Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

angelaa214
25. apr 2009

je tu niekto v portlaoisi??? rodil niekto v Portlaois??? co Lois??

annaola
25. apr 2009

Ladywitch, to chce jedine vela sexu 😀 To babatko urcite posuri. 😉

mishka711
25. apr 2009

ladywitch no ak si vyskusala vsetko no okrem sexu ja som bola u mojej polky gyn a ta mi spravila nejaku masaz a na druhy den rano uz to zacalo akurat ze to bolo dlhe lebo maly si daval na cas a nechcelo sa mu este ale na koniec to stihol v termne 1minutu pred polnocou inak by bol uz 18steho a nie 17 jan 😀 good luck aj mna to caka nebo ale tak este nestresujem mam cas 😀

mishka711
26. apr 2009

inak lady witch nejsi odfotena s manzelom v slovak in ireland??? 😉

ladywitch26
26. apr 2009

mishka, hej, sme tam odfoteni. a co sa tyka toho sexu, tak to nejako nezabera ☹ v stredu ma prist mama a mala stale nie je na svete.dufam,ze nakoniec nebudem este prenasat a mama aj odide,kym sa mala narodi. ta co je vedla mna na fotke, tak tej sa akurat v piatok narodil syn, az po vyvolavacke. 10dni prenasala. akurat ho ideme pozriet, ze trosku praxe nadobudnut v prebalovani 😀

mishka711
26. apr 2009

noo dobre som uhadla a to podla fotky ani moc sa napodobas xi no ako vravim deti sa nerodia na cas a neboj malinka sa vypyta na svet kedy bude ona chciet drzime palceky nech cim skor presne si pametam ked sme sa nevedeli dockat ako kazdy rodicia 😉 pozdravujeme babetko vela zdravicka stasticka do vienka 😉

krasuliak
26. apr 2009

baby zacnite chudnut zeny nad 100kg budu platiti v ryanairy dve letenky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a muzi nad 130kg

som zvedavy ci aj stewartov budu tak riesit!! hovada

mamartinka
26. apr 2009

zdravim.ako v irsku?uz sa otepluje?nam tu sialene fuci.

ladywitch26
26. apr 2009

tak sme akurat dosli z nemocnice. zasa ma zacalo nenormalne vsetko svrbiet, tak som tam brnkla a kazali mi dojst. zobrali mi zasa krv, lebo moja GP mi sice brala v utorok krv, ale poslala to do waterfordu, no a do corku vysledky neposielaju. tak vraj pockaju na vysledky a ak budem mat zvyseny bilirubin, tak mi hned v utorok naplanuju kedy dojdem na vyvolavacku.ze dlho cakat nebudu.tak len dufam,ze ma nenaplanuju na stredu, lebo potom fakt neviem,ako sa moja mama dostane z letiska ku nam, ked leti prvykrat v zivote a nevie ani ceknut po anglicky. to este len bude sranda.

krasuliak
27. apr 2009
https://www.youtube.com/watch?v=VbhBmHCQ_3c


to je u nas este ze nanahanal mna 😅 😅 😅 😅 😅

ladywitch26
27. apr 2009

krasuliak, no parada, esteze som na materskej, keby sa aj na nas supervalu rozhodol zautocit nejaky byk, tak som v bezpeci 😀

mishka711
28. apr 2009

no parada este ze letel potom za majitelom 😀 a kde ste zase vsetci???

arian
28. apr 2009

Ahojte.
Chcela by som sa vas nieco spytat,neviem, kde inde sa poradit.
Znizili rodinne pridavky aj vam? Nam ich znizili na 83E mesacne,prispevok do sest rokou nam zasa zvysili na 63E tyzdene, kedze pracuje len manzel.Ak mozete napiste mi ako to je u vas, a este by som chcela vediet, ked ma manzel aj druhy prijem- nie pravidelny ale vyp. pasky dostava, treba to niekde nahlasit?
Vopred dakujem.

lenka1108
28. apr 2009

ahojte zienky...tak po dlhej dobe sa hlasim aj tu akosi som sa zabudla na inej teme...

arian aj mne znizili ale ten prispevok rocny z 92e mesacne na 83e mesacne a co sa tyka rodinnych tie som mala v aprili normalne 166e.

ja som pocula ze ten rocny prispevok bude iba 41.50e mesacne ale zato budu mat deti vo veku od 3roky a 3 mesiace do 4 rokou a 6 mesiacou zadarmo skolku na rok od 1.januara2010.
tak ja neviem co je na tom pravdy.
no dufam ze pridavky nechaju a neznizia.

co inak nove?ziadne nove babatka???
my sa zacali snazilkovat a po prvom mesiaci mi sice mrcha este neprisla ale test ukazuje /. ☹
skusim pockat do konca tyzdna ci sa mrcha dostavi a ci nie a potom budem testovat znova...

arian
28. apr 2009

tak, ja som to zle pozrela. Z cb nam prislo 166, z dsw nam prislo 83 - tieto chodia raz mesacne, no este nam prislo naraz 500 z dsm=to neviem co je a k tomu nam z toho dsm chodi tyzdenne 63E. Neviete co to je? Manzel ma aj part time, taakze ak je to nejaka vypomoc, tak by sme ten part time asi mali nahlasit, aby sme potom nemuseli vracat kopu penazi,nie? Nemate skusenost?
Lenka, a dik ze si mi odpovedala, viem ze som sa sem len tak votrela.

lenka1108
28. apr 2009

no tak to je nejaka hovadina.nam chodi 166e a 83e.a manzel je na socialke.nahlasili sme si o vypomoc co chodi najviac 100e tyzdene ale nam to neschvalili.ze mozno az na druhe dieta.tak ak ma manzel part time tak pochybujem ze to je ta vypomoc.niesi nahodou na materskej dovolenke???

arian
28. apr 2009

Az teraz som sa sem dostala,drobec bude asi chory,je nejaky uplakany.
Takze syncek ma 4,5r, sme tu rok,manzel rok a pol. Pracuje+part time. Ja som doma,neni som ani na socialke,nic nedostavam, mam len pps, inak som neni ani evidovana ako nezamestnana. Pred 2mesiacmi nam schvalili rod. pr. a ten prispevok do 6rokov. A min. mesiac nam prisiel papier, ze nam davaju 63e na tyz. kedze nemame 500e na tyzden. Vtedy manzel part time este nemal. Preto neviem ci to mame nahlasit alebo nie. Niektory tyzden mame len muzovu vyplatu a inokedy aj tych 500. Tak ak mi vie, niekto poradit, budem rada.

mishka711
29. apr 2009

lenka1108 no vitaj spet no neboj podari sa na druhy alebo treti krat 😉 babetka neviem ci ladywitch este neporodila cakame potom mna a catalin nas to caka teta aj bembu ta tu chodi malo 😀 a potom snad aj ty xi ktym pridavkom musim pozret ucet

mishka711
29. apr 2009

arian inak neviem poradit skus zavolat na social walfare

ladywitch26
29. apr 2009

mishka, este stale som cela.... ☹ uz sme dnes boli aj buducu babku vyzdvihnut na letisku a malej sa stale nechce. muz je uz nervozny z toho cakania, len sa poflakuje po dome a frfle,ze to cakanie je hrozne.

ludmmila
30. apr 2009

ladywitch uz som si myslela, ze to mas za sebou...verim, ze ste nervozni, ja som uz ten posledny mesiac nemohla vydrzat a to som porodila o tyzden skor ... drzim vam palce, prajem lahky porod a nech vsetko dobre dopadne 🙂

mishka711
30. apr 2009

ladywitch no aj to poznam ale neboj pride to a budete to mat zasebou a malu pri sebe 😉 tiez ma to caka inak som na nervy stale mamt ten nos upchaty v noci som nespala 2hod a potom som musela dychat ustami no hrdlo cele vysusene otras a to sa mi uz 3krat spravil herpes na pere no na nervy len nech babo je oka

mishka711
30. apr 2009

ludmila inak som pozrela fotecky zlatunky ste ty si to kde vlastne rodila ?kde byvate?🙂

zdenkami
30. apr 2009

Ahojte maminky,

takze srdiecko mame ok, ale mame radsej maleho observing, ak by doslo k tomu, ze by mu modrala pusinka alebo stracal dych, rychlo nazad. Ale moj matersky instinkt vravi, ze je ok. Doposial mu nic take nebolo.

Uz len den a padame na Mallorku. Ale aj na Slovensku je krasne teraz. Ja to idem proste poistit, pre pripad, ze leto bude ako min rok ideme po slniecko teraz a na konci leta do Sr, dostat extra davku tam.

Inak, musim zlozit pochvalu na oddelenie rod. prispevku v Sr. Irsko mi nebolo schopne napriek 4 listom poslat potvrdenie o vyplateni ESC za min rok a teda mi hrozilo, ze zo Sr nic nedostanem, ale zasadla schodza a rozhodli. Kedze nie mojou vinou nemam to potvrdenie, staci mi cestne prehlasenie o tom, kolko mi vyplatili minuly rok.
Som cela happy. Tak som dnes expressne poslala cestne prehlasenia.

Ale blbemu ignorantskemu uradu sa chystam napisat list o tom ze nerozumiem ako mohli ignorovat moje 4 vyzvy aj s odvovodnenim preco ten list potrebujem. Blbci.

Ako ste sa tu babenky bavili o tej davke ESC tak od buduceho mesiace uz nebude vobec. V aprili to bolo poslednych 83 eur.

Hej a este neviem, ci viete, ale ak booknete on line parking na dublin airoport namiesto 9 eur platite 4.50, a este ja som to bookla 10 dni za 40 Eur. Dalsie usetrene euro.

TAk sa drzte, ja bezim po draka do creche.

Ahojte a krasny lasky cast.
😉

ludmmila
30. apr 2009

mishka dakujem 😉 ... mame my ale krasne deturence 🙂 , co? Rodila som v Rotunde v Dubline a nestazujem sa, pokojne by som sla aj nabuduce. Kde budes rodit ty?No a byvame v Blanchardstowne.
A vlastne cez konika som sa zoznamila s babami s okolia, ktore tiez maju deticky a tak nam dni idu rychlejsie, lebo ich travime spolu. Viktorko zboznuje prechadzky, dobre sa mu spinka a dokaze spat aj 4 hodiny, no horsie je ked prsi...

zdenkami to je super, ze maly je ok, dufam, ze tomu bude tak aj nadalej 🙂

mishka711
30. apr 2009

ZDENKAMI NO super ze malinky je ok ja som si tiez bol ista ze malemu nic neni co sa tyka srdiecka ludmila no super teda ze mas s kym chodit kocikovat ja som nemala s kym sice som poznala aj poznam baby co rodily ako ja ale kazda inde byva a teraz mam susedku o ulicu dalej aj to nename kedy spolu ist kedze uz robim takze tak 🙂 ty ides spet do prace ako skonci materska ?ja budem rodit zase v maternity national hospital ale uz snad posledne 2stacia teda budu 🙂

susanne.k
30. apr 2009

caute zienky, tak uz sme naspat po mesiaci dovolenky na sk. Boli sme sa nabit energiou a slnieckom. Cele 4 tyzdne bolo nadherne. Mala 1x letela a bola dobrucka.

Za mesiac by som mala nahlasit ci sa vraciam do prace alebo nie. Ako ste to robili ostatne? Vracali ste sa do prace alebo ake davky ste poberali. Mala bude mat 5 mesacov a ja bz som sa mala vratit do prace a neviem co s malou. Nevie my niekto poradit? Ved taky cloviecik este nema taku imunitu.

ludmmila
1. máj 2009

Dobre rano 🙂 No my sme mali ale hroznu noc, uz od 3 rana sme hore. Este sme sice na trosku zdriemli, no mam pocit, akoby som celu noc kopala zemiaky. Maleho trapilo brusko, tak sme v noci kakali a nosili sa na rukach...

Mishka ja mam do prace nastupit v juli, no myslim, ze ta praca mi nestoji zato, aby som nebola so svojim synom. Nemam ziadnu manazersku poziciu a maleho ako 6 mesacneho urcite nedam do skolky. Peniaze by sa nam urcite hodili, no ja si myslim, ze je to strasne skoro na odlucenie sa dietata od matky ... Nie som teda este na 100 percent odhodlana, ze do prace nenastupim, no silne o tom uvazujem. A ak by som teda do prace nenastupila, tak si pojdem ziadat na social welfare o job seeker benefit ... Teda nemam este celkom v tych uradnych veciach jasno, tak aj ja by som potrebovala poradit, co je potrebne k vybaveniu tohto benefitu a ci mam nanho narok, ked v praci vypovedam zmluvu ja.

Susanne.k doma muselo byt urcite super, tu sme mali len par dni slniecko ☹ My sa tiez chystame domov na dovolenku a normalne sa obavam, ako maly bude znasat let...Susanne a ty este kojis, alebo ste na UM... Lebo ja este stale kojim a momentalne mam mlieka tak akurat pre maleho a nic na odstrekanie a krmim kazde dve hodiny.. tak si to neviem predstavit, ako to tam na letisku zvladneme...

mishka711
1. máj 2009

ahojte ja som rodila v januari 08 a do prace som isla 23.juna 08 ale mne prisla nastastie mamina takze to je ok bolo to tak edivne ze som od maleho ale inak mi to aj prospieva nezeby som nebola dobra matka to nie ale clovek nabere aj inde trosku energie a ked s avrati je mi maly vzacnejsi a to ze je s babou je fajn no urcite by som ho nedala do crechu to by som nedokazala ale irky a niektore zeny matky nemaju navyber ja viem...moj muz bol vyse mesiaca bez prace nastastie uz ma nieco na partime mamina ide domou s bratom 13maja lebo si musi vybavit dochodok a po dr pobehat tak sa musime striedat aso 2tyz bez babky musime zvladnut 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre