Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
15. apr 2009

baby, mrknite toto

https://www.youtube.com/watch?v=7gHvATmUsSg


som sa tak nasmiala, ze hadam aj rodit o chvilu budem 😀

mishka711
16. apr 2009

ladywitch no sranda dobry boli 😀

catalin
16. apr 2009

krasuliak, online check in je zadarmo a ma vyhodu v tom ze nemusis vystat radu a byt na letisku 2 hodky pred odletom, ale jedina podmienka je ze nemozes mat inu ako prirucnu batozinu. preto vas to poniektorych pri plateni nechcelo pustit dalej..lebo ste zadali ze mate batozinu ktora musi prejst check inom.
airport check in je spoplatneny, to je ten klasicky check in, na ktory sme zvyknuti, a ten zadavas vacsinou vtedy ked beries viac batoziny. teda zaver je ze s ryanairom sa ti oplati letiet ak letis na lahko, len s prirucnou batozinou..este tam mas moznost priority boarding, to znamena ze budes odbaveny medzi prvymi, ale samozrejme si za to platis.. podla mna je to aj tak nonsense, davat dalsich 5 eciek, kedze ryanair nema miestenky a teda sediet mozes kde sa tvojej ritke uraci 😀

ladywitch, som sa nasmiala 😀 😀 😀

inak mne konecne zacalo chutit jest, vcera som s chutou zjedla cestoviny a na veceru chlebik s bocikovou natierkou 😀 potom ma ale chvilu natahovalo, lebo som zistila ze ten cerstvy chlieb bol plesnivy, takze som babatkuu pridala aj trocha penicilinu :o((( ...dufam ze mu to neuskodi..
este je zopar veci ktore ani citit nemozem, ako jogurty a sladkosti, no pevne dufam ze aspon k jogurtom si cestu najdem.

mishka711
16. apr 2009

catalin hod aj fotky scanu ci nemas?ja by s om mala ist v nedelu na scan ale asi to este posuniem na neskor uz sa neviem dockat aby sme videli ci boy or girl 😀 a hlavne aby bolo zdravucke 🙂

catalin
16. apr 2009

hodim aj foto z usg, ale musim to nascanovat, a sa mi nechce, lebo musim instalovat tlaciaren...atd, ale cez vikend to spravim. mam fotku fazulky zo 6tt+6d, a na dalsi idem o 3 tyzdne. som bola tu v corku u toho poliaka, taky pohodak, mam ist aj za mojim GP?

krasuliak
16. apr 2009

catalin diky 😉 k tomu priority boarding ja si to kupujem stale a preco?? lebo idem medzi prvymi a sadnem si hned pri nudzovy vychod do stredu kde je najviaaaaac miesta 😉 😉 idne ma uz mrle zeru 😅

tak ci tak ryanair uz pada dolu vodou a aerlingus nie je az taky drahy

catalin
16. apr 2009

jaj taaaaaaaaaak to je krasuliak 😀 😀 😀

ja ten priority boarding ignorujem, neznasam cakat v rade, radsej pockam kym sa vsetci natrepu a ja potom pekne vzdy ako posledna nastupujem do lietadla, a je mi srdecne jedno kde sa ulozim, tie dve hodky nejako dobacujem..ale to miesto pri nudzovom vychode poznam 🙂 nieje na zahodenie...

neviem ako to bude s ryanairom, ja nemam pocit ze to s nim ide dole vodou, prave naopak, skor sa obavam ze mu rastie nostek dohora a zacne to tu vsetko monopolizovat..ved uvidime

krasuliak
16. apr 2009

ved to som myslel ze si myslia ze su jediny preto to robia ale treba im ukazat ze aj aerlingus je a su lepsi 😝

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludmmila
17. apr 2009

Fidka to je super, ze ste sa konecne k tomu pasu dopracovali. My uz tiez mame pas pre maleho. Tak v dobrom ti zavidim, ze uz tak skoro idete domov ... my mame letenky az na jul dufam, ze nam to rychlo zbehne. Inac my musime domov letiet len ryanairom lebo my lietame do Rzeszova a tam nic okrem ryanairu nelieta...tak vam zavidim, ze este mate moznost lietat aj inymi spolocnostami ako je tato. Zlaty skyeurope co lietal priamo do Kosic... 😒

mishka711
17. apr 2009

ahojte catalin no ak chodis ku poliakovi on moze byt tvoj gp aj ked u gp mas vizity free len on nema scan ja som bola dnes u dr Anasa no pocuval srdiecko len nic sme nepoculi lebo ze ten pristroj co ma on je od 16tt no aja som v 13tt no preto xcem ist na scan ku poliakom aby som mala dusu na mieste inak s tym lietanim my byvame 30min od blavy takze mame pohodlnejsie ale ked nas donuty pojdeme aj aeirlingusom 😀

krasuliak
17. apr 2009

http://www.cas.sk/clanok/109801/video-ceska-z-r...

a potom nechod raynairom 😀 😀 😀 😀

mamartinka
17. apr 2009

no Krasuliak co tvoja zena nato ked taketo citas 😀 ale nic v zlom. 😉

krasuliak
17. apr 2009

ved ona mi poslala odkaz 😝 😝 😀 😀

mishka711
19. apr 2009

ahojte zase tu neni nikoho xixi mame weekend zasebou nastastie slnecny aj ked na svk nemame tie teploty zavidime my sme boli vonku tak dlho ako sa dalo este teraz maly beha s tatom po zahrade zajtra uz do prace 😠

mamartinka
19. apr 2009

no malo do tejto temy uz sa chodi.zachvilku aj zapadne prachom 😀 no mi zajtra letime domka.aj sa tesim.ideme na 2 tyzdne.mishka711 uz si to misikike odkazala?len by ma zaujimalo preco mi z avonu neposlala katalog. 😠 ze pozdravujem.

mishka711
19. apr 2009

neboli sme spolu takze neodlkazala ale snad sa tu ukaze a najde odkaz 😀

annaola
20. apr 2009

ahojte zienky!
Dava sa vsetkym na znamost, ze kto by sa rad stal majitelom 1 mesacneho morskeho prasiatka, tak ma teraz jedinecnu moznost!!!!
Mame na sklade dokonca 2 😉 - v bielej a hnedej farbe 😵
Su strasne mile,inteligentne,ovladaju dva jazyky( slovencina, anglictina 🙂 a zboznuju skrabkanie za usami.
Od buduceho majitela vyzadujem 100% psychologicky posudok a absolvovanie testu na starostlivosti o domace zvieratka. ;-

mishka711
20. apr 2009

annaola no dakujeme aj ked musia byt zlatunke millunke 🙂 snad najdu dobry domou good luck 😉

catalin
21. apr 2009

ejha, vonku je krasne pocko tak hned mame absenciu 😀
to je az neuveritelne ako je pekne teplo, radsej hryziem do jazyka aby som nezakrikla...zeby bolo toho roku aj leto? 😉

mne konecne chuti jest, tento tyzden mam pre zmenu pazravy tyzden 😀 keby sa dalo aj klince pojem..

ozaj ako ladywitch? par dni sa tu neukazala...zeby to uz mala za sebou?

ani xena sa tu davno neukazala, ta ma veeeeeeeeeelke acko, to si bude musiet vyzehlit 😀 😀

no nic idem ja si sadnut na zahradu...pekny den

ladywitch26
21. apr 2009

catalin, bohuzial, este stale to nemam za sebou. 😝 uz ma to stve,to cakanie.odvcera som oficialne na materskej, tak sa nudim. v piatok som ale aj tak skoncila dve hodky v praci skor, lebo ma nenormalne svrbelo brucho.som to nemohla vydrzat. a v sobotu sa mi vyhadzali po celom bruchu take fliaciky cervene, neviem,ci alergia,alebo co. dnes som bola u GP,tak mi hned brala krv na pecenove testy. tak dufam,ze to nebude problem s pecenou. lebo vraj ak ma to zas zacne tak svrbiet,mam ist rovno do nemocnice a asi si tam polezim.

annaola, ja by som to morciatko brala, nas mysak by mal aspon spolocnost,ale dvaja samcekovia by sa nezniesli a tak mladu samicku by asi znicil. rozmyslam,ze by sme mu kupili dospelu samicku, ale zatial mali v chovproduktoch len samych samcekov.

catalin
21. apr 2009

ladywitch, tak mala si to nakoniec rozmyslela a pride pekne na termin???och tie baby, v nich sa nevyznas 😉
kazdopadne to mas uz za par, hlavne nech ste v poriadku..to svrbenie casto spajaju s pecenou, tak drzim paste nech pecenove testy dopadnu dobre. 😉

ja sa idem napchavat jahodami 😀

mishka711
21. apr 2009

Catalin stymi jahodami moc neprehanaj su alergenne ja som si sice tiez dala ale zase nie moc no len pre info pretoze viem ze kamoska vela jedla jahod a maly je alergicky uz od narodenia nemusi to byt tym ale ona mala v poho tehu nic jeej nebolo ani necitila ze je tehu no 😉

mishka711
23. apr 2009

halloo irsko spite nic nikto nepise no hruuza s vami 😀

zdenkam
23. apr 2009

Ahojte maminky,

trosku sa nam vyteplilo tuna vsak? Parada, zeby zas skore leto a potom nic. No uvidime.

Fidka, tak aj to zdravotne poistenie na maleho mama do 3 rokov je to zadara, ale neviem ako je to s uhradou lekara potom. Moc by som sa na to nespoliehala. Ale mam od Allianz poistenie na rok za 100 eur. Takze parada. Aj ked maly chory nebyva. Klopy klop v mojom okoli je to snad jedno z najodolnejsich deti. Za takmer 2,5 roka len 2x na Atb ale par virusovych infekcii bez atb sme mali. Takze zo par navstev Gb bolo. No a to poistenie liecebnych naklodov v zahranici sa fakt oplati. Mne uz preplatili 3x navstevu lekara. Na tom neskodujes. No a co neprepletia tak to posles na tax office a nechas si odpisat z dani.
V pondelok mame appoit v nemocnici. Idu malemu pocuvat srdiecko. A sadnite si- na tu pozvanku sme cakali 4 mesiace. To je desne. Sak co ak by mu ozaj nieco bolo. Jeho gb-inak zlata zena-maly ju miluje a to sa u lekarov stava malokedy-mu pre navsetvach 3x pocula nejake zvlastne ozvy na srdiecku, tak vravela, ze radsej chce aby sa na to mrkol pediater. A proste 4 mesiace sme cakali na pozvanku. 😠
Ale sme to stihli ltt, lebo prisla na 27. 4. a 2.5. frciiiiiime na Malorku. Boze, tesim sa jak mala.

Inak, Glendalough je nadherny. Ak milujete lesy, isto si to nenechajte ujst. Je to take ine irsko ako to od mora. Uzasneeeee. Isto sa tam musime vratit, ked maly usliape viac. Teraz sme zmakli 2x 2 hod tury.

U nas doma sme vzali plodenie dalsie potomka dost vazne a ja som sa rozhodla ze na vec sa ide kazdy druhy den 🙂. Manzel je len happy. 🙂 Tak uvidime, lebo 6 mesiacov sme to nesiili a nic.

Tak si drzme palce aby nejake to slniecko este vykuklo.
Pa pa

ludmmila
23. apr 2009

Zdenkam inac ma neprekvapuje, ze ste cakali na tu pozvanku 4 mesiace ... Je to hrozne, ale co dodat typicke Irsko...ved moj manzel bol na pohotovosti s prerezanou tepnou a cakal tam 5 hodin, dalsiu hodinu nanho chodili pozerat rozny doktori a napokon ho poslali do inej nemocnice lebo si s nim nevedeli poradit. Dufam, ze to s tym srdieckom nebudete mat nic vazne ... budem drzat palceky... a aj k tomu potomkovi ...teda nech sa postasti co najskor 😉 . A tu Malorku vam zavidim, no len v dobrom ...my sa tiez chystame, no len a len na Slovensko, ale nemozem sa dockat. Uzite si krasnu dovolenku 🙂

krasuliak
23. apr 2009

😀 😀 manzelke prisiel appoit. do nemocnice po 9 mesiacoch 😅 na vysetrenie srdca co dodat ...

mishka711
24. apr 2009

no aj my sme mali to iste maly mal ist do crumlin hospital checknut srdiecko tyzden po porode a volala som tam a appoitment doslo v oktobri nastastie vsetko ok co som verila ale deticky co maju chore srdiecko no strasne

ladywitch26
25. apr 2009

halooo, nevie niekto poradit, ako presvedcit babo aby sa uz konecne narodilo? lebo mam take rozkopane rebro, ze ma az pali, nonstop. vsetky overene aj neoverene metody som uz skusala a nic. a pritom mi kazdy vravel,ze sa mala narodi vcassie,lebo mam brucho padnute uz vyse mesiaca. snad ju este nebudem prenasat ako kamoska. tej po tyzdni vyvolavali maleho, lebo sa mu vobec nechcelo. resp. nie maleho, to uz bol riadny chlapisko. 4,5 kila a 56cm 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre