Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

aknecak
10. jún 2009

Ahojky mamicky a tehulky, som pred tyzdnom zistila, ze som v 7 tyzdni a prave neviem, ako to vsetko zvladnem tu v Irsku. Som v Dubline, tak ak sa najde nejaka tehulka, co chce zdielat novinky, tak budem rada. A mamickam urcite dakujem za kazdu radu,co mozu dat. Velmi velmi sa bojim. Ako to vsetko bude, ktora nemocnica atd.....tak vsetkym pekny vecer a pa,Katka

ashley
10. jún 2009

Jeej ahoj Nadi. Akosi som preskocila tvoj prispevok. Som zvedava na tu zubarku, daj potom vediet..nech si vsetky zaznacime cislo 😀 😀
My sme boli dnes na 2 rocnej kontrole. Tomasko nechcel povedat ani pol slova.. skoda.. doma je taky ukecany. Ale aspon jej poukladal kocky.. zasvietil baterku.. podal pero. Celkom to bolo rychlo. Teraz mam akusi novu public nursey.. ked ma zbadala, tak povedala, ze sa uvidime o 2 tyzdne.. vraj pride skontrolovat nove babetko.. tak snad ma pravdu a dlhsie to nebude.
Katka vitaj.. si rovnako tehotna ako Tinka a Bambulka.. tak to budete zdielat spolu. Mne sa za par dni narodi druhe a tiez ti ochotne poradim, co budem vediet. Hlavne sa neboj vsetko sa tu zvladnut da. A dokonca je to jednoduchsie ako na Slovensku. Z ktorej casti Dublinu si?

tinkadublin
10. jún 2009

Ahoj Katka, tak tu v dubline je nas pekna kopa 😉 hlavne sa neboj, ziadne stresy vsetko zvladneme.. Tuto baby uz rodili v dubline a niektore uz druhy krat budu a su velmi spokojne, takze sa nemusis bat. Precitaj sh aj clanok na irsko.exil.sk od slov.gynekologa co pracuje tu v dubline a zistis ze porod v irl je lepsi ako na sr 😀 ja som v 8tyzdni tak ak mas nejake otazky kludne mi napis ip 😉 hlavne teraz oddychuj a nestresuj .)) uz ti byva zle? Lebo mne hrozne 😝 tak drzim palce nech je vsetko ok a gratulujem k tehu! Baby ten maj bol asi vazne plodny 😀

mamartinka
10. jún 2009

tinka ako pre koho.normalne medzi vas asi prestanem pisat.nehnevajte sa ale toto je na mna moc.silna kava.ja sama snazilka tu.normal sa hambim. ☹

tinkadublin
10. jún 2009

Ashley tak to je super ze vsetko islo ok na kontrole.. Uz sa ti to krati ze? 😀 za chvilu tu mame novy prirastok na koniku .))

ladywitch26
10. jún 2009

katka vitaj medzi tehulkami, saaakra ale sa tu mnozime 😀 😀 😀

catalin,az teraz som si vsimla,ze mas termin na narodky mojho muza 😀

ashley, ja tiez dufam,ze len dva tyzdne,lebo akosi vsetci v okoli, vratane mna prenasaju.kamoska sla na 12.den po termine, kolegyna 11.den, esteze mne sa na osmy podarilo...ja neviem,tie dnesne decka su akosi zlenivene.. 😀

mishka711
10. jún 2009

martinka nesmies to vzdavat ono nie kazdemu sa dari treba vysdrzat neboj 😉

bambulka123
10. jún 2009

catalin ja mam ist ku mojmu gp o 4 tyzdne tak uvidim,trocha ma zaskocilo ze ked som tam bola prvy krat tak nic som nevipisovala ani tu maternity scheme mi nedal podpisat a ja som bola taka stastna ze som sa ho zabudla nato opytat.

ashley
10. jún 2009

Ahoj Tinka.. Dr. povedala, ze do 2 dni.. tak som zvedava. Drzte palce

ashley
10. jún 2009

Lady to mas pravdu.. ja ked si tu tak spominam ako sa komu narodili deti... tak nepoznam nikoho kto by neprenasal minimalne.. 6 dni. Ved to je hrozna bilancia.. asi tie deti chcu byt radsej v brusku ako vonku v tej zime na dazdi... 😀 😀 😀
Tomasko bol prenasany 13 dni. A teraz dufam, nebudem.. Verim doktorke.

bambulka123
10. jún 2009

Ahoj Katka,vitaj.Tak to sme natom rovnako ale tu su skvele baby a urcite Ti poradia. 🙂
ashley silno drzim vsetky prsty.Nech to mas cim skvor za sebou a Lili v naruci.
mamartinka nebud smutna.Neboj coskoro sa k nam pridas uvidis.Len netreba nato mysliet ja som sa rozhodla ze zacnem chudnut a vyslo to tak ze budem priberat. 😀

ladywitch26
10. jún 2009

ashley,mne doktorka tiez povedala,ze do dvoch dni porodim.mi pri poslednom vysetreni odstranila tu hlienovu zatku a tym sa to rozbehlo.sice nie dva dni,ale tri.no keby to vcassie spravila, bola by som rada

aknecak
10. jún 2009

Ahojky Ashley, Tinka, Bambulka a vlastne vsetky. Dakujem za privitanie. Byvam v North Side - Dublin 7, Phibsborough.... Som hrozne rada, ze som nasla tuto stranku, lebo uz som bola z tych vsetkych irskych, US a inych informacii fakt zmetena....Sice som este nikdy necakala dieta, no vsetko sa zda take ine a komplikovane, tak uvidime, no snad sa nejak da.

Ashley, hrozne drzim palce, dufam,ze vsetko dobre dopadne. V ktorej nemocnici to ides mat? Dufam,ze si v poho a bude to bezproblemove. Tak sa drz.

Tinka, zle mi vobec nebyva, myslim na vracanie, len tak tazko na zaludku, tak divne, no nevraciam....A som hrozne ale hrozne nafuknuta.....si pripadam,ze uz to na mne vypada ze som v 3 mesiaci a nie v 7 tyzdni:( No kazdy to ma asi inak. Ty uz si bola na prvej kontrole? Inak som si citala starsie prispevky a dufam,ze si v pohode aj ked sa ti to nepostastilo s tou pracou, no snad vsetko zle je na nieco dobre....

Tak sa vsetci drzte a dobru noc...pa

mishka711
11. jún 2009

bra ranko katka ja som mala to iste nafuknuta a ked som nebola na wc alebo tak no hruza potom ma nadrapovalo cele dni no nie kazda ma dokonale tehu bez ziadnych nevolnosti 😀 ja chodim poliakom do d7 na prussa street a tiez tam byva kamoska s malou a kati vy ste asi neplanovali co?ak som dobre pochopila neboj vsetk bude ok ja by som ansvk rodit neisla teda isla kvoli rychlejsiemu vybaveniu prispevku a rodneho listu lebo tu to je vsetko komplikovanejsie hlavne cakanie ale na svk no snad to nejak vybavyme tento krat rodny slov list mame tiez ale prispevok sme nestihli vtedy bol este 300euro no teraz sa oplati za tym ist 🙂 asley no ja som mala maleho presne na termin ale to bola nahoda som sa trapila snim nechcelo sa mu von 😀 no snad uz coskoro porodis drzime palceky snad sa dozvieme vcas ze uz to mas zasebou 😉 a malinku pri sebe

ludmmila
11. jún 2009

Dobre ranko 🙂
Jej... ale sa tu krasne rozrastame. Vitaj Katka 🙂 ale je nas tu riadna kopa...v Phibsborough akurat robi moj manzel...no su tam aj riadne ostre stvrte. A je super, ze ti nie je zle, tak nech ti to vydrzi dokonca tehotenstva. Prajem ti prijemne tehulkovanie ... no a je nas tu dost, tak si myslim, ze na kazdu tvoju otazku ti bude mat kto odpovedat.

Mamartinka uz teraz si na rade TY. Tak nalad sa pozitivnou energiou a neboj postasti sa aj vam, len nesmies byt pod stresom a vkuse na to mysliet.

Ashley tak uz mozno o dva tyzdne, alebo mozno aj skor budete riadne velka rodinka. To je super, keby ze sme mali trosku inu situaciu, tak urcite by som uz chcela aj druhe babo. A taky dvojrocny rozdiel medzi detmi je uplne idealny. Ja mam totiz dvoch bratov, jeden o 4 roky starsi a druhy o 8 rokov mladsi...
No a inac ja som neprenasala, mne sa podarilo porodit skor o niekolko dni, ved som ani do nemocnice nebola pobalena, ako som si myslela, ze urcite budem prenasat a mam kopec casu, no a nebolo to tak. Do nemocnice som sa balila, v noci ked som dostala kontrakcie 😀

Mishka aj ja si myslim, ze rodit tu je v pohode... a inac my sme sk rodny list vybavovali v marci no a este stale ho nemame, je to ako cakanie na Godota 🙂

bambulka123
11. jún 2009

Katka ja mam to iste ked rano vstanem tak ma boli zaludok ale ked sa najem je mi lepsie ale vzdy ked nieco zjem tak ma nafukne ze si pripadam ako v nejakom 5 mesiaci.A este ma aj chrbtica boli.Ale kvoli drobcekovi vsetko zvladneme ze? 😵 Hlavne nech su zdrave.

bambulka123
11. jún 2009

Baby ako to je tu z tim rodnym listom.Kde sa vybavuje?A babatku daju trvaly pobyt ten tu v IRL?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
11. jún 2009

dakujem vam baby.

aknecak
11. jún 2009

Ahoj Fidka - Katka a vsetky babeny, prave som si vsimla, ze ked kliknes na obrazok, tak sa ti ukaze, ako ktora ma ratolesti alebo ako kedy, aky termin caka....No tak sa mi to lepsie zapamata......Jasne,ze budem rada, ak sa niekedy stretneme a pokecame o vsetkom a zoznamim sa s vami aj osobne aj s vasimi ratolestami....

Ja ted v praci, no musim povedat, ze odkedy som sa dozvedela,ze cakame, tak sa nemozem na nic ine sustredit,len chodim po internete a citam a citam, lebo je pre mna vsetko take nove....Aj tak som pocula, ze do 12 tyzdna sa clovek nema ani tak tesit, lebo moze o to prist, tak dufam,ze pre vsetky novo tehulky bude vsetko prebiehat hladko....

Inak Bambulka a Tinka. Uz ste boli u nejakeho GP? Ja som bola a povedala mi, ze si mam vybrat z troch maternity hospitals in Ireland a urobit appointment, no aj tak ma vysetria az po nejakom 12 tyzdni. Tak som chcela vediet, ako ste na tom vy....

Tak asi tak....Pekny dnik a papapa

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkadublin
11. jún 2009

Mamartinka nezufaj, uz sme tu na teba poslali tehu virus! Neboj uz aj na teba pride rad. Ved este len teraz ste sa zacali snazit do ovulky 😉 dopraj vam trosku casu! Vsetky ti tu drzime palce!

mamartinka
11. jún 2009

dakujem tinka. 😉 ja vam posielam zasa nieco na spestrenie a trocha na chutky.

https://www.youtube.com/watch?v=gCxiU68SkqU
tinkadublin
11. jún 2009

no ale je vas tu vela katiek .)) kacenka 😉 tak u gp som bola niekedy v 5 alebo 6tt, som vyplnila taky formular o maternity scheme aby boli zadara navstevy u gp v suvislosti s tehu.. ostatne si platis.. a tiez mi dala list ktory budes potrebovat v nemocke.. potom som volala do nemocnice objednat sa na prvy appointment, odtial mi poslali zas formular ktory treba vyplnit a tiez ze mam prvu navstevu 31.augusta.. taaaaak neskoro baby, to uz budem v 20tt.. tak som dnes volala do polskeho medicusu v D7 prussia street, to ty budes mat blizko.. a predstavte si ze idem na scan uz tuto sobotu o 17.00 😀 som taka prekvapena ostala ze wau tak skoro mi nasli termin 😉 tak konecne uvidime to malinke v brusku.. esteze sobota to aj drahy moze ist so mnou 😎

tinkadublin
11. jún 2009

fidka - katka, no super .)) to by sme oslavovali naraz 😀 takze keby mame dievcatko tak mozme poparovat 😀 no ovsem ak nebudem prenasat, ale moja mama so mnou i bratom prenasala 😉 tak uvidiiiimeee

kacenka inak nemocnicu som si vybrala na Holles street.. aj Mishka tam rodila a neviem kto este.. ostatne baby rodili a budu v Rotunde, takze ja by som si tiez vyberala medzi tymi dvomi 😉 mne je po geografickej stranke blizsie ta National Maternity Hospital na Holles, tak preto ta .))) ozaj a najblizsie vysetrenie budem mat u gp v 12tt..

baby mne je taaaaaak na umretie ☹ strasne zle.. uz neviem co so sebou.. a rano sme boli na velvyslanectve vyzdvihnut si s drahym pasy.. a bol tam taky parik s malinkym babatkom.. mamina ho tam akurat krmila z prsa .))) tak ci niekto z vas nahodou nebol 😉

tinkadublin
11. jún 2009

kacenka inak my asi aj naraz rodit budeme co?? 😀 to by bola sranda ze keby to bolo este aj v tej istej nemocke 😀 ale samo je na tebe aku nemocnicu si vyberies .))

tinkadublin
11. jún 2009

martinka inak cista nahoda ze tu posielas video s jahodovou holcickou.. lebo dnes rano som si kupila jahody 😀 😀 co ja tu v irsku nejem jahody lebo mi nechutia, ale dnes na mna takaaaa chut prisla ze az 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre