Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

xena22
27. jan 2009

Nadi aj ja som bola splodena ked nebol prud 😀 ale seriozne... 😀

Mamartinka veru nejaky baby- boom nastal ... neboj coskoro sa pridas. Nadina a ty nic,s detmi koncis??? 🙂 Ty to vsetko tak pekne hravo zvladas... 😉

ladysparky
27. jan 2009

pripajam sa ku gratulaciam - vitajte, novi cloviecikovia 😵
mamartinka, ty sa aspon snazis otehotniet, takze rozhodne do tejto temy patris.. horsie to je so mnou, ze ja len planujem.. a ked tak az za rok.. takze dufam ze ma odtialto nevyzeniete 😲
spekulujem, co na vikend.. ak by bolo dobre pocasie, vybehli by sme niekam, a mna napadol uz spominany Clonmel.. je tam nieco na pozretie? centrum, priroda alebo aspon mc donald? 😀

krasulka
27. jan 2009

jeeej gratulujem k prirastkom 🙂 🙂 🙂 je to krasne!

ani ja uz sa neviem dockat..dufam ze viac ako 2 tyzdne uz tehu nebudem..som naivna? 😀 😀 ale uz mi to ide hore krkom.

baby ako to je ked ja budem rodit na Svk, za kolko mozem vycestovat s malou do Irska, Zevraj to je rychlejsie ako ked sa babo narodi v irsku..je to pravda?

mamartinka
27. jan 2009

ahoj krasuli.ako sa mate?poslucha malinke?a manzel sa ako ma?

xena22
27. jan 2009

Krasulka myslim,ze ked prides s porodnica a das vybavit pas - tak ked bude hotovy tak mozes letiet,nie? ALe porad sa s dr,mozno bude vediet viac ako je to s ockovanim a tak...ale ja by som s uplne malinkym neletela,ked sme isli my naposledy,tak isli aj s takym cca 6 tyzdnovym a celu cestu to revalo jak besne,boleli ho uska,nic nezaberalo ani flasa,ani prso,,chvilami sa az zachadzalo,potom od unavy 5 minut spalo a zas odznova,uz aj letusky sa bali ze co bude...ja teda rozhodne prvy polrok neplanujem letiet nikam,potom sa uvidi...

lenka1108
27. jan 2009

ahojte...no ja mam teraz dilemu baby...co ak nahodou sa zamiesilo a ja este dalej berem antiku teda lepim lebo mam evru naplaste....ak by som nahodou bola tehula nemoze to ublizit???ked zase na opacnu stranu co ak niesom a ked si ju nebudem davat tak zase mozeme to...????
neviem ale samizda mi doktor vravel ze evra ked nejde cez zaludok neni taka ako ostatna antika....ze to nemusi ublizit.ale co ak hej???jedno babo uz som potratila a druhe to by som uz nezvladla.
ked zase ja vlastne ani nechcem byt tehotna...mam na to este more casu a scarlettka je este mala.no ale ked bude tak sa nezbalaznim....jezis ja neviem co pisem.a uz vobec neviem co robit.... ☹

misakika
28. jan 2009

ahoj Lenka,
ja uz ani nespocitam kolko krat som mala taku dilemu ako ty. Ja berem tabletky a proste stane sa mi ze aj 2-3 dni po sebe sa k nim nedostanem 😕 Tento mesiac to bola katastrofa, takze ak by som otehotnela tak to uplne pochopim 🙂 Zistovala som si kedysi v minulosti cez moju lekarku, ze ci by uzivanie antikoncepcie pocas prveho mesiaca po otehotneni mohlo nejak ublizit babaetku, ale ona ma ukludnila, ze vobec nie. Ja ako pomocku aby som nezabudla mam nastaveny alarm na mobile po dobu 21 dni co uzivam tabl., ale ako si hore citala ani to nepomaha 😖
Netrap sa zbytocne, bude to co ma byt. Mozno si uplne zbytocne robis vrasky 😉

misakika
28. jan 2009

no a este trochu zmena temy, aspon na chvilku 😉
Baby co ste v Dubline neviete kde je najlepsi vyber topanok ? Potrebujem spolocenke k plesovym satam.Este aby to nebolo take jednoduche tak mam nohu c.35 co tu je c.2.Mam na to uz len 2 tyzdne a uz mam vredy na zaludku ako vzdy ked mi treba kupovat obuv ☹
Vopred dakujem za kazdu radu.

ladywitch26
28. jan 2009

lenka, klud, do 17.dna myslim ziadna antika nema ucinok na babo. dost som citala o mutagenoch, to su latky,co poskodzuju babatko, napr.tetracyklinove antibiotika, steroidy ale aj vitamin A a vsetky skodia len v obdobi od 17teho do 90 dna tehu. do 17teho preto, lebo vajicko este len cestuje do maternice a este nie je zahniezdene, takze neberie si ziviny z tvojho krvneho obehu. no a po 90tom dni uz je babo plne vyvinute, takze len vysoke davky by mu dokazali ublizit. no a po 17tich dnoch by ti uz test ukazal, ze si tehu, tak s tym pripadne potom skoncis 😉

krasulka, letecke spolocnosti myslim prepravuju babatka od 2 tyzdnov.pas vybavis pre male na pockanie, akonahle budes mat rodny list. to len my tu mame problem, lebo ked ma mimco irsky rodny list,nemozu ho zapisat do slovenskeho pasu. no a prepis z irskeho rodneho listu na slovensky rodny list robia iba na specialnej matrike v blave a tam to tym byrokratom trva 3 mesiace. 😝

ladysparky, v clonmeli nahodou mcdonald je 😀 sice taky mini a je vzdy narvaty, ale je. inak celkom pekne mestecko.ja tam chodim nakupovat radsej ako do corku, lebo je tam lacnejsie a vsetky obchody mas da sa povedat na dvoch uliciach.trosku je tam problem s parkovanim, ale pokial pridete este pred dvanastou, tak miesto v centre najdete bez problemov.inak ta cesta je super, s krasnym vyhladom na hory

mishka711
28. jan 2009

Misi idete na ples ten slovensky??aj nas volali ale nato y niesme sak vies 😀 Leni otom ani neviem ze si potratila v 21tt mrzi nas to smutne veci ....

misakika
28. jan 2009

Pre Misku :
boze zase som si nezapla skype co ? 😖
Ideme na ples doma, s kamosmi a aj s familiou. Ja to celkom mozem tie plesy. Na diso sa citim uz stara a tak plesy a svadby su jedina prilezitost pre nas s drahym sa trosku pozvrtat 😉 .Slovenksy ples tu v Dubline je akurat vtedy ked budeme domatakze nic z toho, inak by sme vas uz tam dreli ...a nepomohla by ziadna vyhovorka 😉
idem si zapnut ten skype

krasulka
28. jan 2009

Ahojte,

no ved ja sa nechystam letiet uplne s takym drobcom...Len pr einfo som sa pytala, lebo viem ze vacsi problem je ked sa abo narodi v Irl ako na Svk s cestovanim.Predsalen, najprv nech v pohode porodim, ked bude mala ok a aj ja potom to mozme riesit. 🙂

Lenka, viem co prezivas, aj ja som uzivala Evru 😖 😖 ale myslim ze aj keby si tehu nema to na plod vlyv a hned ako to zistis vysadis ju.

lenka1108
28. jan 2009

jej baby dakujem ste ma ukludnili.... uvidime no co a ako...ale radsej by som este pockala...

mishka no malinky mal rastep chrbtice a rastep brusnej dutinky... ☹ ...plod nebol zlucitelny so zivotom tak mi vyvolali porod...
mal 21cm a 150g.akurat co som mu videla nozicku, jeho som v tedy vidiet nechcela a teraz toho lutujem.aspon by som vedela si ho predstavit.aj s malou som mala problemy.prve 3 mesiace som krvacala a brala kopec tabletiek na udrzanie ale diky bohu je tu a je znej riadna certica...

co sa tyka cestovania s mimi.ja som s malou prvy krat letela ked mala 2 mesiace ale viem ze ked som sa tu pytala tak mi povedali ze mozem od 2 tyzdnou.ak bude bao ok.no a sestra si poziadala na sk o rodny list a fakt to trva dlho tak si poziadala o irsky a nakoniec mama volala do blavy a vynadala im tam a rod list jej hned vten den vystavili.a ked prisla naspat do irl na druhy den dostala postou irsky rodny list.tak ma dva pre maleho. 😉

krasulka
28. jan 2009

lenka, to mi je luto co si si musela prezit ☹ ☹ ale uz mas princeznicku svoju tak si mozes uzivat drobca 🙂 🙂

presne aj kamoska co je v irsku co rodila teraz na silvestra hovorila ze to strasne dlho trva..ze az za 4 mesiace by mohla ist..sice na svk by odletela v pohode,ale zo slovenska uz by ich nepustili..tak musi cakat radsej kym sa to vybavi.

lenka a ty dobre znasas tu Evru? Ja som to po pol rokum usela vysadit, lebo mi to strasne zvysovalo tlak..nespavost a take navaly do hlavy som z toho mala.

A teraz uz sa zamyslam ako to bude po porode, lebo isto nechcem byt zas hned tehu, ale ani liekami sa mi nechce hned napachavat..hmm bude musiet drahy nieco vymysliet..Gumy a hotovo!!!!!!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka1108
28. jan 2009

jej fidka gratulujeme ku syncekovi........hodne zdravicka a mliecka prajem...

krasulka no ja som mala pred tym cilest a presne tie iste priznaky som mala sneho.evru mam uz 2 roky a som snou spokojna akurat ze musim davat vacsi pozor aby sa mi neodlepila alebo skor v mojom pripade aby som si ju nalepila 🙂
ale kedze mam medical kartu tak rozmyslam nad danou alebo tym telieskom do ruky...este uvidim ako to tento mesiac somnou dopadne....ale skor by som skusila to teliesko do ruky...
nemate niekto skusenosti??? 🙂

mamartinka
28. jan 2009

no fidi tak gratulujem.urcite si stastna ze to mas za sebou.ste uz doma?rodila si normal ci cisarak?aj bol manzel u porodu.drzte sa hlavne v zdravi. 🙂 dufam ze coskoro bude foto.

krasulka
28. jan 2009

Fidka, gratulujem k Adamkovi! teda ale mal poriadne miery, spravny chlap! 🙂 🙂 🙂 Zelam vela vela zdravicka, stastia a hlavne toho mliecka aby si mala 🙂

Lenka, tu na Svk dost leti DANA. Ale nemusia byt zle ani tie injekcie co sa pichaju jedna za 3 mesiace. Kamoska ich v Irsku mala a bola spokojna. RAz za tri mesiace jej to pichol GP a mala pokoj. 🙂 Ja som sa tuto pytala u gyndosa mojho na to,ale na Slovensku su neni dostat kupit. Ale ze on moze dat recept a kto ma moznost si to vyberie v Cechach. Ale v irsku to maju normalne v lekarni na predpis.

oceanka
28. jan 2009

Ahojte dlho som tu nebola, boli sme na slovensku teraz sme sa stahovali 🙂 Na drobec ma uz polroka ako to rychlo leti.
Gratulujem vsetkym k prirastkom a prajem vela zdravicka a pohody.
Este otazocka: Prestahovali sme sa do CLONEE Dublin 15 nie je nahodou niektora odtial???
Papa zatial

mamartinka
28. jan 2009

oceanka poznam jednu cesku odtial.gabiku.kadernicka.

lenka1108
28. jan 2009

krasulka ja by som radsej tu danu alebo to teliesko lebo ak nahodou sa vratime na sk tak nechem menit zase antiku..ale tie inekcie mozu byt super.prvy krat o tom pocujem ze aj take nieco je...

dnes sa mi ozvala jedna zenska na strazenie deti.ma tri uz skolou povinne ,zajtra sa mam snou stretnut tak som zveda kolko da a vlastne ako co...

ashley
29. jan 2009

Fridka veeelmi gratulujem a prajem vela zdravicka a mliecka
Ako som tak zbezne pozrela tak sme sa tu akosi rozrodili. Ale to je len dobre.
Nadi s tou elektrikou, to bolo dobre... 😀
Zdenka tak za chvilku budes uz mlada pani. Tak sa drzte a daj vediet ako to dopadlo. Mna to caka za mesiac, ale na Slovensku..

mishka711
29. jan 2009

ashley a ti kde byvas v ktorej casti irl??

lenka1108
29. jan 2009

Sedí dva bezdomovci pod mostem a baví se:
"Slyšel jsem, že je finanční krize."
"A jak se to může dotknout mne?"
"Máš nějaké známé podnikatele nebo bankéře?"
"Ne."
"No - a teď budeš mít!"

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

oceanka
29. jan 2009

mamartinka aj ja sa volam Gabika 🙂 a ma dietatko alebo je teho ci nie? ak mozes tak sa jej opytat ci nema zaujem sa s niekym zoznamit, napisem ti viac o sebe ak treba dakujem 🙂

ladywitch26
29. jan 2009

ako tak pozeram, tak xena sa uz dlhsie neozvala....zeby sa nechala inspirovat fidkou 😀 😀 😀

mamartinka
29. jan 2009

baby neblaznite s tym tehotenstvom.vsetky v irsku tehu a ja nic? ☹

xena22
29. jan 2009

Nieee tu som baby,,, robila som dneska izbicku - kuk do albumu - tak som narobena.... a niekedy ani nemam o com pisat... hrozne pomaly mi ide cas,ako na potvoru teraz na koniec.... Inak som cela 😉

xena22
29. jan 2009

Ladywitch IP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre