Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
27. mar 2009

no, tak som rano vyslala muza s listom k landlordovi. tam som mu vypisala, ze kurenie zasa neslo, ze zakazdym, ked to ten plumber opravi,tak to ide len par hodin a potom to zas skape. a ze za normalnych okolnosti nemam problem vydrzat aj trochu nekomfortu, zimy a byt bez teplej vody, ale ze cakame baby a moze to byt kazdu chvilu (nakolko mam brucho padnute dolu a mala mi neskutocne tlaci dolu, tak si fakt nemyslim,ze bude cakat do maja), no a ze si neviem predstavit, ze budem drzat novorodenca v dome, kde je cez den 15 stupnov, v noci este menej a bez teplej vody. tak ze by som ho prosila, keby to dali do poriadku tak skoro,ako to bude mozne. muz tam siel o desiatej a ja som sla do prace. o jedenastej mi landlord volal do prace, ze sa mi hlboko ospravedlnuje, ze o dvanastej pride ku nam druhy plumber a ze sa to pokusi dat do poriadku, popripade vymenia rovno pec. tak plumber dosiel, zrejme vacsi odbornik ako ten prvy, lebo zacal tam rovno menit nejake rury, nieco tam pridal, pec podlozil doskou, aby bola v rovnovahe, no nejake tri hodky stravil u nas. muz robil madarsky gulas, tak sme mu aj nabrali, ale asi mu velmi nechutili knedle, lebo maso s omackou zjedol, ale knedlu ledva jednu 😀 odisiel o tretej a zatial to ide. uvidime dokedy, nechcem to zakriknut. ale aspon mame teplo a mozem si hodit vanu. lebo po dnesnom dni som uplne rozbita.nastastie toto bol posledny tyzden, co som robila 5 dni, dalsie uz budem robit len 3dni do tyzdna.a od 17teho uz len sedim doma s vylozenymi nohami...

ludmmila
28. mar 2009

ladywitch to je super, ze vam landlord poslal toho druheho plumbra...dufajme,ze je schopnejsi a bude to fungovat...drzim palce. A v praci uz budes len par dni, tak to tamjavascript:addEmoticon('🙂','vBody') hravo zvladnes 😉

Fidka vies co, ked tak uvazujem o tej ambasade, tak asi sme sa tam aj stretli...nepomahal ti nahodov niekto s kociarom ked si odchadzala? Ak ano, tak ten kto ti pomahal bol moj manzel...vidis vediet, ze si to ty tak sme mohli aspon trochu pokecat 😉 Tak mozno nabuduce... Je super, ze uz coskoro idete domov, my uz by sme tiez sli, no neda sa...Ideme az v lete...asi dnes pozriem letenky, aby som si mohla skrtat a pocitat dni do odchodu domov 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
31. mar 2009

to sa tu tri dni nikto neukazal? neni mozne 😀
dnes sme boli na klinike, bol tam doktor cernoch a ten bol teda ovela privetivejsi, jak minule ta mlada zaba. dokonca mi uz konecne spravil aj sono. vsetko ok, ale vraj mala je uz velmi nizko, takze pochybujem,ze bude cakat do maja. 🙂
inak kurenie zatial stale funguje. 😎

lucietta
31. mar 2009

ahojte babulky, vyplnte prosim ten formular, je to peticia za ocovanie proti rakovine krcka maternice pre dievcatka od 9-12 rokov zadarmo, treba milon podpisov a EU to da na listinu bezplatnych ockovani...dajte vyplnit kazdemu, kto vas napadne, vdaka 🙂 (treba kliknut na vlajku statu, napr. cesku a vyplnit ten formular v pravo 🙂) Pekny dnik zelame 🙂

http://www.cervicalcancerpetition.eu/

mishka711
31. mar 2009

ladywitch aj mne vraveli uz v decembri ze maly je velmi nizko ze mozem cakakt kazdy den a nakoniec az 17jan aj to by este potiahol ale tak uvidime ako druhe sa bude pytat von?znama bola otvorena na 3cm skoro mesiac takze tak 😀 a kde ste to??hallo irsko?

ladywitch26
31. mar 2009

mishka, my sme dole pri dungarvane, to je na pol ceste medzi waterfordom a corkom. a nemyslim, ze malej sa bude chciet dlho cakat. je nenormalne ziva, stale sa mrvi, kope, proste take zive striebro. neobsedi ani chvilu, takze asi ani trpezlivosti vela mat nebude, ved co chcem, znamenie bude baran 😀 a mamu porazi, lebo povedala,ze dalsieho barana mat v rodine, tak horor. otec je baran a aj segrin priatel je baran.

annaola
31. mar 2009

ladywitch, poznam to , manzel je Baran, aj segra. Su to pekne kvietka, ako sa u nas hovori 😀 😉
V sobotu by mali byt v slovenskom centre nejake tvorive dielne alebo cosi podobne, skusim zohnat viac informacii.

catalin
1. apr 2009

Ahojte baby, mam krasnu novinu:

Alienka sa dnes rano o 5.45h stala maminkou malej Lucky. 4390 gramov a 57 cm. Takze riadny kus baby 😀
Mamka aj babatko su v poriadku.

Tak taketo krasne spravy hned od rana... 😀

mamartinka
1. apr 2009

catalin no to je nadherne.dufam ze budu v poriadku.pozdravujem.no to mas pravdu riadny kus baby to je.dnes same dobre spravy.aj v teme severne irsko nam jedna slovenka porodila dvojicky.

ladywitch26
1. apr 2009

jeeej, tak uz sa caka len na mna teraz najblizsie? 😀
alienka,gratulujem k babike, a hlavne nech ste obidve zdrave.
inak v poslednej dobe sa nejake velke deti rodia. kolegyna mala tiez babu 4,4kg a 53cm, kamoska caka teraz o 2tyzdne syna a uz teraz ma skoro 4kila a nieco este dovtedy naberie. ja len dufam, ze nasa taka velka nebude, aj ked muz je tiez riadny kus chlapa,tak by mala byt po kom 🙂

bambulka123
1. apr 2009

Ahejte
catalin odovzdaj alienke aj moju gratulaciu.Musela sa natrapit take velke babo,no hlavne ze to ma uz za sebou a ze su v poriadku.Este raz srdecne blahozelam. 🙂
ladywich precitala som si tie Tvoje peripetie z kurenim no teda nezavidim.K nam chodi zas dedko ked sa nieco pokaz.Aspon je snim sranda.No kym nieco opravi to trva.Ale vzdy to opravi. 😅
Baby a co to stretko v Corku?My by sme mali ist v sobotu kupit auto strasne sa tesim.Aspon uz nebudem musiet nikoho otravovat a potom cakat kedy to budem mat vykricane.

bambulka123
1. apr 2009

ladywich no aj Teba sa to uz krati,za chvilku budes mat babo v naruci.

ladywitch26
1. apr 2009

bambulka, mne sa to krati rychlostou svetla pomaly.dnes som bola prvykrat na antenatal class, ale pochybujem, ze sa dockam poslednej, tretej o dva tyzdne.mala chce ist vonku,uz je celkom dole a tlaci a tlaci.aj doktor vcera povedal, ze ziadny maj, ale april to bude.

bambulka123
1. apr 2009

No teda mala sa ponahla.Drzim palce nech ste obe zdrave a nech to mas cim skvor za sebou.

alienka1
1. apr 2009

ahojte,volam sa Pali,som Alienkin manzel.Bol som pri porode od zaciatku az do konca.Vobec som nevedel ako to budem znasat a ako mna bude znasat moja alenka,chudiatko moje,mala ju dost potrapila,ale nastastie to islo velmi rychlo. 1:20 rano sme prisli do nemocnice a za 4,5 hodinky uz bola mala-velka vonku. Obidve su v poriadku. Lucka je nadherna .Idem sem zavesit nejake to foto,tak nech sa paci...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
2. apr 2009

ahojte.aj u nas je dnes teplucko.Alienka1 gratulation.hlavne nech ste zdravucke a mas moc mliecka.Lucinka je zlatunka. 😉

mishka711
2. apr 2009

ahojte pripajame sa ku gratulacii malej Lucky je to riadny kus baby teda 😀 zachvilku ladywitch a potom kto je narade???

mamartinka
2. apr 2009

misi potom asi uz az ty.ci este niektora pred tebou?a po tebe uzsnad aj ja nie.joj ale si fandim. 😒

bambulka123
2. apr 2009

Alienka este raz srdecne blahozelam malinka je nadherna,vela stastia celej rodinke. 🙂

ludmmila
3. apr 2009

Ahojte ....dlho sme tu neboli a ako citam tak mame novy krasny prirastok. Gratulujem Alienka k narodeniu nadhernej dievky... Malinka je zlatunka...

mishka711
5. apr 2009

ahojte baby zase nikoho??no asi si uzivate slnecne pocko co?? 😀

ladywitch26
5. apr 2009

mishka, ako kto...minuly tyzden som dobrala antibiotika a mozem asi zajst za doktorkou pre druhu davku. ja uz neviem, ale jeden tyzden mi je dobre a potom ma zas tak nenormalne boli hrdlo a nic mi na to nepomaha. striekam aj bioparox, aj slanou vodou kloktam a vobec to neustupuje.asi mam uz imunitu v tahu, lebo sa mi v priebehu par dni okolo krku povyhadzovalo asi 10 malych bradaviciek, co som v zivote predtym nemala. vraj je to znak znizenej imunity.tak ja uz neviem,co si mam dat. zasa sa napchavat antibiotikami teraz nechcem.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulka123
5. apr 2009

Ahojte my sme si vcera kupili nase prve auticko,tak sa tesim ako male decko. 😵
Ladiwitch je mi to luto drzim palce nech si cim skvor ok.
Mishka no to pocasie bolo az neobvikle na Irsko.Ale uz je spat dazd 😖

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre