Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

annaola
20. aug 2008

mishka,popytam sa ho, teraz odisiel robit prec, o tyzden pride.Mozno by aj nadina vedela ako to funguje, ona je taky vsevedko.

neurologia
20. aug 2008

Ahojte byva niektora z vas v limericku?

mishka711
21. aug 2008

no uvidime este zatial nic nove nevieme heh

etuska
21. aug 2008

ahojte žienky,
nejako vas uz nestiham pri tych vsetkych vybavovackach 🙂 My sme od 8.7 v Sev. Irsku/cize aj preto som uz castejsie v susednej teme/.Manzelik ma pracu,ja zatial beham po pohovoroch.O 2 tyzdne nam sem konecne pride aj Miška so svokrou a pomaly nam zacne hadam normalny rodinny zivot,lebo bez malej to tu nie je ono ☹

Citala som vase prispevky o skolkach.No nasa Miska mala zac. augusta 4 roky,preto ju tu vezmu do tzv."Reception class"-to je vlastne pripravka pre deticky,kt. uz mali 4 roky a teda na buduci sk. rok pojdu do "Primary 1".Je to normalne v zakl. skole ,kazdy den 3 hodinky.Casovo teda nic moc,no kym nemam pracu je to OK.Dufam,ze si zvykne a nebudem tu tiez pisat ake to je tazke... ☹ i ked verim ze aj pre tie deticky je to sok kym si zvyknu,no idem ju motivovat ked pride ako je v skole dobre,ze tam bude mat kamaratky,budu si kreslit....Uf,dufam,ze to zvladneme.

Lenka-ohladom mliecka-Ja som stale po odsati nechala vychladnut,vliala som mlieko do obycajnych 0,33l flasticiek od mrkvovej stavy Kubik,alebo Mišo 😀 a dala do mrazaku(predtym som samozrejme flase vyvarila a je dobre si na flasu napisat napr. "21.8. 60ml"- a v mrazaku moze byt mesiac,ja som vsak mala asi max. 2 tyzdne,lebo som nemala tolko mlieka a zasoby sa minali,ked som napr. chodila este na vysku a krmila ju odsatým mliekom moja mamina.

No,idem uz spat.Bru nocku vsetkých 🙄 🙄 🙄

lenka1108
22. aug 2008

ahojte kocky....etuska diky za radu.baby to neni mozne ako to stym irskom ide dole vodou.ziadnej roboty tu neni a ekonomika sama o sebe upada.
vcera vecer sme kecali s spolubyvajucimi a ideme skusat novy zeland.ja asi s malou zostanem na sk bo sa mi nechce furt lietat hore dole aj ked som tym neni nadsena no a manzel pojde zatial bez nas skusit tam.vraj uz su neni potrebne ani viza od tohto tyzdna a krajina je to krasna aj ked daleko od slovenska.
pametam si ked sme prisli do irska pred 4 rokmi tu nebolo pomaly ziadneho poliaka roboty vyse hlavy no ale teraz sa to uz neda. ☹ ☹ ☹ joj ale nechce sa mi od tialto zboznujem galway...uvidime ako co bude.a vy co mate nove?

kravata
22. aug 2008

lenka,nz je nebezpecne krasny.odkedy som tam bola,tak sa mi nikde nezda dost pekne.s tymi vizami to musi byt nejaka prudka novinka,mi sme boli pred 2 rokmi,turisticke na 3mesiace sme nepotrebovali,boli sme tam pol roka tak sme museli predlzovat.pracovny trh si dost strazia,su nejake studenstke programi ,pri ktorych mozes pracovat a cestovat..su nejake profesie ..lekari ,vinari...ktori dostanu pracovne povolenie lahko.a je dobre ist na pohovor uz v europe v londyne byva aspon raz za rok take nieco...no ja som tam 2 mesiace oberala jablka,viza >sezonny polnohospodarsky pracovnik...joj keby sa vam to podarilo...ale fakt brutal daleko...dalej sa uz neda 😀

bosilek
22. aug 2008

Ahojte baby,
Prosim vas (tie z vas, ktore su v Dubline) o trochu info ako to tam je. Manzela asi poslu tam z roboty na 1-2 roky. Isli by sme aj ja s malym, samozrejme. Preto som chcela ziskat trochu info ake to tam je pre deti hlavne. Su tam nejake detske centra, ihriska, skolky, materske centra, atd.. proste kam sa da ist s malym detatom? Viem, ze tam dost vela prsi... ale kolko je dost vela...?!? Kolko by nas troch vysla strava na den? A taky obed, ci vecera v restike? Budem vam velmi vdacna za vsetku info, ktora vas napadne.
Dakujem!

zdenkami
22. aug 2008

ahojte zienky,

chcem sa Vas spytat, aj ked tu ta diskusia uz kedysi bola.
Davali ste si robit smear test po porode? Mna na to este nik z kompetentnych neupozornil a to mam uz rok a pol po porode. Ak ano, ako? Isli ste k GP po papier, alebo ako?
Ja som teraz este 6 dni v SR, tak rozmyslam, ci ist tu a zaplatit si to v plnej vyske, alebo ist v Irsku.

Dakujem.

Zdenka
New Ross

zdenkami
22. aug 2008

A odkaza pre ASLEY,

ja som zamrazovala tiez mliecko v tych poharikoch od Aventu, len si to zoraduj tak, ze to co najstrasie mas v predu a nemala by si to mat v jednej zasuvke s potravinami aj ked nechapem preco.
Ja som po roku a 2 mesiacoch prestala odstrekovat a maly dostava na vecer, ked ho tatino uklada mliecko z flase. Inak, ked som doma ja, tak nadalej uspesne kojim a mu bude zaraz 19 mesiacov. Chcem vydrzat do 2 rokov. Nechce sa mi piplat s flasami.

mishka711
23. aug 2008

bosilek no je tu nieco take ale zalez kde buddete byvat vies ..zdenkami no neporadim ja som bola po skonceni prvej mens u mojej polky gp a ta mi robila cytologiu

annaola
23. aug 2008

ahojte, aj nasi kamarati sa chystaju na novy zeland. ale nejdu kvoli zarobku, ze ten nie je bohvieaky, ale popozerat nadhernu krajinu, na rok maximalne. tak sa potesia ked im poviem ze netreba viza. Mna to laka do Holandska, tak ak tu Tibor strati praci,( a so stavebnictvom to fakt nevyzera nadejne do buducnosti) prehovorim ho, aby sme isli tam.

zdenkami
23. aug 2008

Annaola, ja som zila pred 6 rokmi cca 3 mesiace v Holandsku, nedaleko Amsterdamu v Harleme. Jedine co mi vadilo, bolo vsade sami modrooky blondaci, chi chi chi a teraz mam takeho synceka ale ten nie je od Holandana. Tatino je rysavec. A krajina placka, zrak sa nema o co zachyt v dialke. Ale inak krasne udrziavana a same cyklotrasy a to mnozstvo bicyklov. Asi uz len Cina ich predci.

Mishka, ja som prvy menzes dostala 15 mesiacov po porode a zatial som to mala len 2x lebo este stale mi to rozhadzuje ten hormon spojeny s kojenim.

TAk fakt neviem, dat si to v Irsku alebo tuna v SR. Ach jo 😨

annaola
23. aug 2008

zdenkami, s tou Cinou si to dobre vystihla 😀
xi.. dnes sme strazili kamaratkine male, chudatko ,boli sme uplne prvi ludia co s nou stravili 2 hodky okrem rodicov.ale ked sme prisli na to, ze treba vela spievat bolo vsetko zrazu super. ja som zachripnuta a Tibor podrazak jej pustil hracku so spievajucou abecedou ... co dodat. nie su ti chlapi celkom na zahodenie.. 😉

zdenkami
24. aug 2008

a aka stara je ta mala, ktoru ste strazili. Nas krpec bol na mna najviac najviazany v obdobi, ked zacinal chodit ale sam to este nezvladal, tot sa musel drzat za rucky a to bolo vtedy fakt take, ze ked ma videl ist niekam hned knural. Pohroma.

annaola
24. aug 2008

ma nieco cez 7 mesiacov.Tomi hned chcel kupovat take babatko 😀 , lebo toto si nemozeme nechat, on chce vlastne 😀

chelsee
24. aug 2008

lenka1108 citala som ze sa chystat z irska, ako s pracou, nedari sa ti nieco najst? s tou pracou a poliakmi mas pravdu...dost sa to tu zmenilo co som tu bola prvy krat.....pred 3rokmi.....a pre matku po materskej sa nejaka praca ani len nerysuje a hlavne ked sa jedna o cudzinku....teda myslim pracu aku by som chcela robit a nie robit upratovacku v nejakej tovarni.....kazdopadne drzim palce ci uz tu na sk ci straaasne daleko lebo novy zeland je snad opacny koniec sveta od nas a nieto este tam dva dni cestovat 😉

bosilek pre deti je tu vsetko este aj urcite viac a lepsie ako na sk, oblecko a plienky atd este lacnejsie by som povedala, je tu vela detskych centier ihrisiek a vselicoho ale zalezi fakt kde byvas.....z jedneho platu sa tu da v pohode vyzit....a pocasie je irske, prsi tu riadne a je tu aj chladnesjie a hlavne sa to meni z minuty na minutu....ist sem s malym dietatom je ok kedze to tu vytera ze deti je tu viac ako dospelych...takze su na to aj vybaveny...tazko napisat vsetko treba vyskusat drzim palce nech sa dari 😉 🙂

lenka1108
24. aug 2008

ahoj chelsee no este uvidime ako to bude.teraz aby mi nebolo luto mala dostala zapal priedusiek v piatok vnoci mala 40 tky teploty a len grckala a kaslala.tak sme zavolali kamarata on je doktor a hned jej nasadil antibiotika.diky bohu uz nehoruckuje ale je taka zachripnuta ze normalne chrci a to som mala nastupit do prace od utorka.segra bola za mna orodovat u jej kamaratky co je manazerka v tej coffe kaviarni kam som chcela ist tak mi slubila job konecne no a teraz mi mala do toho ochorela.neviem ci ma v zivote niekto veciu smolu ako ja.no a ja malu do skolky nedam ked ma antibiotika aj ked ju budem musiet zaplatit aj ked tam mala nebude.

vobec neviem co bude bo dnes mi moj drahy oznamil ze si chce kupit golfovu vystroj a chodit hravat golf.aj s jeho bratom.skoro ma slahlo.poposielal nejake veci cez net aj do holandska a do arabskych emiratov a neviem kam vsade tak uvidime.
najviac ma stve to ze sme tu za tie 4 roky nic neusetrili mame na sk akurat 4 izbovy byt a to na hypoteku .ale zase mozem povedat ked sa obzriem za 30 rokou ze som si uzila mladost a netlacila som do ponozky..no ja neviem ma to za aj proti.zase som sa rozbehla v tom pisani...tak sa drzte bambulky........

etuska
24. aug 2008

ahojte kocky-Lenka a nepremyslala si nad nejakou slovenskou au pair?Je to sice strata sukromia,ale mozno by sa nasla nejaka live-out a ty by si mohla chodit do robotky 😉

chelsee
25. aug 2008

leni to ma mrzi ze ti mala takto ochorela ☹ to neni smola...to sa stane vzdy ked dieta zacne v skolke....s tym sa dalo pocitat zial 😒 s tou skolko je to blbe ze platis ci tam je neni, aj keby si chcela ist ja neviem na mesiac na dovcu aj tak platis, ale tak to chodi myslim aj u nas..... scarletke rychle uzdravenie prajeme

my sa pomaly chystame na sk..v piatok letime a idem len ja s malou a fakt sa aj dost tesim na to ze idem k nasim a od muza si odpociniem....mame nejake obdobie ze si nejak lezieme na nervy....som s malou este neletela tak dufam ze to zvladnem tasky kocik, malu k tomu, sa odtialto dost zle cestuje...myslim strasne dlho...no nic vyskusame....konecne zmena.....a dufam ze este stihnem trochu toho tepla lebo toto leto ani neviem ze bolo a ze niekde na svete sa ludia aj kupali opalovali a nosili letne veci tento dazd nonstop vkuse ma uz vytaca 😠

zdenkami
25. aug 2008

Tak prajem pekne leto Chelsee v SR,
ja prave den pred tym ako ty letis sem, odlietam s5 tam a ked si predstavim z akeho pocasia som odisla, desne sa mi nechce. Aj ked sa uz tesim na priatela a Patrick isto na tatko. Tu toho ma sice viac, sliepocky, dogieho a tak, tam len maminu, kamosku z ulice ale nastastie nam zacne Mohter a toddler group v septembri zas a este aj zacneme chodit 2x v tyzdni do jasliciek na 2 dopoludnia.

Inak, odkedy mame maleho t. j. rok a pol, my si s priatelom tak doprajeme za oddeleny cas. Ja som teraz bola doma a on si bol po trochu dobrozdrustva na ladovcovy vystup v Alpach. Nejaku 4 tis. horu. Su pary, ktore su non stop spolu a su pary, ktorym odlucenie na par dni robi len dobre. A my sme ten druhy par, potom sme si akosi vzacnejsi a uvedomujeme si preco sme spolu. Takze ta plne chapem.

Tak si to uzi a neboj v SR nikdy nepris tak v kuse ako v Irsku

lenka1108
27. aug 2008

ahojte baby poradili by ste mi nejakly dobry liek na suchy a drazdivy kasel?robitusin nepomaha ani mucosolvan a ani drosera kvapky.som stoho chora mala len kasle ale az tak ze stale grcka a nic mi nezie ale vodu pije diky bohu..........diky

etuska
27. aug 2008

Lenka-nam super pomahaju kvapky Fenistil(povodne su na alergiu a prave na suchy drazdivy kasel) a tiez kalciovy siruo-len si pozorne prcitaj navod,lebo neviem pre ake velke deticky su,nasa ma uz predsa 4 roky

chelsee
27. aug 2008

lenka na kasel su najlepsie bromhexinove kvapky....maju ich aj tu....a taky babsky recept som to malej davala ze na plienku bavlnenu das teply olej co najteplejsi, ale zas aby to nepalilo prilozis to malejj na prsia, cez to das sacok aby nemala spinave veci a cez to satku...a nechas jej to asi pol hodku aj viac....robi sa to najlepsie s domacou mastou....ale ta tu asi neni.....malej som to davala vzdy na kasel a ked jej piskali pridusky a zabralo to 🙂

lenka1108
27. aug 2008

ahojte ja tu mam jazvecie sadlo v noci som jej to dala na prsicka a dam jej to zase dnes...nic neje iba pije vodu zda sa mi ze od piatku aj schudla.
aby toho nebolo malo manzel mi dnes oznamil ze im pre nedostatok financi zatvaraju od pondelka stavbu takze od pondelka je bez prace.tak skusi byt chvilu na socialke kym cosi nenajde a ak nie tak skusame inu krajinu.malu som dnes odhlasila zo skolky aj tak by som musela zaplatit za tieto dni co je chora a potom ked bude muz na soc.nemoze chodit do skolky.vsetko sa to kopi som stoho nestastna a este k tomu stryko mi dostal infarkt a je v ba v nemocnici.ako keby toho nebolo malo.
etuska na fenistil som uplne zabudla uz jej ho bezim dat......

mishka711
27. aug 2008

ahojte leni booze chuda ked sa sere tak sa sere mrzi nas to vsetky ale musis myslet pozitivne sa to nejk vyriesi proste musia byt aj zle dni tak hlavu hore manzel je sikula urcite nieco najde no urcite mate znamych co vam helpnu drzime palceky aj mala nech je cim skor zdravucka 😉

ashley
27. aug 2008

Ahojte.
Tak mi sme tiez boli chorucky. Tomino mal teplotky a vyhadzal sa mi. Uz som sa zlakla, ze ma ovcie kiahne... nastastie neboli 🙂
Teraz som chora ja a on je fit a nevladzem sa o neho starat 😀 😀 Tiez mi nic nechcel papat a ani pit, tak som ho stale len prikladala, nech ma aspon mliecko.
A velmi sa mu pokazilo spanie... snad sa to coskoro upravy lebo som veelmi unavena.

Ozaj poculi ste nieco o tom ze vo Pheonix parku bude nejaka akcia pre deticky? Chysta sa tam niekto?

ashley
27. aug 2008

Zdenkami

ahoj. ja som si mliecko nezamrazovala... nemala som na to mliecko, len som prispela do diskusie.

A smear test, tiez mi ho tu nerobili. Dala som si ho urobit na Slovensku. Tu u nas ho robi GP a stal 60 euro (to bolo asi pred rokom). Kamaratke ho tu robili asi 2x lebo jej prvy krat stratili vysledky.

Ale urcite si ho daj urobit...

annaola
28. aug 2008

ahojte, kamaratka ma volala na nejaku akciu v sobotu do Phoenixu, vraj nieco ako byva Carovny les u nas. tak ked nebude uplne strasidelne pocasie, tak pojdeme nakuknut.ked niekto pojdete, hodte mi prosim telef. cislo na IP, mozeme sa stretnut.
Vcera som bola s malym v Skerries navstivit nasu modrokonicu Nadu(Kravatu) a jej strasne zlatu a sikovnu Pavlinku.Dakujeme za prijemny den.Skerries je fakt pekne primorske mestecko,stoji za to ho ist navstvit.Mne ako lucanskemu suchozemcovi pripada ako uplne iny svet 😉
poradite mi niekto, kto mate vybaveny Home carear- ako sa presne vola formular ktory mam podat a cim treba dolozit tu ziadost? nasla som na ich stranke iba Homemaker, je to ono, iba s novym nazvom?dakujem

xena22
28. aug 2008

Ahojte babule,nemam silu citat dozadu prispevky,uz sme doma,takze nazad realita,ale uz mi bolo aj dlho,vsetkych som videla a to mi staci. Konecne mi je lepsie a zacinam si tehu uzivat,bola som aj na ultrazvuku (3D) a vsetko je v norme,akurat nebolo vidno co to bude tak som sklamanaaaaa....chcela som si chystat ruzovu vybavicku 😀 Myslite,ze tu v irsku mi povedia,co to bude ak bude vidno?Kamoske nechceli a pozerali na nu ako na mimozu,ze preco to potrebuje vediet...hmmm tak tu vybavu vidim zasa na neutralne farby 😒 ,ale hlavne,ze je vsetko ok,zajtra idem na ultrazvuk aj tuna,tak prihodim fotky ak sa mi ich podari naskenovat a potom precitam,co ste tu riesili za posledne tyzdne 😉
...no idem vybalit kufre,len som chcela dat vediet,ze som ziva a zdrava 😉

lenka1108
28. aug 2008

ahoj xeni vitaj spat...no tu ti to povedia ke dto budes chciet vediet aj mne to povedali ked som tu bola na prvej prehliadke co ta objednaju a to som bola v 20tt lebo 21tt.zatial co tu mam kamosky tak sa podla sona trafili kazdej.
dufam ze ti to bude to dievcatko.

no mala sa mi pomaly lieci a ja som zase prezmenu ochorela totalny cvok house.vcera som bola sa vyhadat v skolke tak si predstavte ze som davala 280e depozit a ucitelka mi ich nechcela vratit ze som jej mala dat do predu vediet ze mala odyde zo skolky,musela som ju od tial zobrat ked manzel prisiel o robotu,ze aspon mesiac do predu.skoro ma utrhlo hovorim jej ze sak mala tam chodila len 2 tyzdne ako som jej mala dat do predu vediet.no ale som na nu trosku zvysila hlas a tak sme sa dohodli a dala mi 100e a to som povedala ze to tak nenecham...ona mi zacala hovorit ze nema vela deti ze nema tento mesiac s coho zaplatit rent ze mi ich nevrati ja sa na nu divam ze sak to neni moj problem ja som jej podstivo dala depozit a ona takto....
je to na zblaznenie vsetko sa to kopi.kamarati co sme snimi byvali v limericku tak odchadzaju vo stvrtok na sk na stalo co vsetci prisli o robotu no nei to tu bohvie co.....

idem buvat babulky asi mam teplotu je mi hrozne....papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre