Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

etuska
19. júl 2008

ahojte kocky,
Som tu len na skok a citam co mate nove.Veru Nadi, s tymi poistovnami to nie je sranda.Mna na to upozornila tiez kamoska,ze su za to potom finan. postihy 😒

My teraz trosku oddychujeme po celodennej sichte,umyvali sme vsetky okna na dome 😝 ,ale aspon su teraz krasne ciste 🙂 .

Juuuuj tak Vam je hej "family exchange" 🙂 ,pozdravujem obidve rodinky 🙂

mamartinka
19. júl 2008

ahojkaj nadi.kde je prosimta to argdillan castle?mozes mi to popisat?dik.

etuska
19. júl 2008

martinka-hod si to do Google,a malo by ti to vyhodit aj mapku 😉

xena22
20. júl 2008

Nadi ja si neplatim dvojite poistenie,ja uz na slovensku okrem trvaleho pobytu nic nemam...to krasulka hovori,ze si plati aj na sk,co mi nejde do hlavy,ze jej to vobec povolili,podla mna su to tiez vyhodene peniaze do luftu,len mi nejde do hlavy,ze co by mala vracat,ked vlastne ona plati a nic nepobera?

Tak si uzite vymenny pobyt 😀 to ste mali celkom dobry napad s tym 😉

catalin
20. júl 2008

caute baby, ja si tiez platim zdravotne poistenie na sk, som tam zaregistrovana ako" dobrovolne nezamestnana na uzemi SR". kazdemu na poistovni som vysvetlila ako to tu s irskym zdravotnictvom funguje, a ze by som si to rada platila napriek tomu ze zijem a pracujem v Irsku. Takto mam narok na osetrenie nielen v pripade nejakeho akutneho pripadu, ale akekolvek vysetrenie. A hlavne ked otehotniem, urcite budem chciet byt vysetrena mojim doktorom, a absolvovat vsetky vysetrenia, ktore v irsku nerobia.
Cize ja platim a nikto s tym problem nema, uz to takto robim stvrty rok a kazdy je spokojny. To skor nejaka socialna poistovna alebo danovy urad by mohli robit neplechu ale to uz je ina kapusta. so zdravotnym poistenim to nema nic spolocne.

xena22
20. júl 2008

Catalin ale na to ti uplne staci europska karticka poistenca,taka ta tmavomodra z hviezdickami 😀 ,kamoska tak normalne na to fungovala cele tehu a nikdy u dr nic neplatila,na prehliadky lietala z irska a porodila na sk ,bez problemov,ja som uz na tu karticku bola u zubara aj u ocneho a tiez ju normalne zobrali a neplatila som nic ..ved sme v ramci EU
Teda ja to ako laik vidim takto a teraz som tehotna a volala som k svojmu gundosovi,ze ci mu to bude stacit a tiez povedal,ze ano,ze mu to staci...tak zatial nevidim dovod na priplacanie.

krasulka
20. júl 2008

caute zienky,

je to vseljako s tymi kartickami. JA si platim preto lebo napriklad pred rokom co som bola na operacii srdca doma, kebyze si neplatim karticku tak ma to stoji 60.000 Sk!! Takze ja radsej si platim a mam istotu ze tam neneham majlant pri mojom zdravi 😀 😀 😀 😀 a aj ja si myslim ze skor by ma pokutovali keby nieco poberam na slovensku a to iste aj tu, vtedy by mohli byt problemi ale takto mozu byt radi ze im nieco davam 😀 😀 😀

a inak som sa dozvedela, zevraj doma matersku dostanem aj na zaklade toho ze preukazem ze si socialku a vsetko vlastne platim tu, resp. zamestnavatel mi to plati, takze s tym by som nemala mat problem ked pridem naspat na svk. Zevraj to je v ramci EU. Mi to dnes napisala jedna holka, ale pre istotu si zajtra zavolam na socialku na svk a povypytujem sa na to.

catalin
20. júl 2008

Ahoj Xena, no vidis a mne zase povedali nieco ine...podla mna oni ani sami nevedia naco ti ta medzinarodna karta plati. Ja som si tiez o nu poziadala, dostala som ju, a moj gyndos ju sice so somranim akceptuje ale hovori ze to zbytocne vsetko komplikuje...cely ten vztah medzi poistovnami a statmi...ani jeden ukon za posledne dva roky mu zatial nikto nepreplatil. takze radsej neriskujem aby ma raz naozaj odmietol vysetrit, hlavne ked to budem potrebovat.700 korun mesacne som ochotna dat za kvalitne osetrenia par krat do roka.moj GP tu v irsku je sice fajn chlapik ale ma svojske metody. neviem ci budem mat ku nemu 100% doveru ked budem tehotna. 🙂
inak ty zijes v corku? kde presne?my na tivoli. ale budeme sacoskoro stahovat..tak to si raz dame spicha. ty ako mamka a ja ako cakatelka alebo tehulka. 😀

krasulka
20. júl 2008

catalin a kolko si to platis? Ja tusim 751 Sk mesacne ja mam doveru a ty?

catalin
20. júl 2008

ahoj krasulka, tusim aj ja tak nejako. a tiez mam doveru. predtym to bola sideria a zlucila sa s inou poistovnou.v pohode. chvilu som neplatila vobec, to vtedy ked som si vybavila tu medzinarodnu kartu, ale ked mi doki povedal ze mu doteraz nepreplatili ukony, zaplatila som ten kvazi nedoplatok a odvtedy platim pravidelne. tu medzinarodnu mozem vyuzit ked idem na dovolenku ku moru alebo kdekolvek ak chyti ma nejaka choroba alebo hocico.mam ju ako rezervu.

krasulka
20. júl 2008

catalin, tak to mame rovnako. A z toho sa ti rata aj nemocenske poistenie, nevies nahodou, lebo to je potrebne kvoli tomu aby bola materska.

catalin
20. júl 2008

no krasulka v tomto ti neporadim, ja mam pocit ze to sa vztahuje k socialnemu poisteniu, teda najlepsie bude sa spytat na socialnej poistovni. lebo aj ked si na slovensku chora poberas nemocenske davky od socialnej poistovne.ja si myslim ze ked sa nam zapocitavaju roky do dochodku na slovensku napriek tomu ze pracujeme v zahranici tak by to malo byt v pohode. teda ked zdokladujes ze si si platila prsi tu v irsku urcite nebudu mat problem platit ti matersku. aj ked to urcite nebude zavratna suma... ☹

krasulka
20. júl 2008

no ved to iste mi dne snapisalo jedno dievca, tak snad nieco dostanem aspon. SOm strasne zvedava ako to bude.

xena22
20. júl 2008

Krasulka ked si nic neuplatnis tuna (pridavky a rodicovsky myslim) tak si ho mozes podat na sk,tieto prispevky mozes poberat,len v jednom state eu,t.j. ked budes na sk,tak budes dostavat rodicovsky prispevok okolo 4700sk to je tusim + rodinne pridavky na 1 dieta,a este si daj pozor,aby si si na sk stihla absolvovat vsetky povinne kontroly suvisiace z tehotenstvom a porodom,ked splnis vsetky podmienky,tak dostanes aj jednorazovy prispevok na prve dieta vo vyske 25000sk.
Neviem ako je to s materskym prispevkom ale tu v irsku by si ho dostala,za podmienok,ze by si robila az do nastupu na md.Ci ti z niecoho vyrataju matersky prispevok na sk,to netusim,ale to uz ta nevytrhne,tak myslim,ze uplne bez nicoho nezostanes...

Nadi inak ako si to myslela,ze by ich mohli nahodou pokutovat,za to ze si platia dve zdravotne poistenia v ramci eu??? Je to pokutovatelne? heh ake slovo som vyludila 😀 Sice sa ma to netyka,ale zaujima ma to... 😉

Catalin poslala som IP...

krasulka
20. júl 2008

xeni, urcite ze len z jednej krajiny si to vybavim, len som sa bala aby som vobec aspon z jednej z nich mala narok na matersku 😀 😀 😀 Zajtra budem mudrejsia, idem volat na socialku.

Inak baby pred chvilou som vyvracala cely fajnovy obedik..a to som myslela ze ze uz to mam za sebou 😎

xena22
20. júl 2008

Krasul prave som citala,ze ste kupili pol svine ,tak si mala zrejme fajny obed 😀 To ja si este na taketo jedla netrufam,,,dnes som zlupla na posed tri trojuholniky cistej syrovej pizze s cesnakom 😖 tiez nie dobra volba...ale ja mam dobry zaludok,ja nevraciam,,,,skoda by bolo 😀

K tej materskej - nemyl si matersky prispevok a rodicovsky prispevok,su to dve rozne veci...fakt neviem ako to budes mat s materskym prispevkom...som zvedava...mna to tiez vzdy miatlo,ze matersky prispevok,rodicovsky prispevok,prispevok pri narodeni dietata a rodinne pridavky 😀 ale uz mam jasno 😀

krasulka
20. júl 2008

xeni, veru kedlo vepro zelo je to tam uz....aspon nepriberiem 😀 😀 😀
😀

krasulka
20. júl 2008

idem kukat telku zatial ahojte a dobru noc

mamartinka
20. júl 2008

krasulka dobru.

ladysparky
21. júl 2008

ahojte.. prispevok pada do zabudnutia, tak ho posuvam 🙂

xena, ked si si rezervovala letenku, aj si to niekde hlasila, ze budes mat kociK,? a okrem neho si mala prirucnu batozinu? som z toho jelen 😀

xena22
21. júl 2008

Nie nenahlasovala som nic,ved to male ma isto kupenu letenku,aj ked nema este dva roky a ma narok sediet iba matke na kolenach,tak kocik a prirucna batozina je normalna vec,preistotu nech si zavola,neviem akou spolocnostou leti,ale kedze predpokladam,ze ma kupovanu letenku ako pre infant,tak kocik je v cene...babyyy ak sa mylim opravte ma...ale ja som vazne nikdy kocik nebookovala a vzali mi ho vzdy.

catalin
21. júl 2008

caute baby a to ste citali ze nam asi chcu zrusit skyeurope lety do irska? a co sa uz nacisto zblaznili? a ako zase budem lietat? cez prahu ako predtym? boze to je otrava.

mamartinka
21. júl 2008

to nemyslis vazne.to si kde pocula.ale vsak su aj ine spolocnosti.my tusim aj ryanairom ci ako sa to vola lietame.

catalin
21. júl 2008

na www.irsko.exil.sk si to pozri.....ja nemam slov

mamartinka
21. júl 2008

vdaka.

catalin
21. júl 2008

http://ekonomika.idnes.cz/skyeurope-nechaji-pre...

tu je rozhovor s chlapikom, dufam ze mojem poslat link...

krasulka
21. júl 2008

caute baby,

tak som volala na tu socialku, matersku na slovensku nedostanem, ale dostanem iba rodicovsky prispevok cca 4500 Sk. A matersku ze si mam vybavit tu ked som tu zamestnana a platia tu za mna odvody. To je vsio. TAk aspon cosi doma dostanem.

xena22
21. júl 2008

Catalin skyeurope dublin-slovensko zostava,tak ja som vsetko riesila za horuca a na skyeurope som si osobne napisala a odpisali mi,ze su zrusene len lety cork-blava,cork-kosice 😖 Hrozneeee...nervy mam na to ze az,,,,ale vraj len od oktobra do jari a potom sa o tom bude znova rokovat,takze dufam,ze to na leto daju znova,no na infarkt!!!A pritom mali stale plne lietadla,mam kopec znamych co stale lietaju hore dole a lietadla stale beznadejne plne ☹ ja neviem aky dovod mali,,,,,neviem ci nezrusili aj cork-vieden...mne sa uz nechce chodit z dublinu ☹ Som nastvana...

Krasulka,vidis,dobre som si myslela,ze ti daju len rodicovsky...blbe je,ze matersky by ti tu dali,len keby si si odrobila az do konca,,,co sa ti asi nechce,ze?Mne tiez za to prachy nestoja,je ine ked niekto sedi v kancli a ostatni ho este oprasuju,lebo je tehu(taku mam kamosku,co si chodi do roboty len posediet a pokecat) ...

krasulka
21. júl 2008

xeni, ved to, neviem dokedy budem robit ale asi maximalne do novembra, aj to pochybujem ze vydrzim lebo stat v kase s bruchom 8 hodin si predstavit neviem ☹

s tymii letmi, nieco bude dnes v spravach. Inak xeni, to akoze z dublinu budu lietat nadalej na slovensko? JA som pocula ze vobec nebudu lieta dublin slovensko tak neviem. My sme mali cez skyeurope let na 2 septembra, Bratislava Dublin a minuty tyzden nam prisiel email ze let bol zruseny, ze nam vratia peniaze alebo mozme letiet prveho a este tam bolo pisane ze skyeurope bude lietat do irska len do konca oktobra, tak som bola v tom ze potom uz nelietaju vobec sem. Svine. Zevraj kvoli drahej rope.

xena22
21. júl 2008

No az teraz pozeram,ze zrusili aj dublin,to som nevedela,na to som sa nepytala...ach jo...co uz,budeme musiet ryanairom 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre