Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

xena22
8. sep 2008

😀 krasulka vies,ze to uz aj mna napadlo???Ale potom som povedala,ze asi by to nebolo objektivne,som tu len tri roky a stale nachadzam nove a nove veci a vela veci zacinam aj ja vidiet inak,myslim,ze knihu napisem tak po 20 rokoch 😉 Ale skoda,ze som si nezapisala tie prvotne dojmy,teraz by som sa nad tym uz len pousmiala 🙂

Ladywitch tak sa drz a ozvi sa ked budes moct,dufam,ze budes ok...

Annaola na vyrocie svadby chodime na veceru,kedze mam spolocny rozpocet a moj muz nema fantaziu na to aby mi nieco normalne kupil 😀 a mne sa tiez nechce zhanat somarinky,tak vzdy vypadneme niekam do lepsej restiky na cely vecer a dame si predjedlo,jedlo,dezert a flasku vinka 😉 viem neoriginalne...buduci rok mame 10te vyrocie,chceli sme ist sami na dovcu bez deti aspon na 7 dni,,,,ale kedze nam babo takto skrizi plany,tak budem asi doma sedet na dvore 😀 Inak ja som stratila obrucku a muzovi je mala,tak som uvazovala,ze si kupime nejake nove,len tak symbolicky,lebo kazdy sa ma pyta kde mam prsten 😒

lenka1108
8. sep 2008

a este k tomu darceku na vyrocie.........my kazdy rok ideme na veceru pri svieckach ale to vsetko zajednava manzel a len ma prekvapi.ja mu nic nedavam akurat co urobim nepecenu tortu v tvare srdiecka napisem tam ze ho milujem a to je preneho dost.miluje nepecenu tortu.inak iba ja vzdy dostanem kyticu kvetou.a potom vecer ked mala zaspi tak si pozrieme dvd zo svadby pri flaske vina a potom .....ani neviem ako manzel zaspi 😀 😀 😀 😀 .
ja byt tebou by som vsade dala sviecky nachystala nieco dobre papat maleho cez den riadne unav aby vecer siel skor spat urob nejaku dobrotku kup flasu vinka a myslim ze to bude naj darcek a nie nejaky parfem. 😉
drzim palce.....

lenka1108
8. sep 2008

akurat som si spomenula ze ked sme mali 2 vyrocie tak som bola doma a muz tu a poslal mi velku kartu a do vnutra asi sto krat napisal mYlujem ta mYlujem ta mYlujem ta .skoro som odpadla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 do teraz ju mam odlozenu .........

catalin
8. sep 2008

caute baby, ale ste sa rozpisali..

tak ja mam uspesne malovanie domu za sebou...ufff. kedze cez vikend bolo pekne tak sme malovali na etapy, alebo po nociach. no skuste malovat pri biednom svetle...ale vysledok stoji zato, a ja nerobim nic ine len sa premavam po dome a vytesujem sa.
cez vikend sme boli na vyletoch a ja zacinam uvazovat ze vydam knihu alebo urobim blog na nete, pre tych co by v irsku radi niekam isli ale nevedia kam. mam uz tolko fotiek a zapiskov ze by to bolo aj na knihu.
teraz som si nasla na nete irske megality, to su tie stojace kamene, mam ich tam aspon dvadsat v okoli corku tak ideme kazdy vikend aspon na dvoje.budem robit slovenskeho sprievodcu v irsku.xixi.

lenka to by moja slovencinarka neprezila..ale aspon vidis ako ta tvoj muzik velmi mYluje, azzabuda pravopis.

xena, nemusim mat vhi ked chcem ist do wiltonu? ci to len znamena ze nebudem mat private room? to prezijem.

xena22
8. sep 2008

Nie nemusis mat VHI,je to ako v normalnej nemocke,ked chces mozes si priplatit privat room tusim,ale ja som o tom neuvazovala,budem potrebovat prachy na ine veci a mne by bolo samej na izbe hrozne dlho 😀 Ved pozistujem info a budem mudrejsia...

ladywitch26
8. sep 2008

tak nakoniec to dobre dopadlo, male je na spravnom mieste. vraj mam tie bolesti kvoli vajecniku, ze sa to niekedy stava,ked sa dlhodobo uziva hak. a ubrali mi jeden tyzden, takze mazem z profilu 7tt a opravujem na 6tt 🙂 mam prist o dva tyzdne znova na kontrolne sono, tak to uz tu v irsku hotovy nadstandard 😀
inak ked ste nacali tu temu vyrocie, my sme mali s muzom v aprili 10rokov,co sme spolu a 6rokov manzelstva. muz ma chcel pozvat do drahej restiky, aj zasiel za susedou,aby mu to pomohla rezervovat, lebo s jeho anglictinou si velmi netrufal, ale susedu som uz mala spracovanu na svojej strane. tak ho drzala v tom,ze na nedelu je vsetko pripravene, ze stol rezervovany o siestej, kvety, sampus, sviecky budu na stoloch atd. no lenze my sme mali v praci moznost ziskat poukaz na hotel za dost dobru zlavu, tak som rezervovala v galway dve noci. ceeela dedina vedela o tom,ze ideme do galway, len chudak moj muz nemal o nicom ani len tusenia.este som volala jeho sefovi,ci mu da volno v pondelok a utorok,ale nech to drzi v tajnosti, nech sa s nim v piatok rozluci, ze akoze sa v pondelok zas stretnu. 😉 v sobotu vecer som pobalila kufre, ked sused vytiahol mojho na pivo a v nedelu rano som ho vyhodila do obchodu a ja som zatial preniesla kufre do auta. a ze len tak sa podme niekam previezt na aute. no a ked sme uz sli hodinu, tak zacal byt nervozny, ze kam ideme,ze o siestej ma nieco pre mna pripravene. tak som musela s pravdou von 😀

annaola
8. sep 2008

waw, ladywitch to bolo dobre prekvapko, si rodena organizatorka 😀 (a drzim tiez riadne palce nech cele tehotenstvo dopadne tak ako ma).Ked budeme mat aj my 10, alebo na buduci rok 5 vyrocie svadby, tak si to uz lepsie pripravim.Bola som aj pozerat v liffey valey shopping centre moj vyhliadnuty parfem a akurat sa im minul 😢 😢 .Ale maly si nadsene vybral zimnu supravu(ciapka, sal rukavice ) za 15 eur..Co je podla dost vela, tak dufam ze mu vydrzi aspon 2-3 roky. Aj vy mate problem kupit detom poriadnu ciapku? tomimu su vsetky oznacene na jeho vek male, tak mu kupujem na 7-8 rokov. aj tato je super , ma take tie nausniky a nemusim mu ju potom stale napravat, aby mu nenafucalo.Ludia sa trocha cudovali, kedze od obchodu si to nechcel vyzliect, ale predsa nie kazdy je otuzily ako Ir, no nie?🙂 Inak, tie sviecky a vinko mame doma kazdy rok(xaxa...okrem toho minuleho,ked som sa este cudovala naco mi dava tie kvety🙂 ) tak som chcela nieco ine vymysliet.

ladywitch26
8. sep 2008

no ja tak bezne robim prekvapka. som tak prisla domov po vianociach.nasim som tvrdila,ze som nedostala dovolenku,ze pridem az v januari.no a mali sok, ked im 29.decembra zvonim o stvrtej rano pred dverami cela zasnezena,s kufrom pri nohach. otca skoro vystrelo 😀 segry sa hned vrhli na kufor,povyvlacovali darceky a o piatej sme uz zasa spali. mama potom rano volala mojmu muzovi,nech pride,lebo ze potrebuje cosi presunut. tak prisiel a skoro spadol z noh, ked ma videl spat v tej posteli 😀 som nesla tak v noci do bytu,lebo vchod sa zamyka a on ked spi,tak by som sa nedozvonila...
a pred 7mymi rokmi som tak dosla z anglicka.som mu volala,ze nech sa v pondelok o osmej zastavi u nasich, ze budem volat na pevnu linku, no tak dosiel a cakal. a miesto toho som dosla osobne 😀 nasi si uz zvykli,ze im obcas take cosi vyvediem, len muza sa mi dari stale nachytat

xena22
8. sep 2008

Ladywitch tak vidis vsetko bude ok...inak mala by som si brat z teba priklad,ja som uz asi stara konzerva 😀 a prekvapenia nikomu nerobim a ani ich nemam rada 😀 a potom mam nudny zivot 😀

ladywitch26
8. sep 2008

no zas ovela starsia asi nebudes. ja uz tiez nie som mlada zaba 🙂 27 mam tento rok

miracle
8. sep 2008

Ad Krasulka...

homeopatika najdes v health shopoch..napr. Holland and Barrett je skoro vsade a je dobry. Alebo ak si v dubline a potrebujes nieco zo Slovenka, napis...ale iba do stvrtku

krasulka
9. sep 2008

miracle, dakujem za radu, niesom v dubline ja som az pri galway ☹ cez vikend mozno pjdeme do galway tak urcite sa na taky obchod popytam, snad najdem 🙂 dik este raz

lenka1108
9. sep 2008

ahoj babule.krasulka ja som v galway a ak ti mozem poradit taky obchod je v budove kde je tesco neviem ako sa to shop centrum vola .no hlavne tesco a myslim ze aj jedine v centre galway a ked vojdes hlavnym vchodom a nie vedlajsim tak po lavej strane asi 3 obchod.skus sa pozriet tam bo o inom neviem.....

krasulka
10. sep 2008

lenka diky moc, urcite to pojdem mrknut 🙂

annaola
10. sep 2008

ahojte, predstavte si co ma cakalo po navrate z prace doma? moj skvely spolubyvajuci dal morcatu pivo.!!!!
dufam ze to prezije, lebo inak neprezije on...

xena22
10. sep 2008

Annaola uprimne ta obdivujem,ze dokazes sharovat dom s ludmi tohto typu,neskusali ste si najst ine byvanie?Minule som citala nieco ,co si riesila problem so spolubyvajucimi,tak ma to napadlo,ze preco s nimi vlastne byvate...Ako to vsetko vplyva na tvojho syna?Uz minule si sa stazovala na par pripadov a podla mna to je dost silne kafe,nemyslim to opile morca 😀 ale ten alkohol a pristup k byvaniu...ja by som sa bala,ze by si to moje decka odniesli do zivota ako nieco "normalne".Jeden cas sa vzdy u nas vsetky navstevy zvrhli na ochlast party a ja som dva dni podstrojovala podnapitym "zevraj kamaratom" a tri dni davala do pucu dom - ale s takymito akciami sme skoncovali,aj muzovi som razne vysvetlila,ze mame rodinu a ze si to nezelam.Cas od casu a vyslovene s dobrymi znamimi to ano,ale nie kazdy druhy tyzden 😉 No som sa zas vykecala...

ladywitch26
10. sep 2008

annaola, no ja by ho zabila! dufam,ze to morciak prezije,chudacik. ja mam tu v irsku tiez jedneho a doma dva pariky, o ktore sa mi stara segra.
ja mam tiez spolubyvajuceho,ktory mi nenormalne lezie na nervy. som mu slubila,ze u nas moze byvat,pretoze mal prist iba na pol roka. som si hovorila,ze to prezijem,no lenze uz to akosi predlzuje a uz bude pomaly rok.... a je mi akosi blbe povedat mu,ze sorry,ale hladaj si ine ubytko. nastastie mam teraz alibi, bude musiet odist,lebo budeme potrebovat detsku izbu...
🙂

annaola
10. sep 2008

ono je to tak, ze vlastne ten dotycny spolubyvajuci je tiborov byvaly spoluziak a dobry kamarat( ktory je ale max. nezodpovedny a mozeme mu dohovarat kazdu chvilu,je mu vsetko jedno,ale uz ma poslednu podmienku, ak nieco vyvedie pojde papa).Teraz tu uz nastastie party tak casto nebyvaju a ak ano upracu si po sebe( a potom to ja este raz musim upratat po nich, ale snazia sa🙂 Ale ked vidim ze v inych domoch je to este horsie co sa tyka pristupu k poriadku a pod., tak si poviem ze mozem byt rada ze niekto chce byvat s malym dietatom, a Tomi je fakt dost divoky niekedy .Ked sa nieco udeje co sa nam nepaci, proste sa nimi porozpravam a musim si zaklopat ze si davaju pozor na tie nadavky a po mojich vtipnych napisoch typu: Ciel je popolnik! uz vela spakov v tom popolniku naozaj je. 😀
Vsetko ale nasvedcuje tomu, ze Tibor pride o pracu, tak sa mozno odstahujeme niekde my a nech ten dom potom aj spadne! Howgh 😉

annaola
10. sep 2008

aha, a chcela som vlastne povedat , ze ked chceme nieco usetrit(a tento rok zaciname stavat), tak si nemozeme dovolit platit 12oo za dom, alebo apartman. tak toho musime vydrzat viac ako normalne...

ladywitch26
10. sep 2008

no aj ta celkom chapem, tiez som tak na zaciatku rozmyslala,ze zoberieme niekoho,aby nas to vyslo lacnejsie, nech trosku nasetrime nieco. tiez som si uzila svoje,ked som tu mala kolegu z prace ako spolubyvajuceho. ten ignoroval absolutne vsetko,co som mu hovorila.nastastie zahlasil,ze v juli odchadza definitivne domov, inak by si jedneho pekneho dna nasiel vsetky veci vyhadzane na chodniku. nie raz k tomu bolo sakramentsky blizko. 😠
ale uz som si to preratala,a vlastne to,co nam dava nas terajsi spolubyvajuci, vlastne segrin spoluziak, tak ked odratam energie,mam mozno €20 z neho.on musi mat skoro kazdy den plnu vanu,jemu nestaci sprcha, v kuchyni bordel jak v tanku, vsade sa povaluju jeho veci, lebo robi v zahradnictve, pracovne oblecenie ma zasrate od hliny,tak si to nechce brat hore do izby,aby si ju nezaspinil. tak to radsej svacne do kuchyne na stolicku, alebo este lepsie, v obyvacke na gauc. uz som z neho chora. mal odist teraz v septembri,ale zacal vymyslat,ze este tu chvilu pobudne. na buduci tyzden si pozval mamu, potom mu ma prist nejaky kamarat, ani sa ma nespytal...

annaola
12. sep 2008

no co uz mozeme d nich cakat, su to iba chlapi. 😀

xena22
12. sep 2008

Caute krasky,dnesny den som zahajila s naprd naladou a v takom duchu sa mi nesie cely den 😒 Uz rano som mala pocit,ze sa mi na to sono nechce ist a tak som aj dopadla ☹ Na sone nebola dr co mi ho mala robit,ale druha...taka suka...semetrika a harpya v jednom,bola nervna jak tur,neviem preco,asi preto,ze hned po mne isla na obed,tak asi jej hlad neprospieval,ani muza nepustila dnu a za cely cas nepovedala ani slovo ani monitor nenatocila na mna.Ale to nic nie je,na otazku ci nevidi co to bude chytila asi amok 😀 lebo zacala hulakat,ze naco mi je taka informacia,ze co s nou hodlam urobit,ze uz to aj tak nezmenim a ze je to neeticke a ze ona take info nedava,ze to sono,co teraz absolvujem nezahrna ukon -urcit pohlavie a ze aj keby videla,tak mi nepovie! 😠 Tak som jej nasrata podakovala a povedala,ze dva tyzdne dozadu tam bola mila dr,ktora mi chcela vyjst v ustrety a bez problemov mi chcela povedat,co to bude,ak to bude vidno a viete co???Ona si isla zistit kto mal sluzbu a isla sa na nu stazovat,ze to nemaju v popise prace a ze preco slubuje pacientom take veci a atd...no tak nakonec bude mat koli mne poprask aj ta fajn doktorka.No asi som mala radsej drzat hubu a krok...take nervy som mala jak nikdy...

Ale podstatne je ze je vsetko ok a babo je zdrave,nevadi mi ze neviem co to bude,ale vadil mi ten pristup...takze mam prvu negativnu skusenost s irskym zdravotnictvom ☹

A este sa ma ta debilna dr opytala,ze kedy mam termin vyratany,ja ze 14.2 a ona,ze ja vam tu pisem 16.2 a budete sa riadit podla toho jasne??? Ale to som jej uz s ironiou v hlase odpovedala,ze budem respektovat jej rozhodnutie a ze si dam do vaginy stupel a vytiahnem ho az 16.2 😀 Co uz na to povedat??? Dufam,ze mi uz nepride do cesty,koza jedna ofucana...

Snad mi admin nevymaze prispevok,ze sa nevhodne vyjadrujem 😀

Inak som sem len skopirovala prispevok,co som pisala februarovkam 😉 som leniva to pisat dvojmo,ale informovat som vas musela 😀

ladywitch26
12. sep 2008

xena, tak ja by som sa sla na tu doktorku stazovat. a rovno by som jej to aj oznamila, ze sa idem na nu stazovat za absolutne neprofesionalny pristup. a ked o sebe vedela,ze ma taku nervnu povahu, mala ist robit na patologiu, tam nikomu naladu nepokazi, nie ju este kazit tehotnym zenam. ono ked s tebou jednaju tak ako s tebou jednala ta doktorka, tak kludne spusti ziapoty na nu, nech si nemysli,ze je nieco extra. ja som kludne povedala jednemu doktorovi, ze na slovensku by sa v zivote nieco take nestalo,ze to len tu maju bordel. a to si mala vidiet, ako potom lietali, len aby som nerobila dalsi bordel, lebo sa divali vsetci pacienti naokolo. keby som sa neozvala, tak ma poslu domov s paralenom.

mishka711
12. sep 2008

ahojkte xeni no sila vazne urcite by som som jej nieco povedala ale lahko sa rozprava co?no neboj bude to oka a myslim ze maju pravo ti povedat ak by videli pohlavie aspon podla mna by to bola uplna blbost nelogicka ak by videli pohlavie a ty by si sa ich spyatala aby ti nepovedali no hruuza teda ja som nervacka na take premudrene dr urcite by som ju vyfuc....la ale to som ja a ked chytim nervy juj a na to pravo mas ved to robia bezne iri ak sa im nieco nezda no nie???ale ony si to dovolia len k cudzincom verim tomu ze keby nejaku irsku mamicku by mala na hlave sud alebo manzela pred ordinaciou s bejsbolkou alebo nozikom heh ale tak nech sa ma dobre krava jedna no nie?len take dr by nemali byt dr som myslela ze to iba na svk sa moze stat ale ako vidim aj tu uz chytaju take maniere 😀 podstatne ze babo je oka a aky mas feeling ty ze co to bude???vacsinou ten feeling vychadza sak nebudem ti radit kedze ja mam len jedno a ty uz ides na 3tie 😀

ladywitch26
12. sep 2008

mishka, mne sa zda,ze oni to vobec nechcu hovorit, co to bude. mam kolegynu, co ma termin na vianoce a tiez sa doktor nejako zdrahal,ze vsak nech maju prekvapenie... ona si to vyslovene zelala vediet, ale on neustupil

annaola
13. sep 2008

jeej,Xeni, ty si ale drsnacka, dobre si jej dala! 😉
ale hlavne je je babo zdrave.chystas sa ist aj niekam inam( napr. na polsku kliniku) aby si zistila co to bude?
S tym feelingom to bolo u mna tak , ze az do porodu to bola mala Lilly.Skoro som odpadla na porodnom stole, ked mi oznamili:" Je to chlapcek!" 😀 😀
Tehulky a ako s tymi menami, stale nic? zacalo sa mi straaasne pacit dievc. meno Leah(Lia), co poviete nan??
Inak, nas vyrocnosvadbovy den dopadol tak, ze som bola do pol jedenastej zehlit lanove kosielky jednemu cinanovi (podoba sa na toho kungfu chlapika "Ceki cena")a potom uz vela casu na romantiku nebolo. Chudak muzicek, dostal iba margotkovy kolac a parfem az na druhy den, kedze ho vtedy akurat nemali. Zasa ma tromfol. 😀 Tak radsej na vianoce zacnam robit zasoby uz teraz 😉 😀
tak papa a krany vikend zelam. my ideme chvilu do zoo.

mishka711
13. sep 2008

annaola no moj feeling bol od zaciatku chlapec aj bol ale samoska ze kazda ma iny feeling no nie??? 😉

xena22
13. sep 2008

Ahojte,no uz som ten vcerajsok predychala a teraz sa uz na tom len smejem,inak ja som nebola velmi mila a aj som jej povedala svoje,ale tak uz aj keby mi povedala co to bude,uz jej asi ani neverim 😀
Mishka ja som mala pri prvom definitivny pocit na chlapceka a aj bol,a pri druhom na dievcatko a uz nebol,teraz som maximalne bez pocitov,tak neviem a je mi to jedno,ja som to chcela vediet vyslovene len koli vecickam,lebo z neutralnych je tu velmi chaby vyber,ale uz som par zakladnych veci pokupila v bielej,zltej a kremovej farbe a este pockam,ci sa neprevalia nejake pocity 😀 Aj tak chcem pockat na vypredaje,ja vlastne stresujem okolo veci hlavne koli tomu,ze mi hrozi potencialny cisarak a po cisarskom sa tu lezi 5-6 dni a vsetky veci pre babo musim mat so sebou,tak to si neviem predstavit,muz mi to urcite doma nebude stihat prat a zehlit,tak potrebujem hlavne zasoby mini oblecka.Aj som sa chcela poradit ake veci ste kupovali,tie co ste rodili tuna,mne sa tie newborn zdaju total prtate ale uz tie 0-3 mes sa mi zdaju dost velke,tak ako ste to mali vy?Mali ste vela veci Newborn? Pripadne dalsia otazka - peru v nemocnici aj sukromne veci,alebo nie...musim pozhanat info,kym vladzem 😀 Inak na polsku kliniku sa nechystam,este by som mala ist na sono v 32tt tusim,tak uvidime,ci nenatrafim na nejakeho paka alebo furiu a myslim,ze v 32tt mi to bude uz jedno,mozno si to ani nebudem ziadat 😀

Inak dobra tema Vianoce - som absolutne bez napadov a tiez planujem zacat aspon od oktobra otvarat oci po obchodoch lebo inak netusim co komu,decka maju vsetko,prakticky nic nepotrebuju (to si myslim ja 😀 ) a my s muzom si nedavame nejake extra dary - sice on sa minuly rok buchol po vacku a kupil mi laptop a par drobnosti,ale ja som dost neoriginalna,takze pyzamo a papuce to istia,mozno rifle,tricko,sveter - chcelo by to nejaky boom - asi mu kupim kocik 😀

mishka711
13. sep 2008

Gabi no ja som mala nieco newborn ale to preto lebo mi tvrdili ze maly bude do 3ch kg ale nebol a predsa vynosil lebo ale to mal len 2kusy asi ina som mala od 0-3vsetko este nedavno nosil niektore body 3-6 a to ma 8 zachvilu ale to stym znacenym treba brat nie uplne tak ako pisu lebo kazde znacenie je pre ine baby ako som uz pisala ze teda este ma a nosi na priklad riflicky znacenie 3-6 no a tie 6-9 su mu velke a zase mame klobucik 9-12 a je mu maly takze tak s irskymi velkostami 😀 no a tema vianoce och bola som pred tyzdnom v penyse a co nevidim vianocna dekoracia ready no a to este v tricku behaju 😀 no vsetko je mozne uz tu v irl 😀

mamartinka
13. sep 2008

ahojte irske zienky.ako sa mame v irsku?ake je pocasie?asi nic moc.hlasim sa vam zo studeneho a zimneho slovenska.ach ako tie tri tyzdne utiekli.v sobotu letime nazad.uz sa aj tesim.dnes sa tuna tak ochladilo hruza.na bundy normalne.tak sa majte uzivajte irske pocasicko a zelam pekny vecer este a zaroven sladku dobru noc 😉 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre