Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catalin
25. júl 2008

uuuuu xena hned by som si to s tebou vymenila. ja zboznujem presuvat nabytok a malovat a take prkotinky.sa tesim lebo aj mna to caka...nasa obyvka je tmavoruzova a sedacka olivovo zelena, kde sa podel vkus majitela neviem.... 😀 ja nemam nic proti ruzovej farbe ale ked ju vidim v dome na stene, v akomkolvek odtieni tak ma chytaju mdloby...
ale to nevadi aspon si to mozem zveladovat podla seba, nejaku kremovu, alebo vanilkovu dam do obyvky aby sa trocha rozjasnila...juuuuj sa tesim. 😀

xena22
25. júl 2008

Catalin maju v Atlantic Home Care 10litrovu farbu v odtieni magnolia za 16,99 je to nieco medzi kremovo-vanilkovym,to mam na chodbu a obyvku a10l bielej len za 13,99 do tej som si kupila modry a zeleny toner a mam nebickovu do spalne 😀 ,mne sa zdalo strasne vela dat 40eur za pixlu farby,ked si mozem namiesat svoju a este jej aj je dost,nemusim trpnut ci mi to vyjde,aj ja sa celkom tesim,mam rada vonu cerstvo vymalovaneho (aj ked teraz neviem neviem,ked mi vsetko pachne 😀 ) a tak isto mam lepsi pocit uz ked len otocim stol v kuchyni nejak inak,potrebujem zmenu obcas.A som rada,ze aj moj muz zdiela so mnou tieto moje maniere,ale tento krat to vazne bol jeho napad.Tak uvidime,farby som namiesala a dnes to uz asi stihneme len pripravit,olepit zarubne a tak....ale akosi sa nemozem k tomu dokopat...

krasulka
25. júl 2008

caute zienky, tak ja som dnes mala na gatkach krv na obed, aj som si utierala... isla som rychlo do nemocnice, ale vobec mi ani sono nespravili, zobrali mi krv, moc, vyter zo susky, lebo mam svrbenie uz 3 dni..A v pondelok i idem pre vysledky a v pondelok ze mi spravia sono. Dufam ze je moje babo v poriadku, lebo uz nemam krv. Snad to nebolo nic akutne. ☹ Ale som bola vyplasena na smrt, to vam poviem, som uz dlho taky strach nemala, som revala jak sialena.

nadina
26. júl 2008

Ahojte,
Krasulka, nestresuj sa, snad bude vsetko v poriadku.
Vypocitaj si, ci by si v tieto dni nemala mat obycajne menstruaciu-
ak by si nebola tehotna..., niekedy to byva aj pocas tehotenstva
nieco ako zamlcana menstruacia...
a vtedy to nie je nic nezvycajne... Aj mne sa stalo a Miska ma uz 14 rokov,
tak snad to bude tiez takto
...
Ozaj, viete aky rozdiel je medzi Poliakom a E.T.mimozemstanom?
...
...
...
...
...
...
...
...
E.T. vie po anglicky a chce ist domov.... 😀 😀 😀

mishka711
26. júl 2008

Ahojky krasulka bude to oka neboj 😉 nadina 😀 nice ja uz mam od vcera volno az do 25.8 tak si konecne budem uzivat zase maleho dovcu este nemame buknutu ale snad coskoro neni kedy teda nebolo hihi malemu idu zubky dnes rano sme mu davali teedex a nieco zacinkalo ajna lavo dole aj v predu ale v predu este nic nevidno ale nalavo trosku bieleho sranda a ja ze preco tak zle spi kazdu hod aj pol mrci a to uz asi tyzden no ale zatial nic ziadne teploty ziadne hnacky musim poklopkat je hrdina po mne 😀

mishka711
26. júl 2008

no tak uz som videla 2zubky prerezane dole jeden este nie celkom a 3ti sa tlaci na boku no budeme uz zubaty huraaaa 😀

krasulka
26. júl 2008

ahojte,

miska, to je super, len nech uz malemu vyrastu, lebo to je trapenie kym sa prederu 🙂

ja uz sa neviem dockat v pondelka, ideme na sono.

jana_vargova
26. júl 2008

Xeni- ani neviem ako som to zhodila. No nejako sa to samo. Hned po porode odislo hned cez 10 a ostatok asi kojenim. Neviem. Inak s tymi keksami si mi pripomenula mna v robote. Ja som robila este tyzden pred porodom a ja som mala brutal apetit. Kazdy den som pred robotou sla do potravin a nakupila som si plnu kabelu sladkosti a mandariniek a jablk. To mi strasne chutilo. Este k tomu 2l Club Orange a 8 hodin v praci ako vysitych. Este pomedzito nejaky sandwich alebo nieco a 35 KIL bolo na mne. Ale poviem ti ze chodit som uz na dlhsie vzdialenosti nejak nemohla. To som bola hotovka.

Krasulka- No s tym svrbenim som mala problem aj ja. Skoro pocas celeho tehotenstva. Nebrala som na to nic extra. Nepouzivala som len ziadne mydla a ani nic. A este som mala aj vytok. Niekedy bol aj taky ruzovkasty a teraz mam krasne a zdrave dieta. Tiez som sa plasila, je to asi normalne obavat sa. ale v tehotenstve mozes mat niekedy aj taky vytok. Drzim palce nech to dobre dopadne. Uz som prezila aj 2 krat spontanny potrat a nezelam to ani najvacsiemu nepriatelovi. Neboj budes mat krasne babo.

Mishka-Tak vy uz mate zubky? A tomu nasemu sa len tlacia tlacia a nic. ale vrelo ich ocakavame. Taky je mrzuty vkuse a slinta, uz aj teploty sme mali cez 39 a aj hnacky a zuby nikde. No....uvidime.ale kopceky uz mame 😵

mishka711
27. júl 2008

jani my nastastie ziadne teploty ani hnacky ani problem s kakanim kakame aj 3 krat za den len spanok ale tato noc bola lepsia lebo su uz prerezane ale ten 3ti len napoli takze uvidime kedy teraz spi uz hodinu vonku tak fajn lebo vcera to bolo po pol hodinach no nic moc chystame sa pozret tam k vam na palze ci plas no uvidime ci trafime 😀 zevraj jetam krasne v greystones ci stone sory presny nazov nie som si ista 😀 tak sa tu zatial majte ideme sa pobalit a dnes stravyme vonku pokial neprsi

jana_vargova
27. júl 2008

Mishka-no skoda ze som si to skor neprecitala. ja som akurat prisla z prechadzky. akurat som bola na druhej strane.

krasulka
27. júl 2008

ahojte zienky moje,

jani, dakujem ti velmi, dufam aj ja ze sa to uz nebude opakovat a ze vsetko bude ok. Zajtra idem na to sono, potom pridam fotku do albumu. Uz budu vidiet aj rucicky aj nozicky ked som v 10 tt?

jana_vargova
27. júl 2008

no to neviem. Ja som sono mala len raz ako som bola tehotna. aj to v 20 tt

xena22
27. júl 2008

Jej babulky ja ze vas budem citat pol hodinu a nik sem skoro nepise.Tak uz sme s malovanim dobojovali,este musim upratat,ale pre dnesok uz padam dole nosom,tak aj zajtra je den 😀 ALe je fajn mat vsetko cistucke a vonavucke.

Krasul ja som na sone este nebola a aj na Sk ma objednala az na koniec augusta,ze aby bolo cosi uz aj vidno,som trochu nervozna,ze ci je vsetko ok,za posledne tri dni mi tak hrozne nabehlo brucho,ze ledva fucim,zaludok mam kdesi az pod nosom,aspon to tak citim,ani pri jednom tehu mi tak rapidne zo dna na den nevyskocilo brucho,snad nebudem mat dvojicky 😀

Janka ja zasa nejem vela,jem len preto,ze musim a fakt minimalne,pritom nemozem povedat,ze by mi nechutilo,ale ja nemam v tom brusisku ani miesto na jedlo tusim 😀 Dnes ma prepadla chut na pizzu,zjedla som dva male trojuholniky a funela som hodinu na gauci potom,a okrem toho som jedla len kornflejksy na ranajky a dnes asi uz nic do seba nedam,malinovky mi neberu vobec,pijem sodu a ked ma este do vecera prepadnu cierne mysienky,ze nic zdraveho som nejdla dnes,tak si hodim jablcko alebo rajcinu,no hrozny rezim mam 😀 tie kekse nosim zo sebou,ze ked mi pride blbo,tak si sadnem a jeden keks omalam polhodinu v puse a cakam kym mi to prejde,ale musim si zaklopkat,takyto stav som uz dlho nemala,zvacsa ma to chyti v meste,alebo minule v rade na poste 😀 no skratka,ked to sa mi to najviac hodi 😀

krasulka
27. júl 2008

ozaj nadina, vcera som sa strasne nasmiala aj s drahym na tom vtipe o poliakovi, lebo akurat ked som to citala, sedel u nas jeden poliak a som to ukazala drahemu a sme sa zacali smiat na omm a on nechapal chudak 😀 😀 😀 😀 😀

xena22
27. júl 2008

No aj my sme sa rehnili na tom pred spanim 😀 E.T. domuuuu...

jana_vargova
27. júl 2008

Xeni to mas celkom v norme to papanie. Idem skusit najst nejake foto pre porovnanie ze ako som vyzerala pred otehotnenim a pred porodom. Budu v albume ak sa mi to podari 😀

etuska
27. júl 2008

ahojte kocky,nestiham vas citat ,tak ste sa rozpisali.
Heh-dobry vtip s tymi Poliakmi 🙂

My sme sa minule s muzikom tiez nasmiali,prisiel z prace a hovori mi:"Vies ako vola moj polsky kolega Irov?"
-ospravedlnujem sa za vulgarizmus:"ovcoj..y" 😀

xena22
28. júl 2008

Etuska 😀

Dnes sa nemozem vymotat z postele,aj do mesta by som mala ist,ale sa mi nechce,este nam aj znova prsi,normalne depky mam z toho,dnes so mnou lomcuju hormony 😒 este ze som sama doma 😀 No idem popratat a niecim sa zamestnat nech nemam cierne myslienky ...

catalin
28. júl 2008

caute baby, tak my sme prestahovani!!!!! za pol dna som to mala vybalene a nasackovane v skriniach.ani umyvat som nemusela, lebo vsetko bolo vyblyskane, az na dres v kuchyni, ten som vydrhla. tak som aspon pobehala s prachovkou okolo domu a zachody a vanu som vycistila aj ked boli cistulinke, ale ja to mam tak rada.
spalo sa nam uzasne na tych novych matracoch, ziadna bolest chrbta...a to ticho....a teplo!!!! nas stary dom bol zimny a vlhky aj v lete a teple dni a tento tu novy je na nezaplatenie. normalne mi tam priame slnko sviete!!!!!novy pocit..takze sa vytesujem a ponahlam sa domov.
urobim zopar fotiek a urobim album na modrej streche...ja som teraz taka pysna gazdinka. 😀

lenka1108
28. júl 2008

ahojte zienky.ako sa mate.ja zase iba na skok.zajtra sa vraciame do irelandu.neviem sa dockat qj ked zase to cestovanie,joooj.uz sa tesim ze budem fungovat na nete.potom si vsetko podocitujem a popisem zazitky zo sk aj ked niesu bohvie ake... ☹ ☹ tk sa majte apapapapa

mamartinka
28. júl 2008

ahojte zienky.ako sa mavate vsetky?ako sa vam paci teple pocasie?aky bol vykend?no mi sme boli v bray vcera.poviem vam aj sme prisli opaleny.su tam kolotoce az do 10 augusta a mali tam lietadla letecky den.bolo tam naroda ani prejst sa nedalo.hruza a des.

mishka711
28. júl 2008

Ahojky leni no preco nemas pekne zazitky so svk???no ale chapem vzdy sa nieco prihodi ci je to tu alebo niekde inde my intenzivne sukame 😀 hladame dovolenky vhodne pre nas 3ch tak uvidme co zajtra idem este do jednej cestovky lebo xceme aspon halfboard a niekde kde bude fajne len musia mi poslat moj pas na stare priezvysko lebo ten som nechala doma a na obciansky asi nejak nepustia teda ako kde no len niesu stym nadceny tak pojdem na platny ale zato ine priezvysko co uz inak jak krasne teplo boli sme v meste fuj unavena som bola s toho tepla slnko palilo a Jani v greystones je krasne 😉 🙂

mamartinka
28. júl 2008

zienky neboli ste nahodou niekedy niektora v nakupnom centre drogheda?aspon mislim ze to je nakupne centrum.

jana_vargova
28. júl 2008

Ahojte zienky,

Ja len tak narychlo lebo je uz vela hodin a rano vstavam do prace. Dnes sme mali namahavy den. Sebko mal dnes 6 mesiacov, tak ze mu ideme nejaku hracku kupit. Tak sme sli do Dublinu do Jervisu a do Smyths. Sme tam asi 2 hodiny stravili medzi hrackami. Skoda ze nebolo tolko hraciek ked som ja bola dieta 😉
No vratili sme sa vecer o 7 tak maleho rovno okupat a spinkat. Ja som pred chvilou vstala tak som si pozehlila a idem spat dalej.
Mishka-no celkom pekne je tu v Greystones. Hlavne ked neprsi.
Martinka a ty byvas niekde tu v okoli Bray?

Dievcata taku depku som mala vcera. SOm sa chcela pobalit a odist na SVK. Uz mi chybaju kamaratky strasne. cele dni tu sama to je strach a hroza. Aspon tohto naseho krtka mam. lebo to by bola konecna. Naozaj. teda nieze by osm tu bola uplne sama. Mame tu znamych, ale to nie su kamarati. Len znami. ale asi viete o com hovorim. No idem ja spat, lebo 6AM je tu coby dub. Dobru nocku.

Ozaj Krasulka sa dnes neozvala. Dufam ze dopadla OK:

nadina
29. júl 2008

Ahojte,
Marinka - Drogheda je mesto severne od Dublinu...shopping tam urcite maju.

mishka711
29. júl 2008

Jani tak dodatocna gratulacia Sebkovi k pol rociku my sme boli tiez v vcera v meste aj v jervise no skoda ze sme sa nestretli ale hracky sme nenakupovali ma par hraciek aj tak sa hra vzdy s takymi blbostami co ma daleko od hracky no co uz deti 😀 martinka v droghede som bolaa ale nie v shopingu preco?chystas sa tam??a ako sa maju tehulky nase ??? 😀

xena22
29. júl 2008

Ahojte...

Janka aj mna prepadaju obcas take myslienky,ze zbalim kufre a idem het,ale viem,ze ked idem na slovensko,tak presne za 4 dni mam vsetkych a vsetkeho dost 😀 ,ale v poslednej dobe tieto pocity mam uplne intenzivne,ze sa sama seba pytam,ze kde som to a co tu vlastne robim,tak idem na Sk na cely mesiac,aby som sa potom tesila nazad do irska ako nikdy 😀 Ani ja tu nemam take kamosky ako na SK,co ma mrzi,mam tu len dve osoby,ktorym plne doverujem a konecne prehuplo do "dalsieho levelu",tak da sa povedat,ze uz aj tu mam kamosky,ale je to predsa len trosku ine...

Mishka aj my sme vcera s kamoskou(tiez tehula) prezerali katalogy a web stranky,co vsetko nam bude treba a zhodli sme sa,ze uplne nevyhnutnych veci je malo a zvysok su len komercne tahy 😀 ,tak som si povedala,ze nemusime mat vsetko,nie koli peniazom,ale nemam to kam davat 😀 a hracky to je kapitola sama o sebe,nasi si uz chvalabohu hracky nepytaju vobec,takze uz ani smyths ich nelaka a ked aj ideme,popozeraju a nepytaju 😀 zlate to deti,ale uz teraz pocuvam ako chcu playstation,alebo wii,comu sa ja branim zubami nechtami,to sa skor uchylim ku kupe laptopu pre nich,ale ani to mi velmi nevoni,boze ja v ich veku som chcela bicykel,alebo korcule,loptu a svihadlo 😒 ale naroky asi s dobou stupaju a mozno som len ja sto rokov za opicami 😀 tak som povedala,ze najblizsie nech otravuju santa clausa a nie mna 😀

jana_vargova
29. júl 2008

Mishka aj vam gratulacia. myslim ze aj vy ste mali 6 mesiacov 😉
Xeni-no je to tu niekedy na prd. Ja si tu nejako kamosky ani nehladam. Po nie priliz dobrych skusenostiach som sa radsej na to vykaslala.

xena22
29. júl 2008

Asi to bude tym,ze kamaratky sa "nehladaju",da sa sice tomu dopomoct,ked sa snazi clovek stretavat maximum ludi,tak skor je tam sanca,ze si s niekym "sadnes" ,ale skor je to vsetko o nahode...ja som tu tiez mala aj dobre aj horsie skusenosti,ale nic sa neda silit,tiez tu mam kopec tzv.znamych,mozno na sk by som o tych ludi ani nezakopla,ale tuna je to ine,clovek je rad ked ma aky taky socialny kontakt a naucila som sa tu tolerantnosti a som viac otvorena inym nazorom ako tym mojim 😀 ...koniec filozofickeho okienka 😀 idem nieco uzitocneho robit 😉

jana_vargova
29. júl 2008

Si to dost presne vystihla 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre