Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
8. nov 2008

xeni no juuu 😀

misakika
8. nov 2008

Ahojte,
neviete mi poradit kde ziskat najlepsie informacie o kupe ojazdeneho auta tu v irsku a co sa vsetko musi platit a kolko to asi rocne stoji a aka je najlepsia a samozrejme najlacnejsia 😉 poistovna tu v irsku ? Mam uz dost toho chodenia v tomto super pocasi a kedze tu planujeme ostat este min 2 roky tak si nemyslim ze to bez toho auta tak dlho vydrzime. Som sa v zivote tolko nenachodila ako tu za posledny rok 🙄 a mam toho dost.V praci koncim o 15:00 a potom chodim po dcerku do skolky a kym dojdeme domov je 17:00.Myslela som si ze to bude v pohode, ale jednoducho dosla mi odhodlanost to tu vydrzat bez auta...
Tak baby radte, lebo som z toho jasna, lebo vsetci hovoria ze mat tu auto je riadne draha zalezitost.
Kazda rada je vitana 🙂
Prajem pekny vecer.

mamartinka
8. nov 2008

misakika a ty si v irsku?a kde byvas?si tu z manzelom?kolko tuna uz ste.no ja by som ti poradila ale neviem.ale my sme si tiez auto kupili lebo manzel koli praci.a tady ked vecsinou prsi sa bez auta nepohnes.je to sto a jedno z autom.prajem pekny vecer.

xena22
8. nov 2008

Misakika IP

mishka711
9. nov 2008

misakika nestihla som ta na skype no len tolko k autu ze aj ja pozeram inzeraty na auto ale mne to nehori mam to 25min do prace a naaute by to bolo viac ak by bola trafic no a auta najdes na carzone.ie gumtree.ie to su 2co pozeram ja mozno su ine teda urcite su no baby radte a poistka ak mas nad 25 si zena zalezi od obsahu auta ja som mala minuly rok poistku na hodnu hrv 1.6l 990e rocne co sa stahuje mesacne po 80nieco euro cim mensia spotreba pre zenu lacnejsia poistka 🙂 atak

ladywitch26
9. nov 2008

misakika,ak ti mozem poradit, ak si mala auto na slovensku,tak si daj poslat potvrdenie o bezskodovom priebehu poistenia, ale to len v pripade, ze ty si platila poistenie, resp.ak ma tvoj drahy.toto ti usetri furu penazi. ja som mala potvrdenie za 4roky, len som to prelozila a zaslala do poistovne. no a zeny po 25ke to maju samozrejme lacnejsie. mna vysla full cover aj spolu s manzelom,ktoreho som pridala do poistenia na 450e rocne.ono je asi najlepsie si to mrknut na www strankach kazdej poistovne, daj si get a quote a vyplnis udaje.tam sa to da potom aj rovno zaplatit,ak mas kreditku. mrkni napr. hibernian, quinn direct,allianz, eagle star. inak co sa tyka auta, tak poistka zavisi aj od obsahu motora,napr. kamos chcel auto prepisat na priatelku, no ale 2liter na 23rocnu babu mu nikde proste neakceptovali. silne auto, soferka s malou praxou. nepoistia. takisto stare auta.napr.niektore poistovne maximalne 12r.auto zoberu do poistenia.inak postup je taky,ze v den,ked kupis auto,musis byt uz poistena.potom majitel posle technicak s tvojimi udajmi na ten ich dopravny inspektorat a odtial ti pride postou,vacsinou do tyzdna. no a potom musis ist na tax office zaplatit tax. tam budes potrebovat ten technicak a potvrdenie o zaplateni poistky. bez tej poistky tax nezaplatis.tax zavisi podla obsahu, ale do 500e rocne sa zmestis. da sa platit aj polrocne aj stvrtrocne.

catalin
9. nov 2008

ahojte baby...dobra tema... auto v irsku...
aj u mna sa to zlomilo a kupila som auto...po 16 hodinach v praci sa trepat domov, v noci, v zime, vo vetre, so svorkou psov za zadkom som rezignovala. kupila som noviny, nasla zopar inzeratov, zobrala kamarata mechanika a zopar aut obzrela. potom som si vybrala, on mi dal kluc, ja jemu peniaze a bolo to...tyzden som nespala, cakala na papiere a odhodlavala som sa jazdit. ked si to spatne premietnem, mala som stastie ze sa mi nic nestalo...proste pud sebazachovy som nechala doma a sla..a dnes uz pohoda...

insurance si mozes vybrat.ci full comprehensive alebo third party. Ta prva zahrna zaplatenie skody v pripade ze ty si ju sposobila. a vztahuje sa to na tvoje auto aj to ktore si poskodila. to druhe poistuje tvoje auto pri kradezi, ohni a zaplati naklady ak sposobis skodu. ale tvoje auto si budes musiet opravit za vlastne. comprehensive je sice o kusok drahsia ale ja myslim ze za to to stoji..

quote mozes dostat online, skus tesco, je lacne. ja idem cez brokera a to je este lacnejsie. ja neviem ako oni profituju ale napr...Axa ma quotovala na 1200!!! eur ked som tam bola osobne a od brokera mam tu istu poistku z Axa za 400 eciek. no nekup to!!!

😀

tax dostanes na motortaxe, to je malina, len vystoj radu, zaplat a daju ti disc a ten si vycap na predne sklo.

nct je kazde 2 roky, ako nase STK, kup auto s cerstvym nct a mas pokoj. oni ti aj poslu oznamenie ze auto je due na nct.

a este jedna rada..kup auto v bazare, ja viem bude to trochu drahsie ale mas zaruku ze auto aspon prezreli a auto mozes vratit ak s nim nebudes spokojna.

a trafika? hmmm to je kapitola sama o sebe..ja stravim dve hodiny za volantom denne..ale byvame dalej od mesta..takze pre mna je to nevyhnutnost.
ale sedim v teple, sledujem moknucich ludi, zapnem si radio a je mi dobre....

misakika
9. nov 2008

Cafte baby,
joj super ze ste popisali o tej kupe auta. Chceme male auto, asi nissan micra, lebo nam ho treba fakt len na pobezky po okoli, vydvihnut malu zo skolky a nejake nakupy. Netesi ma sice ze neodlozime tolko co sme si predsavzali, ale ak to tu mame v pohode prezit tak to stoji za to. Ja proste viem, ze aj keby som si to teraz rozmyslela zas by som o mesiac super zmokla aj s malou, zdrhol by nam pred nosom vlak a to by to zas vsetko vyustilo k debate o aute. Skusali som vyplnit nejake quotacie cez net. ale chcu tam nejake registracne cislo auta atd..a ked som niektore aj vyplnila tak nakoniec po potvrdeni vyhodilo chybu na stranke 😠 . Skusim to asi este raz a taktiez tak ako poradila Catalin pojedeme mrknut aj nejake bazare a budeme sa snazit kupit auto s cerstvym ntc. Tak drzte prsty a potom vam napisem ako moja misia "auto" dopadla.

mamartinka " sme v irsku a kdesi som pisala ze sme sa z centra pestahovali do suttonu, to je jedna zastavka pred Howtom.Je tu nadherne 🙂 ...ked neprsi ...

per mishka711 ten vcerajsok to so sa ta len chcela opytat ci nevies co tu maju v lekarni pre deti proti vracaniu. Vcera nas Kika vystrasila, v noci sa zobudila na to ze vracia a potom ju to drzalo este cele rano. Asi ma teraz 1/2 bab zatrati, ale bachla som jej stamprdlu hruskovice a potom uz bol klud. Fajne si pospala a ked sa zobudila tak uz bola v pohode 😀

pre xenu : dik za ip, ak sa bude zajtra dat pokecame cez skype 😉

krasulka
10. nov 2008

misakia, proti vracaniu je v irsku velmi dobry liek.Vola sa to Motilium, len neviem od ktoreo roku to je, tak sa na to v lekarni spytaj,ale je to velmi ucine od zaludka ked sa vracia,alebo ked ti je len zle. Myslim ze to stoji okolo 6 eur.

ladywitch26
10. nov 2008

krasulka a nieco take ucinne pre tehotne nemaju? mna to uz nebavi, v sobotu som vracala uz od piatej rano 😝 😠

misakika
10. nov 2008

krasulka, dik za radu. opytam sa na to v lekarni a kupim do zasoby. nastastie nam to preslo, aj ked teraz sa budeme zas trapit s tym aby zacala nieco jest, lebo sa boji ze bude zas vracat. Vcera sme nemohli do nej nic poriadne dostat.Hadam to bude dnes lepsie.
pekny den

annaola
10. nov 2008

ahojky,
mishka vsetko najlepsie, vitaj do klubu 🙂
Pred chvilou sme prisli z nemocnice, kontrola dopadla tak, ze sadru mu dali dolu a ruku mu akoby priviazali pevne o krk pomocou takej penovej bandaze, aby nou nemohol vobec hybat. o tyzden zasa na rontgan. Lekari boli mili, ale pani co ma na zaciatku zapisovala odo mna chcela nieco comu som nerozumela a akonahle som ju poprosila, ci moze pomalsie rozpravat zacala prevracat ocami a vobec sa netajila svojim odporom voci mne. Ani sa velmi nesnazila pomalsie hovorit,aby mi to ulahcila. Neviem , ci tam ma vela takych ludi za den, ale ta reakcia bola maximalne neprimerana, a este k tomu pred plnou cakarnou. xa... ale pekne som sa rozlucila:see you next week. 🙂 Urcite si kvoli mne zmeni sluzbu,baba jedna zlomyselna. 😠 😝 Ale asi zacnem viac pozerat irsku televiziu, ked uz nemam s kym konverzovat, stale som mimo z toho prizvuku a rychlosti. Esteze ma muzik dnes meniny,mame v zasobe slovensku hrusku, dobre padne po tom super zazitku. 😀

krasulka
10. nov 2008

Ahojte,

baby prosim vas poradite mi?

Mne dnes prislo rozhodnutie ze mi neuznavaju ten Illness benefitt....ze mam zaplatenych malo prsi...pritom mam nejakych 56 tyzdnov zaplatenych dokopy za tie dva roky co som bola v irsku

TAk a teraz sa bojim ci mi daju matersku....V piatok sme to poslali ten formular Maternity Benefit, zamestnavatel mi to potvrdil, aj lekar mi to potvrdil a poslalo sa to. len teraz uplne trpnem ci mi tu matersku daju..lebo ma asi slahne, ked mi to nedaju, budem bez prijmu..neviete co by tomu mohlo zabranit ze by mi ju neuznali, Ake su tam podmienky? Poradte pls..fak som trosku rozhodena z toho...

krasulka
10. nov 2008

ladywitch, pokial viem v irsku ti na tehu grcanie nedaju nic..mne poslala mama Totecan cipky do zadku,ale super mi to pomohlo. To mi moj slovensky gynekolog odporucil.Ak chces ja zajtra posielam balik Michalovi do irska tak ti ich tam pribalim a on ti ich potom uz v irsku posle v nejakej bublinkovej obalke alebo v com. Napis ci hej,rano idem posielat balik.

ladywitch26
11. nov 2008

krasulka diky, uz som volala s mamou,tak mi ide tiez poslat.lebo z toho vracania mam uz zuby v prdeli.vcera som zahryzla do lyzicky a kusok zuba v tahu. a ked som sa lepsie pozrela,tak som sa az zhrozila. ako moze cloveku v priebehu dvoch tyzdnov popraskat sklovina,to je az nenormalne.idem dnes kupovat vapnik, lebo takto pridem komplet o chrup. ☹

mishka711
11. nov 2008

lady witch no ma mrzi ze ti je tak zle ale neboj soji to za to 😀 a co ten naramok uz nenosis ci ho nemozes mat stale ??? 😨

zdenkami
11. nov 2008

Ladywitch, to hej, ira lekara tam fakt nevidis iba samych Arabov a Pakistancov a mne jeden pripadal jak Usama bin Ladin 🙂

Inak, ja mam babenky 32 v marci.

A uplne som dnes vo vytrzeni. Mam svadobne saty a nestali ma ani fuka. Mame bonbu domacu a ta bola hned nadsena ze bude svadba a vravela, ze jej sestra ma svadobne saty 2 a jedne vobec neobliekla a ze na svoju svadbu si ich chcela obliect domaca, ale nesadli jej a ze by to mohla byt moja velkost.

A bomba, uplne na mna a dokonca ako som chcela. Jednoduche ale zaroven, aby bolo jasne, ze su svadobne. Volne padave a aby mali slavnostny nadych aj take vlecka k nim je co ich v predu akoby odkahaluje a na oboch a vzadu pada az po zemi je trochu. A mam k tomu rovno uz aj zimnu bundicku uplne v rovnakom odtieni. Takze bombo, usetrila som kopec casu behanim po obchodoch.

A menej vesela sprava. Maly ma zly kasel po tyzdni nadchy ho zacali dnes rano hleny dusit az trochu grcal. Tak mame zajtra dojednananeho lekara. Minule som ho s kaslom nechala 10 dni a skoncil so zapalom hornych dychacich ciest, takze uz to nebudem riskovat. A koniec koncom mame poistku zdravotnu, tak co.

A babenky, mate narok aj o vyrovnavaciu davku k rodicovskemu prispevku zo SR. To vam doplati rozdiel medzi tym co by ste dostali doma tymi 1100 Eurami co dostanete tu. Rocne to urobi tak 20 tis. Vyplaca sa to jednorazovo, ked je rok uzavrety. Ja som to mala za min rok vyplatene a povedali mi to same uradnicky na urade. Takze ziaden klep to nie je.

krasulka
11. nov 2008

Lady witch, no ja som prisl ak 3 kazom ked som vracavala ako ty Poradim ti kup si ak nema svodu ustnu a 3 krat za den si vyplachni usta. Lebo tym ze vraciavas mas stale v ustach zvysene kysle prostredie co je svinstvo na zuby..takze cistit poriadne zuby a hlavne si vpylachj tou vodou usnou.

lenka1108
11. nov 2008

takze ahojte zabky.....\

mam novinku.....
nakoniec sme sa rozhodli ze v irsku ostaneme este pol roka.sice veci su uz poslane na sk ale nejak sa tu bez tolkych blbosti zaobideme.ideme teraz domou ja v nedelu a do 21 decembra a muz 25 nov do 9 dec.
nejak som to pocitala a oplati sa nam tu este chvilu pobudnut.idem akurat kuknut 2 izbovy apart.za 750e tak uvidim aky bude.papa zatial

oceanka
11. nov 2008

Ahojte ja len na skok, sa tesiiim ako mala 6.decembra letime domov, manzel s nami bude do 11.januara a my s Filipkom kym nepride ten slovensky rodny list.Uz su to tri mesiace a stale nic, ako dlho to vam posielali??? Akurat sa trosku bojim tej cesty domov, letime totiz do Viedne a potom este autom do Popradu som zvedava ako to maly zvladne 😒 nemate nejake triky aby to znasal lepsie??? diky

ladywitch26
11. nov 2008

krasulka,ja rano do huby kefku nevopcham, az naobed,ked pridem na prestavku si mozem zuby vycistit,a aj to ma natahuje jak uzovku.inak som spomenula doktorke,ze mam zuby v tahu,ze ci mozem brat vapnik alebo take cosi a ona ze to sa neodporuca, ze to tu v irsku sa tak hovori, ze children cost you money. no ako super. ale potom som bola v nemocnici na tom specialnom vyzkume co robia a tam ked som spomenula,ze nepijem mlieko vobec a odkedy som tehu,ze nemozem ani jogurty,tak mi povedali, ze by som ten vapnik mala brat. inak sliny vypluvam skoro nonstop,mna z nich natahuje a stale musim nieco pojedat, aby sa mi nehromadili. v praci zujem slane tycinky alebo oriesky.no a pijem colu, lebo len po tej sa mi da odgrgnut a to mi je aspon trochu lepsie na zaludok. mineralky,nech maju akokolvek vela bublinek, nemaju ziadny ucinok

mishka, ten naramok prestal posobit,lebo som ho nosila nonstop a asi si potom uz zapastia zvykli,ze na ne tlaci,tak to prestalo mat ucinok po case. 😖

ladywitch26
11. nov 2008

inak bola som aj u GP a ta ze vyskusa doplerom popocuvat srdiecko,a ak bude pocut,ze zavola aj otecka z cakarne. no a hned ako ho prilozila,tak bolo pocut srdiecko a az bola prekvapena,ze az tak silno,ze to malokedy tak silno pocut.tak vybehla zavolat muza no a mimco sa asi zlaklo, tak potom ho hladala dobrych desat minut, kym ho znovu nasla.bolo na uplne inej strane schovate a kazdu chvilu sa uhybalo, tak muz z toho vela nemal.

xena22
11. nov 2008

Lady - no to ti teda nezavidim - mne sice byvalo zle nonstop aj ma natahovalo od rana do vecera,ale vzdy som to rozdychala a tak som mavala len suchy pokec z weckom 😀 a momentalne som uz fajn,uz by som aj prijala nejake nevolnosti a nechutenstvo - lebo sa v poslednej dobe nemozem ustrazit a tlacim piate cez deviate,ani tak nie vela na kvantitu,ale vkuse cosi zujem - uz ma volaju doma degustatorka,lebo nic nechcem,ale vsetko musim ochutnat 😝

Lenka,takze ostavate este pol roka?Ved to zbehne ako voda a ides domov tak ci tak - ale aspon tu prezimujete,tu nie su take zimiska ako na sk...

Oceanka vo viedni sa kedysi pristavalo vecer,tak mozno ti bude maly spat,ale ak je to cez den,tak neviem,on je este malinky vymyslat mu zabavky a blbe je,ze musi byt v sedacke cely cas a ze je uz zima na nejake zastavky na odpocivadlach...ale uvidis to,ze nakoniec prespi cestu,ja vzdy ked som sa bala cohosi,tak nakoniec sa ziadne problemy nekonali 😉

Mishka ako?Oslavila si to dostatoce?? Bolo aj okno? 😀 Baby ja som uz roky nepila - myslim tak origos ako sa obcas pritrafilo zaslobodna 😉 Myslim,ze uz by ma skolilo pod obraz bozi aj pol litra vina 😀

ladywitch26
12. nov 2008

xeni, no radsej nespominaj, ja som do 11tt len dlabala do seba,nic mi nebolo a chutilo mi vsetko. a pochvalovala som si,ako mi je dobre,vsetko v pohode. kamosky, co blinkali od 6tt, tie uz su teraz v pohode. no a potom zo dna na den, rano som vstala a hned do kupelne. a pocas dna zo 15x, az kym som vecer nezaspala. jedlo este slo, ale cokolvek tekute uz po jednom hlte slo von.az som sa pekne dehydrovala.uz som mala na plane ist do nemocnice, ale potom ma napadlo kupit si melon. ten som nevyvratila a aspon nieco tekutin som dostala do seba. ale za ten mesiac,co mi je zle,tak som zo 60kg sla na 57kg. takze to nie je nic moc.no a nedavno ma potesila kamoska,ze jej pri dcere byvalo zle az do 7.mesiaca. no a mne ani nahodou nevyzera,zeby ta nevolnost chcela trosku zmiernit alebo nebodaj ustupit uplne. 😠 keby som si mohla dovolit zostat doma,tak zostanem,ale s muzovou pracou to nevyzera ruzovo, najnovsie mu sef zahlasil, ze sa na vsetko asi vykasle a kym neprejde kriza,tak sa odstahuje do australie. nastastie ma zenu,co sa boji lietania, takze najskor musi ju prehovorit. chvilu to potrva,ale nakoniec ju asi zlomi a muz bude bez prace.

krasulka
12. nov 2008

babulky, ktore beriete matersku, prosim vas uz som sa tu raz pytala, ci mi viete poradit... Ake ste mali podmienky ze ste ju mohli poberat? Ja uz neviem na com som, ke dmi aj ten illness benefit zamietli teraz trpnem ci mi daju aspon tu matersku.

xena22
12. nov 2008

Krasulka fakt neviem,rada by som pomohla,aj som sa pytala,ale vsetky baby co ju poberaju tak pracovali skoro do konca tehu a isli na MD v riadnom termine aky tu maju zo zakona,ja tie zakony velmi nepoznam,ale vsetky su teoreticky stale zamestnane v predchadzajucom zamestnani a planuju sa tam vratit takze asi tak...vlastne ty si teraz neni ani na marodke ani zamestnana 😒 tak neviem ako to bude s tebou,ale tak ak by ti to nepriznali,tak na sk mas hadam narok aspon na ten rodicovsky ci nie???

xena22
12. nov 2008

Myslim rodicovsky na slovensku,tych cca 4500 ci kolko to davaju teraz....do troch rokov dietata...

oceanka
12. nov 2008

Krasulka ja som rodila v juli a sla som na matersku zaciatkom aprila, najskor mozes nastupit na MD v 24 tyzdni tehotenstva, ja som sla tiez tak, lebo ja som mala zmluvu na 11 mesiacov a koncil mi akurat kontrakt, ale uz si nepamatam kolko tyzdnov treba mat zaplatenych sa mi zda ze 56 ale nie som si ista.

tinaorchid
13. nov 2008

Ahoj Krasulka.
Tu su tie informacie pre teba.Tak si pozri, ci nieco s toho splnas.
Na matersku mas narok ak:

At least 39 weeks PRSI paid in the 12-month period before the first day of your maternity leave
Or

At least 39 weeks PRSI paid since first starting work and at least 39 weeks PRSI paid or credited in the relevant tax year or in the tax year immediately before the relevant tax year. For example, if you are going on maternity leave in 2008, the relevant tax year is 2006.
Or

At least 26 weeks PRSI paid in the relevant tax year and at least 26 weeks PRSI paid in the tax year immediately before the relevant tax year. For example, if you are going on maternity leave in 2008, the relevant tax year is 2006 and the year before that is 2005.

mishka711
14. nov 2008

Ahojte baby nejak vas zaanedbavam trosku 😀 xeni ja nepije a mala som v tedy riadny headache takze nic moc ale bolo supis a tuto sobotu teda uz zajtra mame birthdayparty aj moja mamina ma narodky v pond a to Sebko 17steho uz 10mes takze vsetko dokopy 😀 A LADYWITCH snad to coskoro skonci je to hruuza ja viem aj ked mne tak zle az nabolo ale ked bolo tak fuuj je to hrozne unavne vydrz to uz 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre