Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

dadkaa
2. feb 2009

Ahojte dievčatá, čítam tu ako rozoberáte kojenie, tak tie mamičky tunák v írsku sú fakt "super" to stým kravským mliekom, no nechápem, ale mám aj ja kamarátku Polku ktorá tiež dáva svojmu synovi 10 mes. kravské mlieko. No ja nie ani umelé ja stále kojím 10,5 mes. Rodila som cisárskym takže som zo začiatku tiež mala problémy, ale mliečko mi nabehlo už na druhý deň, a to vďaka dobrej midwife v pôrodnici, a vďaka mojej bambule ktorá ťahala ako drak, bola proste hladná tak musela ťahať, ono aj keď tam mliečko nebolo vždy si tam niečo vytiahla (ten kolostrum či ako sato volá) a či jej dávali UM v pôrodnici??? tak to neviem ale vždy keď sa ma opýtali či jej majú dať UM som povedala nie a myslím že ma rešpektovali, vytrápila som sa hlavne aj preto že som o tom kojení ( po cisáre) nemala ani potuchy, preto vám iba chcem poradiť, kojte, kojte, kojte, vraj to že žena nemá mlieko nieje, je to naozaj v hlave a je to o chcení, vela sa dozviete o tom aj na www.kojeni.net, super laktačná poradkyňa ktorá vám aj poradí (online poradňa). Mali sme aj vela problémov a kríz ale prežili sme to a to som si myslela že budem kojiť iba do 6 mesiacov, ale keď sa začne s príkrmami, je to už len pár krát do dňa to kojenie tak potom to už ide ľahšie a teraz si neviem predstaviť malú odstaviť, teraz som si hovorila že do 1 roka odstavím, ale asi to nechám na ňu,keď už nebude chcieť. Ináč je veľmi dobrá alternatíva ak sa chcete vrátiť do práce odsávať a potom dávať materské mliečko z fľašky, kamoška tak robý raz za 5 hodín odsaje aj 300 ml, a má na dve dávky, len naštudujte si aj to odsávanie nieje to jednoduché, teda zo začiatku do 3 mesiacov je ale potom keď prsia niesú zvyknuté odsávať neodsajete tak ako aj ja, mne to nejde, vždy sme len kojili a tomáme elektrickú odsávačku. Ináč na elektrickú odsávačku máte tu v írsku nárok FREE, treba si o ňu požiadať od nurse z Health centra, ktorá vás bude navštevovať aj doma.
Tak možno som niekomu poradila, to je len moja skúsenosť.

annaola
2. feb 2009

ahojte, mame sniezik, huraaaa 😀
S irskymi mamickami a kojenim je to podla jedneho clanku tak, ze oni ho aj napriek momemtalnej podpore zo strany vlady, aby sa kojilo co najdlhsie,povazuju za zvyk primitivnych africkych kmenov a zien z vychodnej Europy.
A sama som videla ako jedna Irka, co som k nej chodila robit, vytiahla z chladnicky normalne kravske mlieko a dala ho svojej ani nie rocnej dcere do flasky. Hlavne ze mala rozne ekzemy po tele a stale soplik... co si myslim mohlo sposobit aj to mlieko.
A tiez bol nedavno jeden zaujimavy clanok v Mame a ja ako hromadne prestali nase mamy kojit v case nastupu umelych mliek na trh.Ohromna propaganda, ake je strasne zdrave a kolko je tam vitaminov a pod. sposobila ze napr. aj moja svokra odisla uz z porodnice s tym, ze ma slabe mlieko, priesvitne, ( a samozrejme jej nikto nepovedal ze je to kolostrum, ktore je najdolezitejsie pre dieta) a vobec sa ani o nijake kojenie nepokusala... Skusim pohladat niekde ten clanok a potom ho sem hodim, su tam uplne neuveritelne veci, ktore na svojich detoch vtedy matky robili, dobre som sa pobavila.
Ja osobne ku kojeniu mam celkom pozitivny vztah, kojila som 2, 5 roka, aj ked ku ten posledny rok to uz bol iba taky uspavaci prostriedok a neskoncila som iba kvoli tomu, ze oducanie a s tym spojeny krik v noci by tazko pochopili nasi spolubyvajuci... 😀

alienka1
2. feb 2009

ahojte tak uz aj u nas snezi, krasne velke vlocky a svieti do toho slnko 🙂

alienka1
2. feb 2009

no kym som to napisala uz prestalo ☹

annaola
2. feb 2009

moji chlapci stihli uz aj snehuliaka postavit, kuk do albumu akeho krasneho 😀
😀

mishka711
2. feb 2009

anka jeee aky snehuliak u nas v zahrade je tiez snehu ale ako si si hi nemozme uzit sme chory ze streptotok ci co ze ma zapalenu mandlu dnes sme bolli zase u toho anura dr je velmi mily objednali sme sa cez net a napisal ze nas zobere o pol 4aj tak bolo 🙂 ja som dnes bola doma ale zajtra uz do prace som bola nevyspana som stale sledovlala maleho teploty 😖 ale uz je lepsie klop klop klop

lenka1108
2. feb 2009

ahojte babenky tak u vas snezik a tu nic...dnes tu bolo slnecno az na to ze fukalo a snhu nikde.to by sa mu mala potesila,joj...

ja idem rano k zubarovi tak niesom nejak nadsena ale uz mi zostavaju posledne 2 kazy a ked to mozem mat zadara tak to vyuzijem...stale cakam na mrchu no este nedosla ale ma termin az v stredu tak uvidime...ale citim sa nejak divne.tak asi nic nebude...pri malej som vedela hned ze som tehotna proste som to njak citila...

a ty xeni co ako sa citis???

annaola
3. feb 2009

mishka, rychle vyliecenie zelam drobcekovi.Je to uz lepsie, mal dlho horucky?
U nas na ulici vypukla vcera vecer snehova euforia, vsetci vyliezli na luku v strede a ohromne sa tesili z toho snehu. Este som tusim nikdy nevidela ako sa Iri z niecoho tak tesia , a konecne som sa tu citila ako doma. Ktovie ako dlho sa udrzi, uz zacina prsat, tak bude sranda niekam sa vobec dostat ak zamrzne.
xi..v Londyne vraj napadlo prvy krat po 18 rokoch tolko, a do prace prisli iba Poliaci... 😀
pekny den vsetkym tehulkam aj netehulkam

misakika
3. feb 2009

Ahojte, no nam pri mori , smerom na Howth akosi toho snehu nenadelilo. snzei sem tam ale hned sa to topi a moja Kristinka sa stazovala, ze nemoze robit ani anielikov 😒 .Nastastie ideme domov o nejake 2 tyzdne tak ju zobereme niekam na hory aspon na jeden den, aby si toho snehu trosku uzila. Potom , ale ked sa vratime tak dufam ze tu sa to pocasie trochu spamata a bude aspon o nieco teplejsie, si uz ani napametam kedy sme boli naposledy niedke na ihrisku. Maminy co tu robievate cez vikendy s detmi ? Ja som uz chora z tej nudy niekdy ..a navsetvy potesia vacsinou len nas dospelych ale deti by asi radsej boli niekde inde..
Tak radte co robit ???

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
3. feb 2009

fidka mas 2.ip

mishka711
3. feb 2009

fidka79 pekne foto ja som uz poslala xene a miske maleho 😉

xena22
3. feb 2009

Ano fidka maly je zlaty,,, videla som par fotiek 😉 mna to caka v pondeloook,nechce sa mi na to ani pomysliet,musim sa stale zamestnavat,lebo mi uz zacina ritku stlacat pri pohlade do kalendara 😖 Uz som jak male decko,len si hovorim,ze este 6 krat sa vyspim - resp. nevyspim 😀 ...

mamartinka
3. feb 2009

xenuli ved v kalendari mas 14 porod.to chces ist uz v pondelok rodit? 😉

mamartinka
3. feb 2009

prepac v nicku.

xena22
3. feb 2009

Mamartinka uz som to tu spominala,ze mam planovany cisarak - v pondelok,na istovku,ak ma to nechyti skor,,,zajtra idem na predoperacne a dohodnut detaily,,, no uz mi prihara 😀

zdenkam
3. feb 2009

Xeni,

nehovorime doma po anglicky len po slovensky a cesky, ale vonku po anglicky, ked som sama. Inak zas po slovensky a cesky, ked tam je tatino.
Ale maly sa najviac chyta na anglictinu.Ako vraveli babky a dedkovia, rozumie v slovencine a cestine vsetko, ale hovori v anglictine. Ze star, moon, opi t. j. open, broky t. j. broken a tak. Ale on sa chyti na obe. Ved ma este len 2.

Svadba dopadla paradne, prsalo sice, ale to nic nepokazilo na nalade. A uplne ma aj sokli kolegyne a tak. roztocili sme to s nimi paradne. Ale este cestou z obradu som sa mala stavit v obchode kde robim a tam sefka napokon zavolala vsetkych, t. j. rodicov a svedkov a nalievala priamo medzi regalmi sampano a zakaznici gratulovali. Na tak skoro nezabudnem.

A prave sme kukali par fotiek a manzel 🙂 vravi: Tady jsi k nakousnuti.
No ktoru z nas by takyto kompliment od manzela nepotesil. Zevraj preco tak nevyzeram stale.

hej, ked drhnem podlahu ze, alebo prebalujem pokakanu plienku 🙂
A na zaver, ktosi ma odhovaral v okoli, ze svadba v Irsku nic moc. Asi to zalezi od ocakavani. Ale ja som to chcela mat viac personal a to som mala ale aj zabava bola, ked dorazili kolegyne a roztocili sme to v bare pri muzike. A teda ani kusocek nelutujem svadbu v Irsku. A je aj dobre, ze nasi tak moc nerozumeli. Mamina aspon moc neplakala. 🙂

Tak maminky a ako vy. Mate prirastky?

ak nie, tak nech coskoro dorazia, ak je ich cas. A hlavne nech ste zdravucki.

mamartinka
3. feb 2009

zdenuli aspon vam prsalo stastie.a budu aj fotky v albume?

ladywitch26
3. feb 2009

zdenka, kolegyna mala tiez svadbu tu v irsku a tiez si pochvalovala, sef ju bol pozriet aj na obrad,kolegyne na oslave a aj to jej vyhovovalo, ze sem si pozvala len najblizsiu rodinu, kdezto keby sa vydavala v polsku, tak by musela pozvat aspon 60ludi, aby sa nikto neurazil. 🙂

xeni, co stresujes, neboj, dopadne to dobre. ja uz sa teraz nemozem dockat, ja by som rodila aj hned, len nech to mam z krku. v noci nespim, lebo ma boli chrbtica a mala nenormalne kope, cokolvek zjem, tak mi je zle, lebo zaludok stlaceny, ledva fucim pri kazdom pohybe a to ma este caka zopar tyzdnov. 😝 ber to z tej lepsej stranky, keby si rodila normalne, tak kludne mozes aj tyzden dva prenasat.takto to mas o tyzden menej. 😀

fidka, drobcek je zlatuckyyy. 😀

ja som dnes bola v hospital, prisla mi pozvanka k physiovi, lebo som im spomenula,ze mam bolesti krizov. tak ma taka mlada doktorka vymucila, ze mi az slzy tiekli. masirovala mi krize a tak to bolelo, ze som isla zdiviet.ale vraj kosti aj klby mam nastastie v poriadku, len svaly mam totalne v tahu. mam zas prist o dva tyzdne. no strasne sympaticka doktorka, len vie cloveka strasne vytyrat 😀

inak dnes sme sa zobudili rano a normalne sneh na zemi.dobrych 10cm. moze vsade dookola snezit,v celom irsku, ale u nas nenasnezi. ale dnes normalne sok. deckam zrusili skolu, lebo bus by sa vraj nedostal do susednej dediny.pritom cesta po rovine, ziadny kopec. ale akurat teraz v spravach pozeram,ze dublin to schytal poriadne, zapchy 3 az 4 hodiny, no nezavidim vam 😖

ashley
3. feb 2009

Ahojte babenky.
Fridka Adamko je krasnucky. A to si kde rodila ked je taky cistucky chvilku po porode? Lebo mne ked sa narodil maly tak mi ho celu dobu neumyli. Az doma som ho prvy krat kupala.
Xeni budem ti drzat palceky.
No idem ja buvat lebo sa zajtra stahujeme tak nech mam silu.
Zdeni aj ja som zvedava na fotecky a som rada ze svadba bola podla tvojich predstav.
Inak mas pravdu, v tom rozpravani, aj moj maly radsej niektore slova hovori po anglicky.. lebo su lahsie. A pritom s nim hovorime len po slovensky.
Prajem vam dobru nocku.

lenka1108
3. feb 2009

ahojte...tak perinbabka dnes nadelila aj nam....mala bola hotova....chcela stavat snowmana ale nedala si vysvetlit ze s takej trosky nic nepostavime...
veru chvilkami som sa citila ako doma... ☹
aj zima bola dnes poriadna,po dlhej dobe som si dala aj mikinu aj zimnu bundu...

no mrska stale nist uz mam normalne chvilky kedy si hovorim ze uz ani chodit nemusi ale vtom sa strasem a poviem si ze radsej nech pride ze mame este dost casu...

xeni nebojkaj vsetko ta to prejde ked uvidis babo a este k tomu tvoje vytuzene dievcatko...ale sak to poznas...

dnes som sa rozhodla ze zajtra idem na nakup...malej potrebujem nove riflicky a hlavne tricka bo vsetky ma tak doflakovane ze to nejde vyprat som s toho az chora...no ale aspon trosku porelaxujem pri nakupovani...

o tom hovoreni aj mne mala rozprava nieco niektore slova po anglicky...napr.,moon,star,sun.....a kopec veci ale najlepsia je ked si nevie na nieco spomenut po sk tak to povie v anglictine...
ok kocky idem hajat zajtra ma caka tazky den....papa

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xena22
4. feb 2009

Ahojte ja len tak na skok,dnes som bola v nemocnici na poslednej kontrole,najblizsie uz idem aj s taskou 😉 dufam,ze do pondelka prezijem v celku,rano sa mam hlasit o pol osmej uz tam.
Inak dr mi vsetko vysvetlil tak uz sa az tak strasne nebojim,muz bude pri mne a inak asi taky isty postup ako na slovensko,naschval som sa pytala,ze kedy ma budu stavat na nohy,z toho mam nocnu moru a Dr povedal,ze po 7-8 hodinach ufff brutaaaal,ratala som ze snad takych 12-15hodin ale co uz,hadam sa nerozpadnem.Toho sa teda nebojim az tak,ale urcite sa mi bude fest zatmievat pred ocami a to neznasam ☹

To s tym kupanim babatiek nemyslite vazne?? No to ja ho vydrhnem aj sama ked bude treba 😀

mamartinka
4. feb 2009

xenuli tak drzim a budem drzat palce nech ti vsetucko dobre dopadne.cely porod.a potom daj o sebe vediet ci uz je babulko na svete a ako si to prezivala.drz sa.budem na teba mysliet.Mata 😉 🙂

lenka1108
4. feb 2009

tak baby mrcha prisla...a normalne neviem ci 😢 alebo sa 😎 ...
je to take divne uz som si normalne vypocitala termin porodu a cirou nahodou vysiel na 12.10 co su manzelove narodky...
chodil namysleny ze bude mat syna na svoje narodky,no potom ho to preslo ked osm dostala...

no a po mrche idem ku dg mu na to vnutromaternicove teliesko...
dufam ze mi to nejak neublizi...

mishka711
5. feb 2009

leni aj mne ked vysli tehu testy vsetko som si vypocitala a nakoniec som dostala ale nevadi vsetko je tak ako ma avy ste este mlady mozte mat este kopec deti 😀 fidka sebko uz oka klopklopklop do zajtra bere antibiotika a jasom na dufastane aby som dostala 😠

andrearu
5. feb 2009

Ahojte dietčatá 🙂 , tiež som tu dlho nebola. Chcem poblahoželať všetkým maminkám k ich pokladíkom, hlavne veľa zdravíčka. Dodatočne aj Sebkovi k narodeninkám ako sa máte Miška? Pozdravuj Zuzku.
Sem tam si Vás prečítam, ale keď ste tu mali tehotenskú poradňu tak som radšej nepísala, aby sa niečo nenalepilo 😅 , aj keď priznám sa vedela by som si predstaviť aj tretie, ale ešte nie.
Xena tá izbička je rozkošná, kôli tomu by som si to možno vedela predstaviť. Tu si môže človek kúpiť také krásne vecičky pre bábo a všetky tie doplnky. Prajem Ti aby v pondelok všetko dopadlo super. Sestra rodila
tiež oboch synov cisarák, mladšieho v IRL v Rotunde a bola veľmi spokojná.
Tak sa majte všetky krásne.

mamartinka
5. feb 2009

andrearu a ty si kdeze v irsku?inak ta vytam v teme.napis nieco viac o sebe ak mozes.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre