Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
23. máj 2009

uvidime sak aj keby prsalo zase tak nieco vymyslime no

tinkadublin
23. máj 2009

mamartinka no hej, len ja cely tyzden budem pracovat .)) 😀 ja vzdy tak dopadnem..

mishka no ved hej.. ale uz by sme radi trosku toho slniecka nie?? 😎 aspon ja urciteeeee 😀

tinkadublin
23. máj 2009

inaksie viete s cim mam tuto problem? riadne ze pc mi neotvori ziadny album na konikovi.. tak som si fotky pozerala len v telefoniku ked fungujem na internete.. skoda no 🙄

mamartinka
23. máj 2009

tinka a nenahodis neaky albumik.aby sme videli viac neakych fotiek tvojich.inak teraz som pozerala pocasie a cely tyzden ma byt tak od 14 do 17 stupnov.snad sa to uz troska zlepsi co sa pocasia tyka.len dufam ze buducu nedelu bude pekne bo chceme ist kuk do centra na ten festival ci co to tam ma byt.

tinkadublin
23. máj 2009

mno fotky.. ani neviem ci mame nejake aktualne.. posledne snad iba z minuleho roku zo svadby .)) ale ked budem mat trosku casu posnazim sa nejake supnut do albumu .))

tinkadublin
23. máj 2009

tak nasla som dve fotocky z februara 2009, ked som tu mala ocina na navsteve a boli sme v howth.. tak ak mate zaujem mozte kuknut .))

tinkadublin
23. máj 2009

inak ak by mal niekto zaujem, tak nech mi napise ip a mozem vam poslat link na webstranku, kde mame vsetky fotky zo svadby.. ale necakajte obrovsku svadbu, mali sme malu rodinnu veceru v restike a obrad na miestnom urade v dedine odkial je drahy .)) ale bolo to uzasne krasne pre nas.. tak ak niekto.. poslem do ip .))

mamartinka
23. máj 2009

nadherny parik.aj kyticka a saty boli nadherne.ste peknucky. 🙂 😉

tinkadublin
23. máj 2009

dakujemee .) no ja uz idem spinkat.. tak dobru noc, paa zajtra 😉

mamartinka
23. máj 2009

no dobru.neviem ci sa sem zajtra dostanem.ked tak az zajtra.ak bude pekne pojdeme dakde von.nadherny ste boli parik.

mamartinka
23. máj 2009

ked tak az vecer som chcela napisat.trdielko som. 😀

mamartinka
24. máj 2009

caute.tak co hovorite na dnesne pocko?konecne teplo.co.tak si to uzite a zelam krasnu teplu nedelu.hned je nalada lepsia. 🙂 😎 😎

mishka711
24. máj 2009

TINKA MY SME TIEZ NEMALI OBROVSKU SVADBU NACO JA SOM ANI NECHCELA 🙂 A LINK POSLI POZREME 😉

mishka711
24. máj 2009

TINKA PEKNE FOTECKY SVECI VAM TO VELMI 😀 BBAY UZIVAJTE SI SLNIECKO JA DOVARIM OBED A PRIDE NAVSTEVA TAK PAPA

ladywitch26
24. máj 2009

baby, neviete ako zrazit horucku? rano sa zobudim so zimnicou, teplota 39, tak som zavolala do nemocnice a oni ze si mam dat dva panadoly a zajtra k GP. lenze mne tie panadoly vobec nezabrali, ani po 3hodinach neklesla ani o stupen. sa bojim, ze pridem o mlieko.

tinkadublin
24. máj 2009

Lady namiesto panadolu radsej paralen.. A ja by som skusila obklady,ale nie ladove, len vlazne.. Jeemine dufam ze sa ti to skoro zlepsi! Drz sa!

tinkadublin
24. máj 2009

A urcite utekajte na pohotovost ak sa ti to neznizi. Ja by som neriskovala..

mamartinka
24. máj 2009

tinka ip.

catalin
24. máj 2009

ladywitch, postruhaj zemiak na drobno a daj si ho ako zabal na nohy, na chodidla. zrazis teplotu, to mam od alienky, ze fungovalo uzasne.nam to robili ked sme boli deti.. a ak to mas z prsnikov tak kapustovy list do podprsenky, to vytiahne zapal z prsnika. skore vyzdravenie

tinka aj ja chcem vidiet tie fotocky, posli v ip.dik

mamartinka
24. máj 2009

ladywitch26 zelam skore uzdravenie. 🙂

ashley
24. máj 2009

Lady, ako pise catalin, tak ten zemiak a kapustovy list velmi doporucuju.. alebo kupel vo vo vode, ktora je o 1 stupoen chladnejsia ako telo.. aj to pekne zrazi teplotu.
Skore uzdravenie zelam..
Ale je dnes krasne.. konecne som si posedela na zahrade a chvilku som sa opalovala, dobila baterky... Keby tak chcelo byt aspon 2 mesiace...

ashley
25. máj 2009

Lady tak ako, presla teplota? Dufam, ze uz je vsetko v poriadku.
Ja som sa vcera opalovala a chytilo mi ruky a nos... v Irsku som opalena este nebola. Skoda, ze dnes je zamracene.

ladywitch26
25. máj 2009

no tak nakoniec som vecer skocila na pohotovost, lebo ani paralen, ani zemiak, ani kapustny list, ani chladna sprcha, proste absolutne nic mi nezrazilo teplotu ani o jediny dielik. no a na pohotovosti mi zistili, ze mam 4x nad normal leukocyty v moci, cize zapal mechura jak svina. dostala som injekciu do zadku, antibiotika a som o €60 lahsia. ale nevadi, do hodky po injekcii mi teplota klesla na 37, v noci som sa tak spotila, ze som periny musela prezliekat a uz je to ovela lepsie. ja som si ten zapal uhnala asi este v porodnici, ma strasne stipala rana, lebo som bola trosku potrhana a hned vedla mocovej rury, tak som chodila cikat iba do sprchy pod prud vody. a najlepsie to bolo so studenou vodou. tak som super prechladla. ☹

mishka711
25. máj 2009

ahojky lady si si vytrpela chuda ale podstatne ze si uz ok Stanka potrebuje maminu aby bola fit my sme vcera uzivali slnko v zahrade deticky sa ja kupali no vecer som ho pozeral ci je ok ale bol nejaky teply tak som mu dala calpol teraz uz je ok klopklopklop ked on nechcel nic na tej hlave mat no hruza mohol mat aj slaby upal

bambulka123
25. máj 2009

ladywitch tak to mi je luto,hlavne ze Ti je uz lepsie.
Tak krasne pocasie mame uz prec.My sme vcera boli v Galway tam bolo zamracene ale ked sme sa vracali domov tak u nas bolo krasne ale bolo uz 21 00 tak sme si slniecko ani neuzili. 😒
tinka aj mne posli ten link na foto,dakujem.

ludmmila
25. máj 2009

Dobre ranko 🙂
Ladywitch no z najhorsieho si vonku, este ze si sla na tu pohotovost. Hoci niekedy je lepsie ostat doma, ako ist na tu Irsku pohotovost, kde sa ocakas viac ako treba. Ja som po porode mala strasne vela mlieka a skoro som dostala zapal prsnika, no nastastie, kedze to mam zdedene, tak som robila vsetko preto, aby som tomu zabranila, no a ked som sla na gyndu, tak mi dali tabletky na znizenie produkcie mlieka... no nebrala som ich, lebo som sa bala, aby som neprisla o mlieko... Tak davajte na seba pozor a prajem rychle uzdravenie 🙂

Tinka jej aj mne posli ten link s fotkami 😝 Inac ja som tiez stasny kavickar, kava bola mojim dennym ritualom, no ked som sa dozvedela, ze som tehotna, tak som prestala... no ten ritual mi strasne chybal a tak som zacala pit Caro, nie je to ako kava, no zvykla som si je to zdrave a este to aj dokonca podporuje produkciu mlieka, takze moj den zacianam s Carom a tu obrovku jednu pixlu dokazem vypit aj za dva mesiace... 😀

ludmmila
25. máj 2009

A vcerajsok... proste konecne sa usmialo slniecko aj na Irsko. 🙂 My sme boli v Portmarnock na plazi, inac odporucam da sa tam super zahrat football priamo na plazi. No sice bolo trosku veterno, ale dokonca sa aj nejaky odvazlivci kupali. No a potom sme sli do Phoenix parku a tam bolo super ...skoro bezvetrie ....uzasny relax, co dodat. Len skoda,ze tych krasnych slnecnych dni nemame v Irsku trosku viac ☹

ludmmila
25. máj 2009

Tinka inac Alienka ma pravdu... kniha v anglictine ti urcite pomoze...tak aspon mne pomohla. Ja som si kupila knihu "The complete guide to pregnancy, babycare & baby food od Alison Mackonochie a Sara Lewis. Podla mna je super, a to som si tu knihu kupila v akcii, stala len 8 eur , ze sa zoznamim s nejakymi slovickami, lebo doma som uz jednu v slovencine mala, no hrozne som si ju oblubila. No v Easone maju riadny vyber knih, tak myslim, ze budes mat z coho vyberat 😉

ashley
25. máj 2009

Lady hlavne, ze si uz v poriadku. S teplotou neni sranda a este ked sa treba starat o babetko. Tak si davaj pozor a drz sa v teple.
Vcera bolo ukazkovo, skoda, ze dnes je tak ako.. ako v Irsku.
Ja mam choreho maleho uz 3 noci som poriadne nespala. Cez den mu skoro nic neni.. beha ako splaseny a v noci ma sople a kasel.. tak sa mu zle spi a len sa ku mne tlaci a chce aby som ho drzala. Snad bude tato noc lepsia.

mishka711
25. máj 2009

asley a nema to maly zo zubkou?nas tiez od vecera ta teplota uz bol ok zase mal dali sme nurofen prespal sa a bol ok teraz isiel s tatom odviest znamu no snad bude oka nechce moc jest ale sldake iba no snad bude lepsie vcera sme to asi prehnali s kupanim na zahrade 😖 no uvidime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre