Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
8. feb 2009

xeni, tak drzim palciaky na zajtra, nech to vsetko dopadne v pohode a pohladkaj za mna brusko, uz posledny krat, bo zajtra uz bude drobciatko vonku. 😀
vcera sa ma v praci pytala jedna babca, ze kedy mam termin. ja ze 8.maj a ona mi mrkla na brucho, ze neni mozne, ze to bude vcassie. no trosku sme za par tyzdnov poslednych podrastli, to je fakt. 😀 a tiez si myslim,ze mala tak dlho nevydrzi, bude sa tlacit vonku. ked jej obcas uberiem trosku miesta, napr. ked si obuvam topanky a zohnem sa, tak do dvoch sekund schytam taky kopanec,ze az. a neprestane, kym zas nema dost miesta,maly tvrdohlavec. takze ked podrastie a bude sa tam tlacit, asi sa jej to prestane pacit a bude sa pytat vonku. 😀

lenka1108
8. feb 2009
https://www.youtube.com/watch?v=DMEMDX0AcaQ

baby kuknite je o hrozne co sa deje..... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mamartinka
8. feb 2009

catalin a kde sa tu daju zohnat okrem polskeho kvasnice?lenul no je to strasne nieco.taky maly drobec.a ako sa tu volaju kvasnice?dakujem 🙂

catalin
8. feb 2009

mamartinka,ja kupujem slovenske drozdie u nas v slovenskom obchode alebo mi mamka posiela susene. tym padom mi odpada starost zhanat drozdie v irsku. po anglicky sa to povie yeast. ale pravdu povediac som sa s nim tu nestretla a vlastne ani nezhanala.

lenka to je strasne co sa deje... ☹

nieco pozitivne nemas?

lenka1108
8. feb 2009

martinka ja kupujem len v polskom v normalnom som drozdie este nevidela...

catalin
8. feb 2009

baby co uz rodili v irsku ako to je s klystyrom tuna? robia to alebo to nerobia? som sa bavila s kamoskou a ta je z toho na prasky, lebo prve rodila doma na sk s klystyrom a ze na to nema dobre spomienky...vlastne klystyr sam o sebe v pohode ale iba jeden zachod na 4 zeny...takze adrenalin...a druhe chce rodit v irsku..sa smiala ze snad aspon viac zachodov tu bude...

mamartinka
8. feb 2009

dakujem

ladywitch26
8. feb 2009

drozdie kupite napr aj v supervalu, vola sa to bread yeasts, taka zelena krabicka. je v nej 10 sackov so susenym drozdim. vacsinou ho mavaju v sekcii pri muke a praskoch do peciva. len ho treba pridat trosku viacej.

inak to s tym klystirom by zaujimalo aj mna...

mamartinka
8. feb 2009

ladywitch26 vdaka 😉

lenka1108
8. feb 2009

baby mne nedavali klystr.ja som sa pred porodom pytala uz ked som lezala na izbe ze kedy mi ho daju.a ona sa zacala smiat ze tu sa to uz nerobi zopar rokou.ani svagrinej ani segre ani kamoskam nikomu aspon tu v galway nerobili.stale podomnou menili take tie servitky...a na porod mam perfektne spomienky... 🙂 🙂 🙂

lenka1108
9. feb 2009

xeni je to tu....GOOD LUCK...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mamartinka
9. feb 2009

vie sa uz nieco o xenuli?inak zelam vsetkym pekny a prijemny dnik.

mishka711
9. feb 2009

ahojky baby tak xena to uz ma mozno za sebou co?a malinku uz na svete no urcite ste vsetky zvedave ako aj ja 😀 no ona sa urcite ozve ze co a ako inak u nas je fajn celkmo mysllim pocko dnes sme boli na ockovani a o mesiac este pneumokok a pokoj do 4teho roku uff 😀

mamartinka
9. feb 2009

u nasteraz zacala padat hmla.no dufam ze xenula je v poriadku a da niekto o nej vediet.

lenka1108
9. feb 2009

joj taka som nervozna ako ta xena ci to teda bude to dievcatko alebo chlapcek.neviete uz niektora ci uz to ma za sebou?

catalin
9. feb 2009

baby mam novinu od xeni!!!!

o 13tej hodine irskeho casu sa im narodilo dievcatko ANNA s mierami 3,6 kg a 50 dm. je zlata, vsetci su ok

catalin
9. feb 2009

riadny batoztek, miery ako modelka. joj ako sa tesim. len tam ma byt 50 cm, nie dm. to by bola teda riadna baba
😀

tak este raz, xeni, srdecne blahozelam, a prajem nech sa cim skor zotavis a mala Anna( krasne meno, aj moja mamka je Anna) nech je zdravucka a rastie do krasy a mudrosti. takze chlapi uz nemaju vo vasej rodine prevahu, xixi.

lenka1108
9. feb 2009

jejejejeje no huraaaaa....xeni moc moc moc gratulujeme k princeznicke vela zdravia obom prajeme....
uz sa nemozem dockat fotiek...catalin pozdravuj ju moc od nas... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

misakika
9. feb 2009

Aj ja sa pripajam, hlavne vela zdravicka a lasky pre malinku a maminke rychle zotavenie. Tesim sa na fotky 🙂
Takze kto je teraz nablizsie na rade ? 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
9. feb 2009

xeni, gratulujem, a anulke aj tebe vela zdravia a stastia zelam. 😉

takze teraz je na rade krasulka. 😀

fidka, ja myslim, ze klystir nebudem potrebovat tak ci tak. ja ked mam stresy, tak mam v momente hnacku. ked ideme napr. domov na aute, tak den dopredu nic nejem, lebo to potom cely trajekt presedim na wc. 😀 a vzdy mam v zasobe vela drobnych, lebo v nemecku sa plati na toaletach 50centov a to za tu trasu vzdy par euro padne 😀 no a porod bude pre mna taky stres, ze budem mat davno prazdne creva,kym dorazim do nemocnice.

mamartinka
9. feb 2009

jeje xenuli tak velke gratulation.nech ste hlavne zdravucke a cim skor domka.tiez sa uz tesim na foto.malickej posielam maly boztek na licko.catalin a pozdravuj ich odomna. 😉

krasulka
9. feb 2009

xena gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵

mishka711
9. feb 2009

noo super Gabike a malej babike ANNE velka gratulacia boze ako by o bolo vcera ked pisala ze je tehu a uz to tu mame teraz krasulka je na rade a potom dalsie babule juj 🙂

tinaorchid
9. feb 2009

gratulujem xeni, nech ste obe zdravucke a vela mliecka 🙂 😵

ladysparky
9. feb 2009

xeni, gratulujeeeeeeeeeeeeem 🙂 vela radosti z malej anicky, vela zdravicka vam prajem 😉

krasulka
9. feb 2009

juj ale zavidim xeni, ze uz to mas za sebou 🙂 A inak zajtra ma xena meniny 😵

Baby viete mi prosim vas niektora napisat, ked rodim doma na Svk, ake papiere potrebuje muz do irska aby sme vybavili v irsku pridavky? Alebo co vsetko sa da vybavit?

krasuliak
9. feb 2009

krasulka poterbujes original rodny list a manzel potvrdenie od zamestnavatela a vyplnizt formular CB1 😀 😀 😀 😀

alienka1
10. feb 2009

xeni gratulujem k meninam aj aj k tomu najkrajsiemu darceku 🙂 prajem vam vela vela zdravika

zdenkami
10. feb 2009

XENI, gratulujem k malej princeznicke. 😉

Babenky, fotecky manzelovov Veselych pridam do albumu aj niekedy ked pojdem domov, ja nemam doma compik, pouzivam ho len v kniznici. Bojim sa zavislosti, lebo teda v casoch davno slovenskych, ked som robila sekretarku som takmer stale visela na nete. No a dnes by to bolo hlavne na ukor krpca. A tomu sa snazime davat co najkvalitnejsi cas. Takze musite zvedavky pockat. 🙂

Idem skusit ten recept na chlebik, co ste sem niektora pridala. Uz som skusala kadejake, tak uvidime aky bude tento. Vacsinou sme piekli z celozrnej muky, lebo Petr to ma tak rad a je to aj zdravsie.

Babenky, zvazujeme, ze odletime si odfrknut do tepla, takze take Lanzarote alebo tak, ale nechceme to ist hufovo s irskou cestovkou, neviete o nejakom lacnom ubytku?
Idem aj hladat na nete, lebo tato irska zima je uz moc dlha. Vzhladom na to hrozne leto. Tak uvidime co najdeme a ci sa niekam vyberieme.

Povodne sme chceli ist na activity holiday do Tatier, maly by tam mal kurz plavanie a hippoterapiu, ale stoji to 240 eur a je to len na 4 dni. To preto ze je to v 4star hotel. A to este letenky by sme museli kupovat. A to ja zas luxus nemusim az taky. Takze to si radsej priplatim 100 naviac a pojdem na chvilku z tejto zimy prec.

My teplo moc radi nemame, take to 28 a viac, takze 22 co tam teraz je to by nam sedelo. Tak ak o niecom viete, ocenim prisun info.

Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre