Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

xena22
8. júl 2008

Jej Krasulka,tak si to nakoniec poriesila???Pekna fotecka.Ja som sa tiez objednala dva krat na ultrazvuk na Sk,ved uz o tri ci styri tyzdne ideme,tak to uz vydrzim,zacinam mat pocit,ze je vsetko tak ako ma byt a uz sa celkom aj tesim,vcera sme cela rodina sedeli v kuchyni,v ruke kalendar a vyberali sme meno,nasmiali sme sa ako kone 😀 a samozrejme ku konkretnemu verdiktu sme neprisli 😉

Ozaj,Etuska uz dneska leti na zelenu zem,dufam,ze bude spokojna,ked to tolko planovali 😉
Aj nam sa tu javi celkom pekne pocasko,tusim pojdeme nakrmit labute,mame taky zlozvyk,ze nikto nechce jest konce z chleba,tak ich hadzem do mraziaku do dozy a potom tym krmime labute 😀 A im celkom chuti 😉

Co dnes porabate?Mamartinka ty pracujes niekde?
Lenka 78 tak ako ste sa nakoniec rozhodli stym byvanim a skolou?

krasulka
8. júl 2008

xeni, no a mam pokoj na dusi zas nejaky cas, ale uz pojdem na UTZ az doma ked prideme toho 19 augusta, keby ze idem sem este raz uz by ma odhalili 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ja som si umyla hlavu teraz a o pol piatej do 11 idem do robot, moc sa mi nechce ale potom mam volno az do piatku, teda idem az v piatok do roboty tak dnes nejako vydrzim. Inak nevolnosti trocha ustupili, ale to pretoo ze som zacala viacej a pravidelnejsie pit a kazdu chvilu si nieco pichnem na papanie 😀 😀 😀

uz sa nemozem dockat domov ale az 19 augusta...juj nech uz to ide rychlo tie tyzdne chcem uz byt doma a napchavat sa plodmi zahrady nasej 😀

nadina
8. júl 2008

Ahojte,
my sme prave prisli, musela som rano hned do banky koli uctu,
vedla je kniznica, tak sme z detmi zase cosi pozicali,
najnovsie poziciavame hovoriace knihy aj pre deti,
oni si pozeraju obrazky a z CD sa im cita text, je to super.
Tiez sme si pozicali knizku o Krtkovi - tu klasicku cesku.
Stihli sme po ceste aj Slovakia Shop a mali slovenske (ci madarske???)
papriky (teda okrem tresky a pod. 😀 ), tak si idem zahryznut...
tie papriky z Lidla - to jednoducho nie je ono...

mamartinka
8. júl 2008

xeni nepracujem.ty kde si v irsku.baby mi sa budeme asi stahovat z tallag.tento tyzden mame ist pozret neake domy.tak uvidime.

xena22
8. júl 2008

mamartinka ja som az v corku,ale som rada,ze mam aspon taketo virtualne kamosky 😉 na dialku...
A nenudis sa doma?Ja teraz tiez nepracujem a asi to vyzera tak,ze najblizsie roky stravim doma,ale nevadi mi to az tak,prekonala som jednu krizu,ale uz som v norme,zabavim sa aj doma,medzi ludmi som a vlastne mi naozaj nechyba k zivotu stat niekde za pasom alebo za kasou 😀 ,ved to ma este pocka.Celkom sa uz tesim,ked bude babo,tak bude okolo coho behat,na par mesiacov (alebo rokov)o zabavu postarane 😀
Mamartinka a ak by si otehotnela,tak budes rodit tu?

mamartinka
8. júl 2008

mne tiez tu dlho neni.da sa to zvladnut.ja by som isla rodit na sk.ale ja nez pojdem rodit ale snad sa dockame.ozaj ked sme boli doma nad nasim domom preletel bocian.keby sme sa uz dockali konecne.ach jaj.a vyzera to tak ze tento rok tu este asi zostaneme.a to sme cez leto chceli ist uz na sk definitivne.prepacte ak robim neake chyby.

krasulka
8. júl 2008

mamartinka, zevraj ked vidis bociana by si sa mala chytit niecoho zeleneho 😀 😀 skusk ho semtam nakrmit mozno ti donesie odmenu 🙂

tak dilemu s tym ked yist na svk riesime aj my. JA urcite pojdem rodit domov, to som uz rozhodnuta takze na stalo pojdem domov si v novembri. Michal pride potom na vianoce a na porod domov.Ale on tu chce este zostat aspon do leta dalsieho..Co si j neviem predstavit, ze budeme od seba, lebo sme na seba strasne zvyknuty. A ja sa tu isto nechcem vratit s malym babom, lebo sme v zapadakove, najblizsia nemocnica je o nas 30 km...nemam tu absolutne nikoho s kym by som sa mohla ist prejst s kociarom alebo len tak pokecat...muz od rana do vecera v praci, nema ti ani kto pomoct aspon obcas...minuly tyzden ked ma viezol k tej gynekologycke muz tak ho stary z prace nechcel vobec pustit a to im je jedno keby sme potrebovali ist niekam s dietatom k lekarovi alebo co ze by muz potreboval byt off..nepustili by ho..

mamartinka
8. júl 2008

no tak to mas hlupe ze nemas v okoliu nikoho.ale ved by si mohla aj z babenom sem prist poznam take dievcata tuna ktore tu z manzelom su aj z babetkom.jedine zeby ste sa prestahovali niekam kde by si si mohla aj neaku kamosku najst.tak sa drz.to ja som z manzelom tiez tak navazana ze nemozeme od seba na dialku byt.preto som tu s nim.

krasulka
8. júl 2008

mamartinka, ja uz som sa s nim velakrat rozpravala ze aby sme sa prestahovali niekam blizsie k dublinu napriklad, ael on ze tu ma dobre platenu pracu a taku uz nenajde... ☹ ☹ ☹ ☹ a domov chcem ist rodit aj kvoli tomu, ze: Mam problemy so srdcom, mam na srdci tachykardkiu pred rokom som bola uz na druhom zakroku na srdci..A co sa tyka porodu, moze ma aj zabit...tie tlaky..no a doma ma lekari pozanju, vedia presne co mi je, vedia ako postupovat a tu je to bieda....tu ked ma chytil ten zachvat tak som volala westdoctor, to je ten lekar co mozes zavolat ked sa ti nieco stane napriklad vnoci, lebo zahranka je od nas 30 km...a som ich prosila nech pride ze potrebujem pichnut to a to, lebo viem co mi pomaha na to..a on sa ma zacal vypytovat debiliny a ze ci nepockam do rana!!!!! k svojmu GP..aj ked neviem co by mi ten pomohol...A vtedy sme este ani auto nemali..nakoniec nas viezol na pohotovost jeden pakistanec co byva vedla, cesta trvala 20 minut..som bola v tom ze urcite to neprezijem,,,ze zomriem skor ako dorazime... Mam na to srdce lieky, ktore teraz neuzivam, lebo po tom zakroku co mi robili v BA mam relativne klud ale mam ich stale pri sebe, keby ma to chytilo tak si vezmem tabletku. Ale teraz ked osm otehotnela som volala to,u mojmu kardiologovi a on mi povedal ze sa ten liek nesmie uzivat vobec prvy trimester a potom tiez len tak opatrne, ze ked ma to chyti mam si zavolaz zachranku a oni mi pomozu bez toho aby ublizili babetku..No ale tu mi kto pomoze?? Nikto...Nikto..nechaju ta umriet.

krasulka
8. júl 2008

preto budem asi rodit cisarskym doma.

xena22
8. júl 2008

Ja mam tiez obavy,som po dvoch cisarskych a nikto sa tu tym nezaoberal,bola to pre nich len sucha info,to ze by som mala ist na scan a mali by mi dat posudok v akom stave je jazva na zaciatku tehu a postupne to kontrolovat,ci sa rapidne nestencuje - tak o takom vysetreni mozem len snivat,dokonca sa dr vyjadrila tak,ze nevidi dovod,preco by som nemohla rodit normalne,ved vraj ak mi maternica praskne,tak mi ju dodatocne po porode zoperuju,no tak ja budem tlacit necham sa rezat dole a potom nakoniec aj hore,nie?Ale povedala,ze mam moznost volby,tuna uz po jednom cisaraku si zena moze vybrat dalsi porod podla seba.Tak som jej povedala,ze som sa skor priklonila k tomu cisaru,lebo sa bojim,ked je tam vela rizik.Uz len donosit to dieta je riziko,na Sk by mi urobili cisara uz pred terminom v37tt ,absolutne necakaju kym to zajde do krajnosti,ale tuna na mna pozerala ako puk,ze ma ani nemienia nejako specialne sledovat,vraj je to bezne,ale aj maju s tym bezne problemy ale vraj mam problemy aj cakat,ked som sa rozhodla mat tretie dieta,vraj som si to mala lepsie rozmysliet,ked sa teraz bojim,no na hlavu!AKoze bola mila,pre cisarak sa mam rozhodnut sama,alebo aj nie,no dala mi chrobaka do hlavy,tak si zistujem info co nakoniec urobit,ked uz mi dali moznost volby 😖 Niekedy je lepsie tu moznost nemat 😒 Si budem v kazdom pripade vycitat,ci som nemala urobit inak 😖 U mna rodenie na sk nepripada do uvahy.
Krasul a preco sa neprestahujete,ved pracu si moze zohnat hocikde,jeden den pracu mas druhy nemusis,neviem si predstavit,ze by sme tu boli uplne sami,mame tu uz okruh znamych a priatelov,nie vsetko slovakov,mam tu lekara 10min cesty peso,skolu a skolku,obchody,sa nedivim,ze ta to taha domov.Ale uz by som nechcela zit bez muza,boli sme tak bez neho pol roka,zrovna v case ked sa mensi ucil chodit,rozpravat a vsetko to pekne,ked prisiel po dvoch troch mesiacoch,tak ho nikdy nepoznal,bolo to strasne,uz by som to nechcela zazivat byt na deti sama,aj ked s rodinou a znamymi...nie je to ono...

mamartinka
8. júl 2008

no krasulka prepac to som nevedela ze mas zo srdieckom take problemi.a na babetko sa to snad neprenesie.no tu su fakt lekari asi nie moc dobry.nemam s nimi zatial skusenosti a dufam ze ani nebudem.klop,klop,klop.a to z coho sa ti to srdiecko tak pokazilo.to mas od narodenia?no drz sa a davaj pozor na seba.

krasulka
8. júl 2008

mamartinka, ja to mavam asi od 12 rokov z nicoho nic..zevraj to nieje dedicne, moze sa to vyskytnut hocikomu a v hocijakom veku. Zevraj to je nasledok dnesnej uponahlanj doby..Ucim sa s tym zit uz dlho ale lepsie je byt pod kontrolouhlavn teraz ked som tehotna. TAk zvazujem ze asi pojdem domov uz v oktobri..Uvidim,ale nebudem riskovat nic.

xeni preco u teba nehrozi rodit na slovensku? A vy sa na SVk nechcete vratit vobec ci ako vlastne to je? To mate uper ze tam mate znamych a vsetko co treba k zivotu.Tu kde som ja je brutal zapadakov.. 🙂

a s tym cicarskym, no to je sila co ti povedali. Dobre ze ides ze chvilu domov a uvidis co ti odporuci lekar na slovensku. Ale urcite ti rozhodne povie ue cisarsky. Pochybujem ze by ti povedal aby si sa nechala dotrhat v nutri..To sa nehorazne zle hoji ked sa dotrha maternica..

nadina
8. júl 2008

Krasulka,

tak to viem, co prezivas. Zrejme Ti vypalovali zdvojenu cestu ku srdiecku?
teda len predpokladam....a nepomohlo? Vacsinou ten zakrok pomoze, teda ak to nebolo nieco ine.

Hovori Ti nieco meno Prof. Robert Hatala?
Je to skvely odbornik, uznavany aj vo svete...
pracoval tu :
http://www.cardioconsult.sk/
len neviem, ci este stale - nenasla som uz jeho meno na stranke..
Ja len keby nahodou...su tam strasne mili ludia

xena22
8. júl 2008

No ja nemozem rodit na slovensku,lebo namam uz ani poistku ani nic a druhy a zavaznejsi problem je,ze posledne dva mesiace sa nesmie lietat v tehu a potom po porode zas tusim 6 tyzdnov a neviem,je to take komplikovane,ked uz dve deti mam tuna a budu chodit do skoly,tak ich nemozem na 3-4 mesiace zobrat so sebou,tuna nemaju s kym byt,teraz este aj ta vybava pre babo,no ved to by bolo vyslovene stahovanie narodov 😀 hore dole,ja sa az tak neobavam porodnice,baby tu maju velmi dobre skusenosti,len aby som to dovtedy prezila v zdravi 😀 A tiez sa tesim na to,ze prvy krat mi nikto nebude do nicoho kecat 😉
Neplanujeme sa vratit na sk,aspon najblizsich x rokov nie a mozno aj nikdy,tazko hovorit,mne slovensko nechyba,kludne si vystacim s dovolenkami a obcas niekto pride sem,ved kto si ako zariadi,tak ma,ked sem niekto ide na dva tri roky a otehotnie,tak chapem,ze chce ist radsej domov,ale my sme zacali novu zivotnu etapu tuna,tak sa snazim nereptat a prisposobit sa,robit vsetko preto,aby sme tu boli spokojni,keby sa mi tu uplne nepacilo,tak tu nezostanem ani pol roka...

krasulka
8. júl 2008

nadina dakujem ti velmi pekne, ano vypalovali mi bocnu drahu na srdci. Robili mi to uz dva krat. Pred 2 romi prvy, ale po pol roku sa mi to vratilo no a pred rokom, 4 dni po svadbe som bola na druhom zakroku. Terza je to rok a zatial sa to drzi v klude,ale povedali mi ze sa mi to moze kedykolvek vratit tak len verim ze to vydrzi v klude aspon poca tehotenstva.

To meno Hatala..nerobi on nahodou v BA na Narodnom ustave srdcovych chorob?

nadina
8. júl 2008

Baby,
moj Slavko prave isiel za Vladkom hore po schodoch....
a krici na neho : I am coming, baby !!! 😀 😀 😀

nadina
8. júl 2008

Krasulka,
ano, je primar odd.arytmii a kardiostimulacii
http://www.nusch.sk/sk/predstavitelia

je to Clovek....

xena22
8. júl 2008

No moj muz hovori teraz ze chalani,ideme na korcule?A ten 4rocny susen ze : It is a good idea! ale to bolo take spontanne az sme sa museli smiat,skratka ho prva reakcia napadla v anglictine...

xena22
8. júl 2008

Krasulka ved ak mate v plane ist domov tak ci tak,tak radsej chod,aspon budes pod kontrolou a nezabudaj na to,ze ak chces dostat ten prispevok pri narodeni dietata,tak musis absolovovat urcity pocet prehliadok a ultrazvukov...len asi nebudes mat narok na matersku na sk tak neviem...ved uvidis.A preco tu chce muz zostat este rok,koli peniazom?

krasulka
8. júl 2008

nadi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak to som sa nasmiala 😀 😀 😀 😀 😀

hej aj mna tam operovali som tam lezala ale iny lekar ma operoval.

xeni, hej kvoli peniazom ☹

nadina
8. júl 2008

Krasulka,
nasmiala? Preco?
Mna neoperovali,
mavam hlavne extrasystoly-denne, tachykardie len mozno raz za 2 roky, ale podrobne ma skumali 😀
bo nevedeli, ci nemam tiez zdvojenu cestu...asi aj mam, ale prejavuje sa to len pred mojimi dnami - zhorsuju to hormony - zvlastne preto je, ze cele tehotenstva som sa citila tak dobre, ako nikdy.
Bola som aj na gastro ezo fagealnej stimulacii predsieni a to pokladam
za najhorsi zazitok vo svojom zivote...ak chces pokracovat, mozeme cez IP,
aby sme nenudili ostatnych 😀 😀 😀

krasulka
8. júl 2008

nadi OK 😀 😀 😀

krasulka
9. júl 2008

tu zdochol pes ☹

nadina
9. júl 2008

Caute,

to vies, Krasulka, vonku kraaasne svieti slniecko,
tak sa vsetci opaluju 😀 😀 😀
To bol zart...
Ja som dnesne doobedie stravila v centre v nemocke,
cakam na operaciu mechura a stale chodim na kontroly,
je to hruuuza, dnes som tam cakala 2 hodky aj s mojimi chalanmi
a teda nebola to sranda ich zabavit...
Isla som o jednej z domu a teraz sme len prisli a to som este zvedava,
kolko budem cakat na ten zakrok, co uz...vybrali sme si, tak mame co sme chceli.

krasulka
9. júl 2008

nadi, tu moc slnka teda neni u nas 😀 😀 😀

fiih a a co ti idu robit s mechurom? To cakanie ti teda nezavidim a co ti povedali?

annaola
9. júl 2008

to mi je luto nadi, tusim ta stale kvaria nejake zdravotne problemy, ze? ale co si clovek pomoze, su ludia, ktori su na tom este horsie, bez ruk a noh. ja som dnes bola na 4 hodky spolu s malym upratovat,a zabudli sme dvdcka s rozpravkami v tej rychlosti, tak to bolo tiez o nervy, nevydrzal tak dlho vymalovavat, esteze ta pani ma 3 deti , tak to pochopila. 😀 😀 😀
inak, jeho uplne prve slova v angline bolo I love you, 😀 😀 . to ma dojalo az k slzam,neviem ci ho to vtedy ucitelky naschval ucili ci co 😉

mamartinka
9. júl 2008

no caute zienky.nadi tak teba to akosi drzi.najprv noha teraz mechur.a kedy ides na zakrok?drz sa.

xena22
9. júl 2008

Caute,dnes nam blbol net,tak som sem nechodila....nadi a ako si nakoniec pochodila,ja sa tiez obavam tohoto pristupu tuna,ze sa na vsetko caka,ale dufam,ze bude vsetko ok ako doteraz,lebo inak neviem.Inak ako je to tu so starostlivostou o novorodencov,su tu nejake pravidelne kontroly ako na sk?AKo vazenie,meranie,ockovanie...snad ano.

Moj maly sa uz treti den so mnou bavi po anglicky,najprv som to brala ako vtip a teraz ho uz za to okrikujem 😠
Dost,ze ma vazne nedostatky v slovencine obcas nevie trafit rod,alebo vycasovat sloveso,dufam,ze za ten mesiac na sk sa nastartuje nanovo na materinsku rec 😀

mishka711
9. júl 2008

Ahojte tak nadi good luck aby vsetko dobre dopadlo teda 😉 dnes ale bolo zase a az teraz slnko sila ale potesi aj to no nie???mamartinka ked preletel bocian asi znamenie treba sa snazit viem ze sa snazite ale myslim snazit ako snazit ved bocian nelieta tak casto niekomu nad domou tak nech sa vam uz konecne podari mam znamu ktorym sa tiez uz dlhsie nedari uz su zufali ale stale veria boze to musi byt take deprimujuce ale treba verit a povedat si myslienku nahlas ako napriklad chcem babo budem mat babo a basta 😀 funguje to s tou vyslovenou myslienkou skus 😉 a musis ju myslet od srdca samoska ze to neplati ako na to ze chcem byt milionarka 😀 takze pozor na take veci chichi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre