Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catalin
2. mar 2009

no ja uz to mam stastne za sebou, zubarka mlada a sikovna, keby mi povedala ze mi chce vsetky zuby vytrhnut tak by som si nechala..tak posobila na mna 😀
ale neurobila nic, len rentgen, a kedze je to prechladnute tak beriem atb(mimochodom prve po 16tich rokoch), ale je mi to jedno, chcem sa toho co najskor zbavit..a ten opuch, jak keby som sa niekde v krcme pobila 😀
no nic tak prikladam lad tak snad sa toho aspon trocha zbavim.

ladywitch ja by som ti mohla o spolubyvajucich pisat novely, par nametov mam, co priniesol zivot, ale uz sa nechcem k tomu vracat,...na zaciatku je vsetko uzasne a potom to ide dole vodou...a ku koncu sa proste vzdy rozchadza v zlom, a vytahuju sa veci, ktore sa nikdy nepovedali, vsetky krivdy, kazde euro...no smutne..
tak ja som tak rada ze byvame konecne sami, uz viac ako pol roka a neviem sa toho nabazit...tesim sa spolu s tebou ze sa zachvilu budete stahovat

🙂

ladywitch26
2. mar 2009

catalin, ked mne niekedy pride ta moja spolubyvajuca fakt nejaka mimo. nedavno mi vtrepala do umyvacky riadu flasku od olivoveho oleja. ona si totizto myslela, ze umyvacka funguje tak, ze sa to cele naplni vodou a tak to umyva. no ja neviem, z akych pomerov dievca pochadza. v oktobri sme boli na tyzden na dovolenke. inak nakolko je termostat a vypinac na kurenie v nasej izbe, tak som vsetko regulovala ja. no a po dovolenke zistime, ze za tyzden dievca spalilo tolko oleja, co neminieme za beznych pomerov za mesiac. no nenakopala by si ju? ona sa divila, ze preco su radiatory studene (ono totiz vyhreje na nastavenu teplotu a potom sa vypne a zasa zapne, az ked v izbe klesne teplota) tak dievca pridavalo a pridavalo, az termostat nastaveny na 28 stupnov. som ju tak vymakla, ked sme prisli z dovolenky, vojdem do izby a skoro som skolabovala z toho tepla. vsak som musela pol hodinu vetrat, aby sa v tej izbe vobec dalo spat. a to este take male detaily,co ani za rec nestoja, ked mi donicila plastove lizatko, co sa pouziva na kolace,ked chces napr plnku alebo cokoladu rozotriet. ona si s tym miesala krem,ked varila, tak ho roztavila. no napadlo by ta take cosi? teflonovu panvicu mi donicila behom tyzdna, lebo si v nej vyprazala stale nieco, lebo nevedela, ako sa pouziva fritak. sa nemohla spytat, tak radsej vsetko prazila na tej panvici a pre istotu to potom zoskrabavala aj vidlickou. samozrejme, aj s tym teflonom. ja neviem, ale mne niektore veci pridu tak akosi logicke a zas sa mi nezda,zeby som bola ja taka nadpriemerne inteligentna, ze to pochopim okamzite.

krasuliak
2. mar 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bambulka123
2. mar 2009

ladywich no nenachadzam slov to Ta obdivujem ze to znasas.My sme tu mali ine problemy,no ale od nedele uz sme sami a je to super.Aj ked budeme vela platit ale stoji to zato. 🙂

krasulka
3. mar 2009

ladywitch, no to je sila..Presne pre taketo veci sme sa s krasuliakom prestahovali nech sme sami. Mne dieta nasich spolubyvajucich oblialo drahu novu mikinu prepalenym olejom z panvice, ktoru jeho mamka, na nervy vsetkych nechavala vzdy po pouzity v trube, lebo jej bolo luto ten prepaleny olej vyliat a setrila ho 😠 😠 😠 😠 a este ked videla co maly spravil, tak rychlo poutierala zem a moju mikinu na stolicke nechala tak a ani nepovedali..a ja kukam za chvilu mikina obliata cela olejom, vidim mastne pod stolickou poutierane a panvica na dvore..tak potom sa az priznali..

lenka1108
3. mar 2009

presne tak aj my sme mali kopec problemou a teraz sme sami a je to na nezaplatenie.platime sami ale mame klud...

buba22
3. mar 2009

baby prosim vas pomozte mi byvam v dubline a potrebujem ist na gyndu, od vianoc mi este neprisli kramy, nie som tehotna a neviem kde mam ist domov ideme v aprili a ja asi radsej pojdem cim skor niekde tu na kontrolu bojim sa aby som nemala nic vazne ☹ nechcem ist ku cernochovi keby radsej niekto od nas alebo blizko nas

annaola
3. mar 2009

ladywitch, esteze nemas tych spolubyvajucich 5 ako my, prisla by si o nervy. Keby som ja bola momentalne tehotna, tak by som ich asi vyvrazdila v spanku 😀 Ale nie som, tak maju stastie a uz si nervy nedrasam, mame neporiadok, a nebyt pravidelnych tyzdnovych sluzieb tak sme zavaleni, lebo ma fakt nebavi po vsetkych behat a upratovat. Zalozila som uz davnejsie temu spolubyvajuci, mozeme tam poriadne pokecat a ponadavat 😉
tina orchid, prepac, ta navstveva je v nedohladne, som zavalena pracou, nic nestiham.
buba22, neviem ci aj ten slovensky lekar v Blancherstowne robi aj gyndu, skus mu zavolat, ale aj tak ta asi posle niekam na vysetrenia. kontakt je niekde na Exile.
Dnes uz po neviemkolky krat poslal lekar Tibora na testy, ale vraj ma srdce v poriadku podla ekg.Tak naozaj neviem z coho ho moze stale boliet. Nespominali ste tu niekto ze vas partner mal podobne problemy? Ako to nakoniec dopadlo? Ja si myslim , ze iba ekg neodlhali nejake dedicne srdecne choroby, urcite je treba nejaka specializovana klinika.
dobru nocku, idem spat so sliepkami, som unavena ako konik, a zajtra odznova 😝

mishka711
3. mar 2009

ten dr anas robi aj gyn ale nema scan takze tak onje gp

krasuliak
3. mar 2009

good news for all 😀 😀 😀

http://www.rte.ie/news/2009/0303/energy.html

krasuliak
3. mar 2009

a viete niekto nieco o tomto

https://www.airtricity.com/ireland/ 😕 😕

ladywitch26
4. mar 2009

annaola, mozno by si mala porozmyslat nad sukromnou klinikou. sice sa tam dlho caka a stoji to mozno dvojnasobok, ale ked si nevedia dat rady inde... suseda mala vyse mesiaca bolesti v podbrusku. v normalnej nemocnici nevedeli prijst na to, ze preco. tak sa nastvala, sla na sukromnu kliniku a tam jej doktor rovno povedal, ze on tazko zisti,co to je, ked pristroje nic nevykazuju, ale ze najlepsie by bolo urobit laparoskopiu. vraj sa na to mrkne zblizka. ze ju moze objednat o 3 tyzdne, alebo ak chce, tak akurat v ten den mu vypadla jedna pacientka, tak to moze urobit vecer. suhlasila, tak jej za par hodin porobili predoperacne vysetrenia, o piatej ju operovali a o jedenastej vecer uz bola doma. lekar jej vysvetlil, ze mala zopar zrastov, ze to bolo nasledkom dlhotrvajuceho zapalu. vsetko jej vycistili a ma pokoj. jazvicky minimalne. to iste bolo s jej synom. rok ho boleli usi, stale bol na antibiotikach, behala aj na slovensku po doktoroch, tam mu vybrali mandle a nic nepomahalo. tak ho dala objednat na sukromnu detsku kliniku a tam doktor spravil nejake testy a zistili mu pneumokoka alebo take daco v usiach a dost odolnu mrsku. na vacsinu antibiotik odolny. tak mu lekar nasadil ine antibiotika a ma odvtedy pokoj.

inak ma vcera nastvala doktorka na klinike. moja mala dovolenku, tak tam bola ina. taka mlada zaba, no hadam mladsia nez ja, az som sa jej chcela spytat, ze ci vlastne uz skoncila medicinu. pozrela do karty, a vravi "no,ty si cez scope (vyskum, co robia na klinike), tak ty mas scanov dost" a ziadny mi nerobila. pritom predosla doktorka mi napisala do karty, ze treba urobit scan na zistenie polohy placenty. muz by ju pohladom aj zavrazdil, keby sa dalo. sa vytesoval, ze bude zas vidiet drobculku a nic.

mamartinka
4. mar 2009

ahojte.baby mam kontakt na jednu babenku cesku Jarku.ak chystate neaku oslavu alebo chcete niekomu k sviatku,narodeninam dortu,kolace tak vam upecie.urobi.zevraj robi velmi dobre torty ale este skusenost s nou nemam.tu je kontakt ak by ste niektora chceli.0851 662988 alebo jarkan@post.sk.

mamartinka
5. mar 2009

no caute.to tu nik od vcera nebol?baby chcem vam povedat.nepozerali ste vcera co mate tu v irsku slovenske programy vecer spravy na joj?ukazovali neaku Slovenku z Kosic bola ma tu aj mamu zo sestrou.prisla tu v Irsku o pracu pred 2 tyzdnami a obesila sa tu v Irsku.nepoculi ste o tom nieco?aj ukazovali odkial z Irska bola,ale uz si nepametam.hrozne nieco.zelam vsetkym pekny zvysok este dna.ja mam dnes 29.v sobotu bude oslava.

bambulka123
5. mar 2009

Ahoj mamartinka ano pozerala som spravy,tusim bola v Dubline.Hrozne nieco.
Srdecne Ti blahozelaaaaaaaaam k narodkam a prajem super oslavu 😵 😵 😵 .Tiez dlhsie si tu nebola uz som Ta hladala. 😅

mamartinka
5. mar 2009

dakujem ti.no vies tu sa uz pise len o samom tehu a k vam ja nepatrim este.aha vlastne az teraz pozeram ze aj vy sa snazite.kolko?kde ste v Irsku.

ladywitch26
5. mar 2009

mamartinka, to my preto len o tehu piseme, lebo dufame, ze sa to na vas nalepi 😉 inak medzi majovkami bola kocka, ktora v 10tt o babo prisla, ale stale chodila s nami pokecat. a raz sme jej akoze poslali tehu virus, ze nech sa nakazi. no neviem, hadam zo 10 bab jej vtedy napisalo, ze jej posielaju pozitivnu energiu, nech sa to podari, no a ono to fakt vyslo. teraz je v 8 tt. ono to bude mat nieco do seba, ked ti tolko ludi nieco zela. 😉

bambulka123
5. mar 2009

mamartinka my sa snazime len kratko.Od noveho roku.Uz som tu pisala som pri Killarney.
ladywitch no mohlo by sa nalepit. 🙂

chelsee
5. mar 2009

bambulka pri killarney je krasne 😉 boli sme tam asi tri roky dozadu v kenmare ked ti to nieco hovori

mishka711
5. mar 2009

martinka dodatocne vsetko naj k narodeninam prajeme mame teraz mao casu na konika lebo tatu mame doma na svk a ja som s malym a neni casu nejak 😀 inak ocakavame ovcie kiahne lebo sme boli u znamych minulu sob a mala sa vyhadzala takze nas sebko to asi dostane no aspon to budeme mat zasebou len aby som to ja este raz nechytila dufam teda verim ze nie 😒

ludmmila
6. mar 2009

Ahojte... tak som sa konecne odhodlala a napisala. Na toto forum ma upozornila mamartinka, takze jej tymto dakujem za infosku a tiez blahozelam k narodeninam, a rada sa aj ja pridam na pokec s vami.
19. januara 2009 sa nam narodil nas krasny a zdravunky Viktorko v dublinskej nemocnici (v Rotunde). Maly je zlaty ved uz bude mat skoro dva mesiace, ale nam to leti ... len sa niekedy doma nudime, hlavne ked je zle pocasie a neda sa ist von, lebo manzel prichadza z prace az okolo 6 a cely den travime len my dvaja. 😒

Inac chcem reagovat na toho gynekologa co pisala buba22 ... k Anasovi do Blanchardstownu chodime vsetci aj moj manzel (byvame totiz v Blanchadstownne)...on je totiz GP lekar.... a neviem ci sa zaobera aj gynekologiou ale asi nie, ale ak by si chcela mozem sa opytat ..lebo v pondelok mame unho appoitment s malym. Inac ja chodim na gynekologicke vysetrenia do polskych klinik ...teda pocas tehotenstva som chodila a aj teraz v utorok mam appoitment na vysetrenie po porode ... je to inac dost drahe, ale bola som uz v dvoch klinikach a ceny sa pohybuju od 60 eur do 160 eur. Ak by ste chceli mozem poslat kontakt na lekarky co som u nich bola. 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludmmila
6. mar 2009

ahoj fidka
a to si bola na gynekologicku kontrolu v Rotunde? K GP lekarovi to viem, ze mas zadara,tam aj ideme v pondelok, no na gynekologicku idem preto, lebo chcem, aby ma lekarka prezrela a urobila sken, vyter atd... Bola si uz na smear test? A inac ten zras by sme si mohli dat. Ja som zasa mala termin na 25.1.09, tak sme si to vymenili. 🙂

ludmmila
6. mar 2009

A neviete mi nahodou povedat, ci tu v Irsku posielaju babatka na rontgen noziciek? Lebo myslim, ze u nas doma na Slovensku sa to robi okolo 3 mesiaca ...teda iba myslim, neviem to na 100%. 😉

mishka711
6. mar 2009

no posielaju ak maju nejake podozrenie v nemocke ked prepustaju moju znamu co somnou rodila posli s malou na rengen noziciek

xena22
6. mar 2009

Ahojte vitam nove tvare 😉

Ja idem po 6 tyzdnoch k GP na kontrolu a ona robi aj smear test,ale neviem si predstavit ako to tam robia kedze tam nemaju "kozu" 😀

K tym nozickam viem len tolko,ze sa babatka na to bezne neposielaju,ale ja som dostala prikaz,ze sa mame v 6.mesiaci objednat na scan noziciek do nemocnice,kedze mala bola koncom panvovym,tak vtedy to robia automaticky.Alebo kamoska ked bola v 6.tyzdni u GP na beznej poradni,tak mu pozrela nozicky len tak pohmatm pocvicila a hned ich poslala do nemocnice a teraz musi maleho nasiroko balit,takze asi ked je problem,alebo podozrenie,tak posielaju,inak nie.Mne napr.GP povedala,ze ma klbiky v poriadku a nasiroko balit nemusim,ze len nech nezabudnem ist na tu kontrolu.ALe ja malu balim nasiroko do klasickych postoliek - uz len tak zo zvyku,zda sa mi taka neuplna bez toho 😀 takto ju mam aspon za co chytit.
Ozaj uz ma 4,1kg takze konecne sa nam vaha pohla smerom hore,ved uz mi to zacinalo byt cudne,ze mam malu na umelom mlieku,papa podla tabuliek a vaha stale nic - ale teda zacala priberat pekne a teda aj to poznat na vecickach,velkost newborn uz konci karieru 😀,zachvilu ju aj budem brzdit v jedeni....

Inak asi uz upustaju aj na slovensku od balenia na siroko,vo februarovkach baby pisali,ze staci 3 hodiny denne,alebo jednej povedali,ze netreba vobec,tak asi to zavisi od lekara aky ma na to nazor,neviem co si mam o tom mysliet,asi kazdy spravi podla svojho vedomia a svedomia,ja urcite nevydrzim balit nasiroko do pol roka,ale pokusim sa aspon tri mesiace,alebo dva... ak by to malej vadilo,tak ju tyrat nebudem...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre