Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alienka1
7. mar 2009

ahojte baby.
no konecne som si nasla cas aj napisat. väcsinou si len precitam co mate nove a k pisaniu sa nejak nedostanem. v poslednej dobe som nejak unavena. chvalabohu ze buduci tyzden koncim v praci. bo s tym mojim stastickom to uz nie jednoduche. dovoli mi spat len na tom boku ktory mam uz uplne prelezany a neskutocne ma boli klb. no ale uz sa nam to krati 🙂
boli sme vo stvrtok na kontrole tak sme sa tesii ze drobceka uvidime ale mali sme irku doktorku na a to bolo nieco strasne. najprv mi palpacne vysetrovala brusko a to tak bolelo ze som mala pocit akoby sa snazila male so mna vytlacit. a zo sona som videla poriadne len srdiecko lebo mi s obrazovkou neustale vrtela. no ale dolezite je ze sme v poriadku a male ma uz teraz 3,100kg 🙂 tak som zvedava kolko este priberie a kdo ho potom vytlaci von 😀

annaola
7. mar 2009

ahojte,
k tomu baleniu nasiroko- my sme balili az do 9 mesiacov, vzdy sme chodili po 3 mesiacoch na rontgan a stale to nebolo dobre. V lete , v tych horucavach to bolo utrpenie..
http://wanda.atlas.sk/rodina-a-deti/babatka/203...

simky
7. mar 2009

ahojte,

čítam,že máte bohaté skúsenosti s deťmi, pôrodmi atď. Máte niekto nejaké info z prvej ruky aj o rizikovom tehotenstve v Írsku a aj o pôrode na Slovensku a poberanie materskej z Írska?
Vopred ďakujem

ladywitch26
7. mar 2009

alienka, no ja neviem, ale minuly tyzden boli tie doktorky asi vsetky nejake nervne. mne tiez tak dotlacila brucho, ze az. a mala take ladove ruky, ze som mala co robit, aby som jej ich neodtahovala. a potom ma zabila, ze scan mi teraz netreba, ze som ich mala dost doteraz. a pritom pred dvoma mesiacmi,co som bola na kontrole, tak mi predosla doktorka napisala,ze treba urobit scan na urcenie polohy placenty. no z tejto mladej zaby som mala fakt dost. esteze sestricka bola v pohode, ta mi dokonca aj ochotne povysvetlovala kopu veci,co som sa pytala.
inak normalne ti zavidim, mas to uz len za par. ja uz teraz ledva fucim, a to este 6tyzdnov musim vydrzat v praci. 😝 a tiez ma nenormalne bolia klby,co ich mam take prelezane. a aj prave rebro, lebo uz treti den ma kope stale na to iste miesto. a nechce sa jej odtial pohnut, potvorka mala 🙂

mishka711
8. mar 2009

alienka uz zachvilu tgo budes mat zasebou a svoj pokladik pri sebe potom ladywitch 😀 ja si este pockam aj bemba 🙂

mamartinka
8. mar 2009

caute baby.chcem sa spitat.nebyvate niektora v Blancherstowne ci ako sa to pise,alebo niekde blizko?dakujem.

susanne.k
8. mar 2009

nebyvame v blanci, ale chodievame tam na nakupy. A co potrebujes mamartinka?

susanne.k
8. mar 2009

Ahoj fidka, ako rastie maly?

My sa uz aj chystame s malou za 3 tyzdne domov na dovcu. Uz sa tesim. Konecne po pol roku.

V piatok nam prisla elekrika. Myslela som ze ma trafi. Od kedy sme prisli z malou z nemocnici cize za 6 tyzdnov 500 E. A to bolo cez den teplo iba v obyvacke akumulaky na nocny prud. Takze este pred dovolenkou hladame dom na olejove kurenie. Kolko kurite v domoch solejovym vykurovanim s malymi detmi aby ste nezbankrotovali a aby tam bolo pre dieta teplo?

oceanka
8. mar 2009

Mishka gratulujem k tehotenstvu 🙂 davaj na seba pozor 🙂

mamartinka ja byvam celkom blizko Blanchardstownu preco???

oceanka
8. mar 2009

Ahoj Ludmila,

Kde byvas v Blanchi ? Ja byvam v Clonee a do Blanchu chodim casto nemam to daleko.

nadina
8. mar 2009

Ahoj Gabi,

ja sice nie som Ludmilka, ale
vitaj/te naspat 🙂
Zabudla som sa ozvat na sms, tusim, ze?
Ozvi sa niekedy, mozeme podniknut stretko,
mame to na skok...

Ozaj zienky, Alenka neprezradila, ze mala vcera svadbu?
Snad sa nam este zo SK vrati 🙂
aj s peknymi momentkami....

mishka711
9. mar 2009

oceanka dakujeme davam si pozor a nas maly asi chytil ovcie kiahne ja uz som to mala ale citala som ze to moze mat aj zly ucinok na pold ale na to radsej nemyslim verim ze vsetko dobre dopadne moja znama aj jej muz to nemali byvaju s malou co to ma a musela ist na vakcinu je v 18tt no uvidime snad bude vsetko oka nadina aka alenka sa vydavala???

ludmmila
9. mar 2009

Ahojte, tak my byvame v casti Ongar ak to teda poznate... je to blizko Clonsili ale aj Clonee je od nas na skok... Ved by sme mohli niekedy zorganizovat nejake stretko... 🙂

Tento tyzden k nam prisli na navstevu manzelovi rodicia, tak aspon tento tyzden nam zbehne. Dnes ideme k GP lekarovi a som strasne zvedava, kolko maly vazi... Dufam, ze nebudem sklamana, ved vam aj dam vediet.
A co sa tyka toho balenia nasiroko ...tak ja som nebalila nasiroko vobec, no mozno zacnem aspon na noc, aby nebolo neskoro.
A inac o tej kontrole v nemocnici som ani nevedela, ja som totiz natrafila na riadne neprijemnu sestricku, ktorej som sa pytala, ze co a ako ohladom kontroly a smear testu a ona ma hned odbila, ze vsetko ti spravi GP lekar a odisla. Inac vsetci v nemocnici boli fajn, az na tu neprijemnu sestricku. 😉

mishka711
9. mar 2009

ludmila no ani ja som maleho nebalila na siroko a ani druhe sa nechystam ovsem ak ma neoporuia na ten san klbikou my sme boli na svk ked mal maly 4mes a isli sme checknut klbiky a dr ze vsetko je oka ale este take 2-3tyz balte nasiroko ja som iba nanho pozrela ze ok lebo on vobec nebol baleny na siroko a vsetko je fajn 🙂 a dr anas robi aj gyndu som sa pytala ked som tam bola s malym len nema scan iba ten pristroj na pocuvanie srdiecka

nadina
9. mar 2009

Ahojte,

Mishka, vydavala sa Alenka s nickom Ashley...

Co sa tyka smear testu,
zaregistrujte sa :
http://www.cervicalcheck.ie/

Ak Vam nepride priamo pozvanka na prehliadku,
tak Vam pride aspon list, ktorym sa mozete pripadne preukazat u GP,
na zaklade ktoreho Vam isto spravi vysetrenie...
Samozrejme, ak ste ho nemali nedavno a pod.

Pekny den vsetkym,
N.

petronuska
9. mar 2009

Ahoj holky 🙂
uz jsem tu opet dlouho nebyla, ale docitam 🙂 Gratuluju k novym miminkam 🙂

Gabi ahojky, jak to vsechno jde? Ja jeste necele dva tydny u nasich a jsem zpatky v Irl 🙂 Utika to pekne rychle, ale super. I kdyz tedka tady prsi 😠 Ale ozvu se ti, jak dorazime, jo? Doufam, ze Filipek je zdravy a hodnoucky 🙂

Ludmmila ahoj. Ja bydlim v Clonee village, ale do Ongaru je to blizko. Mam tedka 3 mesicniho chlapecka 🙂 a s Gabcou uz jsme byly i parkrat kocarkovat, tak se pak muzeme dohodnout vsechny, jestli budete chtit. Chci se zeptat, ty jsi vdana za Slovaka nebo za Ira? Jen tak ze zvedavosti. 😉

Ohledne smear testu. Mne GP rikal, ze si mam prijit nechat si to udelat asi 3 az 6 mesicu po porodu a mam to zdarma. Dela se to u nej.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludmmila
9. mar 2009

Ahojte...
tak boli sme dnes na prehliadke u GP a nie som velmi spokojna s vysledkom jeho vahy... Maly sa narodil s porodnou vahou 3,30 kg a teraz mal 4,20 kg teda pribera, no neviem ci dostatocne... nie je to malo? Poradte.. mam ho dokrmovat, alebo ho nadalej kojit bez dokrmovania? Ja uz neviem ... Lekar vravel, ze je to do dobre, a ze pribera, no neviem, ked Fidka tvoj Adamko uz pred tyzdnom mal 4,80 kg. Normalne ma to znepokojilo, ci mam dobre mlieko. ☹

Inac co sa tyka toho balenia nasiroko, tak lekar vravel, ze ak sme nemali problemy v rodine s klbikamy tak nasiroko balit nemam, ze je to prezitok starej doby. Tak ho teda balit nebudem ... dufam, ze nebudem lutovat

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oceanka
10. mar 2009

Ahojte 🙂

Nadi no neozvala ja som myslela ze si busy tak som neotravovala viac 🙂 kludne sa mozme niekedy dohodnut aj s ostatnymi babami.

Peti juuuuuj a ja som si myslela ze uz ste spat takze este dva tyzdne? Uz sa tesim. A co maly Jayden? Je v zdravy? Doma sa ho nevedia nabazit ze? 🙂 Filipko je zdravy, zajtra ideme na velku kontrolu som zvedava kolko vazi kedze mi s tou vahou mame problem furt ☹ Je to sibal vsade je 🙂

Ludmila Ongar mam max.10 min. peso, takze kludne mozeme dohodnut stretko niekedy aj viacere.A Viktorkova vaha je dobra nemusis sa bat. 🙂

chelsee
10. mar 2009

k tomu kojeniu, mimino by malo pribrat z materskeho mlieka 150 az 300g tyzdenne, tiez som stale riesila ci mam dost mlieka a ci dost priberame tak si to dobre pametam

ludmmila
10. mar 2009

Ahojte 🙂

Petronuska moj manzel je slovak 😎 a stretnut by sme sa mohli ved aj Oceanka byva poblizku, tak by sme mohli zorganizovat nejake stretko ja budem len rada....lebo odkedy nepracujem, tak mi chyba spolocnost...my sme sa totiz len pred par mesiacmi do Ongaru pristahovali a vsetci nasi znamy ostali v Leixlipe a v Celbridge.

ludmmila
10. mar 2009

Chelsee 🙂 takze nie som sama co mam ten problem... ja totiz nad tym haluzim uz porodu, lebo chcela by som kojit co najdlhsie, teda ak to bude mozne. Ved ak bude priberat tak dam do toho vsetko. 🙂

chelsee
10. mar 2009

tiez som sa tym furt stresovala a mozno aj z toho mi to mlieko nejak ubudalo, mala furt plakala a pak ked mala 4 mesiace mi ju doktorka odvazila a mala este menej ako dva tyzdne dozadu tak som jej dala flasku a odvtedy bola uplne pokojna a ja s nou, niekedy ked to nejde tak to nejde, nestresuj sa tym a bud vklude hlavne 😉

zajtra zas letim domov, v nedelu v noci mi volal oco ze nam umrela babicka, je to strasne ten pocit ze tu uz nieje ☹

petronuska
10. mar 2009

Ahojky,
Gabco, Jaydinek je zdravoucky a moc hodnoucky tady. Skoro porad spinka 🙂 a jinak uz si zacina vyhravat s hracickama a smat se nekdy nahlas a tak. Je to hezke. A ma tu i rezim, tak chodiva spinkat pravidelne v 8 a usina ve svoji postylce 😉 Top jsem zvedava, jake to bude, az prijedeme zpatky 😅 Ale jinak je tu pohodicka, mamka nadsena a je s malym skoro porad 🙂 bude to smutne, az budeme odjizdet 😢 ale co se da delat.

Ludmmila diky 😉 se pak domluvime vsechny a muzeme se sejit. Budu se tesit 🙂

Chelsee je mi to lito s babickou ☹

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susanne.k
10. mar 2009

Cau fidaka,
mala rastie ako z vody. Minuly tyzden sme boli na check a tiez bolo vsetko ok. Mala mala 4,2 kg, ked sa narodila mala 3,67 ale schudla na 3,2.
Mala si uz pekne gagota, je to mile ako kazdy den robi pokroky. V noci spinka velmi dobre od zaciatku, teraz sa uz budi iba 1x v noci. Aj cez den je dobra, len pred spanim a pred sprvami si trochu poplace.
Dufam ze ta ten bill neprekvapi ako mna, kedze teraz musime viac kurit odkedy mame malu, ale ze to bude az tolko...

mishka711
11. mar 2009

chelsee uprimnu sustrast no smutna sprava 😢 ale dnes mame krasny den mne je zase blbie ale tak uz len par tyzdnou a bude lepsie dufam to je dobre ze vam deturence krasne spinkaju papaju atak len tak dalej 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre