Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkami
23. okt 2008

XENA, uplna pohoda okolo krstu, niet vobec co sa stresovat. Ziadna nauka, akurat pride knaz k Vam domov si pokecat a kedze toho nasho poznam zo shopu kde robim a je to taky cestovat, ked zistil, ze Petr je z Ciech kecali sme o cestovani a povedal nam co a ako. Plati sa ako chces. Da sa akoze milodar v obalke.

Ziadne detaily okolo krstnych rodicov, len datum narodenia. A rezervovat sme si to rezorovali asi 2 mesiace do predu alebo menej, proste ides na faru, oni tam kuknu ze co a ako kedy je volne a je to.

CHELSEE, ja nemam pocit, aby sme si maleho odovzdavali. Travime stale dost casu spolu a ja by som nemohla trcat cele dni doma pri malom len, ale je to kazdeho osobna vec. Mne by z toho zasibalo a to ho lubim do spiku kosti a s tou anglictinou sme to tiez tak chceli a dari sa nam. Od malicka odkedy bol mali novorodeniatko som s nim v dome hovorila po slovensky, tatko po cesky a vonku zasadne po anglicky. Nikdy inak. Maleho slovnu zasobu tvori vacsina anglickych slov, ziaden havo ale doggie a tak. Okrem toho chodi na 2 doobedia do skolky, nech je medzi detmi. Takze si myslim, ze to mam vyriesene fakt dobre. Hlavne to vyhovuje nam. A ked potom je bank holiday alebo holiday tak si to fakt uzivame, lebo vieme ako su nam spolocne chvile vzacne.

A NADINA o tom detstve na sk a v Irsku s Tebou uplne suhlasim. Vadi mi to ze namiesto lesom sa tu beha na indoor ihriska a tak. Takze my sme tu taky exoti. Nasli sme mali lesik s potokom blizko, tak kazdu chvilu ked sa da, tak sme tam a tak. Proste v ramci moznosti sa snazime. A mali pozera telku tak maximalne 30 minut dohoromady pocas 5 dni a do roka sme pri nom telku ani nezapinali. Nepaci sa mi to, ze dieta rano vstane a cartoons bezia cely den hoc len ako podmaz. A s tym domov, my sme chceme za 2 maximalne 3 roky vratit do Ciech odkial je partner hlavne kvoli tomu ako sa tu konzumne zije. Ale prachy su tu fakt dobre, ziadne ratanie od vyplaty do vyplaty. Len potrebujeme este nasetrit na dom. Teraz mame 2 byty v CR a nemame kdy byvat. Vidis, takze domov nemame. Jeden byt by sme asi predali ak by nam chybali prachy na dom, ale druhy je v Prahe a ten prenajimame a az budeme v CR budeme si tym prilepsovat k ceskej mzde.

A velka novina babenky:
30. januara 2009 sa zo mna stane pani Vesela. Takze bezim booknut rodicom letenky. Budeme mat civilny obrad v Quality hotel vo Wexforde.

andrearu
23. okt 2008

Ahojte divčatá,
tiež som tu dlho nebola, bola som 2 mesiace na Sk a predtým sme mali problémy s pc. Ale odkedy sme sa vrátili tak na Vás občas mrknem takže viem, že tu pribudli detičky a hlavne tehulky. Všetkým Vám blahoželám.
Pre mňa ešte nenastal ten správny čas odísť na Slovensko. Síce mi veľmi chýbajú rodičia, rodina a priatelia, ale
mám pocit, že keď prídeme domov 2x ročne tak si ich vychutnávam oveľa intenzívnejšie.
Tiež mám taký malý sen, postaviť si domček v malej dedinke s panorámou Tatier, keďže som Popradčanka,
no plány sa nám trošku menia a posúvajú na neurčito. Ale raz to tak bude, som optimistka 🙂
Nadi minule ma napadlo, že keď sme sa stretli prvý krát v živote, tak práve Ty si bola tá ktorá vedela čo
od IRL očakáva a na ako dlho si tu predstavuješ život. Ja som bola tá ktorá nevedela čo tu vlastne robí a
ako dlho tu budeme. To som sa naučila postupom času a aj vďaka Tebe. Myslím, že to vieš dobre,
len si trošku spomeň 😉 Je také obdobie jesenné, síce krásne pestrofarebné no smutné, chladné a niekedy deprimujúce. Ale určite znovu to slniečko vylezie a ty znovu bedeš vedieť čo chceš a ktorým smerom sa pohnúť.
No a čo sa týka tých našich krás na Slovensku tak tých sme s deťmi veľmi veľa neužili, lebo to bolo pre
nás finančne náročné. Nemali sme auto a aj výlet električkou do Tatier nám poriadne nabúral rozpočet. Verím, že to dobehneme a o nič svoje deti neukrátime. Tu často chodievame na výlety, užívame si to čo nám nebolo doma finančne dovolené. Tiež sme si tu v blízkosti našli krásne jazero, okolo les a chodievame tam len tak na prechádzky. Taká malá náhrada, aspoň niečo. 🙂 Dokonca sme zbierali černice deti sa nevedeli toho dojesť,
no a domáci len pozerali čo to jeme. 🙂
Miška pozdravuj odmňa Zuzku ak stále spolu pracujete.
Janka pozerala som v archive tu relácia a veľmi ma to dojalo, určite je to s rodičmi už lepšie. 🙂

mishka711
23. okt 2008

ahoj adi vitak spet pozdravim sme spolu kazdy boziii den v praci 😀 aj my by sme xceli krst ale zatial nemame krstnych rodicou 😀 tak snad neskor a ako sa vola ten naramok presne v angline viete co ked vam je zle len pre buducnost dik 😉

xena22
23. okt 2008

Zdenkami tak gratulujem k svadbe,nech vam vsetko dobre dopadne...inak dik za info ohladne krstu,takze snad naberiem odvahu a spytam sa farara nabuduce,ze ako to chodi presne v nasej farnosti...

Inak mate pravdu,ze sa tu vedie konzumny zivot,aj mne to obcas vadi - kde su tie casy,ked sme po nedelnom obede isli za 1sk do kina 😀 teraz ked ideme do kina,listky,popcorn,cola,cukriky 😉 ,ale tak ideme par krat do roka,ale bol to len taky prikald.Napriklad my sme boli tiez nuteni zrusit cartoons,lebo nasi to mali pustene tusim vo dne v noci,tak sme to po prazdninach zatrhli.Trosku ma mrzi,ze teraz ked je vonku zly cas,tak nemaju co robit ale aspon su nuteni najst si ine zabavky.Ale uz je to aj na slovensku tak,ze decka divoceju a nevedia co so sebou,takze nemyslim,ze by to bolo vinou krajiny...ved kazdy rodic si uzna sam za vhodne,co je pre neho normalne a co nie,pravda je,ze ked su prachy,tak sa skor popusti a ide sa aj na Mc Donald,alebo sa obcas kupi aj somarina,ktoru nie je treba...baby ale co ma fakt serie (sorry za vyraz),ze tu nemame ziadne take normalne kruzky,kde by decka zabili cas - starsi syn chodi na gitaru,no des,trva to pol hodinu raz do tyzdna a nic sa tam nenaucil...keby ho muz doma neucil,tak nevie ani to malo co vie,skratka pre mna vyhodene prachy do luftu,ale podstata bola aby nieco robil ako mimoskolsku cinnost. Chodil aj na dramaticky,kopec penazi a nedokazali zaujat decka - tak isto sa mi nepaci,ze sa skola velmi v tomto smere neangazuje,ze by robili nejake aspon jednorazove mimoskolske aktivity 😒 Aspon ze si robia tie narodeninove oslavy a stretavame sa s detmi a rodicmi tam ...

Baby inak vy co mate malinke deti a davate si varovat - kolko sa plati na hodinu takej opatrovatelke co varuje cca pol rocne dieta?Kamoska je tehotna a musi sa vratit po MD do prace aspon na par time,tak som sa jej ponukla,ze si navzajom pomozeme,ale neviem co je taka bezna taxa,za take male dieta...

andrearu
23. okt 2008

A ešte k slovensku keďže som tam bola tak dlho, užila som si to po všetkých stránka. Všetci sa stále niekam
ponáhľajú, nemajú čas len tak sa stretnúť. Stalo sa mi keď som volala kámoške, aby sme sa stretli tak musela
pozerať do kalendára že kedy má čas. Ani nieje taká zaneprázdnená ako sa cíti. 😉 Prišlo mi to také veľmi
smiešne. A vôbec mi nechýbajú tie rozhovory o peniazoch, o ľuďoch, všetky intrigy. Tak som sa normálne
tešila kedy sa vrátim späť do IRL. Viete v živote by som nebola povedala, že ja sa tak budem cítiť. No stalo
sa a aj mňa samú to prekvapilo. Tu máme pohodu, kľud a nikto sa nám do ničoho nestará.
Prajem Vám všetkým pekný deň, aj keď dnes upršaný. Ale budeme ho mať taký aký si ho spravíme 😉

mishka711
24. okt 2008

xeni k tomu varovaniu malych det irky pytaju na hodinu od 10-15euro aspon co viem s pocutia 😉

annaola
24. okt 2008

hm.. tu je strazenie okolo 5 e na hodinu, a spominam si, ze kamaratke pred rokom a pol ponukali za 3 eura. mozno irky kvalitnejsie strazia 😀 Ja si za cleaning pytam 10 a ked chcu strazit, tak odmietam , lebo sa to neoplati.
Zdenkami, mas to fakt skvele vymyslene s tou trojjazycnou komunikaciou. waw!

xena22
24. okt 2008

Mishka 15eur na hodinu,to je dobry biznis,ale myslim,ze tuna tolko nebudem moct pytat,ved tu sa tolko ani na hodinu nezaraba 😀 ja som myslela,ze tak 6-7 eur,ale kedze je to pre kamosku asi to scucnem na 5,ja som taka blba povaha...viem ze litovky tu varuju aj za 3 eurace,ale to by som uz nerobila za to...ale to ma este cas,narodi sa to az v januari a pol roka k tomu - len som chcela vediet ako to chodi...mozno z toho nakoniec ani nic nebude...

Baby mam taku otazku,teraz ma napadlo,ze tie co ste tu rodili a mali dievcatko,ako je to potom s priezviskom?Pocula som ,ze davaju automaticky po otcovi,cize bez toho "ova" ale ja by som tam to ova chcela mat...mozno je to nejaky kuleh neovereny co sa mi dostal do usi ale vrta mi to aj tak v hlave 😉

mamartinka
24. okt 2008

xenuli tak predsa to bude dievcatko?ja to vedela.uz to vies potom co budete mat?

xena22
24. okt 2008

😀 neviem co budem mat na sono idem az v utorok,ale chystam sa na dievcatko 😉 zatial...

mamartinka
24. okt 2008

ver mi ze to dievcatko bude.aspon tusim.a inak sa mas ako?to je zasa pocasko irske co?no mi sa zajtra chystame oslavovat manzilkove narodky.tak prajem pekny vykend a haloween. 😉

lenka1108
24. okt 2008

ahojte tak my zase oslavujeme spolubyvajucemu sestre sa prave narodila dcerka lucka tak chlasceme trosicka 😅 😅 😅
xeni normalne ju napises ako chces bud s ova alebo bez ja som si malu napisala hned ova a ziadny problem.nikto nic ani slovo........

tak sa opatrujte papa

catalin
25. okt 2008

ahojte baby, ak krasne ste pisali o slovensku az mi clivo prislo...ale o tom nebudem teraz pisat lebo sa ponahlam, ideme na chatu tak sa neviem dockat.

xeni, s tym ova si nerob starosti..ja ked som sa v aprili vydavala tiez uz som nechcela ova na konci. a teta na matrike bola zlata a pomohla mi s vypisovanim tych papierov. jedine co som musela urobit bolo ze som napisala ze mam irsku narodnost. 😀

prislusnost je to aky pas mas a k akej krajine patris teda som SLOVENKA a navzdy nou ostanem a som na to hrda.
a narodnost povedala: je to co citis. tak som jej povedala ze sa citim byt SLOVENKA jak repa ale v ramci toho ze chcem priezvisko bez OVA a aj papier vela znesie tak som tam napisala ze irska.
stale sa to potom da zmenit, takze problem ziadny. aj ked to nebude tvoj pripad lebo tvoje dievcatko 😉 sa narodi v irsku a tu uz je to naozaj na tebe ci tam to OVA chces ci nie.

pekny bank holiday vikend vam prajem

mishka711
25. okt 2008

kamosky co maju girls dali s ova klasika 😉

xena22
25. okt 2008

Tak super,uz som zacinala mat strach 😉

Dnes mi je blbo,toci sa mi hlava,idem asi do polohy lezmo 🙂 a nic nerobim,pocasie tak na spanie akurat 😒

ladywitch26
25. okt 2008

caute baby, nemate niektora skusenosti,ako je to s mimcom,co sa narodi v irsku a ked chcem hned potom po dvoch mesiacoch vycestovat na sr? to mu vystavia nejaky pas,alebo co? lebo pripisat do pasu mi ho nemaju kde,ja pas nemam, s muzom cestujeme na obcianky.

krasulka
25. okt 2008

caute 🙂 🙂 🙂 🙂

mishka711
25. okt 2008

ladywitch no mozes si poziadat o jednorazovy cestovny doklad na slov ambasade a potom uz na slovensku mu vybavis pas uz vlastny a ty mas ten naramok ako sa presne vola v angline???for future

etuska
25. okt 2008

ahojte kocky,davno som tu nebola a u nas v temicke "Sev.Irsko" je akosi tichucko 🙂

ladywitch26
26. okt 2008

mishka, ten naramok sa vola travel blue bandages. stoji 10euro, a su tam vlastne dva,lebo musis mat na obidvoch zapastiach.

xena22
26. okt 2008

Ahojte tak mame krasnu nedelu a ja visim doma 😒 ale aspon bude dobry obedik,kacicka sa pecie,knedla kapusta hotova,deti ma dedko v parku a ja mam chvilku na konika...

Krasulka co nepises???Mas taky nabity program??? 😉 Baby uz sa neviem dockat utorka,drzte mi palce aby bolo vidno co to bude,snad to nebudu znova vyhodene prachy do luftu 😠

Catalin- ale ja tam to ova praveze chcem,tak som rada,ze to nebude problem...este tak vymysliet meno a budem kludne spavat,lebo uz nechceme ani tie co sme povodne chceli 😀 hormony mi normalne zatemnuju mozog 😉 co sa mi jeden den paci,na druhy den uz nie 😖 😖

lenka1108
26. okt 2008

xeni drzim palce aby to bola ta princezna a keby aj nie je to jedno hlavne nech ste ok ....

tinaorchid
26. okt 2008

Ahojte,
lenka akym sposobob sa uskutocni vase stahovanie na slovensko?mate objednene nejake auto?
ja si to neviem predstavit, ked sa budeme stahovat my,po styroch rokoch budeme potrebovat nakladiak. 😅

mishka711
26. okt 2008

ladywitch dikes no snad ho nebudem potrebovat ale ked si spomenem na moje tehu som schudla 5kilo a potom pribrala ale tie prve 3mes no nic moc 😀 xeni drzime palce som velmi teda sme zvedave ci to bude do 3tice to dievcatko 😀 tinaorchid no to ani ja si neviem predstavit stahovanie po rokoch ale znamy isiel domou po 5tich a objednal si kamion 🙂 leni a kedy odchadzate presne???

mamartinka
26. okt 2008

baby neviete kedy sa palia tie vatre na hallowen?

mamartinka
26. okt 2008

xenuli budes mat malu valentinku pozeram.akurat na den zalubenych?ci valentyn to bude?

krasulka
26. okt 2008

cafte,

xeni hej mam nabity program, ako na slovensku 😀 😀 😀 😀

bola som v stredu uz u svojho gyndosa,potvrdil mi ze je tam ozaj susurka 😀 😀 😀 meria 31 cm a vazi 680 gramov. Bola som vo stvrtok aj na tej predporodnej priprave. Dobre to bolo, kopec srandy a tak. 🙂 Inak moc mam dobru, co mi v irsku nasli tie bielkoviny, teraz som to mala ciste tak som rada. Tento tyzden idem k zubarovi uz sa neviem dockat bo mam 2 kazy 😠 😠 😠 😠 😠

xena22
26. okt 2008

Mamartinka na valentina budem uz pravdepodobne aj s babom,budu mi robit cisarak pred terminom,tak neviem ako mi to vyjde,na aky termin ma objednaju,ale vraj najneskor 9.2 este sa uvidi podla sona 😉

Krasulka tak si uzivaj a nakupuj 😉 Teraz mas na to cas...uz si aj pochodila po uradoch a pozistovala na co vsetko mas narok?

lenka1108
26. okt 2008

ahojte no ja odlietam 16 novembra a manzel 25 novembra.mysleli sme ze kupime auto nejaky tranzit ale nakoniec sme to vzdali a objednali sme si tu firmu co jedna z vas sem hodila link.beru 1.5 na kg a 20e za to ze nam to nalozia v galway a 45e za to ze to dovezu az domou pred vchod.ale tie poplatky davame na pol bo si snami posielaju veci aj spolubyvajuci.no a po 4 rokoch tu mame zatial pobalenych 190kg a to este asi 3 alebo 4 krabice musime dobalit.
odvezu nam to z galway 1.novembra a dorucia domou do 6 tyzdnou.
no hlavne dufam ze sa s tymi krabicami nic nestane.bo tam mame vsetko vsetecko..........
idem so svagrinkou do slovenskej krcmy na fernet citrus tak sa tesenkujem...papa

etuska
26. okt 2008

Xeni-a ake ste mali tipy na mena povodne? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre