Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladysparky
20. jan 2009

a ja priznavam ze sa ihiel nebojiiiiim 😎
dokonca som na sr tri roky posebe chodila darovat krv 😉

catalin
20. jan 2009

no caute baby, ja som nasu temu nevedela najst... ☹ ale uz som ju nasla...

inak dnes bolo uzasne rano. uz vecer sa to dalo tusit, lebo prsalo ale bola zima. tak mi bolo jasne ze dnes budem zase meskat do roboty. 😀

okna na aute som musela dvakrat olievat, kym som prvykrat odniesla konvicu spat a vratila sa k autu tak uz boli znova zamrznute..a to som este nevedela ze do auta budem nastupovat cez kufor...totiz zamky mi zamrzli. ked ma susedia videli tak sa museli sulat od smiechu...ved aj ja som sa.

hodinu som isla do roboty, inokedy mi to trva 20 minut. ale radsej pomaly a isto.

ako sa maju nase rodicky, dve to tu uz pretahuju, ale dnes sa este neozvali tak uz sa mozno niekde snazia predychat kontrakcie..myslime na vas a drzime palceky.

inak my sme si ziadny suvenir z dovolenky nepriniesli, mrcha dosla na den presne takze si musime urobit najskor nejaky suvenir z irskych kopcekov. 😀

nevadi vyjde nabuduce

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xena22
20. jan 2009

No dnes som vas skoro s tym porodom predbehla 😀 rano si rezkym krokom vyletim na dvor,ci som sa nesmykla a nenatiahla????ALe tak som sikovne padala,ze som si ani nic neudrela.Za ten zlomok sekundy sa mi tusim premietol cely zivot a uz som sa videla,ze balim kufre do nemocnice 😉 No ale mala som pri sebe vsetkych svatych asi a sedim si doma ziva a zdrava...

Catalin no dnes to bolo dobre hned z rana,muz vykukol z okna a hovori,ze ide s detmi radsej peso do skoly,ze tam bude rychlejsie a tak aj bolo,,,,auta isli pomaly ako na kravach....

ladysparky
20. jan 2009

baby odkial ste ze boli rano take namrazy? 😕
ja, kedze som od prichodu zo sr nezamestnana, som opat vstala o jedenastej.. uff, nerobi mi to dobre, ale ked sa neviem zobudit skor 😔

xena22
20. jan 2009

Ladysparky no ked vstavas o 11tej tak uz nie je namrznute 😀

ladywitch26
20. jan 2009

xena, no my sme mali namrznute este o desiatej pred domom, ale to mam vchod zo severu a slnko tam v zime ani nesvieti,tak asi preto. ale tiez som sa skoro natiahla, esteze tam mame zabradlie, lebo neviem...

ladysparky, no waterford regional nema zrovna najlepsiu povest, nasla som niekde na nete stranku,ale uz si fakt nespomeniem,co to bola za stranka, kde pacienti hodnotili nemocnice a ake maju s nimi skusenosti. a velmi lichotivo sa tam o waterforde nevyjadrovali. a ja mam tiez svoje osobne skusenosti, uz dvakrat som bola na pohotovosti a tretikrat ma tam uz nedostane nikto. vsade samy pocerny doktor,ktory ma sam problem s anglictinou a taky ta ma liecit? naposledy som im tam narobila riadny bordel. tiez v nejakom teste co sa tykalo MRSA bakterii mali dost blbe vysledky apod. aj moja GP sa ma pytala, ze kde chcem ist rodit, ze ci radsej nechcem ist do corku. mam to tam sice asi o 20km dalej ako waterford, ale kaslat na to. co su tu polky u nas, tak tie chodia pre zmenu do clonmelu, do waterfordu ich nedostane nik. a cork ma este jednu vyhodu.kedze je tam univerzita, tak tam budu asi aj lepsi lekari. keby sa vyskytol nejaky vaznejsi pripad, tak tam hned mozu zavolat nejaku kapacitu na konzultaciu. a este jeden priklad, kym som nebola rozhodnuta,tak mi GP poslala krv do labaku do waterfordu, ale ked som s vysledkami prisla uz do corku, tak mi povedali, ze oni waterford neuznavaju, ze to mi radsej zoberu krv nanovo a daju si to spravit vo vlastnom labaku...takze asi tak...

ladysparky
20. jan 2009

no tak to som teda v soku.. popravde, odkedy som tu, som nebola nutena ist do nemocnice (jeden kamarat tam bol hadam uz 3x), takze osobnu skusenost nemam. ale teraz si ma uplne zneistila 😨 ak nahodou budem rodit v irsku, kam pojdem, do ktoreho mesta? och joj.. s tymto som nepocitala..

vsetky inak pisete ze ste mali bezproblemove tehotenstva.. poznate niekoho, kto to nemal take jednoduche? ako sa potom vsetko vyriesilo.. da sa spolahnut?

a este jedna otazka.. mate vsetky svojich doktorov a medical card? ci to s tym nesuvisi? ja totizto neviem kam by som sla keby som teda naaahodou otehotnela 🙂

ladywitch26
21. jan 2009

ladysparky,ak si z waterfordu, tak chod rodit do clonmelu. autom je to len 40minut. inak suseda mala nejake problemy s tlakom, aj musela par tyzdnov lezat v nemocnici, ale potom ju pustili domov, jej to upravili a 5.januara porodila cisarskym, planovanym. jedna kamoska sice nemala problemove tehu, ale zato ich dcerka mala nejaku vyvojovu vadu, bola potrebna hned po porode operacia, tak sla rodit rovno do dublinu. to ju tam automaticky poslala GP,ked sono odhalilo tu vadu. takze neboj, ked su problemy, oni sa vedia postarat.
co sa tyka doktora, vyber si ktorehokolvek GP,ktoremu doverujes. ja som za 3roky co som tu vystriedala uz troch. ti prvi dvaja sice neboli zli, ale znama irka mi poradila svoju GP a fakt som s nou spokojna. inak pokial nie si chora alebo kym neotehotnies, tak ti je zbytocne chodit k GP. akonahle zistis,ze si tehu,tak skoc k doktorovi, za prvu navstevu sice cvaknes cca €50, ale potom to uz mas zadara vsetko. inak tlacivo na medical card dostanes aj u GP, my na nu zatial nemame narok, lebo mame vyssie prijmy,ale akonahle sa nam narodi mala, tak uz budeme splnat podmienky, tak ju idem vybavit. inak ak skocis na stranku www.hse.ie, tak tam je aj kalkulacka,kde sa da podla prijmov vypocitat, ci mas narok na medical card.

ladywitch26
21. jan 2009

no, susanne sa vcera vobec neozvala, fidka od tretej poobede tiez nie, tak hadam to uz maju za sebou 😀

mamartinka
21. jan 2009

no ahojte.posielam vsetkym pozdrav z rodneho slovenska.ako v irsku?no mi sme vcera mali hodinove meskanie.hodinu sme este sedeli v lietadle co museli rozmrazovat kridla.stale im to zamrzalo.a do toho zacalo prsat,snezit no hruza.ale prileteli sme nastastie v poriadku.tuna nam dnes prsi a fuka.ale je 6 stupnov aspon.tak zelam vsetkym pekny a prijemny este den 😉 uz su narodene aj neake babetka?

xena22
21. jan 2009

Lady sparky,ja nemam medical card a tehotne maju aj tak vsetko zadara,takze to riesit nemusis,neplatila som ani na prvej prehliadke,takze zatial som okrem sukromneho ultrazvuku na polskej klinike neplatila ani F,chvalabohu.
Pokial je tehu bezproblemove,tak sa nic nedeje ale ked je nejaky problem,tak sa staraju... len teda treba o tom hovorit,oni dost daju na to,co im pacient povie,ze ako sa citi a tak,,,nie je to tu take strasne...teda aspon v Corku a myslim,ze aj baby v Dubline boli spokojne,ci nie?

Baby no co babence nejake na svete?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
21. jan 2009

fidka, ty este stale tu? booze, a ja ze uz 24hodin si sa neozvala, tak budeme oslavovat. 😀

xena22
21. jan 2009

FIdka poslala som IP nech tu ostatnych nenudim s mojimi otazkami 😒

Ladywitch ako sa citis,uz ti nebyva zle???

ladywitch26
21. jan 2009

xena, no po vianociach sa to o dost zlepsilo, ale akurat dnes to bolo zas dost blbe. na ranajky som si dala jogurt a este na obed sa mi v pravidelnych intervaloch vracal na polceste do hrdla... 😝 ale teraz mam zasa ine problemy. obcas sa rano zobudim na nenormalnu bolest pod rebrami. uz som spomenula aj GP,dala mi nejake lieky na kyselinu a ze ma objedna na sono. ze to moze byt aj zlcnikovy kamen, tak pre istotu.ale ja skor myslim,ze to bude vred na dvanastniku, lebo zlcnik by praveze drazdili tuky, no a ked zmastim na veceru plnu misu hranoliek, tak sa mi spi super, ale ked si dam na noc pomaranc alebo paradajky, tak od piatej rano sa uz zvyjam v bolestiach. no a este tradicne, mam zlatu zilu 😝 😝 😝 tak aj na to mi dala mast,ale zatial nejako nezabera.

ladysparky
21. jan 2009

jej xena, to si ma potesila, ze sa nic neplati a ze medical card nepotrbujem 🙂

fidka, vraj pomaha horuci kupel 😵 (ale som mudra, aj ked nie som tehotna, ze? 🙂 )

mamartinka, spolubyvajuci vcera prisiel zo sr naspat do irska a tiez meskalo lietadlo 1 hodku.. hrozne.. uzivaj si domov 🙂

xena22
21. jan 2009

Ladysparky a odkial si ? Ktora porodnica ti v reale hrozi??? 😀

ladysparky
21. jan 2009

priamo waterfordska 😠

ladywitch26
21. jan 2009

ladysparky, no ak mas auto,tak pouvazuj radsej o corku alebo clonmeli. zas to nie je az tak daleko za 40minut si tam. a do corku mas velmi dobru cestu, nemusis sa trepat farmarskymi cestickami ako ja.

xena22
21. jan 2009

Do corku mas daleko? Univerzitna nemocnica je na celkom dobrej urovni,vsetko je tam nove a pekne a ked treba tak sa tam najde aj odbornik 😉 Napr. mne sa este nestalo,ze by sa mi usiel nejaky cudzokrajny dr,zatial len iri,nie ze by to bolo nejake terno,ale uz som bola s malym na pohotovosti u nejakeho sikmookeho a sestricka nejaka v habite od hlavy po paty,nejaka moslimka a komunikacia na urovni,nevedela som aky level angliny zvolit aby sme si vobec rozumeli 😀 sa divim,ze im aj dovolia s takou anglinou prevadzat prax 😀

ladysparky
21. jan 2009

ladywitch az teraz som si vsimla tvoju reakciu na medicalcard 😕
tuto kartu nemam a ani na nu nemam narok, nakolko uz 2 mesiace mame spolubyvajucich a drahy ma lepsie platenu pracu (kalkulacku nemozno oklamat). aj som sa ju pokusala vybavit kym tu neboli, ale nikdy mi to z prace nevyhovovalo - ako predavacka som kazdy tyzden mala iny rozpis. ale zatial nelutujem. uz som tu chora bola (bezna chripka) a vzdy zabrali antibiotika z domu, takze len dufam ze nebude nic vaznejsie.
a tiez vdaka za vysvetlenie, ako to tu chodi 🙂 velmi si mi pomohla.. totizto nemam tu ziadnu taku kamaratku.. iba kamaratky tych mojich kamaratiek a to je take divne, ked sa s nimi poznam iba z videnia

ladywitch26
21. jan 2009

xena, tak to si asi zazila cosi podobne, ako moje stretnutie vo waterforde s doktorom omarom. 😀 som tam spravila taky bordel, ze sa na mna prisiel pozriet az nejaky ich sef na oddeleni, lebo boli hned vsetci v pozore a ten hlavny si tam chvilu studoval moju kartu, potom sa cosi radil s omarom a nakoniec ma predsa len poslali na to sono. ale keby som neurobila bordel, tak doktor omar mi da len painkillers a posle ma domov. 😠

xena22
21. jan 2009

No ved to,ze ja som tam prisla so syno s pomliazdenou rukou a oni mu stale pchali panadol 😀 ze by sa patrilo urobit snimok,to som mu musela nazorne predviest 😀

ladywitch26
21. jan 2009

xeni, ale je normalne, aby lekar !!! nebol schopny precitat list od ineho lekara? ked som si to dokazala uz aj ja prelozit ako obycajny laik? on mi len prehmatal brucho, ze slepe crevo to nie je a uz zacal vypisovat recept. tak som nanho naziapala,ze co je to za doktor, ze to, ze nemam slepak viem aj ja sama, a ze ked to nie je slepak, tak by bolo asi dobre patrat po pricine tych bolesti a nie ma poslat domov s panadolom, hlavne ak moja GP vyslovene ziada sono. a to som nanho naziapala uz na chodbe, ostatni doktori len kukali. ale uz som fakt bola v koncoch. sedis tam 5hodin, medzitym zobrali dve tetusky s vyvrtnutymi clenkami, co prisli dve hodky po mne, tak z toho usudzujem, ze asi vyvrtnuty clenok je viac nebezpecny, ako akutna bolest v podbrusku.

ladysparky, do waterfordu chodime dost casto,tak mozme niekedy skocit na kavu, resp. do slovenskej restiky na knedliky 😀 teraz sa uz sice ledva gulam, ale ked sa drobculka narodi, tak rozhodne nebudem sediet doma, to by som sa unudila,ked je muz v praci.sadnem do auta a mozme niekam vyrazit.

ladysparky
21. jan 2009

asi viete super anglicky, ked sa viete s dr. pohadat 😀

ladysparky
21. jan 2009

jeeezis ladywitch, to by bolo super.. slovensku restiku mam za rohom 🙂 urcite sa ozvi, budem len rada 🙂 a okrem toho mam teraz casu ajajajaaaaaaaaj, kedze nerobim

a za cim chodite do waterfordu? odkial presne si?

ladywitch26
21. jan 2009

ladysparky, no ked som riadne nastvata, tak mi ta anglina ide fakt super 😀
inak som z cappoquinu, to je kusok za dungarvanom,smerom na cork. a chodime tam nakupovat a obcas pokecat s kamosom, jeho priatelka teraz tiez caka, tak sa v tej restike dlabeme knedlikmi dve bruskate 😀 inak muz tam pracuje,takze tam jazdi kazdy den, hrava aj futbal, tak je tam skoro stale.

ladysparky
21. jan 2009

uz som to kuk na mape.. ako ste sa ocitli v takom malom mestecku? a ako dlho ste v irsku? ci uz som sa to pytala? 😝
joooj, knedliky mozem aj ja a ani nemusim byt tehotna 😀 inak ako predavacka som poznala jedneho cecha, ktory hraval futbal.. ale len na urovni predavac-zakaznik, takze podrobnosti neviem
inak ma to vyhodu robit v obchode.. spoznala som tu tak par ludi

ladywitch26
21. jan 2009

no ja tiez robim v obchode,konkretne v supervalu. 😀 inak uz som tu skoro tri roky a do takej minidedinky som sa dostala kvoli praci,cez agenturu. po roku prisiel za mnou aj muz. teraz hra za waterford park rangers,este aj dalsi dvaja slovaci, z jednym sa dokonca pozname uz skoro 10rokov a az tu sme sa znova stretli. ale zatial prehrali vsetky zapasy,co hrali od jesene 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre