Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
6. dec 2008

Ahojte pekny Mikulassky den prajeme my mame irsky pas a potrebovali sme na to len payslipyu pretoze potrebute preulazat ze ste tu 4 roky ale co sa tyka rodneho listu mame dva slovesky aj irsky 😀 annaola skore uzdravenie malemu nam sa tlaci horny zub ale dufam ze sa mi to len nezda 😀 idete niektora na toho mikulasa do centra?nam neposlali mail mali sme ist a stretnut sa s Miskou alias Misakika ale asi stoho nist nebude snad nabuduce teda ale ze ma byt mikulas 14 dec v botanickej blisie info hodim ak budem vedet na 100 perc oka???

mamartinka
6. dec 2008

misi misakika dnes odcestovala az do stredy.toho mikulasa na 14. potom napis.

xena22
6. dec 2008

Mishka si si ista,ze4 roky? Niekto hovori ze tri ,niekto 4...a naco payslipy?Nestaci PPS?Ved tam vidno,ze kedy bolo registrovane,ja som napriklad hned nerobila...uff to je zlozite,v podstate ja ani tak nic neriesim ,ja neplanujem vycestovat,vycestujem,ked si to dam do poriadku,ale zda sa mi to akesi zlozite,musim si celu diskusiu znova precitat a urobit si vycuc,lebo uz som z toho misuge.... 😀

krasulka
7. dec 2008

Baby neviem ci uz ste o tom poculi, ale ak nie tak citajte

http://www.cas.sk/clanok/98351/irsko-bavcove-ma....

xena22
7. dec 2008

Krasul nestras,tento vikend sme mali vepro,knedlo zelo 😀 zatial zijeme,,,,a nejake zasoby mam aj v mrazaku 😒 no nevadi,budem sa tvarit,ze som to necitala 😀 ale nove uz nekupim 😉 Zaujimave,ze tu som o tom nepocula nic,ziadne halooo,ze by to tak ututlali? 😖

susanne.k
7. dec 2008

dnes o tom mase davali v spravach v slovenskej telke. Pracujem v tescu a kamoska dunnese a vsade stahovali toto mase z pultu. Nieco na tom bude.

Xena22 dnes zijes po tom veprovim ale priznaky sa dostavuju neskor.
😉

krasulka
8. dec 2008

xena, tu su toho plne srpavi a diskusie na TA3 aj vsade. Asi nieco bude na tom ked je to take halo. Ja som tiez Michalovi volala nech to neje, on v piatok polovicu prasata si kupil,ale mi povedal ze co ma teraz polku prasata vyhodit? Ale ja osobne by som to nejedla az kym to neodvolaju, est eked si tehu, ani deckam, Ved vyzijete aj z ineho masa. Fakt to nestoji za to chytit nejaku pliagu.

ladywitch26
8. dec 2008

nikde som citala,ze pri jednorazovej konzumacii nehrozi nic, az pri dlhodobej mozu dioxiny sposobit rakovinu. to mi zas az tak nevadi, lebo od 1. septembra som zas tolko tej bravcoviny nezjedla, ale najviac ma stve,ci to nejako nemohlo ublizit mimcu. to som akurat zacinala 2. mesiac a kedze som mala nenormalne chute na maso, skoro kazdy den som jedla tie ich sausage. 😖

alienka1
8. dec 2008

ahojte. tak pisala som na abasadu do dublinu ohladom pasu a odpisali mi, ze:
na vybavenie pasu budem potrebovat slov rodny list, co trva cca 3 mesiace, a k tomu portebujem doklady rodicov, slov. sobasny list a irsky rodny list s apostillou, ktoru ja konkretne ziskam na pasovom v Corku. ale ak ostavam na slovensku na trvalo alebo mam cas si vybavit pas a slov. rodny list pre babo na slovensku, staci mi len nahradny cestovny doklad a na jeho vybavenie potrebujem 2 pasove fotografie dietata, doklady rodicov a irsky rodny list. vystavuju ho 2 tyzdne pred cestou.
takze asi tak co som zistila priamo z ambasady. a som rada, ze sa mi to zjednodusilo, kedze chcem letiet na slov. s 2 mesacnym babom ale chceme tam ostat min. na mesiac. takze na vybavovanie budem mat dost casu.

a k tomu mäsu: ja brav. nejak nejedavam ale v poslednom case mi velmi chutila sunka a aj som mala take fajne rezniky a ked som sa to vcera dozvedela, ze co sa deje tak ma mrakoty obiehali. nebojim sa ani tak o mna ale o babo. som sice v 24tt ale clovek nikdy nevie tak dufam, ze budeme ok.
vo stvrtok idem prvy krat na sono do nemocnice v corku tak som zvedava. a velmi velmi sa tesim, ze drobceka po dlhsom case konecne uvidim.
juj trosku som sa rozpisala ale uz musim ist chcem si zarobit na medovnicky lebo este nemam nic na vianoce.
zatial ahojte

susanne.k
8. dec 2008

k tomu bravcovemu,

kamosi pracuju v masokombinatu a dnes ich poslali domou, a nevedia dokedy ostanu doma. Ze niesu prasce

krasulka
8. dec 2008

no moj nastastie robi v masokombinate kde robia 95 percent iba hovadzinu...

mishka711
8. dec 2008

ahojte xeni my sme mali payslipy ale mozno staci aj pps ale to by povedal a musel nam niekto potvrdit este jeden paprier my sme boli u pravnika stym masom hruza my sme masovy 😀 ale budeme chvilu na chickene alebo hovezine 😀

ladywitch26
9. dec 2008

no ja robim na pokladni v supervalu, a vcera sa mi prvykrat stalo,ze som v pokladni nemala skoro ziadne peniaze. kazdu chvilu chodili ludia a nosili maso. vacsina uz zamrazena, niektore aj napoly zjedene, ale co uz, museli sme im vratit peniaze. a najlepsia prisla babka s blockom, ze chce vratit prasule za par platkov sunky. pozeram, blocek od piatku, sunku nedoniesla, takze uz asi davno zozrata a ona chce vratit peniaze. no mala smolu, keby doniesla aspon kusok, tak nie je problem, ale obchod nedostane kredit len za blocek, musime vratit tovar. inak ti ludia, niektorych mi aj bolo luto, akurat v piatok mi na pokladni nejaky chlapik kupoval bravcovinu za nejakych €100, robil si zasoby na vianoce. a vacsina z nich ma tradicne na vianocnu veceru sunku, teraz maju smolu. inak mam par znamych, co vlastnia B and B, no a jedna bola hotova z toho, ze ma hosti z ameriky, vypytali si tradicne irske breakfast, a ze co im ma ona teraz dat? no fakt problem, lebo bez sausages, rashers a pudding to fakt nie je ono.

zdenkami
9. dec 2008

Alienka, nechcem Ta zarmutit, ale za mesacny pobyt v Sr slovensky pas pre dieta nestihnes vybavit. Mozes to urobit ako ja. Vybavovat som zacala 2 tyzdne po narodeni maleho. Trmacali sme sa do Dublinu 3 hodiny tam sme zaziadali o vydanie slovenskeho rodneho listu samozrejme uz so spominanym irl RL s appostilou. S tym, ze o dorucenie slovenskeho rodneho listu som ziadala na slovensku adresu, kedze v case 2 az 3 mesiace, presne 12 tyzdnou po zaziadani som bola doma, ked mal maly 2 mesiace zostala som v SR 6 tyzdnou, takze akurat som to stihla. Dostala som ho 5 dni pred planovanym odchodom s5 do Irska a maleho mi na pockanie zapisali do pasu. Nemusi mat osobitny RL. A este cosi, ak nie ste manzelia s partnerom tak musi podpisat prehlasenie o otcovstve na ambasade. My sme to mali desne. Tie behacky co vy mate este nic nie su, lebo partner ako Cech, nemohol ist na ambasadu vyzdvihnut docasny cestovny doklad, o ktory som poziadala zaroven.Takze pre mna to znamenalo, ist tam po ten doklad zas pred cestou. Ale uprostila som ich a urobili vynimku, asi mali dobry den. Lebo inak sa na nich dost stazuju, ze su neochotni.

A babenky s tym pork uz viete ako to je?
je v tom zvysena hladina dioxinu, ktory pri dlhodobom uzivani sposobuje rakovinu. Tvrdia, ze to je ako s fajciarom, ak vyfajcite jednu cigaretu, tak to nic neurobi ale ak 20 a par rokov, tak mate rakovinu skoro na isto. Takze zevraj by ste to museli konzumovat dlhodobo to spatne pork. Ale ja neviem, radsej to nejeme, lebo sak oni na to ani nemaju prostredky aby to testovali v krajine. Testuje sa to mimo republiky. Ale je to ako klinec do hrobu pre mnohych farmarov, to maju fakt zle a do tejto ekonomickej krizy....no je mi ich luto. A ta latka sa dostala z krmivo, ktore sa vyraba v Bunclody, co. Wexford.

A babenky, priprave na svadbu mi uz finisuju, dnes som bookla dinner a zevraj nam daju pred vchod cerveny koberec a free mullet wine pre prichadzajucich hosti a vyzdobia miestnost kvetinami a aj potahy daju na stolicky. Dinner na osobu ma stoji 27 Eur, co som prekvapena, ze malo. A ze gift od hotela pre mladomanzelov, je noc v hoteli. Len som zvedava, co si nauctuju za tu vyzdobu.

Tak sa majte pekne a uzivajte si advent. Ale ze je krasne. My kazde rano uz 10 dni mame kvalitnu namrazu na aute. Je chladnejsie nez v SR. Ale dnes rano to bolo na zabitie. Vcera dopoludnia prsalo a v noci mrzlo. Uplne hrozne cesty a chodniky boli. 😒

annaola
9. dec 2008

esteze mam zasoby sojoveho masa 😀 😀

ladywitch26
9. dec 2008

tak, uz mame kupeny kocik. len tak sme v ramci shoppingu zasli mrknut aj do mothercare vo waterforde a akurat mali dobre zlavy.no a akurat na celkom schopne kociky. ten nas stal 250 aj s autosedackou a vraj kedze je posledny a nemaju nan uz krabicu,tak mi daju este 10% zlavu. no nekupte to. vysiel ma na 225 euracov. druhy podobny hned brali poliaci,co tam boli. inak bola sranda, stojime tam s muzom,obzerame a zrazu za nami zacujem hlas "no,mozno by ste mali pozerat dvojity" otocim sa a tam chlapik, potmehudsky sa usmievajuci, a pred sebou kocik s dvojickami. chlapcek a dievcatko. 😀 😀 😀

zdenkami
9. dec 2008

Ahojte babenky,

tak som dnes bookla dinner after wedding. Ze nam daju aj cerveny koberec pred vchod a bude nas vitat manager a free mullet wine pre prichadzajucich hosti a pre nas ako mladomanzelom gift od hotela noc v noteli. A ze aj mi vyzdobia miestnost kvetmi a daju potahy na stolicky a vsetci budeme sediet za jednym stolom. A to dinner 4 chody stoji 27 Eur, nejako sa mi to nezda, ze malo. Ale uvidime co si vycaluju za vyzdobu.

A ktosi tu pisal o tom, ze za mesiac pobytu vybavi Rodny list v SR. Pozor, omyl. V sr to trva rovnako ako keby ste to vybavovali cez ambasadu. 12 tyzdnou. Doporucujem robit tak ako my. Maly mal 2 tyzdne, isli sme do Dub, zaziadali o sk RL s ty, ze dorucit som ho chcela na slovensku adresu, lebo, ked mal maly 2 mesiace vybrala som sa na 6 tyzdnou do Sr.

PS. Zijeme tu uz 4 roky a nastavajuci 4a pol roka , ale ja som si stale nezvykla na to, ze uz im svietia stromceky. Ale ze u nich je to tak zvyk, ze po 8 decembri maju mat uz vyzdobeny stromcek. Nejako mi unika to caro o jedinecnost potom. Ale asi to je vec zvyku.

Krasny advent, my uz tiez odratavame kym pofrcime sviatkovat do Prahy. Jupiiiii. Ale tiez je parada, to ze v tom januari bude ta svadba. To je stale take prazdno po Vianociach, ze uz sa niet na co tesit, vsak?

Zdenka

alienka1
9. dec 2008

ahoj zdeni. nepisala som ze za mesiac vybavim rodny list ale ze minimale na mesiac idem na slovensko takze budem mat dostatok casu to vybavit kedze to znamena ze mozem na slov. zostat aj pol roka.

lenka1108
10. dec 2008

ahoj babenky som len na skok...ako sa vsetky mate?no ja tu uz do slova prezivam.strasne sa tesim naspat do irska.uz nech je buduca nedela.mala mi je konecne zdrava tak som cela happy ze mozme ist aj von.v noci tu riadne mrzne ale cez den je super.inak stale chodim ku zubarovi a po uradoch je to hrozne.sestra vybavuje malemu rodny list a nie a nie ho vybavit.hrozne stymi uradmi.bezim idem ku kamoske na caffeeeeeee.tak sa drzkajte papa

chelsee
11. dec 2008

ahojte kocky, tak my sme sa mikulasku sobotu vybrali do dublinu len tak na vylet a popozerat vianocnu atmosku a ten krasny a strasne drahy stromcek aj ked neni az taky uzasny....tak ten vianocny osial je asi uplne vsade. ludia poblazneni a nakupuju ako naposledy v zivote 😀 radsej sme sa drzali mimo nakupnych centier....chcela som ist aj do ikei kedze som bola na sto percent presvedcena ze v dubline ikea je....cely nateseny sme ju nasli a ked sme k nej sa k nej konecne dostali po nejakych vedlajsich cestach sme si vsimli ze este neni otvorena....bola som si uplne ista ze som videla na ikeu reklamy a ceny boli v eurach takze to nemohla byt uk stanica na reklamu v belfaste....no nic snad ked sa nam nabuduce podari vyrazit do dublinu uz bude lebo od nas z galway je belfast strasne daleko

akurat cakam na nasich a svokrovcov tak neviem ani spat...zajtra ma mala 2roky tak robime party a vsetci pridu tak ked sa rano zobudi tak sa bude strasne tesit....tortu sme objednali, kedze ja peceniu moc nedam tak som zvedava aka bude....nejaky fudge cake ze tu sa robi iba taka na narodky....vyskusame uvidime 😕

k tomu porku ja by som prezila vklude iba na beef ani kura nemam rada...ale tych farmarov mi je naozaj luto musia byt asi dost nasr.... 😠

inak som si vsimla ze viacere tu mate partnnera cecha ako aj ja 😉 som musela ist az do irska aby som jedneho stretla 😀
dobru noc 😉

krasulka
11. dec 2008

ahojte, chelsee, tak ste si aspon spravili vyletik 🙂 Malinkej vsetko najlepsie zelam, hlavne vela zdravicka a nech je stale usmiate dietatko 🙂 🙂 🙂 To bude mat prekvapko, ked pride babka!

Inak baby tak ten dioxin uz sa potvrdil aj v hovadzine!!! vcera to bolo v spravach. Mna drbne, som si myslela ze sme na tom OK ked michal robivo fabrike kde je len hovadzina, no ked aj ich poslu domov alebo na neurcito zavru fabriku tak neviem z coho budeme zit, ked ja som teraz bez prijmu.Este stale cakam ci mi daju tu matersku. Kua kua.. 😔 Ale snad to nebude take hrozne ako s tou bravcovinou, zatial hovadzinu este nestahuju z obchodov. Ale je to velka kauza, lebo 12 statov odoberalo bravcove z Irska. Fakt pre tych farmarov to bude katastrofa. Aj ked to daju do poriadku,odberatelov tak lahko nenajdu.. Ozaj a ze aj Polsko berie maso z irska 😀

lenka1108
11. dec 2008

je marcelka vsetecko naj naj naj malej erinke...dufam ze sa nam to stretko konecne podari ked dojdem.papapa

mishka711
11. dec 2008

ahojky Marcelka aj my sa pripajame k blahozelaniu Erin pekne meno a tu v irsku ziadnu Erin nepoznam este 🙂 iba tu vasu

susanne.k
11. dec 2008

krasulka,

nam uz stiahly vsetko maso z tesca aj tu hovadzinu.Ale kamosi co robia v prasacej farme mali zavretu fabriku 2 dni a dnes uz zacali makat.

Vcera sa im kazali nahlasit na socku a dnes mali meeting a uz makaju.

annaola
12. dec 2008

Ahojky,
Vsetko najlepsie k 2 narodeninkam zelame aj my. Uzite si tu party.
My robime tiez, v nedelu, 9.12. mal Tomi 4 roky.
😉

mamartinka
12. dec 2008

caute.aj u vas prsi?tady leje ako z krhly.zelam pekny vykend uprsany 😀

ashley
12. dec 2008

Ahoj mamartinka... prave som ti napisala do panelaku. Aj u nas strasne prsi.. Dlho som tu nebola tak idem precitat co sa tu deje.

mamartinka
12. dec 2008

jejda ashley coze ty tu.a ty si tiez v irsku a kde.napis mi nieco o sebe ale do ip.zajtra si to precitam.musim ist uz za drahym.a cakate babetko.to bude jezisko.aj sa tesis uz.budes rodit tu ci na sk.pa.

ashley
12. dec 2008

Zdenkami a ty sa ides vydavat v Irsku? Akosi som sa to tu nedocitala... Alebo budes mat muza Ira? To je tak ked nemam cas sem chodit a vecer sa mi nechce uz citat.

mishka711
14. dec 2008

caute dnes sa chystame robit stromcek uz nech si ho trosku uzijeme 😀 a co darceky pokupene my este nic ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre