Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lenka1108
9. okt 2008

ahojte zabky.
tak my sme sa prave vratili z nakupov manzel dostal odstupne v praci tak sme trochu utracali.a okrem toho ma svagrina dnes narodky a muz v sobotu a nase krsna v nedelu meninky tak darceky uz su nachystane.

mishka dula je porodna asistentka vraj to uz bezi aj na sk v blave a tak.neviem mne robil manzel dulu a okrem neho som tam nikoho nepotrebopvala aj ked tam bola este aj svagrina.myslim ze je to skor vhodne pre slobodne mamicky mozno tie ktore sa nemaju o koho opriet neviem to je moj nazor.je to dost draha zalezitost.

baby chceme ist s muzom na holiday niekam do egypta alebo grand kanaria.nadina by mi asi vedela poradit ako lacno a jednoducho zajednat dovosku no ale ta sa tu uz dlhooooo neukazala. ☹
neviete mi poradit vy?nejake skusenosti???

xeni a ty co uz vies co to budete mat???

catalin
9. okt 2008

caute baby, ani nemam cas pisat lebo som taka busy...som dostala odporucanie od xeni ze nemam zufat, este sa par mesiacov posnazit lebo citujem:to snazenie ma svoje caro 😀 😀 ja vieeeem, sak som cela pocarovana z toho xixix
nerobim z toho tragediu, nervacit by som zacala o 2 roky keby sa nezadarilo, ale za dva roky dobehnem zameskane a budem tlacit dva kociare, budem rodit ako jablon 😀 no dnes mi to ide

miska, ta dula to je porodna asistentka, alebo dakedy sme to volali porodna baba. v podstate ta odrodi a ani lekar nemusi byt pri porode, samozrejme pokial vsetko prebieha bez komplikacii.

a daj si cervene vinko a horucu flasu, vies termofor, to stale zabera na tie mrchy cervene

mamartinka
9. okt 2008

kedy bude holiday?no ja by som doporucila tunis.ale tam uzteraz asi nie.tam je nadherne.baby neviete o neakej babe kozmeticke alebo slovenskej kadernicke v irsku?

catalin
9. okt 2008

lenka, odporucam aj gran canariu aj egypt, co sa tyka pocasia v oktobri novembri. egypt mas teply, more uz nie aj ked hotelovy bazen postaci, ci nie?

mamartinka mam znamu slovenku aj kadernicku aj kozmeticku ale obidve ziju v corku..ak chces mozem ti poslat ich mobil ak sa ti to oplati.

mamartinka
9. okt 2008

catalin.ip

catalin
9. okt 2008

xena ozaj uz vies co to bude? dalsi chalan ci mala princeznicka?

ja keby som si mala vybrat, tak jednoznacne chalanov. ti nemaju problem s nicim, ziadne maniere, povedia ti vsetko na rovinu, nehraju sa na nic..to nie ako zenske 😀
a okrem toho z praktickeho hladiska...len som si spomenula ako sme vyberali kamoskinu dceru v -10 pod nulou z overala lebo jej bolo treba cikat...tak som si vtedy hovorila, ja sa na to mozem vys.at...ja dievca nechcem. 😀
ja si radsej budem s chalanmi kopat loptu....

xena22
9. okt 2008

Ahojte konecne to tu oziva... ani neviem co skor napisat,tak len tak vseobecne...

Neviem co budeme mat,asi mi to nie je sudene vediet,lebo uz som bola X razy na sone aj na 3D a nikto nic nevidel,ale mne to je jedno,ja som si dneska kupila ruzove satocky a tesim sa z nich (aspon do porodu 😀 ) este ani neviem ako budem rodit,ale nad dulou som neuvazovala a dokonca ani muza nechcem,ak by som isla rodit normalne...idem v stredu na poradnu a som zvedava ako sa mi vyjadria k mojemu pripadu,lebo zatial kazdy len pohmkal ,pokyvkal z hlavou a ziadne konkretne stanovisko som este nepocula,ani som nikde na irskych strankach nevygooglila ako to tu je ,ked ma zena za sebou dva cisarske,takze som z toho dost zmatena 😒

Catalin mas kadernicku v Corku?Slovenku???No to ta budem otravovat o kontakt po porode 😀 ak mi zleze haro 😒 A kozmeticka je co zac?Spolahliva?Kolko berie???

Niekto tu spominal Fotu,tak my sme tam boli uz par krat,ale neodporucam tam ist v chladnom obdobi,zvery su zalezene a cele miesto obehnute do hodinky,najest sa tam slusne neda - ale to je vec nazoru - v lete je to ovela lepsie,clovek sa tam moze posadit a urobit si piknik,pripadne je tam hned vedla botanicka zahrada krasna,ale v takomto case nic moc...celkovo od jesene do jari kulturu tohto typu nevedeme 😀
Este sme par krat behli na Blarney Castle - ale tiez pekne pocasie je nutne na to...

xena22
9. okt 2008

Jeeej a este dovolenky tu preberate...

Tak my sme boli na Grand Canarii a uz sa tam nechystame 😀 nebolo to zle,ale ani ziadne terno,ak by som si mala vybrat znova nieco z kanarskych,tak Fuerteventuru alebo Lanzarote...

Ja by som skor ten egypt,aj ked je tam uz chladnejsie a veterno v tomto obdobi...inak kamoska bola na Grand Canarii cez vianoce a pochvalovala si,ze teplucko,tak neviem... co tak Karibik??? 😀 😀 😀

Catalin chlapci su veru praktickejsi do koca,ale tak kto sa o mna postara na stare kolena?Moje milovane nevesty? 😀 Ked uz mam mat deti ako smeti,tak nech je aspon na jedno spolah 😉 aj ked ani to nemusi byt pravidlom 😀

catalin
9. okt 2008

ahoj xena, tak len nakupuj ruzove vecicky,sak prinajhorsom ak to bude chalan tak to chvilu vynosi 😀 mas nejake pohlavie ktore preferujes? 😀
kadernicku aj kozmeticku mam v corku, obe su slovendy, kadernicka mlada a kreativna a urobi ti s vlasmi co si len zamanes a kozmeticka so zlatymi rucickami ktoru poznam roky oslahana vetrom a skusenostami. obe to robia doma za symbolicku cenu. a hlavne mam ich odskusane a po ich vykone som mohla ist medzi ludi.

ked chcete chodit na vylety, tak chvilu este pockajte, budem mat blog kde budem pisat o nasich vyletoch v irsku. je to v stadiu priprav. ale bude to hlavne o co. cork, limerick, killarney, galway a west cork. ved vam dam potom vediet.a bude to hlavne o takych tych vyletoch na ake sme zvyknuti zo slovenska. tury od 1 po 5 hodin, vidis prirodu, opecies spekacik...vela muziky za malo penazi

catalin
9. okt 2008

fuerteventura je najveternejsi ostrov takze tam by som uz v oktobri nesla, atu je link na priemerne rocne teploty v egypte:
http://www.worldtravelguide.net/country/80/clim...

a tu pisu nieco o fuerte, od oktobra do aprila vacsia pravdepodobnost zrazok.
http://www.wordtravels.com/Cities/Spain/Fuertev...

a nechces odist z irska a obut si gumaky na fuerte ventura nie? 😀

catalin
9. okt 2008

no nic baby, ja tu vecer zase mrknem, musim ist do prace trochu pobuzerovat moje lenive irky 😀 😀 😀
pekny den 😀 .

lenka1108
9. okt 2008

jej ale ste sa rozpisali ..........diky za rady uvazujeme ist v novembri alebo vo februari.asi ten egypt vyhra.len som chcela nejake last minute 3000e sa mi nechce za dovolenku vyhadzovat aj keby som ich nahodou mala 😀 😀 😀 😀

inak len tak medzi recou..........aj ja som KADERNICKA 🙂 🙂 🙂
pracovala som aj tu v kadernictve kym som neotehotnela s malou.mala som rizikove tak som musela skoncit. ☹ ☹ ☹

lenka1108
10. okt 2008

posuvam nas na stranu no.1

ako sa mate?

jana_vargova
10. okt 2008

Fiiiiiiiha, ale sa to tu rozbehlo. Tak baby ja so uz s nervami v koncoch.
Nas maly krt mal teploty a ma stale sopliky. furt chce byt na rukach ale len pri mne. ani na krok od neho nemozem ist. cely den mrnci.To je uz strasne. Vnoci mi padol z postele, tak zase krik. No slak ma triafa.

No ja by som veru tiez isla na dovcu nieka,. Baby ake mate v Corku pocasie? no my v Greystones jedna katastrofa. Uz tyzden fuka, prsi na striedacku. strach a hroza.

xena22
10. okt 2008

Hlasim v Corku prsi,nie je to take hrozne,ale skratka prsi,tak drepim doma,sice som bola dnes v meste,lebo som zhanala sviecku na prijmanie,ale uz sa mi ani velmi po meste chodit nechce 😖 hlavne v takomto case.Radsej chodim do krytych shopping centier (ha neviem ako to vysklonovat) a tam mam vsetko pod jednou strechou...bola som vcera na tom rodicku ohladne prijmania,no nechcem nic hovorit,ale su fanatici do toho,normlane spolocenska udalost z toho,decka vraj idu nacvicovat nejaky program podla normlaneho scenaru,co ma licenciu 😀 a zacinaju uz tento tyzden,tak som zvedava na to teatro! Najprv nas poucovali,ze nemame z toho robit komercnu zalezitost a stavat priorit na obleceni,party a atd a oni sami z toho robia boom ako keby slo hlavne o to,ze by bolo nazdobene,vycackane,program na urovni,najdrahsi kameramani a fotografi - no biznis jak svina 😀 a o panbozku nepadlo ani slovo 😀 Mne tam bolo hrozne teplo a dusno,cakala som kedy ma klepne,este ze to trvalo len pol hodku.Baby taka som rada,ze som si uz zhruba nakupila vybavicku,lebo uz sa mi nechce ani prd a nie koli tehotenstvu,ale aj tomuto uzasnemu pocasiu 😒 a vsade uz saleju z vianocami,nase decka rano viedli hadku,ci chcu playstation,alebo Xbox - ked som sa zapojila,tak na mna len zazreli,ze ved to Santa klaus nosi,tak nech sa nestaram 😀 nakoniec budu chcet obidve a ja si to mozem hodit 😀 Mala by som im dat nejaku prednasku o skromnosti 😀

annaola
10. okt 2008

xi.. aj to moje mlada chce nieco neuskutocnitelne na Vianoce- babatko, ale nie na hranie, take zive, co beha. 😀 😀 aby ho mohol krmit, a menit mu plienocky( v skolke maju malinke dievcatko, tak preto 😉

oceanka
10. okt 2008

Ahojte som tu nova na tomto fore tiez som v Irsku a mam 2,5 mesacneho synceka.Nemam sancu precitat vsetky stranky 🙂 Byvam v Dublin 15 cast Tyrrelstown, chcem sa opytat ci nahodou nie je niektora odtial alebo okolia.Rada by som sa s niekym stretla zoznamila 🙂

mishka711
10. okt 2008

vitaj oceanka no to mas maleho prcka a kde si rodila?ako si spokojna lebo ja som spokojna co sa tyka porodu nas maly uz je vascsii a zacina behat ale sme na opacnej strane to je D14 no skoda 😀 napis nieco o seba kolko mas rokou ako dlho si tu kde si robila a tak ak budes mat cas a a ko maly?poslucha mava koliku???nas mal ale dalo sa a spanok no nespaval dobre no ale inak je zlaticko 😀 annaola a a ko stym babom?kedy bude druhe???

mishka711
10. okt 2008

jani a to budu iste zubky nas nastastie teploty nema ale menci v noci aj cez den a len mamu ted amna xce a tak ale to prejde neboj najhorsie ked sa prerezavaju zuby a soplik uz nemame nastastie ale za to uz len behat xce moje krize 😀

jana_vargova
10. okt 2008

Ahoj oceanka, vitaj medzi nami.

Miska no bodaj by si mala pravdu s tymi zubkami. Uz mam dost. No s tymi krizami ti rozumiem.Nas sice este nebeha, ale chce stat na nohach a samozrejme sa neudrzi a musim ho drzat a dvihat. no makacka

catalin
10. okt 2008

ahojte baby no podme podme nezahalat uz len 50 stran a sme na dvestovke 😝
riesite zubky? ja sice vlastne nemam, teda deti, zubov mam 32 😀 ale zo skusenosti inych kamosiek zaberali tie kvapky na dasienka a panadol baby sirup na noc..to musi byt hrozne aj pre to babatko, ze to len musi pretrpiet...nastastie veda pokrocila tak im to mozme ulahcit...len nech sa co naskor prerezu aby bolo zase dobre..

juj tesim sa na vikend, sice cely piatok prsalo ale na vikend hlasia pekne...a ja napriek tomu ze zijem v irsku chcem tejto predpovedi verit 🙂
ideme na vylet...no idem ja spat aby som rano vstala.

papa a pekny vikend.

oceanka vitaj,a pridaj sa k nam,

mishka711
11. okt 2008

bra ranko nam na soplik zabrali kvapky fenistil po 2ch dnoch nic ani naznak sopliku co som rada a n anazubky geliky ale aj teedex co je dostat tu v irl no ale tak patri to k tomu nasmu zivotu 😀

ladywitch26
11. okt 2008

ahojte baby, co vsetko robia na tej velkej prehliadke v nemocnici v 12tt? prisla mi pozvanka a neviem,kolko to bude trvat vsetko. a pustia na sono aj muza?

mishka711
11. okt 2008

ladywith no maly by ho pustit tu nerobia take roblemy ako u nas na svk aspon mne nerobili 😀 a budu ti robit sono pocuvat srdiecko no a odoberu moc ak mas niekho s cukrovkou v rodine tak mozno aj test na cukrovku a to asi vsetko ak si dobre pamatam 😕 🙂

mamartinka
11. okt 2008

ahojte zienky.oceanku vytam v teme.baby neboli ste nahodou niektora v tom slovenskom obchode niektora?v centri dablina.mi sa tam chystame zajtra od tialto vlacikom.chceme si spravit taky vyletik.pekny den zelam a este krajsi vykend.

oceanka
11. okt 2008

Dakujem za privitanie 🙂

Mishka budem mat za chvilu 28 rokov, inak som z Popradu.Sme tu s manzelom uz 3 roky aj nejake mesiace.Pracovala som najprv v cleaningu po stavbach, potom IBM, HP a teraz materska 🙂 Rodila som v Rotunde a bola som spokojna, mala som dlhy porod a vsetci boli super akurat co ma mrzi neukazali mi velmi a nepomohli mi s kojenim takze som sa s tym trapila a musela som aj dokrmovat UM no a teraz po 2,5 mesiaci sme uz len na UM a to ma mrzi ale co mam robit skusala som vselico aby sa mi mlieko rozbehlo a nic urcite mnozstvo bolo a koniec teraz mi par dni odmietal prsnik uz uplne tak som skusala dalej odsavat ale odsala som si tak 20 ml no a uz teraz ani to .Maly sa vola Filipko bolesti bruska sme mali casto teraz uz len sem tam pre pripad mame infacol ten nam zabera.Spava v noci no celkom dobre budi sa 2 krat niekedy 3 krat ale hned po papani zaspi.Tak zatial tolko ideme vonku slniecko vyslo treba vyuzit.Tak zatial papa

krasulka
11. okt 2008

ladywitch, mne tu na prvej prehliadke robili sono, mala som doniest moc rannu, brali mi krv a vypisovali mi taku kartu velku. pytali sa na rozne chorobi v rodine u mna, u partnera, a tak celkovo ako sa citim.

Baby chcela som sa opytat, uz 3 dni ma boli dost v boku pravom aj pobrusko prave. Vo stvrtok sme aj boli v nemocke, spravili mi sono, z eje vsetko ok, ze to ma asi vazy bolia ako sa babo roztahuje..A brali mi moc a zistili mi ze mam zvysene bielkoviny..Ale mi niec nepovedali co to znamena, iba ze mam vela pit a ze to poslu este na kompletny rozbor..Mali ste to niektora v tehu? Lebo co som sa docitala na nete o bielkovinach v moci pocas tehu tak nic dobre som sa nedocitala 😒

mamartinka
11. okt 2008

no krasuli snad to bude dobre.drzim palce aby si to dotiahla do konca bez komplikacii.drz sa

mishka711
11. okt 2008

oceanka no super uz si 3tia s popradu co poznam teda teba nie osobne jedna Kata s popradu somnou rodila dalej Daniela s PP tiez rodila v rotunde a my s kATOU V MATERNITY HOSP.Holles street no stym kojenim sa netrap ja som kojila 2tyz a to som sama prestala a sme na umelom mlieku az doteraz a sme zdravy klop klop proste nezalezi na tom mam znamu co malemu ked kojila robilo zle tak musela prestat lebo s jej mlieka chytal vsetko co mala ona a to napr mala problemy s pecenou atak tak sa netrap to Um je tiez plne vitaminou a ked bude druhe tiez sa rozhodnem co kojit alebo nie a je tu xena ktora stym ma tiez skusenosti tak podstatne ze ste zdravucky zaloz album radi checkneme fotecky inak moj manzel je so Spiskej teplice kusok od PP takze s PP mam znamych dost 😀 no skoda ze ste na druhom konci ale sak niekedy by sme mohli dat stretko baby s Dublinu ha?????Krasulka aj ja som to mala proste nic vazne neboj napr ja som mavala casto mykozu davli mi canesten cipky a nejak pred porodm sa to upravilo aj po porode a to my mesiac meskala mrcha az dnes prisla ze sa jej uracilo vrr 😠

mamartinka
11. okt 2008

baby aj somnou potom stretko dufam az budete robit niekedy.mohli by sme sa takto niekedy slovenky stretnut.aj ked este niektore maminy niesme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre