Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

annaola
3. nov 2008

ahojte dievcata,
hadajte co mame noveho? krasnu cerveno-modro-bielu sadru na Tomiho pravej rucicke.Dokladne testoval novy bicykel az tak, ze nevybral zakrutu a havaroval. nad laktom ma mensiu frakturu, dali mu zatial polovicnu sadru a ked po tyzdni neuvidia zlepsenie, dostane ju okolo celej ruky. Aj ked sme boli v detskej nemocnici , mala som z nich zvlastny pocit, 4 hodiny trvalo, kym nas poslali na rontgan, z toho 3 x sme 3 roznym lekarom museli opakovat co mu vlastne je.Maju tu fakt dobry system- dat na zaciatok sirup proti bolesti a potom nechat cakat 3-4 hodiny. Chuda male, po celej cakarni nahanal jednou zdravou rucickou ruzovy balonik, co tam ktosi zabudol.

nadina
3. nov 2008

Ahoj Anka,

no tedaaa a kde ste to boli - na Temple Street - Childrens Hospital?
My ked sme tam boli s odseknutym prstekom (v branke na ihrisku),
tak tam nas viezle rychla sanitka, viselo mu to tak na 5 mm,
tam nam to zalepili, aby drzalo chvilu pokope a na operaciu nas objednali na druhy den rano,
isli sme na noc domov...
celu noc som myslela, ze uz z prsteka nic nebude, ten zbytok mal cely modry...
No co uz, ale myslim, ze naozaj vazne pripady beru hned...
asi slaba utecha, ale aspon nejaka...
Drzte sa !

ladywitch26
3. nov 2008

no tak tie nemocnice mi ani nespominajte. kolegyna bola nedavno vo waterforde, lebo mala nejake bolesti. a tam jej po sone povedali,ze vsetko ok, ze je zdrava. tak sla na dovolenku do polska. no a tam ju chytili bolesti znova,tak sla do nemocnice tam. no a oni ze urgentny pripad, ze hned na druhy den na operacku.tak teraz marodi uz 2tyzden a este dalsie dva bude.inak vsade pocuvam na waterford regional len same hrozne veci, este aj moja GP, ked mi vravela,ze sa mam rozhodnut pre nemocnicu,kde chcem rodit, tak mi povedala,ze waterford mam sice blizsie, ale tam aby som radsej nesla.

annaola
3. nov 2008

dobre ranko,
boli sme v Crumline, v Our lady hospital for sick children, kde je vraj jedina detska pohotovost v Dubline.
Nadina, a ako to vyzera teraz s prstekom, zahojil sa? To muselo byt strasne!Ked uz toto nebol vazny pripad a neoperovali ho hned, tak by ma zaujimalo ako vlastne vyzera taky pripad ??? Vcera sme tam videli niekolkotyzdnove babatko ako stale zvracalo a museli tiez cakat tusim 3 hodiny.
Drobec uz veselo beha a chvali sa spolubyvajucim aku ma peknu farebnu sadru. 😀

tinaorchid
3. nov 2008

ahoj annaola,
Tomiho mi je luto,ja nastastie nemam ziadne skusenosti s

tinaorchid
3. nov 2008

tunajsim zdravotnictvom.Dufam, ze ani nebudem mat az na tehotenstvo a veci s tym spojene 🙂 , ak sa postasti.Syna budu ockovat v skole proti TBC.Tak aspon nemusime behat po ockovaniach na slovensku.

nadina
3. nov 2008

Anka,

uz je to pekne
a musim povedat, ze na to, ako to vyzeralo,
tak to takmer nepoznat,
prisili mu to naspat naozaj paradne,
ak sa to tak da povedat 🙂

zdenkami
4. nov 2008

Ahojte

Xeni, my sme mali prve meno pre diecato Julia. To nebolo ziadne rozhodovanie, jedine meno nas napadlo toto a hned sa nam obom pacilo. No a narodil sa chlapcek.
Ale teraz by som uz Juliiu nedala,hoc krasne meno. Mam na to taku teoriu, ze proste uz vyprsal jej cas. Takze Petr vravel, ze co by som povedala, ze ak by to tehotenstvo s dievcatkom vyslo na meno Klara. Takze vidis, vybrala si pekne meno, tesi sa oblube aj u nas.
Ja by som este dala Sarka. Sarka Vesela by znelo pekne. Sarka s makcenom.

Ja som rodila vo Wat reg hospital a proste nemocnica ako kazda ina. Vo Wexforde maju kazdy chivlu bug a je zavreta. Ale zevraj tam maju dobre pediatricke oddelenie. A zbytocne budeme vymyslalt, minule som citala v novinach, ze vyoperovali chalpcekovi zdravu namiesto tej chorej oblicky. Takze parada. Irske zdravotnictvo. Stale si vravime, ze ak by to nebolo emergency rezat by sa tu ani jeden z nas neda.

My sme mali na halloweena aspon 80 deti ani sladkosti tolko nebolo. Ale co som si vsimla, asi sme davali moc stedro. Aj susedia sa stazovali, ze bolo vela deti, moc vela. Nas krpec nechodil ale prezleceny, lebo sak nema ani 2 roky a snazime sa ho drzat off sweets.

Inak, ze je pekne pocasie, mne to pripomina ze idu Vianoce.

zdenkami
4. nov 2008

tym dobrym pediatrickym oddelenim som myslela nemocnicu vo Waterforde, to mi hovoria Irsky v obchode. My sme tam stravili 2x 1 den, ked mal maly 4 tyzdne mal projectile vomiting. To z neho tie zvratky vystriekli uplne ze na stenu akoby ste ju obliali vodou, nic mu nezistili ale robili kopec vysetreni a aj lumbalku. T. j. vzali mi vzorku z miechy-napichli do chrbtici.U toho mi radsej dopurucovali nebyt, Viete si to predstavit krpec babo a mu tam urvu ihlu veliku. Robili to v noci a ja som na chodbe plakala ako som pocula ako place. Ale to bola posledna moznost ako vylucit infekciu. Nastastie nic nebolo a zvracanie preslo samo. Este nas vtedy varovali, ze ak by pokracovala alebo prislo hned, tak ze ma nejaky uzaver na zaludku stiahnuty a bude to potrebovat operaciu. Vdaka Bohu nic take nebolo treba.

Inak, ak kojite, tak vas nechaju v nemocnici s malym na izbe zadara a aj stravu mate zadara. Tak to bolo fajn.

ladywitch26
4. nov 2008

zdenka,ja som zasa na waterford regional pocula len same zle veci,aj som tam 2x bola na A E a stacilo mi. doktora ira tam nevidis,len sami taki exoti,co im s tym ich prizvukom ani nerozumies.vrchol vsetkeho bolo,ked som jednemu musela citat list od mojej GP,lebo on si to nedokazal precitat !!! ja som tam od zlosti az revala. mala som podozrenie na slepak alebo prasknutu cystu, GP ma tam poslala na sono, tak som si pockala 5hodin v cakarni. to by ma ani tak nenasralo, ale asi hodinu po mne tam dosli zo tri babky s vyvrtnutymi clenkami a tie zobrali este predo mnou. tak podla toho je asi vyvrtnuty clenok zivotu nebezpecnejsi stav ako slepak. nakoniec mi ten doktor Omar nechcel spravit ani sono, ze on mi da nejaky painkiller. tak som nanho naziapala,ze som tu 5hodin necakala kvoli paracetamolu, ze moja GP v liste dorazne ziada sono,tak bez neho neodidem. no teda uroven ! GP mi vysvetlila,ze niekedy sa vytvori taka cysta,ze ju treba co najskor operovat,tak ma pripravila aj na taku moznost,no a Omar mi chcel dal len paralen.inak co tu poznam polky,tak vsetky chodia rodit radsej do corku alebo clonmelu. waterfordu sa vyhybaju ako cert svatenej vody.

mishka711
6. nov 2008

caute baby nejak ste mali jeden den abstaka 😀 ked nikto nepisal no dufam ze ste vsetky oka 😉 my nejak busy tento tyzden Nadina my byvame v D14 co je presnejsie churchtown 😉 mame fot s halloween v albume ale len jednu fotku zatial 😀

krasulka
6. nov 2008

caute kocky, ako sa mate virsku? na slovensku je naramne teplo, fuj az nezvyk pre mna 😀 😀 😀 Inak som doma treti tyzden a uz by som aj isla naspet..Strasne mi chyba Michal..ale co , musime vydrzat. Michal prileti az 23.12. juuuuj to je este dalekooooooooo...fnuk fnuk..ale aspon tu mam doma lekarov po ruke. Aj zubarovi som bola aj vcera, o je pohodicka. Robil mi zub a len 230 Sk som platila 😀 😀 😀 😀 A 11.12: som objednana na 3D sono. 🙂 Je to fakt na nezaplatenie, ked clovek vybehne do mesta a ma po ruke vsetkych odbornikov, ze som ja tak nesla za gynekologicku, uz aj by som otvarala v irsku prax 🙂 To by bola zlata bana.

xena22
6. nov 2008

Krasulka tak tu je dneska depresivne,vonku cely den tma a asi aj zima,ale dnes som ani nos nevystrcila z domu.A co ako pokracujete v prerabkach?Tvoj muz sa ale ma,pride si na hotove 😉 ale aspon sa nenudis ako tuna v irsku,nie?A on pojde po vianociach nazad sem?

Mishka ja tu nakuknem kazdy den,ale nie vzdy je o com pisat a mne sa teraz cely zivot toci okolo deciek,tych narodenych aj toho nenarodeneho 😀 tak nic zaujimaveho sa nedeje,co by som vam tu oznamila...ale vy piste,nech mam co citat 😀

krasulka
6. nov 2008

xena, no okna uz mame hotove..ale dnes som sa tak vytocila..lebo mi byvame na prizemi...A na dovjke sa niekto stahuje a bola som vonku a ako idem ku vchodu tak vidim ze nejaky robotnik ti nam stoji zvonku na tom novom okne a nieco podaval tomu na tej dvojke, nejake tyce ci co..Ked uz som prisla ku vchodu on uz bol dole a hovorim mu: To ste mi stali na tej novej nestrvrdnutej parapete??? A on ze: Nie ja som stal len na zabradli..co je pri okne..a pritom som ho dobre videla ako nam behal po okne..TAk mu hovorim aspon mi neklamte ked som vas videla, pisem si cislo z auta vasej firmy a ked ta parapeta bude pohnuta tak mi ju zaplatite..Debil tak ma nasralf..fakt drbnuty slovaci, nemam slov...

Tento vikend ideme malovat, to pride mi svagor spravit,t ak sa tesim 🙂 🙂 🙂

xena22
6. nov 2008

No to je super,ze mas na to lidi 😉 ja som toto leto malovala s muzom sama 😖 a este nas caka obyvacka,chcela som to mat k vianociam,ale neviem neviem...uvidime,ja sa uz budem asi len pozerat a kibicovat 😀

Ten na tom okne by ma riadne nasral teda,aj keby som mala staru parapetu,co sa ma co spacirovat po cudzom okne 😠 to je svet...

krasulka
7. nov 2008

xena no ved to ze si dovolia ludia hocico 😀 😀 😀

no my nastastie len izbu jednu a kuchyn budeme malovat, takze to v pohode..
Dnes uz mi Michal poslal papiere na metersku v irsku, tak teraz zas cakat a uvidime co odpisu.Kamoska to posielala pred 3 tyzdnami a jej vcera prislo zo socialu ze ju zaregistrovali a ze jej este poslu vymer materskej..TAk hadam aj mne cosi poslu v priebehu 3 tyzdnov, uz len cakat. Som strasne zvedava kolko mi to spravi ta materska.

krasulka
7. nov 2008

baby beriete niektora v Irsku matersku? Ja ani neviem ci to je mesacne ci tyzdenne..

mishka711
7. nov 2008

KRASULKA JASNE brala som 280tyz amsacne 160e plus kazde 3mes 275e inak baby dnes ma 30sakris 😀

oceanka
7. nov 2008

Mishka teda vsetko najlepsie 🙂 co narobime vek ide hore ale zalezi ako sa ty citis 🙂
Filipko ma tiez nejake divne dni ani cez den nespi ani v noci poriadne uz som riadne unavena 😒 Ale na vianoce pojdeme domov sa uz tesíííím aj ked este letenky nemame joj uz by som sla teraz keby som mohla.
Krasulka aj ja som dostavala tak ako Mishka.

krasulka
7. nov 2008

miskha dakujem a zelam vsetko najlepsie k narodkam, coze je to 30? nic, to si stale mlada vitalna zena 😀 😀 😀

oceanka diky za info.Teraz mam aspon prehlad. 🙂 Inak sak to je skoro take iste jak na slovensku ze?

mamartinka
7. nov 2008

mishke vsetko naj k 30.pripijam nazdravie 😉

oceanka
7. nov 2008

Krasulka no to by som nepovedala, tu som matersku dostavala kazdy tyzden 280 euro pochybujem ze na slovensku tolko je. A takisto tych 166 eur mesacne na maleho je viac ako na svk, u nas je pridavok na dieta hadam 500 sk mesacne.A tu este plus dostanes 4 krat do roka 275 eur na dieta to je do 6.roku dietata tusim.A doma neviem ci nieco je.Ale mozno sa mylim ved si doma tak mas isto lepsi prehlad.

krasulka
7. nov 2008

oceanka jaaaaaj prepacte baby, ja som to zle pochopila ja som to pochopila ze 280 mesacne....juuuj som blba sorry..No tak to je potom riadny rozdiel, to je jasne 😎 😎 😎 😎 soory, moja blbost..zle citam...

mishka711
7. nov 2008

baby dikes moc dnes som ale nejaka nervozna musim sa krotit sakris 😀 inak k tej tyzd ja som dostavala presne 225e lebo sa to pocitalo 2roky dozadu a nieco ze moj manzel ked zarobi viac ako neviem co tak nedostanes teda ja som nedostala nemala som narok na 280e ale aj tak nieco tak snad vyvavis teda 😉

krasulka
8. nov 2008

Miskha, no co aj ste trosku oslavili?

No dufam ze nieco dostanem ed dva roky mam ordobene, ved mi stahovali PRSI 2 roky tak snad nieco z nich vytecie 😀 😀 JA idem dnes s maminou a ocinom nurat po nabytkoch, idem vybrat nejaku manzelsku postel, skrine, aj nejake komody pre mimi..Aj ked tie komody..co ja viem..V Irsku co sme mali taku komodu, ja ked som tam dala oprate pradlo tak mne sa zdalo ze to tam vobec nevetra v tych uzavretych suflikoch...TAk hadam najdeme nieco pekne a prakticke.

ladywitch26
8. nov 2008

materska je 80%z platu, ale rata sa za predchadzajuci kalendarny rok priemer, a je minimalne 220 a maximalne 280e. no a potom 166e mesacne na dieta a este tych 1100e rocne, bolo to zvysene teraz, predtym to bola len tisicka myslim. no ale cosi som citala, ze vdaka tym krizovym opatreniam, tych 1100e rocne sa od roku 2010 rusi. 😖

krasulka
8. nov 2008

ladywitch, aha...no ved uvidime, Micha mi to poslal tentot yzden tak terza cakat budem ako sa vyjadria.

xena22
8. nov 2008

Ahojte...

Mishka vsetko najlepsie k narodeninam,vela zdravicka a atd,nech sa ti splnia vsetky sny...

Ladywitch a pteco to maju zrusit tych 1100 😒 to sa mi nezda,este len to zvysili a uz to maju rusit?Kde si to vycitala?Je to uz schvalene???Nie ze by som bola od toho zavisla,ale tak su to take bocne prachy mimo prijem a vzdy to dobre padne 😉

mishka711
8. nov 2008

xeni dikes 😉 30tka no uff uz stara korcula haha no oslava bude az dalsi vikend dnes idem s prace do irish pupu tak som zvedava

xena22
8. nov 2008

No co aj ja mam 30 😉 zvykla som si - bude to aj horsie 😀 tak si to uzi v tom bare a nezabudni sa spravat seriozne a slusne,skratka primerane svojmu veku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre