Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ashley
21. máj 2009

Dobru nocku aj ja prajem.. vsetkym

mamartinka
21. máj 2009

ashley podobne aj tebe.vy este nespite?

alienka1
22. máj 2009

dobre ranko vsetkym prajem.
konecne som si nasla cas tak prva vec na nete co pozeram je ze ako sa mate co je nove 🙂 no a tu uzasna sprava.
tinka celu stredu som na teba myslela ze ako dopadol testik len som si nemohla precitat lebo sme cestovali na sk a potom som nejak nemala cas. no a dnes som normalne viskala od radosti ,ako keby to boli moje dve ciarky, az som draheho zobudila 😀 a on sa tesi tiez. takze GRATULUJEME a prajem nech vsetko je v poriadku apekne rastiete. juuuuuuuuuuuuj ako som rada ze sa vam to podarilo na prvy sup 😀

inak cestu ten nas skoro dvoj mesacny drobec zvladol asi najlepsie z nas. celu ju lucka prespinkala. len potom cesta v aute z BA jej trochu vadila v takom teple. ani papkat nechcela. ale teraz si uz na to teplo pomaly zvykame a snazime sa dostat aspon do priblizneho rezimu ako sme mali v irsku. a mame aj mensi problem s obliekanim. mne sa zda ze ju obliekam celkom primerane a svokra ze ona je este malinka ze jej je urcite zima. tak ja lucku odkryvam ona zakryva. tak ja neviem ale vzdy sa snazim aby mala o jednu vrstvu viac ako ja. a vyzera ze je spokojna len ked je jej moc teplo tak neskutocne place. chudatko moje ☹
ale inak sa mame fajn. vsetci sa z lucky vytesuju. v sobotu ideme na oslavu 50tky mojho ocina a lucke som kupila krasne satocky tak sa uz nemozem dockat kedy jej ich obleciem 🙂 no a buduci piatok mame krst apotom tretieho nam ocko odchadza s5 do IRL. uz teraz nam chyba tak si neviem predstavit ked ho nebudeme vidit mesiac. no ale co uz ked viac dovolenky nemoze dostat ☹

catalin ja som si tu kartu nosila domov ved vies 🙂 moju tam asi nechceli 🙂 ale aspon som si mohla vsetko prestudovat v klude doma. ako sa inak mas? a a ko sa ma drobcek? ake mate teraz chute? dufam ze je vsetko v poho ked ste teraz bez ocka.

juj ale som sa rozpisala dufam ze vas neunavim hned z rana 😉

alienka1
22. máj 2009

este vam prajem vsetkym chorlavym skore uzdravenie a snazilkam nech sa to uz podari amozem viskat znovu od radosti 🙂

alienka1
22. máj 2009

a este som ti tinka chcela napisat ze aby si sa zbytocne nesteresovala z doktorov. ked sa nebude pacit tak vymenis 🙂 inak co som sa ja stretla tak boli mili a ked som nieco nerozumela tak sa mi to snazili vysvetlit jednoduchsie. inak odporucam ti kupit knihu o tehotenstve v anglictine. teda aspon mne to pomohlo. osvojila som si nejake vyrazy a mala som aky taky prehlad ako to v irsku pocas tehu a porodu je.

alienka1
22. máj 2009

nejak mi zacina skvrkat v zaludku. idem si po nieco male aby sa mi malo z coho tvorit mliecko 🙂 lebo malinka si ho castejsie vyzaduje v takom teple. a este pocitam co je vo svete nove kym mozem.
vsetkym vam prajem krasny den a nech uz aj v irsku je konecne leto 🙂

ashley
22. máj 2009

Mamartinka, vcera som z poslednych sil napisala dobru noc a isla som spinkat.
Alienka zavidim ti to teplucko na Slovensku.. keby som mohla tak aj ja idem domov. Len to by som musela mat aspon o 10 tyzdnov menej.. teraz uz nechcem riskovat a chcem rodit tu v Irsku.
Prajem prijemny pobyt.

alienka1
22. máj 2009

ashley dakujeme. no dnes sa nam slniecko schovalo ale aj tak je prijemne. aspon si mala trosku oddychne od horucav. ak si dobre pamätam tak ja som letela tak okolo 30tt a nebolo mi vsetko jedno ale zvladli sme to 🙂

ashley
22. máj 2009

Alienka ja som naposledy letela v 31/32 a bolo to v pohode. To bolo pri prvom.. A to som sa citila ako netehotna, len mi brusko rastlo. Teraz by som to neriskovala... mala som problemy.
Moj maly je uz nervozny z toho, ze musi byt skoro stale doma, alebo ked neprsi, tak ideme na chvilocku von a musi chodit, len po chodniku. Uz nech je pekne..

catalin
22. máj 2009

caute baby, ja este stale z postele, prave som vstala a cakam na muzicka. huraaaaaaaaa dnes pride domov 😀
dnes som ale stihla ist rano na krv, 7 ampuliek mi zobrali ☹ a vysledky o 2 tyzdne

alienka, vsetko je ok, vasa rybicka sa ma dobre, papat jej chuti ale je trochu nespolocenska a nechce so mnou komunikovat 😀
nase babatko sa ma tiez dobre,aj ked mamka sa nema dobre, obcas bublinkuje 😀 a tento tyzden to vyhravaju marhule, cucoriedky a redkovka..aj ked mi ocka poskuluju zase po melone...hlavne papam vela vitaminkov nech sa zbavim tej choroby.

to so svokrou ti nezavidim, ja viem je to zlata zena, ale ty predsa poznas svoje dieta. vdakabohu za mojich svokrovcov, ti sa do nicoho nemiesaju a vzdy sa nas pytaju aku mame predstavu o urcitych veciach a ked im to povieme tak sa toho drzia a respektuju to..uvidime ake to bude s vnucencami 😝

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkadublin
22. máj 2009

Ahoj Alienka .) dakujeeem ze mi tak vsetci drzite palce! Inak ja si to zatial este neuvedomujem, som zvyknuta nosit tazke nakupy, ale som tomu od dnes zatrhla, musime sa setrit pekne 😉 citim sa stale super 😀 inak to so svokrovcami, ja mam uzasny vztah s nimi, od uplneho zaciatku si tykame a po mene volame dodnes, aj drahy s nasimi tak sme z toho stastni.. Nasi rodicia chodievaju spolu na grilovacky a zahradne party bez nas, takze super. A tak ako u catalin na vsetko sa pytaju ako si my predstavujeme a respektuju to.. Dufam ze to vydrzi aj pri babatku .)

tinkadublin
22. máj 2009

Fidka konecne to ta pani pochopila! Gratulujem! Ale viem si predstavit tie nervy a celu dovolenku tam behat ze? No hlavne ze je to uz sorted 😀

tinkadublin
22. máj 2009

Alienka este k tej knihe.. Presne z toho dovodu co pises som si chcela pred tyzdnom kupit knihu o tehotenstve ale drahy ze NACO? ESTE NIE SI ANI TEHOTNA. Nuz tak som dopadla, tehotna ale bez knihy 😀 ale buduci tyzden ako pojdem od gp skocim do knihkupectva. Ale baby tych knih je kopa! Mate nejaku osvedcenu? Rada prijmem tipy 😉

tinkadublin
22. máj 2009

Catalin ze 7 ampuliej 😀 sa smejem,

tinkadublin
22. máj 2009

Catalin ze 7 ampuliek 😀 sa smejem, lebo ja som taky suchy 48kilovy cloviecik.. To ked odo mna vezmu tak im tam asi odpadnem 😀 som zvedava kolko priberiem pocas tehu .))

bambulka123
22. máj 2009

Ahojte,
Fidka tak to nezavidim ale hlavne ze to mas uz vybavene. 🙂
tinka vela stasticka u lekara,ja zasa mam pracu pri ktorej sa dost namaham tak neviem ako to bude ked budem tehu. 😒 Ale tak uvidime.
Baby dnes je nejak teplo az na tie mraky. 😝 Snad bude pekny vikend.Minulu nedelu sme boli pozriet cestu na trajekt lebo v lete ideme domov autom.Tak sme pozreli aj nejake plaze aj utesy.Len bolo dost chladno.Ale aj tak bolo super.Este by sme chceli zajst do Galway ze je tam Slovenska restauracia.Odkedy mame auto stale nas niekde taha. 🙂

bambulka123
22. máj 2009

alienka prijemnu dovolenku na Slovenku. 🙂

mishka711
23. máj 2009

ahojte tinka ak nemate program na nedelu mozte prist k nam ma byt pekne pocko a pride aj miska s kikou pozret lebo chlapy pojdu na futbal tak si vitana teda ste jo?kedze byvas tak blizko 😀

tinkadublin
23. máj 2009

Ahojte zienky, ako vzdy som v praci a este mam 10minut z pauzy tak sup sup na konika pismenkovat 😀

bambulka to ste z dublinu? Tak my mame auticko len 3tyzdne ci 4 a este nikam sme sa nedostali, nejak sa nevieme zladit s drahym na volny den..

Mishka zajtra pracujem.. Take este 3tyzdne taham kazdy den, mala som mat volno v utorok na toho lekara,ale nic z toho.. Tak musim nechat obchod s kolegom a novou babou a hned od lekara utekat do prace a do vecera tahat. No ako ma mat clovek pokojne tehu ked mi robia stresy.. Mishka akonahle to bude kludnejsie ozvem sa urcite.. Moj drahy je inak tiez blazon do futbalu a stale sa mi stazuje ze si nema s kym ist zakopat 😀 to by bolo super dat chlapov dokopy 😉

mamartinka
23. máj 2009

tinka ip. 😉

tinkadublin
23. máj 2009

No baby a co ta kniha? Ako vidim budem si musiet nejaku vybrat sama 😅 inak akurat dnes sem doniesla daka irka katalog avon a su v nom celkom fajn veci.. Ale tusim niekto spominal ze robi avon tak nech sa mi ozve a narobim trzbu 😀

bambulka123
23. máj 2009

tinka nie my sme z Killarney teda 20 minut od.Byvame v dedinke Rathmore.

tinkadublin
23. máj 2009

jaj taaaak bambulka, no tak to hej.. my by sme tiez uz konecne radi pochodili irsko.. lebo okrem bray a howth nic nepozname 😀 to vies bez auta sa trosku tazsie chodi na dialku.. a teraz este tak blbo mam v praci.. no akonahle bude vsetko v norme tak sa chceme vybrat kazdu nedelu niekam 😉 bambulka a nepracuj tolko, co ked si uz tehu??? 😎

mishka711
23. máj 2009

tinka misakika robi avon just let u know a stym fucikom necham ti kontakt v ip a moze sa ozvat mojmu manzelovi no proplem 😉

tinkadublin
23. máj 2009

mishka hej uz mi aj misakika pisala o kontakte.. 😀 vy ste teda aktivne.. 😉 no drahy uz ma program na zajtra kedze robim, tak na buduce urcite .)) sa stretavate kazdu nedelu? jaaaj mishka inak prajem vam nech vam vyjde pocasicko pekne.. nech si oddychnete od poloviciek a nech sa deticky vysantia vonku na slniecku 😎

tinkadublin
23. máj 2009

baby uvidite ze ked ja budem mat konecne volno jak na just bude blbe pocasie ako minulu nedelu 🙄

mamartinka
23. máj 2009

zajtra ma byt pekne.a vyzera ze cely tyzen bude fajne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre