,ze pomozu v buducnosti aj ostatnym. 😝

andreab
13. sep 2007

nadi,nakukala som a dostX,
ale na pisanie casu nebolo a vlastne asi by som si pisala sama so sebou
mala mi zaspala pred 9pm,stihla som sa najest a uz kricala,dalsich 40min som uspavala a na rukach,budem uz musiet nieco vymysliet,aby zaspavala v postielke,ale co ked je schopna kricat aj niekolko hodin
prijemny a kludny vecer vsetkym XX

nadina
13. sep 2007

Andrejka,
ale ved ja by som odpisala 😉
Uff, to zaspavanie na rukach Ti nezavidim,
moja Miska bola od narodenia riadna gulicka,
mala vyse 4 kg a zaspavala vyhradne na rukach,
ale co narobime, vsak? Tak sa drz, vlastne ani neviem,
co by som Ti poradila, aj ked by som rada...
N.

nadina
13. sep 2007

Lenka,
vdacne...
a
prijemnu zabavu 😵
N.

diant
14. sep 2007

to tu dnes nikto nieje?

nadina
14. sep 2007

Ahojte zienky,
idem sa Vam postazovat... 😔
Tak dnes sme sa konecne po roku dockali,ze nam prislo
zo Social Welfare, ze nam priznavaju pridavky, ale od septembra 2007.
Skoro ma porazilo, kedze ich ziadame od oktobra minuleho roku.
Ufff, takze zacina dalsi boj o tie mesiace.Ved sme dolozili vsetko,
este idem doposlat, ze dcera tu chodila minuly rok do skoly,
tak snad to zavazi, ale problem je, ze chalanov som mala doma
a u lekara sme boli prvy x vo februari, aj ked sme sa registrovali skor,
to oni neeviduju...No strasne. A este ku tomu pytaju od nas letenku,
ze sme sem minuly rok prisli. Ale Ryan nema letenky v papierovej podobe. Tak sme volali na Ryanair, zaplatili sme 20 eur
za vydanie dokladu a oni nam poslali sice doklad, ale o tom, ze sme NELETELI,
no to uz naozaj nechapem. Tak sme tam volali opat a bolo nam povedane,
ze oni vydavaju LEN NEGATIVNE potvrdenia, ufff, uz naozaj nechapem.
Tak teraz posielame oficialnu ziadost na Head Office do Ryanair a snad sa dockame... No hruuuza. Tusim sa to vola "irsky faktor"
Takze ak sa sem niekto chysta, kupte si letenky prvy x radsej cez cest. agenturu, aby ste mali doklad...a chodte ku lekarovi co najskor po prichode...
Mate niekto podobnu skusenost?
Dufam teda, ze nie.... 😨 😨 😨
😖 😖 😖
Nadina

diant
14. sep 2007

Nadina drz sa. ono ich to raz tych irskych drzunov prejde.raz ked poliaci odidu..nemas nahodou otvoreny ucet v banke ked si prisla? mozno to by im pomohlo.vypis z uctu, myslim.

nadina
14. sep 2007

Dianka, mame ucet, ale vies, to je na manzela a vlastne
on nepotrebuje dokazat, ze tu je od vtedy, ale ja a deti...
tak uz neviem.... any different idea? ☹
N.

diant
14. sep 2007

hmmm.. neviem.odo mna to nikdy neziadali. sa mi to zda smiesne ze letenku pytaju.. co tak najomna zmluva?

nadina
14. sep 2007

Dianka, dakujem za ochotu,
no najomna zmluva je tiez na manzela,
ako aj vsetko ostatne/energie,NTL,vsetky telefony...
...tak uz neviem, n.

diant
14. sep 2007

kedy si poziadala? minuly rok v oktobry? pracovala si v irsku?

nadina
14. sep 2007

Nie, nie, Dianka, ono je to zamotanejsie, ako sa to tu napisat.
Manzel mal zmluvu od oktobra, takze prva ziadost bola na neho,
ta sa bude posudzovat zvlast, nakolko sme moli ziadat o pridavky,
aj ked som bola na SK a manzel tu pracoval.
Po mojom prichode s detmi sme podali podla instrukcii z uradu
druhu ziadost na mna...Takze v podstate teraz ide len o ziadost o RP,
ktoru som podavala ja. Toto je v poriadku.N.

diant
14. sep 2007

tak to je ma mna vela. ja som blondina.

etka
14. sep 2007

ahojte babule, Nadi, nemam slov na tento irsky system a este k tomu aj ochota vsetkych uradnikov niekomu pomoct je na bode mrazu 😖 avsak to je asi vsade...ma uz vytacaju s tym ich pristupom 🤐
Ma napadlo, mas PPS? tam by malo byt aj jeho vydanie...to by nepomohlo ako dokladik? skus 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre