Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
9. apr 2009

Erika aj Irsko zela Severnemu Irsku krasne velkonocne sviatky. 😉 🙂

ludmmila
9. apr 2009

Ahojte tak po dlhej dobe znova pisem...citam vase prispevky pravidelne, no nestiham na nich reagovat, lebo mi nas maly zbojnik neda priestor ani si oddychnut. Cez den sa mu doma spinkat velmi nechce a tak ak chcem, aby spal tak idem s nim von. Doma mi zaspinka na rukach a ked ho idem polozit, tak sa do 5 minut aj zobudi. No a ked chcem nieco spravit tak mu pustim kolotoc, co ma na postielke a ten ho zaujme na nejakych 15 minut a potom uz chce, aby sa mu mama venovala. No a dni mi letia, ze niekedy ani neviem aky je den. No a uz musim aj koncit lebo sa mi uz maly zobudil a zacal mrcat no a zacina sa to stupnovat tak zatial... 😉

Catalin blahozelam

etuska
9. apr 2009

Mati-dik 🙂 hadam sa nam na tom smaragdovom ostrove zlepsi pocasie 😀

mamartinka
9. apr 2009

no mohlo by uz.na slovensku uz je leto a tu nic. ☹ len dazd.

mishka711
10. apr 2009

etuska dakujeme aj my zelame pekne sviatky a mohlo by to pocko umudrit sa a byt aspon tych 20stupnou xixi ludmila no malinky si moc zvykol na ruky noooo mas co robit 😀

bambulka123
10. apr 2009

Ahojte aj ja Vam vsetkym prajem krasne Velkonocne sviatky.

mishka711
11. apr 2009

baby dnes ako si je zrana pekne mne dojde kaderka domou a potom musime niekam vyrazit snad sa to nepokazi dovtedy 😀

mamartinka
11. apr 2009

ahojte.mishka a co sa ides len strihat ci nieco ine?my ideme zajtra k jednej ceske ja na melir+strihanie+manzel strihanie.aj u nas je dnes teplo aj ked sem tam sa pomraka.tak pekny dnik zelam vsetkym.

mishka711
11. apr 2009

no bola ma strihat potrebovala som prestihat vlasy a boli sme potom na rybach aj ked sa nic nechytilo aspon sme si uzlili trosku slniecka aj s miskoukikou a ich polovickou 😀

mamartinka
11. apr 2009

ty byvas niekde ako misakika?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
11. apr 2009

ja som este tu.Adamko poslucha?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
13. apr 2009

krasny velkonocny pondelok zelam, uz ste vykupane a vysibane? 😀 sused so synom boli o deviatej uz, tak to mam za sebou. muz mi este aj brusko pokropil vodou, ze aj drobculku treba.
inak v noci som uz bol pripravena volat gardu. nasi novi polski susedia si robili party.tak hlucna hudba, ze mi to v spalni dunelo, jak keby som mala repraky rovno pod postelou. muz im tam siel zvonit, klopal im na okno a oni total ignoracia. nastastie sa tam jeden z nich povadil s frajerkou, lebo sa zacal sapat po druhej, tak ona vytrielila nastvata domov a vzapati on za nou a bolo po party. a nechapem, maju 4mesacnu dceru a oni tam boli s nou v tom hluku. vsak take male babo ma jemne uska, mna by po takom hluku na druhy den hlava este bolela a oni vobec nerozmyslalu. sa nam mala co za banda nastahovat vedla... 😠

mishka711
13. apr 2009

ahojte no ladywith sila no placi su niektory drb.. 😀 co uz narobime inak dodatocne pekny zvysok velkonocneho pondelku 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulka123
13. apr 2009

Ahojte tak mna voda neobisla,skoncila som vo vani ako kazdy rok.Ale vzdy sa mi podari aj manzela obliat tak je to 1:1. 😀
ladywich tak to nezavidim.Viem ocom hovoris.Byvala spolubyvajuca ma vela kamosov poliakov,a to ked tu bola party, tak to sa triasol cely dom.No teraz uz sme samy a je pokoj.Aj ked niekedy na vedlajsom dome to tiez roztacaju a Slovaci. 😠

ladywitch26
13. apr 2009

no mna najviac zarazilo to, ze oni v tom hluku mali 4mesacne babo este. a nie ze niekde vo vedlajsiej izbe, priamo v tej obyvacke, kde to najviac hucalo. nechapem tu matku, ale hadam este aj ona bola spita, aj ked stale koji. minule sa mi stazovala, ze jej mala ma stale nejaky ekzem po tele. tak som jej povedala, ze nech sa nedivi, koji a popritom fajci ako turek nejake lacne mentolove cigarety. vsak jej to vsetko lezie do mlieka a potom s tym krmi malu. niektore zeny by asi fakt nemali mat deti. irky sice fajcia tiez, ale tie nekoja vobec, tak to dieta nemusi ten hnus pit.

catalin
13. apr 2009

och ladywitch to ti vobec nezavidim takych susedov..ja o tych nasich ani neviem. asi by som im mala odniest nejaky kolacik za to. to je starsi manzelsky par, a jediny krat ked si uvedomim ze tam byvaju je vtedy ked ujo zacuva tak uzasne ze nam zaberie nase parking miesta..ale v ramci zachovania dobrych susedskych vztahov zaparkujem inam. 🙂

inak baby, ja uz neviem co mam jest. musim daco chrustat kazdu hodinku, lebo mam pocit ze umieram od hladu. a ked si naberiem na tanier vela, vzdy nakoniec toho zjem ako vrabec..tak zavidim babam tie teho chute, ja nemam take tie stavy, ze manzel musi behat do obchodu nieco mi kupit...ja bruzdam po dome a cumim do chladnicky a nic mi nejde na chut. tak si potom proste dam to co stale a tvarim sa ze mi to ohromne chuti...
a este ze vymysleli mandarinky a hrozno, to sa mi este nezunovalo 🙂

ladywitch26
13. apr 2009

catalin, tak ja som tie prave tehu chute chytila az po 25tt. to ked som zavelila muzovi, ze mam straaasnu chut na paradajky, tak musel do obchodu. a najhorsie na tom bolo, ze niekedy kym sa s tym dotrepal, tak ma ta chut presla. chudacik, ale pretrpel to. 🙂
inak dnes som myslela, ze hadam aj bude mat darcek, lebo mame vyrocie 7.rokov, tak by bolo krasne, keby sa mu narodila dcera, ale malej sa nechce. rano som sice mala take slabe kontrakcie, ale potom si to zrejme rozmyslela. a do polnoci to uz nestihneme, tak smola.

zdenkam
14. apr 2009

Maminky,

Miska, ladywitch Ti na tu otazku o rodicovskom prispevku odpovedala spravne. len dodatok, potrebujes od ECS section potvrdenie o tom, co a kolko a kedy Ti bolo v predchadzajucom roku vyplatene. O doplatok mozes ziadat az po ukonceni kalendarneho roka. Vyplacaju to totiz jednorazovom ale rok musi byt ukonceni, tot ziadas o to spatne. Neviem aka je lehota. Ja som ziadala 3 mesiaca po ukonceni kalendarneho roka.
A platenie socialneho poistenia v SR na vyplatenia rod prispevku nema narok. Dieta ale musi mat trvaly pobyt v sr. Len to si over. Ved aj ti vyplatili prispevok pri narodeni dietata, tak tam to bolo podmienkou.

Fidka, ano tej ESC je vlastne rodicovsky prispevok. Tu bol nan narok do 4.5 roka ale teraz to je pase uz. V sr mate narok na 3 roky

No, baby, zajtra ideme do Glendalough. A ma urve, ak bude prsat, lebo mate aj zaplateny noclah v Glendalough hotel + dinner+ breakfast a uz som to kvoli pocasiu 2 x rusila. Drzte palce.

zdenkam
14. apr 2009

Este raz Miska, desne stylizujem a kopec gramatickych chyb robim. Hamba. Tak to vyzera, ked robim 2 veci naraz.
Takze platenie socialneho poistenia neovplyvnuje narok na rodicovsky prispevok. ten Ti maju doplatit aj bez platenia soc poistenia v Sr. Dufam, ze to je teraz jasne.

zdenkam
14. apr 2009

A mam vyrieseny aj problem s batozinou s Ryanair. Su to obycajny zdieraci 😠
Ak cestujete s dietatom a jasne, ze 2 rocne dieta si neponesie kufor a batoztek s jeho vecami mate vy. To znamena ze ma 0bags stale este musite platit, v pripade, ze robit on line chceck in pre seba. Musite to navolit aj jemu, co vas vyjede na uz neviem kolko eur a v pripade, ze robit airport chceck in na seba, co je moj pripad, musite tu istu moznost vybrat aj jemu. T. j. stoji vas to 20 Eur za ABSOLUTNE NIC.
Nasrat im. Sorry za vyraz. Dufam, ze deti to necitaju.
Jedine ich stastie a moja smola, ze do Ba nik iny nelieta. A to ja este musim z Ba do Ke.

Hajzlici su to.

krasuliak
14. apr 2009

aky je rozdiel medzi online chcecking a airport chcecking? inak aerlingus to isti 😉 ved len 40 min do ba a stoji nam za to ten raynair??

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka711
15. apr 2009

fidka vsetko pozistuj a potom sa popytam vsetko lebo neznasam tieto vybavovacky 😀 dnes sme sa zobudili do krasneho rana boze hruza to budem zyvat cely den a poobede do prace kde sa budu nudit mozno 2deti jaj no ale z len zajtra mam volno 3dni 😀 snad aj pocko sa umudry

krasuliak
15. apr 2009

tak dik pekna ignoracia 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre