Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

xena22
18. jan 2009

Fidka tak to mas teda z praxe dobre porod nastudovany,aspon nebudes stresovat 😉 Ked si taka v obraze v tejto problematike ako je to po cisarskom reze ked mas spinalku - kedy moze zena vstat???Lebo vsetci mi hovoria,ze az po 24h,ale ja prisaham,ze mna hnali dole po 7 hodinach,teda po 5 ale ukecala som to na 7...tak ako to vlastne je??? Sorry baby - otazka trosku mimo temy irsko 😉 ale zaujima ma to...

mamartinka
18. jan 2009

nadi ako sa objednava ta karticka modra?nam to vypisuje ze tam mame dat este neake cislo.da sa to vyplnit ak uz ma medical card?dakujem.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xena22
18. jan 2009

Aha tak ja som nemala ten kateter vobec,mne strcili misu pod zadok na tych par hodin...a potom uz v style,staraj sa o seba sama...ale prezila som,len som chcela vediet co mi hrozi,hlava ma nebolela,akurat na sale som im stale zaspavala,asi mi klesol tlak alebo co,bola som ako nadrogovana....ale potom mi dali asi nejaku vzpruhu do tela,lebo som potom nemohla zavret oci este pol dna,stale len pospite si pospite si a mne sa to nedalo 😉

ladywitch26
18. jan 2009

xena, treba mat aj potvrdenie od lekarky,ale je predsa jedno,ci je to lekarka na sr alebo v irsku.vsak ty aj keby si bola na sr,tak mozes si vybrat lekara podla svojho uvazenia a chodit na prehliadky napr do rakuska,to nikoho zaujimat nemusi. a keby cosi, tak im ukazem moju tehotensku kartu, tam mam zaznamov dost, kontrola pravidelne kazde 4 tyzdne,keby sa so mnou chcela nejaka uradnicka hadat. plus z kazdeho ultrazvuku mam foto, takze uz si mozem hotovy album zalozit. 😀 my ideme domov v auguste, cize po 4 mesiacoch, aby aj dedko videl vnucatko,lebo nebude moct prist sem do irska,tak to pojdem vsetko povybavovat. a tych 4500 bolo myslim teraz zvysenych na 4700 alebo tak nejako a da sa to aj rok spatne a do tri a pol roku veku dietata, takze ked si to prepocitas, je to dokopy okolo 2500euro a to uz stoji za to. inak tiez som citala,myslim,ze to bolo v tom casaku z wiltonu, ze ked sa robi cisarak a mas spinalku,tak ti zavedu mocovy kateter a az 24hodin nemozes vstat. tam to bolo uvedene medzi nevyhodami alebo tak nejako.tak neviem, kazdopadne vo wiltone by to mali vediet asi najlepsie,ked je to univerzitna nemocnica.

fidka, ja som taka ista,ja by som kludne mohla aj operacie alebo pitvy robit, ale ked vidim ihlu bliziacu sa ku mne,tak panika.... 😀

nadina
18. jan 2009

Ahojte,

Martinka,

mas tam vsetko vypisane :

1. Apply online if you already have either a medical card or a Drugs Payment Scheme (DPS) card
2. Apply in person by completing an application form at your local Health Office
3. To apply by post, ask for an application form at your local Health Office, Community Care office or Health Centre. An application form can be posted to you from these offices. You can also download an application form : http://www.ehic.ie/includes/ehic_app_eng.pdf
Complete the application form and return it by post to your local Health Office

ak ti nejde on-line - tak stiahni formular, vytlac a posli na Vas lokalny HSE urad - vypisany formular vyssie z linku,
cely postup najdes na stranke...

Nada

mamartinka
18. jan 2009

dakujeme. 😉 nakolko ideme teraz na slovensko tak si to doma vytlaci a potom ked prideme posle. 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xena22
18. jan 2009

Fidka v Trnave som oba razy bola a teda 24 hodin ma nenechali lezat ani po jednom...prvy som mala v celkovej a druhy v spinalnej....kateter ani raz,nosili mi misu,ked ich to obtazovalo,tak mi ju tam nechali - skoro mi rit odisila 😀 no a potom sup sup hore na nohy a do sprchy s pomocou sestriciek - a to bolo asi tak vsetko co som sa od nich dockala pomoci - no ale aspon ze teda babatka opatrovali oni a nosili len na kojenie...tak som prekvapena,ze som mala vlastne mat vacsi komfort - teraz idem v piatok k dr a veruze sa spytam ako to chodi ...

Mamartinka my sme si to tiez vytlacili,vyplnili ,poslali a dosli karticky postou normalne,,, je dobre ich mat preistotu,my sme ich brali aj na dovolenky a tak,keby sa cosi stalo,alebo co...aj ked neviem ci by sme si tam s nimi pomohli 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catrin23
18. jan 2009

ahojte...

tak ihly sa bojim aj ja, a pri kozdom odbere som vzdy odpadla 🙂

chcem sa vas spytat, ze kolko sa pobera materska (rodicovsky prispevok) lebo nam to nejako stopli a nevieme preco.

a este , nepoznate niektora nejakeho dobreho gynekologa v okoli dublinu? dakujem...

miocik
18. jan 2009

Ahoj Catrin,

Vies kto som????

mamartinka
18. jan 2009

miocik a ktoze si?vytej v teme.kdeze si v irsku?napis nieco viac o sebe. 😉

catrin23
18. jan 2009

ahoj mius, tak uz si registrovana... tak vitaj a hadam sa nieco nove dozvies 🙂)

catrin23
18. jan 2009

miocik ,daj foto 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
19. jan 2009

hura, tak predsa sme sa dockali aj tu dole na juhu. snezi aj pri waterforde.sice sa to zatial hned topi, ale hadam na kopcoch to vydrzi. poobede vybehneme prebehnut psa, ten este sneh v zivote nevidel 😀

inak catrin, ak si rodila tu, tak mas na rodicovsky a pridavky narok automaticky. len teraz nastala zmena, ze tych €1100 sa uz nebude vyplacat stvrtrocne ako doteraz, ale mesacne spolu s pridavkami. myslim,ze kazdy druhy pondelok v mesiaci tam bolo pisane.

a neviem ako je to v dubline, ale suseda mala problemy dlhsiu dobu,tak nesla do klasickej nemocnice,ale dala sa objednat na gyndu do sukromnej. cvakla sice €120 za konzultaciu, ale plati si komercne pripoistenie, tak jej cosi vratia. a tam to bolo o inom. doktor povedal,ze takto tazko zistovat,v com moze byt problem,ze by to bolo len skusanie, ze ak chce,tak ma na poobede volny termin,ze ju moze hned zoperovat, lebo mu vypadol jeden pacient. ze ak nie, tak to naplanuju o tri tyzdne. tak prisla o druhej poobede na predoperacne a o jedenastej vecer ju uz pustali domov.ze mala nejaky zrast po dlhodobom zapale,tak ten jej vybrali. dve ranky po jednom centimetri a bolo to.a poistovna jej preplati plnu sumu. no keby mala ist do waterford regional hospital, tak by hadam doteraz zistovali,co jej vlastne je.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
19. jan 2009

fidka, no bodaj by sa mu chcelo do takej zimy. dnes snezilo uz aj u nas dole na juhu 😀
ale ber to tak, ze typicky chlap, do nicoho sa nezenie,na vsetko ma cas a radsej prenecha robotu na inych, ked nemusi. 😀

catrin23
19. jan 2009

ahojte... ja som rodila na sk a tu som stale aj s malym iba priatel pracuje v irl. a poberala som rodicovsky a rodinne, tak neviem preco nam to zastavili. teraz si to budme musiet vybavit na sk??

catrin23
19. jan 2009

toho gyn som sa pytala pre kamosku, novacika 🙂 miocik... tak dakujeme
😉

mamartinka
19. jan 2009

ahojte baby.teraz som objavila na www.irsko.exil.sk ze vo februari ma byt prvy slovensky ples v dabline.nechystate sa niektora?

xena22
19. jan 2009

Ahojte - aj u nas sneziiiii dobre to vyzera z okna - ale uz horisie na zemi 😀

Dnes som si bola popestovat tak male vonave 10 dnove babo 😉 a hned pri tej prilezitosti som vyfasla za tasku dievcenskych veciciek,lebo kamoska zo zaciatku nakupovala pre dievcatko a potom sa napriek jej intuicii z toho vyklul chlapec ...tak mam uz veciciek hafo,len bude sranda,ked to bude aj u mna chlapec...ja tomu sonu velmi neverim,,,,

Mamartinka,tento rok sa na ples nechystam teda ,ale ty si chod s drahym zaplesat... 😀

mamartinka
19. jan 2009

xeni rozmislam nad tym.este uvidime.ja ze keby ste niektora chceli z manzelom ist by sme sa pridali. 🙂 horsie to by bolo asi z oblecenim.

mamartinka
19. jan 2009

xeni mimochodom.vy kde byvate ked u vas snezi?tady nic.mracilo sa akurat. ☹ no snad na slovensku si este sniezik uzijeme neaky aj ked hlasia oteplenie.

xena22
19. jan 2009

Mamartinka v Corku,teda dost juzne som rada,ze sa trochu snehu uslo aj nam,hlavne ze decka videli ake to je,uz davno sme neboli na sk a ze by tam aj snezilo 😒 Buduci rok by sme radi isli niekde s detmi na chatovacku...uzit si snehu 😉

mamartinka
20. jan 2009

no caute.mi uz za chvilu odchadzame na letisko.ked bude cas sa vam ozvem zo slovenska.majte sa tu krasne a posluchajte. 😀

ladysparky
20. jan 2009

jaaaj mamartinka, skoda ze som sa neohlasila skor... tu modru karticku si si mohla vybavit tak, ze by si zobrala ziadost na urad a vypytala by si si docasne prehlasenie, ze o nu ziadas.. my sme tak boli v lete a kym sme prisli zo sr spat do irska, boli v schranke. ale ked ste ju nemali doteraz, tak ju snad nebudete potrebovat.. uzite si slovensko 🙂

baby ja mam z tych prispevkov hotovy gulas.. budem si to musiet vsetko povytlacat 😀

ladysparky
20. jan 2009

ladywitch, to je waterfordska nemocnica az taka zla? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre