Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

xena22
5. feb 2009

Fidka neboj hned prvy den ho kupat nebudem 😀 myslim,ze sama nebudem vediet kde je sever prve tri dni,kojit sa chystam uviidime aka bude realita 😉

Andrearu - pozeram,ze tvoje deticky maju tolko rokov,co mali moje ked som zostala tehu,tak nenechas sa inspirovat? 😉

Lenka tie pocity pri teste poznam,my sme tiez mali plany poplach raz a ked som sa testovala,tak som nevedela,co tam vlastne chcem vidiet 😀 a to nastartovalo moju chut mat dalsie dieta,ta ma sice nakoniec presla a otehotnela som v case ked sme si povedali,ze zostaneme pri dvoch detoch,ze to staci na nervy a na financie,a zrazu oops pozitivny test... ale to na veci nic nemeni,uz sa tesime a hotovo,tych 9 mesiacov je dost na to aby si clovek na tu myslienku privykol 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrearu
5. feb 2009

Xena, moja Romi bude mať v lete tiež 9 ako tvoj starší 🙂 Vieš že mi v hlave aj také myšlinky behali, no ale ako vravím radšej som sem nechodila aby to neostalo len pri myšlienkach 😅 Ináč môj manžel by aj pristal, ale ja som mu povedala, že musí najprv postaviť dom, potom zasadiť strom 😀 a tak ďaľšie bábo. No tak uvidíme či to stihne, v takom čase aby som ešte mohla rodiť. Zatiaľ to tak nevyzerá 😉

Martinka som z Tullamore.
Nadi po dlhom čase som niečo znovu napísala, kde si? Ako sa máte?

xena22
5. feb 2009

Andrearu nic si z toho nerob,my sme tiez akosi zacali podla toho prislovia,akuratne ze od konca 😀 ale nevadi,dom mozem stavat aj po 40ke ale rodit sotva 😉 aj ked este som mohla par rokov pockat...

Fidka uprimne ti zavidim,ze mas take fajne mliecko...len pekne priberajte,je fajn,ked to ide tak same od seba prirodzene...

xena22
5. feb 2009

Jej Fidka ani som si nevsimla si ze pridala fokty,strasne je zlaty ten maly,taky trpazlicek 😀

mishka711
5. feb 2009

andrearu pozdravim 😉 a nie vzdy planovane veci vydu aspon mne nie takze stym domom pockame zatial 😀

lenka1108
5. feb 2009

jej tak vy tu uz planujete domy a my este nemame ani byt prerobeny co neni casu ked sme furt tu...ale hadam sa nam to tiez podari.ale naco prerabat ked sme tam neni???
mne je to uz teraz luto ze som dostala mrsku ale uz isto viem ze si dam poriadneho bacha a budem mat baby ked nan budem pripravena...neviem si to predstavit s dvoma a hlavne ked scarlett ma len 2 a pol.

alienka1
5. feb 2009

ahojte.tak mi sme boli dnes na poradni v nemocnici. a uz sme aj chceli vediet co to mame, ze nech nam doktor povie ale nase drobciatko sa nam otocilo chrbtom 😀 a to vzdy doteraz bolo krasne otocene tvarickou a vsetkym ostatnym. no dnes akoby si povedalo: "mama ked si pockala doteraz tak uz nejak vydrz a nechaj sa prekvapit" 😀 vobec sa ani na nas nepozrelo tak sme sa nasmiali a doktor povedal ze bude trouble maker 🙂 videli sme akurat usko, chrbatik a malu krasnu prdelku. inak sme zdravi a rastieme ako sa ma.
xeni tak budem mysliet na teba v pondelok nech to vsetko dopadne tak ako ma. ja som si ani neuvedomila ze to je uz tento pondelok mne ten cas tak rychlo leti. vsetci sa ma pytaju ze ci sa bojim porodu al ja si nejak neuvedomujem ze to uz len necelych osem tyzdnov a ja budem mat DIETA! stale mi to pripada ako sen. ale ved mna tie sny prejdu ked budem musiet v noci vstavat 🙂
fidka malinky je naozaj zlatucky joj take male stasticko. len budte zdraví.
lenka ked bude mat babo prist tak pride. neboj nic. my sme to nase len tak skusali ze ak by sme mali s tym problemy aby sme to zistili vcas a aha za 8 tyzdnov je tu. aj ked ma tak zaciatkom tehu napadali take myslienky ze ci je naozaj ten sparvny cas a ze ci sme pripraveny. ale potom som si povedala ze tak to malo byt 😉
idem si nieco zobnut len malicke a pojdem pozriet catalin ako sa ma.
tak sa majte zatial krasne 🙂

xena22
6. feb 2009

Alienka to je normal,mne sa par krat snival taky brutal blby sen,ze som bola v tom sne tehotna a ked som sa zobudila este vacsi sok,ze je to aj pravda 😀

andrearu
6. feb 2009

No mne je jasné, že dom sa dá postaviť aj neskôr že s tým je čas, no a na dieťa čas už nemusí prísť 😖 . No u mňa je to skôr možno výhovorka. A teraz keď už deti sú také fajn odrastené z toho najhoršieho je to už možno aj pohodlnosť. No uvidíme, tiež keď niečo naplánujem nie vždy to výjde.
Všetkým Vám prajem krásny slnečný víkend, u nás od rána je krásne slnečno a mrazivo. 🙂
Xena veľa šťastia a zdravíčka. 😉

chelsee
6. feb 2009

ahojte kocky tak sa to tu pekne rozrasta, novym maminkam gratulujem a stastnym cakatelkam vsetko len to naj to sa vam to teda pekne krati 😉

ja sa hlasim zo slovenska, zajtra sme sa mali vracat s malou spat ale od pondelka mi vracala vkuse dva dni vsetko co vypila sa v nej nezdrazalo dlho a o jedle ani pocut nechcela....pak dostala teploty a minula noc bola najhorsia sme davali zabaly asi tri krat a nepomahali, pak sme sprchovali a nepodarilo sa mi to stiahnut menej ako na 39,1 no soky som mala celu noc....takze sa vraciame az o tyzden z viedne si to aspon vyskusame bo odtial sme este neleteli 😉 uz je to pomaly klasika, som uplne vytocena bo vzdy ked sem prideme tak nieco pochytame....mala inak nakazila celu family mama so segrou skoncili v nemocnici...jedine mne nic nebolo tak som vsetkych obsluhovala, som sa ani s nikym znamym poriadne nestretla, kto by sa chcel stretnut s bacilonosicom 😝 muz mi oznamil ze nas na sk uz nepusti bo sa mu nikdy nevratime kedy mame 😀 a musim povedat ze sa uz neviem dockat kedy odtialto odletim

inak tu minuly vikend strasne snezilo, tolko snehu som uz dobre dlho nevidela...tak aspon nieco pekne, ale sa to uz aj roztopilo a teraz je tu dost teplo

s porodmi vam teraz kocky vobec nezavidim som rada ze to mam za sebou 😝 aj ked sa na to este asi urcite dam ale najblizsie dva roky ani pocut....mam teliesko a vrele odporucam, ani menzes nemam a je to uplna parada
uzivajte si miminka je to krasne obdobie aj ked je to poriadna fuska vypiplat take mimco 😎 😀

krasulka
6. feb 2009

Ahojte,

kocky viete mi povedat ci to je pravda ze v Irsku ma chlap narok na dva tyzdne volna ked s amu narodi dieta? Drahy mi pisal ze sa to dnes dozvedel v robote, tak zistujem ci o tom neviete nieco. 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasulka
6. feb 2009

fidka dakujem 🙂

annaola
6. feb 2009

ooooo, fidka, adamko je nadhernucke babatko.

lenka1108
6. feb 2009

ahoj marcelka to s malou mi je luto...aj scarlettka ma sopliky a trochu kasle ale je stale dobra nie ako kedysi myslim vkuse grcala a podobne.

ja si chcem dat to teliesko len som cakala kym mi niekto poradi kto ma skusenosti...to fakt nemas mrchu celu dobu co mas teliesko??? vobec ziadne krvacanie???
nejak sa mi to nezda ved sa musime nejak cistit ci nie?ja som stoho debil...

baby dnes ma tak boli hlava ze sa bojim ze umrem.to nani normalne a to iba vzadu a nurofen uz nezabera...idem spat hadam to prejde.... ☹

krasulka
7. feb 2009

Ahojte,

lenka ked boli hlava z vzadu zvycajne to byva z tlaku..ci uz vyssi alebo nizzsi. Skus vypit pohar vody cistej, to pomaha, a este az mate Alpu tak si potri vzadu krk asiju, aj spanky.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasulka
7. feb 2009

xena tu nenakukla? Asi uziva posledny vikend v tehu stave 🙂

catalin
7. feb 2009

caute baby,

no to sme dnes mali krasny den...potom pridam fotky do albumu...zase same zasnezene vrcholky 😀

no, veru xena tu dnes nebola, tak snad este nerodi, aaaaaaaaaaaaaaale predsa by neodisla bez rozlucky 🙂
no uz len raz sa vyspi a ide. schvalne pisem len raz aj ked hlava mi este sluzi dobre ale tu poslednu noc vela nenaspi..
ale nebudem daleko od pravdy ak poviem ze vsetky na teba budeme mysliet xeni, nech vsetko prebehne hladko a ty budes moct stiskat svoju babulku v naruci..a vsetci fingers crossed ze to bude baba ako sa patri, nasa nastupkyna 😀

idem ja skontrolovat piskotovu nepecenu tortu ci uz zatuhla...a ked sa tu dlhsie neukazem tak uz degustujem..

lenka1108
8. feb 2009

ahojte baby.co mate nove?
jej xeni tu uz zajtra budes mat malu ....
tak moc ti drzim palceky nech sa vsetko podari a nech ste obe v poriadku a zdravucke...budem na teba mysliet cely pondelok.

dnes rano ma moja mala zobuli krasnou celou vetou bez jedinej chyby.. Maminka stavaj uz je lano a ja cem kakavko.

taka bola krasna, strapata,ospata,joj na zjedenie.teraz mi segra doniesla synovceka maleho sebastiana bo isla do roboty tak si toho dnes uzijeme.ale on je strasne dobre dietatko,ani som ho este ani poriadne plakat nepocula.dnes ma 6 mesiacikou... 🙂 🙂 🙂
uz sam sedka a v pavuku lieta ako sialeny.

no idem sa venovat detom...enjoy your sunday.... 🙂

xena22
8. feb 2009

Ahojte ja sem nakukam poctivo 😉 len sa mi uz pisat velmi neda,ked mam laptop na kolenach,tak mam kratke ruky 😀 a nebolo ani o com a nejaka som bola rozlietana,chytila som nejaky prival energie,ale dneska si idem uz len uzivat ,balit,chystat sa - no ako na dovolenku 😀
AK by som sa uz neukazala,tak sa "uvidime" o tyzden,vraj na valentina uz budem doma ak vsetko dobre dopadne.Ozaj ake mate plany na valentina? Eroticke pyzama uz luftujete? 😀 My sme sa vo februarovkach smiali,ze tento rok to odbijem v jednorazovych gatkach s vlozkou medzi nohami a tamponmi v zdravotnych podprdach 😀
Dam vam vediet ako som zajtra dopadla,mam cislo od catalin,tak vam poda info co to je a technicke parametre 😉
Tak padam a ak mi zvysi cas,tak sem este mrknem...

krasulka
8. feb 2009

xena, budem na teba zajtra mysliet! Hlavne nech ti to dobre dopadne, nech ste obe v poriadku a cim skor doma. Fakt velmi drzim palceky. Urcite daj vediet. 🙂 🙂

mamartinka
8. feb 2009

xenuli tak nech ti vsetko dobre dopadne.drz sa a budem na teba zajtra mysliet.baby aj u vas je snech?tady troska a stale poletuje.tak zelam pekny zvysok vykendu. 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
8. feb 2009

fidi moc je v dabline snehu?a malicky co?poslucha?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_vargova
8. feb 2009

Baby neviete nieco o tej akcii pre deticky v Dubline?

catalin
8. feb 2009

caute baby, prave som dopiekla chlieb!!!!je uzasnyyyyyy....mnam

ak by mal niekto zaujem, tu je recept:

500 kila muky, moze byt aj irska plain flour
3 deci vody
drozdie - polovicku cerstveho alebo cele praskove
1 polievkova lyzica soli
1 cajova lyzica kminu, rasce
1 lyzica oleja
mozte pridat mak, slnecnicu, hocijake oriesky...

nechat polhodinku vykysnut
a v rure pri 180 stupnoch piect 30 minut.

mnam!

catalin
8. feb 2009

fidka, som pozerala tvoj album, Adamko je na zjedenie, kraaaaaaasnucky, mnam take male vonave babatko...

este dzonka by mohla nakuknut s jej malym batozkom...

dnes je zase pekne, a rano prsalo tak som nesla nikam, iba moj muzik s kamaratom si isli dat narodeninovu turu do killarney. dnes ma narodky, tak aspon mozem chystat prekvapenie..nieco dobre mu navarim, vonavy chlebik upeceny, torta pripravena na zjedenie este masko opiect...mnam..dnes mam kulinarsky den 😉

jooooj ale aj tak banujem ze som ostala doma..vcera bolo krasne..kuk album, kolko snehu je v irsku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre